Hull City – Newcastle 0:3 (kon.) | Crystal Palace – Everton 0:1 (kon.) | Liverpool – West Ham 2:0 (kon.)
Manchester United – Leicester 3:1 (kon.) | Stoke City – QPR 3:1 (kon.) | Sunderland – Burnley 2:0 (kon.)
West Bromwich – Tottenham 0:3 (kon.) | Chelsea – Manchester City 1:1 (kon.)
Crystal Palace FC
0:1 (0:1)
Everton FC
Sobota 31.01.2015, 16:00 • Selhurst Park (Londýn) • Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu anglickej Premier League medzi Crystal Palace FC a Everton FC.

V dnešnom zápase sa stretnú tabuľkoví susedia. Domáci sú na 13. mieste so ziskom 23 bodov za päť výhier a osem remíz. Je to pokojný stred tabuľky, a menej známy londýnsky tím je určite rád, že si nemusí robiť starosti so záchranou. V posledných piatich zápasoch Crystal Palace dva krát vyhral, dva krát remizoval a raz prehral. V poslednom zápase si poradil na štadióne v Burnley s domácim celkom 3-2.

Everton FC

Hostia sú na tom prakticky rovnako ako ich dnešný súper. V tabuľke najvyššej anglickej súťaže sú na 12. mieste so ziskom 23 bodov za päť výhier a osem remíz. Narozdiel od svojho súpera však Everton ťahá dlhú sériu bez výhry a po štyroch remízach pridal dve prehry. V poslednom zápase remizovali hráči Evertonu na svojom štadióne s West Bronwich Albionom 0-0.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Selhurst Park v Londýne, ktorý má kapacitu 26 255 divákov.

Crystal Palace FC: J.Speroni- J.Ward, S.Dann, D.Delaney, M.Kelly, J.McArthur, J.Ledley, J.Puncheon, Y.Sanogo, D.Gayle, M.Chamakh

Náhradníci: W.Hennessey, A.Mariappa, B.Hangeland, J.Mutch, F.Campbell, W.Zaha, G.Murray

Everton FC: Joel- L.Baines, P.Jagielka, S.Coleman, J.Stones, A.McGeady, K.Mirallas, M.Bešić, G.Barry, R.Lukaku, S.Naismith

Náhradníci: R.Griffiths, B.Oviedo, S.Distin, A.Alcaraz, D.Gibson, R.Barkley, A.Koné

Rozhodca: Roger East- R.West, M.Scholes.

Hráči oboch tímov už prichádzajú na hraciu plochu. O chvíľu sa začne zápas anglickej Premier League medzi Crystal Palace FC a Everton FC.

1

1
    Zápas sa začal. Domáci nastúpili v modro-červených dresoch a hostia v bielych.

2
    Everton FC dal gól! Tak toto je naozaj rýchly úvodný gól ! Hostia sa ujímajú vedenia po strele Naismitha z ľavej strany 16ky, ktorú ešte brankár domáceho tímu vyrazil ale lopta sa odrazila priamo k voľnému útočníkovi Evertonu a ROMELU LUKAKU nemal problém zakončiť do brány.
    LUKAKU - 0:1

4
    Obrovská šanca domácich a Jagielka vykopáva loptu z bránkovej čiary ! Skvelý úvod zápasu v Londýne. Už mohlo byť vyrovnané.

5
    Po rohovom kope domácich nasledovali ďalšie veľké šance ale gól to nie je. Joel nemal loptu pod kontrolou tá poskakovala v pokutovom území no naštastie pre hostí sa to gólom neskončilo.

7
    Loptu majú domáci a na vlastnej polovici začínajú novú akciu. Hostia sformovaní v obrane.

8
    Réžia nám znova ponúkla situáciu keď Jagielka vykopával loptu z bránkovej čiary a treba povedať, že práve kvôli takýmto situáciám sú dobrým pomocníkom kamery v bráne. Bola to hraničná situácia a len ťažko by sa posudzovala pohľadom.

8
    Ľahký pokus domácich a Joel má loptu vo svojom náručí. Tak v posledných minútach sú domáci lepším tímom.

9
    Po dlhom čase to v útoku skúša aj Everton ale domáci ich skvele vytláčajú.

10
    V útoku sú znova domáci a budú zahrávať priamy kop po faule Mirallasa.

11
    Ward posielal do 16ky Evertonu peknú loptu a nechýbalo veľa aby sa domáci dostali do šance. Everton si ale so situáciou poradil a ide dopredu.

12
    Po rušných úvodných minútach sa hra upokojila. Domáci získali loptu a snažia sa založiť novú akciu.

13
    Chamakh sa dostal do šance po tom ako sa k nemu dostala lopta ale z hranice 16ky nenamieril najlepšie. Nasleduje rohový kop pre domácich.

14
    Z rohového kopu ani z následných pokusov sa domáci nepresadili. Joel má loptu vo svojich rukaviciach a vykopáva dopredu.

15
    Lukaku bojoval na hranici 16ky domáceho tímu ale loptu získali domáci. Je to bojovný zápas zatiaľ s lepším výsledkom pre hostí.

16
    Everton si pokojne prihráva na vlastnej polovici. Domáci vyčkávajú.

17
    Pri lopte sú domáci a pomaličky sa presúvajú dopredu. Everton čaká na vlastnej polovici a nesnaží sa príliš napádať.

18
    Je tu faul Chamakha a bude z toho nebezpečný priamy kop pre hostí. Veľmi dobrá možnosť na zvýšenie náskoku.

19
    Baines skúsil loptu zakrútiť do brány ale tá letela vysoko nad. Speroni nemal žiadnu prácu.

20
    Máme za sebou 20 minút dnešného zápasu a zatiaľ sú domáci lepším tímom. Aj teraz sú v útoku a Joel má prácu.

21
    Coleman na zemi po zrážke s Chamakhom v 16ke Evertonu. Obaja hráči sú otrasení a hlavný rozhodca odpískal útočný faul hráča Crystal Palace.

22
    Vyzerá to na striedanie v domácom tíme. Tak uvidíme ako to nakoniec dopadne. Chamakh sa len ťažko dvíha z trávnika.

23
    Chamakh je stále na trávniku a potrebuje ošetrenie. Vyzerá to na krv z nosa, možno aj iné zranenie.

24
    Tak striedanie v domácom tíme je už isté. Zatiaľ však nevieme, ktorý hráč vstúpi na trávnik. Chamakh je už na nosidlách.

25
    Striedanie domácich. Odchádza zranený Chamakh a prichádza Mutch.

26
    Chamakh odišiel do šatne a hra pokračuje ďalej. Domáci vo veľkom tempe pokračujú v útočnom snažení.

27
    Loptu majú hráči Evertonu ale na polovici domáceho tímu sa ťažko presadzujú.

28
    Na opačnej strane skúšal šťastie Sanogo ale jeho pokus hlavou končí veľmi ďaleko od brány Evertonu.

29
    Hostia sa takmer znova dostali do zvláštnej situácie k odrazenej lopte v 16ke domáceho tímu ale v tomto prípade si hráči Crystal Palace poradili lepšie.

29
    Naismith skúsil strelu z 16ky bez prípravy ale jeho pokus skončil vysoko na tribúne domáceho štadióna.

30
    Everton teraz vymyslel nádhernú akciu škoda, že Baines neodcentroval do 16ky domáceho tímu lepšie. Lopta skončila za postrannou čiarou a tak musia hostia začínať novú akciu na vlastnej polovici.

31
    Znova v útoku hostia, ktorí predvádzajú pekné prenesenie lopty na opačnú stranu hracej plochy, ale domáci brankár Speroni nemá veľa práce.

32
    Loptu už vybojovali domáci a pokúsia sa streliť vyrovnávajúci gól.

33
    Hostia sú vo svojom pokutovom území veľmi dobre sformovaní a akákoľvek prihrávka končí na kopačkách hráčov v bielych dresoch. Domáci majú problémy s konečnou fázou akcie a ich pokusy končia v 16ke Evertonu.

