Lorient – Marseille 1:1 (kon.) | Nantes – Toulouse 1:2 (kon.) | Monaco – Lens 2:0 (kon.)
AS Monaco
2:0 (0:0)
Racing Lens
cz Utorok 02.12.2014, 21:00 • Stade Louis II., Monaco • Ligue 1 Uber Eats

Zdravím všechny příznivce kopané. Francouzská Ligue 1 má na programu vložené kolo a my budeme sledovat duel mezi Monakem a Lens. Jasným favoritem tohoto utkání je domácí celek.

AS Monaco FC se zatím v této sezoně trápí. Na svém kontě má totiž jen 20 bodů a v tabulce se nachází až na desátém místě. Monaco zatím jen pětkrát vyhrálo, pětkrát remizovalo a stejný počet zápasů prohrálo, to vše při skóre 17:18. V posledních týdnech se domácím vůbec nedaří, protože z posledních pěti zápasů vyhrálo Monako jen jednou a na vítězství už čeká čtyři kola.

Racing club De Lens je na tom ještě o něco hůře. Hosté totiž zatím nasbírali jen 14 bodů a v tabulce jsou na sestupovém osmnáctém místě. Poslední kolo ale celek Lens zvládl a na svém hřišti porazil dvanácté Méty. Dnes byl hosté také potřebovali bodovat, ale nečeká je vůbec nic lehkého.

Poslední vzájemné zápasy

Monako – Lens 6:0
    Monako – Lens 2:1
    Lens – Monako 0:4
    Monako – Lens 2:2
    Lens – Monako 2:2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

AS Monaco FC: Subašič – F. Tavares, Echiejile, Abdennour, Wallace – Toulalan, Bakayoko, Moutinho – Ferreira-Carrasco, Berbatov, Martial.
    Náhradníci: Stekelenburg – Dirar, Ocampos, Silva, Germain, Traoré, A. Diallo.

Racing Club De Lens: Riou – Cavare, Gbamin, Kantari, Baal – Le Moigne (C), Valdivia, Bourigeaud – El Jadeyaoui, Touzghar, Coulibaly.
    Náhradníci: Belon – Sylla, Lecoeuche, Ba, Guillaume, Nomenjanahary, Cyprien.

Rozhodčí: Schneider – Lombard, Lang.
    Za pár minut začínáme!

Hráči obou celků jsou na trávníku. Duel tedy začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to!

1

1
    Úvodní výkop obstarali fotbalisté Lensu.

2
    Z prvních útočných akcí ale nebylo vůbec nic. Oba celky to zkusily dlouhým nákopem, ale ten se neujal.

3
    U míče jsou hráči Monaca, který zatím výborně kombinují, ale zatím pouze na své polovině.

4
    Domácí se ale neprosadili a dopředu šli hosté, jenže přihrávka na Coulibalyho byla hodně nepřesná.

5
    Monaco opět kombinuje, ale zatím pouze na své polovině. Nutno dodat, že hráči Lens zatím skvěle napadají domácí rozehrávku.

6
    Nakonec se Monaco vydalo dopředu, ale opět z toho byla jen hodně nepřesná přihrávka.

8
    Na levé straně se zkoušel prosadit hostující Adamo Coulibaly, ale skvěle ho zastavil Tavares.

9
    Na druhé straně to domácí sehráli skvěle a do vápna se dostal Aymen Abdennour, ale přihrávku před branku nezvládl a celek Lens se ubránil.

10
    U míče jsou hostující borci, kteří se snaží něco vymyslet.

11
    Hosté dobře kombinovali, ale nakonec jejich snažení ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

13
    Domácí Fabio Henrique Tavares centroval, ale přihrávka se mu nepovedla, jenže míč nakonec skončil na břevně hostující branky! Riou měl velké štěstí, protože tohle rozhodně nečekal.

