Real Madrid – Cornellà 5:0 (kon.) | Alavés – Espanyol 0:2 (kon.) | Alcoyano – Bilbao 1:1 (kon.)
Las Palmas – Vigo 2:1 (kon.) | Valladolid – Elche 0:0 (kon.)
UD Las Palmas
2:1 (1:0)
Celta Vigo
cz Utorok 02.12.2014, 22:00Španielsky pohár

Děkuji za pozornost. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji dobrou noc. (23:52:27)

Hlavní sudí právě ukončil utkání ve kterém vítězí Las Palmas v poměru 2:1. V druhém poločase jsme mohli vidět dvě penalty a dvě branky. Nejdříve se gólově prosadil Silva, který si naběhl na centr po rohovém kopu a uklidil ho za Blanca. Následovala neproměněná penalta Hernána a na druhé straně opakovaná penalta v podaní Mina, který se ani z druhého pokusu nemýlil. To však už na konečném výsledku moc nezměnilo.

90+3

90+3
    Vigo s míčem na polovině hřiště. Domácí teď vysunuli obraný blok hodně vysoko a Celta nemůže najít recept na to, jak se přes něj dostat.

90+2
    Autové vhazování pro domácí tým, který nikam nespěchá.

90
    Nastavují se tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Vigo mohlo jít do dalšího brejku, ale dobrým obraným zákrokem vše v pravou chvíli zastavil Hernán.

88
    Obrovská hrubka domácí obrany a brankáře Raula, který netaktně vyběhl daleko z branky proti unikajícímu hráči Viga. Ten dokázal Raula kličkou obejít, ale Raul nakonec famózní zákrokem ještě dokázal vše zachránit.

87
    Hlavička Charlese končí mimo.

86
    Hosté teď obléhají pokutové území domácích.

84
    Vigo se snaží ihned po vstřelené brance přidat i druhou, ale Palmas je směrem dozadu hodně pozorné.

83
    Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Asdrubal, přichází Tanausu.
    Santiago MINA - 2:1

82
    Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
    SANTIAGO MINA si poradil i s druhým pokusem a uklidil míč do protipohybu Raula.

82
    Krohn – Deli dostává zřejmě za protesty žlutou kartu.

82
    Mina sice penaltu proměnil, ale hlavní sudí ji nechává opakovat.

81
    A penaltu uvidíme i na druhé straně. Domácí Raul vyrazil ven z branky a při svém zákroku rukama podrazil pronikajícího hráče hostů.
    Marcelo SILVA - 2:0

79
    Las Palmas právě vstřelilo branku!
    MARCELO SILVA si naskočil na centr po rohovém kopu a hlavou uklidil míč za bezmocného Blanca.

79
    Rohový kop pro domácí tým.

77
    Autové vhazování pro Vigo.

76
    Palmas kombinuje na polovině Viga, ale finální přihrávce chybí přesnost.

75
    Žlutou kartu dostává Hernán (UD Las Palmas).

75
    Hernán bude zahrávat další standardní situaci domácích.

74
    Žlutou kartu dostává Gomez (Real Club Celta de Vigo).

73
    Na druhé straně jde dopředu Las Palmas, ale na pravé straně nezvládl souboj jeden na jednoho domácí Hernán.

72
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Costas, přichází Johny.

72
    Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Valeron, přichází Gomez.

71
    Vigo se teď na druhé straně snaží kombinovat kolem velkého vápna, ale obrana domácích je zatím stoprocentní.
    Hernán neproměňuje pokutový kop.

69
    Hernán vyslal prudkou střelu do středu, která se bohužel pro domácí odrazila od břevna ven z branky. Stav utkání tak zatím zůstává stejný.

68
    Hlavní rozhodčí nařizuje pokutový kop pro domácí tým.

66
    Blanco si staví zeď a exekutorem kopu bude zřejmě domácí Hernán, který si postavil míč.

66
    Žlutou kartu dostává Planas (Real Club Celta de Vigo).

66
    Domácí budou zahrávat volný přímý kop z dobré pozice.

65
    Ostrý vzdušný souboj teď svedl Valeron a Planas.

63
    Hosté se snaží něco vymyslet směrem dopředu, ale moc se jim to nedaří.

61
    Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Casaseca, přichází Mesa.

60
    Vigo se po kombinaci dostalo do zajímavé příležitosti, když z levé strany dával nebezpečný přízemní centr jeden z hráčů hostí. Na druhé tyči však nikoho nenašel.

59
    Žlutá karta i na straně domácích. Potrestaným je Castellano.

58
    Vigo zakládá další útočnou akci, tu ale zastavuje nepřesná kombinace ve středu hřiště.

56
    B. Fernandez dostává žlutou kartu za svůj ostrý zákrok.

55
    Další skvělý zákrok Blanca, který teď vytáhl jasnou gólovou střelu jednoho z domácích.

55
    Další autové vhazování pro domácí tým. Zároveň můžeme vidět rozcvičující se hráče Las Palmas v zámezí.

53
    Autové vhazování pro domácí tým.

52
    Hráči Viga se dostali až do pokutového území, kde po zmatcích domácí obrany pálil A. Fernandez, ale jeho střela byla zblokována.

51
    Vigo opět kombinuje na polovině hřiště.

50
    Las Palmas se teď snaží dostat ze sevření Viga a to se jim daří. Míč na polovině hostí.

48
    Ostrý zákrok Costase na domácího Gulia, který vyřešil hlavní sudí jen domluvou. Costas by si však v podobných situacích měl dávat pozor, protože jednu žlutou kartu už dnes od hlavního arbitra viděl.

46
    S míčem kombinují hosté, kteří budou v druhé půli dohánět jednobrankové manko.

46

V prvním poločase jsme mohli vidět krásnou branku domácího Hernána, který vymetl všechny pavučiny v Blancově brance. Do dalších příležitostí se dostali už jen domácí, které však již neproměnili. Po prvním poločase je tedy stav 1:0. Uvidíme zda se ještě dalších branek dočkáme v druhé půli.

Druhý poločas začne přibližně v 23:00.

45

45
    U míče jsou hosté, kteří zakládají asi poslední akci prvního poločasu.

43
    Dvě velké šance domácích teď zlikvidoval Blanco. Jen díky jeho pohotovým zákrokům je to stále 1:0.

42
    Jeden z hráčů hostí se snažil projít přes dva hráče domácích. V tomto nerovném souboji však neuspěl.

40
    S míčem kombinuje Las Palmas, jejich akci ale brzdí nepřesná přihrávka.

39
    Hosté ztrácí míč na polovině domácích a ti jdou ihned do rychlého protiútoku.

38
    Míč však domácí obránci odvrací daleko na polovinu Viga.

37
    Rohový kop bude zahrávat Vigo.

35
    Vzápětí dostává první žlutou kartu v utkání již zmíněný Costas.

34
    Costas teď krásným centrem přenesl hru. Z toho mohl těžit Mina, ale nedokázal si zpracovat dlouhý centr.

33
    A na druhou stranu jdou do útoku domácí.

31
    Hosté se po pěkné akci dostali až na malé vápno odkud se také jeden z hostů dokázal prosadit! Jejich branku ale sudí neuznal, protože praporek pomezního sudího vyletěl do vzduchu o sekundu dřív.

29
    Hosté teď předvedli ukázkovou kombinaci na malém prostoru na jeden dotek.

27
    Hosté kombinují na polovině domácích, ale ti jdou ihned do rychlého brejku.

26
    Vigo se dostalo pod tlak, a tak se domácí obránci nijak nerozpakovali a poslali míč odkopem do zámezí.
    Santana HERNÁN - 1:0

25
    U míče domácí Raul, který posílá míč daleko od vlastní branky.

23
    SANTANA HERNÁN se dostal na hranici pokutového území odkud vypustil tvrdý projektil z voleje, který vymetl horní roh Blancovi branky.

22
    Ostrý zákrok hostujícího hráče řeší sudí jen domluvou.

20
    Odkop od branky Blanca.

19
    Rohový kop zahrávali hosté, ale míč končí v náruči Raula.

18
    Jeden z hráčů hostí si počínal nedovoleně, a tak zasáhla píšťalka sudího. Rozehrávat budou domácí.

17
    Míč se dostal až k Blancovi. Následuje odkop od jeho branky.

16
    Hernán teď dobrý obraným zákrokem zasáhl proti Charlesovi. Hosté budou vhazovat aut.

15
    Rychlý brejk hostů založil Madinda. Domácí se však dokázali včas vrátit do obraného postavení.

13
    Las Palmas bude zahrávat standardní situaci. Dlouhý centr do vápna pošle Hernán.

12
    Šanci hostů zastavuje ofsajd.

10
    Obrázek hry už je několik minut stejný a hosté kombinují ve středu hřiště a domácí jen přihlíží.

8
    Domácí napadají hluboko na polovině Viga a to hostům působí značné problémy.

7
    Standardní situaci budou zahrávat domácí. Centr do vápna pošle C. Fernandez.

5
    Gomez zrychlil útočnou akci na jeden dotek a vyslal na zteč Minu. Ten čelil ale přesile a míč mu byl odebrán.

4
    Vigo kombinuje na vlastní polovině.

2
    První střelou se prezentovali i hosté. Raul byl však pozorný a slabou střelu Charlese ukryl v náruči.

1
    Domácí jdou ihned dopředu.

1

Vzájemné zápasy

Tyto týmy se už ve španělském poháru potkali. A bylo to před třemi lety ve druhém kole. Tehdy se z postupu radovala Celta Vigo, která nakonec dokázala v domácím utkání až díky dvěma přesným trefám v prodloužení, rozhodnout o svém postupu.

Las Palmas – Celta Vigo 3 : 1
    Celta Vigo – Las Palmas 1 : 2
    Celta Vigo – Las Palmas 0 : 0 (2 : 0) po prodloužení
    Las Palmas – Celta Vigo 1 : 1
    Celta Vigo – Las Palmas 2 : 0

Real Club Celta de Vigo

Hosté tak příznivou bilanci nemají. V Primera Division jsou s 20 body na osmém místě tabulky a z posledních pěti utkání dokázali vyhrát jen dvakrát. V neposlední řadě se na týmu určitě podepíšou dvě poslední porážky v nejvyšší soutěži, a také střelecká nemohoucnost hráčů Viga. Ti na vstřelenou branku čekají už dlouhých 305 minut. Posledním úspěšným střelcem byl Larrivey v desátém kole nejvyšší soutěže při výhře (0:1) na stadionu Barcelony.
    Křest knihy Germána Devory
    Ovace ve stoje pro Germána Devoru ,,mistr učitel" (Germán Devora též přezdívaný jako ,,Němec" je legendou klubu Las Palmas. Držitel několika klubových rekordů, pěti násobný reprezentant Španělska, bývalý trenér a především klubová ikona dnes pokřtila svoji knihu o své bohaté fotbalové kariéře.)

Na snímku úplně vlevo kouč španělské reprezentace Del Bosque.

I přesto, že Las Palmas je týmem až z druhé nejvyšší španělské soutěže, budou dnes domácí určitě víc než vyrovnaným soupeřem Celty Vigo. S 29 body je na druhé příčce Segundy Division, ztrácí bod na vedoucí Gironu a ještě má k dobru dohrávku s předposledním Sabadelli. Las Palmas nepoznalo hořkost porážky už dlouhých devět zápasů, respektive od 4. října letošního roku.

Dobrý den, vítejte u online přenosu osmifinálového utkání Copa del Rey mezi týmy UD Las Palmas – Real Club Celta de Vigo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.