Mladá Boleslav – HC Plzeň 3:0 (kon.) | Třinec – Vítkovice 2:6 (kon.) | Zlín – Jihlava 2:1 (kon.)
Slavia – Chomutov 6:3 (kon.) | Olomouc – Kladno 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Č. Budějovice 4:3 (po pr.)
Sparta Praha – Pardubice 2:1 (2:1 po s.n.)
HC Oceláři Třinec
2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
HC Vítkovice Ridera
cz Sobota 13.12.2014, 14:00 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů (CZ)

60:00
    Konec zápasu. (16:21:09)

59:30
    Upravit skóre mohl po přihrávce Ondřeje Kovařčíka zpoza branky Kofroň, ani tato akce ale gólem nekončí.

58:28
    Střelu Jaška se před brankou snažil tečovat Petrák, ani on ale neuspěl.

57:47
    A další povedený zákrok Dudáčka, který zastavil dorážku Kafky rychlým přesunem k levé tyči.

57:17
    Do dobré šance se mohl dostat Jašek, jeden z vracejících se obránců mu ale kotouč vypíchl.

56:07
    Jeden z čárových pískl zakázané uvolnění Ocelářů , druhý ale verdikt upravil a vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:23
    Vítkovice jsou v útočném pásmu, po střele od modré dokonce zvoní tyč třinecké branky.

54:49
    Jašek s Palou se snažili procpat kotouč za brankovou čáru, ani jeden z třineckých útočníků ale neuspěl.

52:42
    Jeden z domácích obránců se teď blýskl povedeným zákrokem, když zastavil pronikajícího Ballnera.

51:42
    Dudáček podržel svůj tým, když vykryl střelu jednoho z vítkovických hráčů z těsné blízkosti.

51:28
    Pokus obránce Heidera skončil v lapačce Waneckiho.

50:36
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A hosté navyšují svůj náskok. Do první střely sice obětavě padl Roman, další střela TOMÁŠE JACHÝMA už ale do branky prošla. Asistence: Marek Charvát.

49:16
    Kofroň přenechal kotouč Jaškovi, ten ale branku přestřelil.

47:24
    Střelu DOMINIKA KAFKY třinecký brankář neudržel a hosté tak opět vedou o tři branky. Asistence: Patrik Demel.

47:06
    Michal Kovařčík byl hodně tvrdě zastaven u mantinelu, ale ani tentokrát hvizd rozhodčího nepřišel. Nutno podotknout, že rozhodčí v dnešním zápase nastavili hodně zvláštní metr.

46:10
    Třinec právě vstřelil branku!
    Vše na sebe vzal ONDŘEJ KOVAŘČÍK, nabruslil do útočného pásma a vypálil přesně mezi betony Waneckiho. Asistence: Michal Roman, Tadeáš Jaroš.

44:34
    Snaha Michala Kovařčíka skončila už na modré čáře – offside.

43:13
    Kofroň vracel kotouč do brankoviště, kde se jej snažil tečovat Ondřej Kovařčík, ani on ale neuspěl.

42:49
    Pokus Puziče z pravého kruhu skončil v ochranné síti.

42:16
    Zakázané uvolnění Ocelářů ale vrátí hru před Dudáčka.

42:00

41:19
    Teď už jsou ale hosté nastěhováni v útočném pásmu a kombinují.

40:19
    Pisarik odpálil kotouč pryč a na chvíli tak svůj tým osvobodil.

40:01

I po druhé třetině jsou hosté ve vedení, které ještě zvýraznili. Oceláře může těšit jen to, že po téměř sto čtyřiceti minutách dali gól, o který se postaral Pala.

Další třetina začne přibližně v 15:26 a hosté ji začnou v početní výhodě, protože za vysokou hůl si dvě minuty odpyká Jaroš.

40:00

38:27
    A hosté nabídnutou výhodu okamžitě využívají. TOMÁŠ GŘES vjel do útočného pásma a z pravého kruhu vystřelil a kotouč skončil v brance. Bez asistence.

38:13
    První přesilovou hru si zahrají také hosté. Bednář je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

37:49
    Hosté se dostali do přečíslení ve čtyřech proti jedinému hráči Třince, Dudáčka ale na brankové čáře zastoupil Jaroš a zabránil čtvrtému gólu.