14
    Z následného rohu domácí nevytěžili vůbec nic a na první branku tedy stále čekáme.

15
    Po centru se k míči na malém vápně dostal Dimitar Berbatov, ale nedokázal ho usměrnit za Rioua! Roh pro Monaco.

16
    Ani druhý roh nic nepřinesl. Monaco ale nyní tlačí a celek Lens se pouze brání.

18
    Z otočky vystřelil Tiemoue Bakayoko, ale Riou předvedl další dobrý zákrok a míč jednou rukou vyrazil!

19
    Po faulu Tavarese je tu zajímavá standardní situace pro hosty, téměř z hranice velkého vápna.

20
    K míči se postavil Benjamin Bourigeaud, ale poslal ho pouze do zdi.

21
    João Moutinho se zkoušel uvolnit na pravé straně, ale nakonec se dostal i s míčem do zámezí.

23
    Berbatov se dostával ve vápně hostů k míči, ale nakonec skvěle zasáhl Riou, který kulatý nesmysl na poslední chvíli sebral.
    Diváci se zatím nenudí. Odehráno je zhruba 25 minut.

24
    Útočné snažení hostů skončilo zbytečným faulem. Celek Lens se zatím směrem dopředu trápí.

26
    Jérémy Toulalan zkoušel vysunout Martiala, ale ten míč na hrací ploše nezachytil.

27
    Martial se hnal dopředu, ale byl zastaven. Standardní situace pro domácí.

28
    Jérémy Toulalan ani tentokrát nepřihrál přesně a míč skončil v zámezí. Od své branky bude rozehrávat Riou, který nikam samozřejmě nepospíchá.

30
    Je za námi úvodních třicet minutek a na první branku stále čekáme. Aktivnější je domácí celek, ale prosadit se nedokázal.

31
    Rohový kop pro hostující celek.

32
    Domácí borci se ale v pohodě ubránili a jsou u míče. Hosté ještě nedokázali ohrozit Subašiče.

33
    Po tvrdém střetu zůstali ležet na trávníku dva hráči a hlavní rozhodčí hru přerušil, bude se ošetřovat.

35
    Tak to je velká komplikace pro domácí celek, protože po tvrdém střetu je Wallace vyloučen! Domácí hráč se prezentoval hodně nevybíravým ´šlapákem´ a musí ze hřiště.

36
    Po ošetření se začne znovu hrát. Monaco to nyní bude mít nesmírně těžké.

38
    Hosté drží míč a kombinují. Uvidíme, zda celek Lens využije přesilovou hru ještě v prvním poločase. Každopádně mají hosté velkou šanci získat veledůležité tři body.

40
    Monaco se nyní pouze brání. Hráči vůbec neví co mají hrát a když mají míč, tak ho pouze pošlou dopředu.

41
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází po zákroku Wallace Benjamin Bourigeaud a přichází Wylan Cyprien.
    Důvod proč hřiště opustil Benjamin Bourigeaud.

42
    Střídající Cyprien to zkusil z úhlu, ale jeho dělovce scházela přesnost.

43
    Domácí drží po delší době míč a nikam nepospíchají, což je zcela pochopitelné.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Hlavní rozhodčí přidal dvě minutky.

45+1
    Domácí celek vybojoval rohový kop.

45+2
    Ale ani ze svého třetího rohu domácí nic nevytěžili a v prvním poločase se už branky nedočkáme.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi úvodní poločas. Sledujeme utkání, ve kterém je zatím aktivnější Monaco, ale to se ve druhém poločase zřejmě změní, protože domácí hrají bez vyloučeného Wallace. Ani jeden celek se v prvním poločase neprosadil a stav zápasu je tak stále 0:0. Máme se tedy na co těšit.
    V prvním poločase se spíše bojovalo. Žádný gól jsme neviděli, uvidíme nějaký gól ve druhém poločase ?

Druhý poločas začne přibližně v 22:04.

Hráči jsou zpět na trávníku. Druhý poločas začne za malý okamžik.

46

47
    Domácí to hned zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč doputoval do zámezí.

48
    Berbatov byl faulován a u míče jsou tedy opět domácí fotbalisté, kteří začali velmi aktivně.

50
    Aktivní Berbatov se dral za dlouhým míčem, ale nedostal se k němu a rozehrávat tak bude Riou.

52
    Do velké šance se dostával domácí Yannick Ferreira-Carrasco, ale nakonec před ním skvěle zasáhl Riou!

53
    Domácí hrají v deseti, ale ve druhém poločase jsou zatím lepší. Celek Lens se zatím hodně trápí.

54
    Domácí vybojovali zajímavou standardní situaci, přesně z rohu velkého vápna.

55
    Toulalan poslal míč do branky, ale pozorný Riou byl na svém místě a vyrazil ho.

57
    Domácí drží míč na polovině svého soupeře a snaží se něco vymyslet...

58
    Ve vápně se nakonec dostal ke střele Abdennour, ale Riou dokázal míč vyrazit a ten poté orazítkoval břevno!
    Velká šance domácích nekončí brankou.

59
    Z následného rohu se domácí neprosadili a na první branku tedy stále čekáme.

60
    Riou měl opět práci, ale s přihrávkou před branku si poradil a míč výborně sebral.

62
    Žlutou kartu dostává Wylan Cyprien (Racing Club De Lens).

62
    Ke střele se dostal Berbatov, ale z dobré pozice branku hostů netrefil!

63
    Dimitar Berbatov se hnal do šance a byl faulován, penalta pro Monaco!
    Penaltový zákrok

63
    Žlutou kartu dostává Jérôme Le Moigne (Racing Club De Lens).

64
    Monaco právě vstřelilo branku!
    K míči se postavil DIMITAR BERBATOV, který to udělal zkušeně a poslal míč přesně k pravé tyči. Riou byl bez šance a Monaco jde tedy i v deseti do vedení 1:0.
    Dimitar BERBATOV - 1:0

66
    Hosté drží míč na polovině Monaca a snaží se něco vymyslet. Dnes se ale hráčům Lens směrem dopředu vůbec nedaří.

67
    Ke střele se nakonec odhodlal Yoann Touzghar, ale jeho projektilu scházela přesnost.

68
    Ale pozor, po faulu je tu druhý pokutový kop, tentokrát pro Lens!
    Penaltový zákrok.

69
    K míči se postavil Pierrick Valdivia, ale Subašič jeho pokus zneškodnil. Domácí brankář ale míč vyrazil na malé vápno, jenže Pierrick Valdivia předvedl nemožné a kulatý nesmysl napálil nad branku!
    Subašič zneškodnil penaltu a poté Valdivia nedokázal poslat míč z dorážky do prázdné branky.

71
    Je před námi posledních dvacet minutek a Monaco stále vede o jednu branku. Bude to ještě hodně zajímavé.

73
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jérôme Le Moigne, přichází Lalaïna Nomenjanahary.

74
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Dimitar Berbatov, přichází Nabil Dirar.

75
    Hosté bojují, ale ani proti deseti nedokáží vymyslet něco kloudného.

77
    Monaco se v posledních minutách pouze brání. Hosté jsou aktivnější, ale stále prohrávají o jeden gól.

78
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Valère Germain.

81
    Střídající Germain nyní obešel dva protihráče, ale třetí ho už zastavil.

82
    Cyprien poslal míč do vápna domácích, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprotlačil.

84
    Do míče se opřel hostující Alharbi El Jadeyaoui a byla to parádní rána, jenže Subašič vytasil další skvělý zákrok a míč vyrazil na roh!
    Alharbi El Jadeyaoui vyslal jedovatou střelu na domácího brankáře.

85
    Ani ze svého druhého rohu nedokázali hosté udeřit a stav zápasu se tedy nemění.

87
    Domácí zvládají konec zápasu. Hostům se rychle krátí čas a bude to ještě nesmírně zajímavé.

88
    Z dlouhého nákopu ale nic nebylo a míč skončil v zámezí. Na tahu je celek Lens.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Hlavní rozhodčí přidal čtyři minutky.

90+2
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Pierrick Valdivia, přichází Abdoul Ba.

90+4
    Je rozhodnuto. Rychlík YANNICK FERREIRA-CARRASCO si nejprve doběhl dlouhý míč, poté obehrál dva protihráče a z hranice velkého vápna poslal míč přesně k levé tyči!
    Yannick FERREIRA-CARRASCO - 2:0

90+4

Je konec! Sledovali jsme hodně zajímavý duel, který toho nabídl opravdu hodně. Nejdříve byl vyloučen ve 35. minutě domácí Wallace, ale i přesto se Monaco dostalo do vedení, když se trefil z penalty Berbatov. Vyrovnat mohl Valdivia, ale penaltu neproměnil. Závěr zápasu Monaco zvládlo, přidalo ještě jednu branku a i přesto, že hrálo téměř hodinu bez vyloučeného Wallace, tak získalo veledůležité tři body. Celek Lens měl dnes velkou šanci, ale nevyužil ji.

To je z mé strany vše, dobrou noc. (22:55:02)