34
    Teraz viacero nepresností na oboch stranách a zahrá si aj domáci brankár Speroni.

35
    Bešić si vyšliapol na Warda a je z toho priamy kop pre domácich.

36
    Pekný pokus Puncheona a Joel len s ťažkosťami vyráža loptu na rohový kop. Pekný pokus domácich hráčov.

37
    Domáci nepredviedli po rohovom kope vôbec nič a tak majú loptu hostia. Tí sa ale nikam neponáhľajú a ich rozohrávka je veľmi pokojná.

38
    Domáci skúšajú dostať loptu do 16ky Evertonu a aj sa im to podarí ale potom nepochopiteľne dokážu zbabrať celú akciu. Ako keby útočníci nečakali, že k nim môže prísť lopta, dlho sa rozhodujú a hráči Evertonu im okamžite odoberú loptu.

39
    Baines na zemi po zákroku Sanoga a je z toho priamy kop pre hostí.

40
    Lukaku stroskotal na pevnej obrane domácich a tí okamžite vyrážajú do rýchleho protiútoku.

41
    Do domácej 16ky lietajú nebezpečné lopty, domáci si s nimi dokážu poradiť ale smerom dopredu to nie je veľmi dobré. Do konca prvého polčasu neostáva veľa času, ale hlavný rozhodca určite nadstaví niekoľko minút.

42
    Zaplnený domáci štadión sleduje pekný útočný futbal. Akcie sa striedajú na oboch stranách a ťažko povedať kto je lepší. Zrejme sú to domáci ale zatiaľ sa nedokážu presadiť.

43
    Lukaku sa teraz dostal do veľmi dobrej šance ale loptu si posunul v 16ke veľmi ďaleko a domáci obrancovia si s tým poradili. Škoda, pretože to bola naozaj pekná akcia Evertonu.

44
    Sanogo na trávniku ale podľa hlavného rozhodcu v súlade s pravidlami. Loptu majú domáci a idú dopredu.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu ak teda nerátame nadstavený čas. Domáci vo veľkej snahe o vyrovnanie.

45
    Nasleduje rohový kop pre Crystal Palace.

45+1
    Nadstavuje sa 5 minút.

45+1
    Joel si zatiaľ dokáže poradiť s pokusmi domácich hráčov. Tí sa síce snažia o vyrovnanie ale Everton si drží čisté konto.

45+2
    Lukaku si nerozumel so spoluhráčmi v útoku a tak lopta končí za čiarou. Speroni bude vykopávať dopredu a do konca prvého polčasu už neostáva veľa minút.

45+3
    Priamy kop domácich po menšom faule Evertonu a Puncheon z 18 metrov namieril tesne nad brvno brány Evertonu. Pekný pokus ale ani táto lopta nekončí v sieti.

45+4
    Loptu majú hostia a ešte sa pokúsia zvýšiť svoj náskok. Domáci sú ale dobre pripravení a strážia si pokutové územie.

45+5
    Posledná minúta prvého polčasu nám prináša akcie Evertonu, ktorý zrejme dokáže zvíťaziť v úvodnom dejstve dnešného zápasu.

45+5

Prvý polčas v Londýne sa skončil. Hostia vyhrávajú po 45 minútach 0-1 po veľmi rýchlom góle z druhej minúty, keď sa presadil Lukaku. Domáci sa snažia o vyrovnanie ale zatiaľ sa im príliš nedarí a do väčších šancí sa dostali len bezprostredne po strelenom góle v tretej a štvrtej minúte. Uvidíme čo nám prinesie druhý polčas, ktorý začne už o 15 minút.

46

46
    Úvodný výkop druhého polčasu mali domáci hráči. Tí musia doháňať jednogólový náskok Evertonu.

47
    Mutch skúsil strelu z veľkej diaľky a Joel loptu len sledoval pohľadom.

48
    Pekná akcia domácich ale prihrávka do 16ky Evertonu nevyšla podľa predstáv. Domáci však ostávajú na útočnej polovici.

49
    Loptu už majú hostia a púšťajú sa dopredu. Druhý polčas začal vo svižnom tempe.

50
    Stále je lopta na kopačkách hráčov Evertonu. Tí majú jednogólový náskok ale dobre vedia, že to na pokojné víťazstvo stačiť nebude.

51
    Domáci získali loptu a okamžite zamierili do útoku. Tam je to ale prehustené a Everton si stráži svoje pokutové územie.

52
    Ani táto akcia sa neskončí vyrovnávajúcim gólom. Joel odkopáva od svojej brány.

53
    Diváci povzbudzujú svojich hráčov a tí to budú potrebovať, pretože zatiaľ sa im nedarí. Loptu majú hostia a zahrávajú outové vhadzovanie.

54
    McGeady sa previnil útočným faulom a tak sa akcia Evertonu končí.

55
    Naismith fauloval a je z toho priamy kop pre domácich. Everton už zoradený vo vlastnej 16ke.

56
    Nie nie takto to nepôjde. Domáci nedokážu nájsť recept na obranu Evertonu. Loptu však majú znova na svojich kopačkách a môžu ísť dopredu.

57
    Do pokutového územia Evertonu lieta jedna nebezpečná lopta za druhou ale vždy na hlavu hráčov Evertonu.

58
    Sanogo sa takmer dostal k peknej centrovanej lopte v pokutovom území Evertonu ale chýbali mu centimetre. Domáci sa dostávajú do mierneho tlaku.

59
    Pri lopte stále domáci. Hostia stiahnutí na vlastnej polovici zatiaľ odolávajú.

60
    Domáci už takmer nepúšťajú loptu zo svojich kopačiek ale na druhej strane majú obrovskú smolu, alebo neviem ako inak sa to dá nazvať. Jednoducho nie a nie sa presadiť.

61
    Teraz akcia Evertonu, tá ale končí neúspešne a tak môžu ísť dopredu znova domáci.

62
    Strela resp. centrovaná lopta domácich končí až pri brankárovi Evertonu. Ten ju rozohráva na svojich spoluhráčov.

63
    Znova sa opakuje situácia z prvého polčasu keď útočníci domáceho tímu príliš dlho váhajú ak majú loptu v 16ke Evertonu. Tréner hostí je už dosť nervózny, pretože tlak domácich sa zvyšuje.

64
    Speroni vybehol pred svoje pokutové územie aby vyrazil nebezpečnú loptu. Na trávniku však nastala ďalšia vážna zrážka. Lukaku sa zrazil s Dannom a ten ostáva na trávniku.

65
    Striedanie domáceho tímu. Odchádza Kelly a nahradí ho Zaha.

66
    Dann je už na nohách a pomaličky opúšťa hraciu plochu. Zdá sa, že bude v poriadku.

67
    Domáci sa okamžite pustili dopredu a bola z toho šanca na vyrovnávajúci gól. Nasleduje rohový kop.

68
    O loptu sa tvrdo bojuje a nasleduje ďalší rohový kop. Dann je späť na hracej ploche aj s obväzom na hlave.

68
    Striedanie hostí. Odchádza Mirallas a nahradí ho Oviedo.

69
    Z rohového kopu síce nič nebolo ale domáci mieria znova do útoku. Everton zažíva ťažké minúty.

70
    Do konca zápasu ostáva 20 minút a domáci nepúšťajú loptu z kopačiek. Nasleduje priamy kop pre Crystal Palace po tom ako bol faulovaný Zaha.

71
    Zo štandardky sa šanca nezrodila ale domáci majú k dispozícii ďalší priamy kop.

72
    Hráči Crystalu už padajú v 16ke Evertonu v snahe získať aspoň penaltu ale ani tá neprichádza.

72
    Striedanie domáceho tímu. Odchádza Sanogo a nahradí ho Murray.

73
    Everton je pod tlakom ale zatiaľ odoláva. Domáci sa snažia dostať loptu do 16y ale nedarí sa im to.

74
    Lukaku sa pustil do útoku ale akcia stroskotala na pozornej obrane domácich. Tak druhý polčas sa nesie v snahe domáceho tímu o vyrovnanie ale hostia skúšajú rýchle protiútoky.

75
    Faul Evertonu a priamy kop pre domácich v strede ihriska.

76
    Útoky sa teraz striedajú na oboch stranách. Puncheon sa ťažko dvíha z trávnika po zákroku jedného z hráčov Evertonu.

77
    Hrá sa v strede ihriska. Domáci už zrejme nemajú síl na útočenie ale ešte to určite nevzdávajú.

79
    Znova lietajú do 16ky Evertonu nebezpečné lopty ale Joel si s nimi dokáže poradiť. Teraz vykopáva dopredu a píska sa faul domáceho tímu a priamy kop pre Everton.

80
    Je tu prvá žltá karta zápasu. Vidí ju hráč Evertonu Oviedo za neprimerané správanie po odpískaní faulu.

81
    Veľká šanca domácich a Joel zachraňoval. Zaha mal na kopačke vyrovnávajúci gól ale trafil len brankára Evertonu.

82
    Čas rýchlo beží a domáci stále prehrávajú. Loptu majú hostia a snažia sa ju čo najviac podržať ďaleko od svojej brány.

83
    Po strele Evertonu lopta trafila jedného z hráčov domáceho tímu do ruky, ktorú nemal pri tele a bolo to na hranici 16ky ale hlavný rozhodca ukazuje, že sa v hre bude pokračovať.

84
    Znova akcia domáceho tímu. Posledné minúty nám prinášajú naozaj kvalitný zápas.

85
    Útoky sa striedajú na oboch stranách. Domáci už dávajú do útoku všetky sily a hostia to využívajú na rýchle protiútoky. Tento priniesol rohový kop pre Everton.

86
    McGeady vypálil na domácu bránu a Speroni sa zapotil. Po dlhom čase veľká šanca Evertonu a Speroni predviedol skvelý zákrok.

87
    Do konca riadneho hracieho času ostávajú 3 minúty a domáci neúnavne smerujú za vyrovnaním. Delí ich od toho jediný gól, ktorý sa ale zdá byť nedosiahnuteľný.

88
    Rýchly protiútok Evertonu a Lukaku mieri do bočnej siete. Veľká príležitosť hostí na rozhodnutie zápasu.

89
    Barry fauloval a je z toho priamy kop pre domácich. Hráči Evertonu sú vo vlastnej 16ke.

89
    Nie je z toho ani šanca ani rohový kop. Domáci dnes nemali najlepší deň.

90
    Zaujímavá situácia, keď lopta z outového vhadzovania končí v rukaviciach brankára Evertonu.

90
    Domáci znova a znova nakopávajú loptu do pokutového územia Evertonu.

90+1
    Nadstavujú sa 4 minúty.

90+1
    Striedanie hostí. Odchádza Lukaku a prichádza Koné.

90+1
    Žltá karta pre brankára hostí Joela za zdržiavanie.

90+3
    Hostia dávajú lekciu zo zdržiavania akýmkoľvek spôsobom a domáci už nemajú takmer žiadny čas na vyrovnanie.

90+4
    Prebieha posledná minúta zápasu a Joel bude odkopávať od svojej brány.

90+4
    Baines dostáva žltú kartu za faul.

90+5

Je tu koniec zápasu v Londýne. Hostia to predsa len zvládli a odnášajú si cenné 3 body. Domáci sa snažili o vyrovnanie ale dnes im neprialo šťastie. O výsledku tak rozhodol gól z 2. minúty, ktorý zaznamenal Lukaku. V druhom polčase sme videli aj 3 žlté karty, všetky na strane hostí.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:58:03)