Metallurg Magnitogorsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Togliatti – Jekaterinburg 1:3 (kon.) | Helsinki – D. Moskva 1:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Čeljabinsk 2:4 (kon.) | Jaroslavľ – Vladivostok 0:3 (kon.) | A. Mytišči – Jugra Chanty-Mansijsk 6:1 (kon.)
Petrohrad – Kazaň 1:5 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 3:2 (kon.)
Lada Togliatti
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Avtomobilist Jekaterinburg
Pondelok 09.02.2015, 16:00 • Arena Lada • KHL

Súboj dvoch priamych konkurentov v boji o play-off zvládol lepšie Avtomobilist Jekaterinburg. Hostia síce po prvej tretine prehrávali 0:1, no v nasledujúcich štyridsiatich minútach skóre otočili a zvíťazili 3:1. Jekaterinburg si ziskom troch bodov upevnil pozíciu v najlepšej osmičke východnej konferencie KHL a je zase o krok bližšie k postupu do vyraďovacej fázy súťaže. Lada naopak dnešnou prehrou stratila reálnu šancu bojovať o play-off, pretože vo zvyšných šiestich dueloch by musela zmazať jedenásťbodové manko. (18:32:26)

Strely na bránu: 25-40.

60:00
    Anton LAZAREV - 1:3

59:41
    Jekaterinburg dal gól!
    Domáci sa rozhodli pre hru bez brankára a zahrali si v početnej výhode o dvoch hráčov. V hre šiestich proti štyrom však neuspeli a napokon inkasovali. Presnou strelou do odkrytej brány sa prezentoval ANTON LAZAREV. Asistencia: Nikita Triamkin.

59:00
    Do konca riadneho hracieho času ostáva posledná minúta. Hostia sa zatiaľ úspešne bránia v oslabení.

58:07
    Domáci tréner si berie oddychový čas. Posledná šanca na vyrovnanie pre jeho tím.

58:07
    Vylúčenie Avtomobilist. 2 minúty za nedovolené bránenie si odsedí Alexej Simakov.

56:20
    Hráči Avtomobilistu sa ocitli v prečíslení dvoch proti jednému. Golyšev tvrdo vypálil, ale Ivannikov si s jeho pokusom poradil.

55:43
    Hostia sa príkladne bránia. Dve strely hráčov Lady zblokovali obrancovia Jekaterinburgu.

54:39
    Lazarev priviezol puk do útočného pásma, podržal ho na hokejke a získal cenné sekundy pre svoj tím, ktorý je blízko víťazstva.

54:00
    Domácim sa výrazne kráti čas. V prípade, že prehrajú, ich šanca na play-off bude minimálna.

53:16
    Obranca Megalinskij skúšal šťastie, no jeho strela letí mimo brány.

52:34
    Na ľade sa viac bojuje ako hrá pekný hokej. Teraz prebiehajú súboje pri mantineli v obrannom pásme Avtomobilistu.

51:31
    Domáci v plnom počte.

50:47
    Hosťom táto presilovka nevychádza. Ivannikov nemá veľa práce a Lada sa pohodlne bráni.

49:31
    Vylúčenie Lada. 2 minúty za hrubosť dostáva obranca Barancev.

48:16
    Hokejisti Lady Togliatti vystrelili v tretej tretine na bránu Jakuba Kovářa iba raz.

47:30
    Domáci v snahe útočiť zabúdajú na obranu. Hráči Jekaterinburgu mierili dvaja na brankára Ivannikova, no tomu v poslednej chvíli pomohol obranca Sloboda.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 11. Belousov (Podhradský) – 23. Popov (Golyšev), 41. Lepistö (Simakov, Rybakov), 60. Lazarev (Triamkin)

Lada Togliatti: Ivannikov – Barancev, Hunkes, Podhradský, Ogurcov, Šulakov, Vorobiev, Sloboda, Romanov – Černikov, Petrov, Zaťovič – Šenfeld, Nikitenko, Belousov – Golubev, Bočarov, Šarov – A. Streľcov, V. Streľcov, Mastriukov.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Žuravľov, Postnikov, Lepistö, Loginov, Triamkin, Gusev, Megalinskij, Metľuk – Mingalejev, Popov, Zykov – Rybakov, Simakov, Lazarev – Lewandowski, Klimenko, Nesterov – Kozlov, Golyšev, Jemelin.

Rozhodca: Dejev, Soin – Nazarov, Fatejev