36:58
    Vítkovice se dostali do přečíslení ve dvou proti jedinému obránci, FILIP KUŤÁK vzal celou akci na sebe a po jeho střele se kotouč od levé tyče odrazil za brankovou čáru. Asistence: Petr Česlík

35:14

34:37
    Výborným obranným zákrokem se prezentoval Zahradníček, který dobruslil unikajícího Ballnera a bodyčkem ho poslal k zemi.

34:00
    Ránu Pisarika od modré hosté zablokovali a sami se vydali do útoku.

33:14
    Demel podrazil pronikajícího Jaška a odpyká si dvě minuty.

32:26
    Více než sto čtyřicet minut trvající střeleckou impotenci ukončil MARTIN PALA. Oceláři se dostali do přečíslení ve čtyřech proti dvěma, střelu Severy i Murína sice Wanecki dokázal zlikvidovat, nahození již zmíněného Paly z téměř brankové čáry si ale srazil do branky. Asistence: Matěj Murín, Jiří Severa.

31:32
    Sám před gólmanem byl Jašek, kotouč ale poslal přesně do míst, kde byl vítkovický brankář.

30:42

29:16
    Oceláři sice mají pásmo, větší šanci si ale zatím vytvořit nedokázali a ani tato přesilová hra zatím nevypadá příliš dobře.

28:42
    Sysala vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

28:05
    Po obtočení branky se snažil Waneckiho překonat Michal Kovařčík, ale neuspěl a gólem neskončila ani snaha Jaška, který tečoval ránu Bednáře od modré těsně mimo.

26:49
    Oceláři se dostali k několika dobrým střelám, přesnost v zakončení ale není příliš dobrá.

26:28
    Do rány od modré se obětavě vrhl Petrák a další pokus pak zastavil Dudáček.

26:03
    Vítkovice drží útočné pásmo a rychlými kombinacemi motají hlavy domácí obraně.

25:21
    Kotouč na holi Doudery, který rozehrává další útočnou akci svého týmu.

24:29
    Jašek se mohl dostat do brejku, dostal ale přihrávku na brusle a ke střele se tak vůbec nedostal.

23:10
    Oceláři se sice snaží, ale zakončení jim dnes dělá velké problémy a neuspěl ani Bednář, který byl sám před gólmanem.

21:18
    I ve druhé třetině inkasují domácí rychlý gól. Do brejku se dostal Kuťák, jeho ránu sice třinecký gólman vykryl, puk ale neudržel a za jeho záda jej dorazil DAVID BALLNER. Asistence: Filip Kuťák, Martin Blahuta.

20:58
    Vítkovice se provinily zakázaným uvolněním a hra se tak vrátí do jejich obranného pásma.

20:01

Hosté se dostali do vedení hned v první minutě, kdy po dorážce Sysaly propadl Dudáčkovi kotouč za brankovou čáru. V dalším průběhu třetiny byli o něco aktivnější Oceláři, střelecky se jim ale zatím příliš nedaří.

Další třetina začne přibližně v 14:42.

20:00

18:36
    Doudera si ve vlastním obranném pásmu pohrál s Kafkou, který po jeho kličkách nezvládl bruslení a skončil na ledové ploše.

17:40
    Vítkovice vyhodily kotouč do středního pásma a střídají.

16:43
    Ránu Kofroně vítkovický brankář neudržel, dorážející Roman ale poslal kotouč příliš vysoko.

15:40
    Na modré čáře byl podražen Heider, ani tentokrát ale rozhodčí nepískají.

15:16
    Přes Douderu se do brejku protlačil Gřeš, Dudáček dokázal vyrazit.

14:04
    Vítkovice zavezly kotouč do útočného pásma, dlouho se v něm ale neohřály a dopředu míří domácí.

13:14
    Ondřej Kovařčík hledal přihrávkou přes brankoviště hůl Kofroně, ten se ale ke kotouči nedostal.

12:33
    Ránu Zahradníčka od modré sice Wanecki díky bloku Jaroše neviděl, puk ale mířil přímo do míst, ve kterých byl vítkovický brankář.

11:43
    Od další pohromy teď uchránil domácí Dudáček, který vykryl ránu Gřeše z těsné blízkosti.

10:58

10:36
    Pokus Bednáře od modré vyrazil Wanecki do rohu kluziště.

09:43
    Ránu od modré hosté vystihli a mohli jít do protiútoku, naštěstí pro Oceláře jim ale kotouč utekl.

09:02
    Bednárik schytal tvrdý krosček v blízkosti mantinelu a následně do něj prudce narazil, je ale v pořádku a na trestnou lavici už míří Ballner.

07:16
    Bednář dostal hokejkou do obličeje, rozhodčí ale nepřerušuje a třinecký útočník míří na střídačku.

06:42
    Nahození Gelnara od modré skončilo v náručí Dudáčka, který raději přerušuje hru.

06:30
    Pokus Michala Kovařčíka skončil v ochranné síti a vhazovat se tak bude po pravici vítkovického brankáře.

06:04
    Až před Waneckiho si sjel Stránský a pokoušel se procpat kotouč za brankovou čáru, beton vítkovického brankáře ale nepřetlačil.

05:18
    Petrák hledal v mezikruží Heidera, ten ale na kotouč nedosáhl a u levé tyčky nebyl úspěšný ani Michal Kovařčík.

04:57
    Na delší dobu se v útočném pásmu usadili také Oceláři, s pokusy Jaška a Bednáře si ale hostující brankář poradil a neujala se také prudká rána Severy.

03:23
    Hosté mají kotouč za vlastní brankou, odkud rozehrávají další útočnou akci.

01:35
    Poměrně velký prostor dostal na ledě Jašek, obkroužil útočným pásmem a následně také vystřelil, jeho ránu ale Wanecki vyrazil betonem.

00:57
    Doudera přišel u vlastní branky o puk, ten se dostal na vítkovické hole, s prvními dvěma pokusy si Dudáček poradil, po střele DAVIDA SYSALY ale prolétl puk za brankovou čáru. Bez asistence.

00:34
    Střelu Jaroše z mezikruží vyrazil vítkovický brankář ramenem a hned poté schoval kotouč pod lapačku.

00:01

Vzájemné zápasy
    První zápas v letošní sezóně dopadl lépe pro Oceláře, kteří si z ostravského ledu odvezli tři body za výhru 4:3, ten druhý zase lépe zvládly Vítkovice a po nájezdech zvítězily 3:2.

HC Vítkovice Steel
    Vítkovice jsou se čtyřiasedmdesáti body v čele skupiny A a ze čtyř předchozích utkání vytěžili devět bodů. Naposledy se ostravský celek radoval z výhry proti Boleslavi, kterou porazil na svém ledě 5:1.

Nejproduktivnější hráči Vítkovic
    Martin Blahuta – 22 bodů (11+11)
    David Sysala – 22 bodů (6+16)
    Samuel Ollender – 21 bodů (8+13)

Třineckým juniorům patří s devětapadesáti body pátá příčka, v posledních dvou zápasech ale mladí Oceláři nebodovali a co víc, svým soupeřům nedokázali vstřelit ani jedinou branku.

Nejproduktivnější hráči Třince
    Tomáš Franek – 33 bodů (17+16)
    Lukáš Bednář – 28 bodů (13+15)
    Tadeáš Jaroš – 26 bodů (11+15)

Vítáme vás u on-line přenosu. Juniorská extraliga má dnes na programu 5. kolo nadstavby a v rámci skupiny A se dnes v regionálním derby střetnou Oceláři s Vítkovicemi. Utkání začíná v 14:00.

Martina Sikorová

Góly a asistencie: 33. Pala (Murín, Severa), 47. O. Kovařčík (Roman, Jaroš) – 1. Sysala, 22. Ballner (Kuťák, Blahuta), 37. Kuťák (Česlík), 39. Gřeš, 48. Kafka (Demel), 51. Jáchym (Charvát)

HC Oceláři Třinec: Dudáček (Fendrich) – Pisarik, Heider, Bednárik, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček – Kofroň, Murín, O. Kovařčík, Jašek, Severa, Petrák, Bednář, Pala, Jaroš, M. Kovařčík
    HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Šimeček) – Adamík, Demel, Puzič, M. Charvát, A. Charvát, Rudl – Ballner, Gřeš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar