Třinec – Zlín 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 3:5 (kon.) | Plzeň – Pardubice 5:1 (kon.)
Litvínov – Sparta Praha 6:3 (kon.) | Hradec Králové – Olomouc 1:4 (kon.) | K. Vary – Liberec 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:3 (1:0, 2:0, 2:3)
Bílí Tygři Liberec
cz Piatok 28.11.2014, 18:00 • KV Arena • Tipsport extraliga (ČR)
    DUDA - 5:3

59:48
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Jenže Václav Skuhravý skvěle vystihl nepřesnou přihrávku a pelášil sám na prázdnou bránu. Poté ještě předložil přihrávku na RADKA DUDU, který dává konečnou podobu stavu dnešního zápasu. Opravdu krásný pohled na objetí dvou někdejších obrovských rivalů. Asistence: Václav Skuhravý.

59:19
    Vampola je na ledě a hostující trenér požádal o oddechový čas. Vhazovat se bude před Závorkou.

57:18
    A nyní se pomalu naděje Liberce rozplývají. Petr Vampola (LIB) naprosto zbytečně fauloval a odsedí i dvě minuty na trestné lavici za hrubost.

54:34
    Energie může odskočit na rozdíl dvou branek. Lukáš Krenželok (LIB) putuje na trestnou lavici za podražení.

54:00
    Domácí teď svého soupeře tlačí! David Hruška dostal dobrou přihrávku od Radka Dudy, objel si Lašáka, ale zakončil pouze do tyče!
    R. HRUŠKA - 4:3

52:04
    Obrovská paráda RADIMA HRUŠKY! David Hruška zavezl kotouč do útočného pásma, tam ho chvíli podržel a následně poslal přesný pas přes celou šíř kluziště na svého spoluhráče, který Lašáka v bráně výborně vymíchal. Asistence: David Hruška, Radek Duda.
    BARTEK - 3:3

50:11
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak a je to tu. Na podruhé už se to MARTINU BARTEKOVI podařilo. Dostal přihrávku na modrou čárou a nechytatelnou dělovkou srovnává stav zápasu. Asistence: Tomáš Urban.

48:11
    Václav Skuhravý (KVA) teď zbytečně atakoval libereckého gólmana a je vyloučen na dvě minuty za krosček.

46:43
    Petr Vampola nyní v obrovské šanci na srovnání! Po dobré přihrávce nedokázal liberecký útočník trefit prázdnou Závorkovu bránu.

44:20
    Petr Jelínek (LIB) fauloval při střele Radka Dudu a jsou z toho dvě minuty za hákování + deset minut osobní trest za nesportovní chování.

43:40
    Domácí trenér Karel Mlejnek požádal o oddechový čas.
    VALSKÝ - 3:2

43:40
    Tak teď už to vypadá s domácími šancemi na úspěch hůře. Liberec rychle přidává další branku po dělovce JAKUBA VALSKÉHO, který propálil Závorku tvrdou střelou do horního rohu. Asistence: Tomáš Filippi, Jaroslav Vlach.
    VAMPOLA - 3:1

41:48
    A hostům se nakonec daří přesilovou hru využít! Jan Výtisk vypálil od modré čáry a před Závorkou dokázal kotouč tečovat PETR VAMPOLA, který dává hostům ještě naději na zvrat v utkání. Asistence: Jan Výtisk.

40:50
    A nyní budou mít hosté dokonce příležitost snížit. Radek Duda (KVA) si jde sednout na trestnou lavici za sekání.

38:52
    David Hruška byl sám před prázdnou bránu, jenže kvůli faulu se ke kotouči nedostal, ale sudí Hodek je opět v klidu.
    R. HRUŠKA - 3:0

35:56
    Tak teď předvedla domácí formace Duda, Harant, Radim Hruška opravdu koncert. Harant přihrál na Dudu, ten na RADIMA HRUŠKU a poslední jmenovaný se z otočky nemýlil. Asistence: Tomáš Harant, Radek Duda.

34:47
    No a ke všemu hosté znovu špatně střídali a Petr Vampola (LIB) odsedí dvě minuty na trestné lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

32:25
    Liberec bude mít možnost snížit. Václav Skuhravý (KVA) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení.
    DUDA - 2:0

31:44
    Jenže to už neplatí! RADEK DUDA si vyměnil kotouč s Davidem Hruškou a rozvážně, nikým neatakován, si najel do střelecké příležitosti a Lašákovi kotouč propadl mezi rukou a tělem. Asistence: David Hruška, Vladimír Sičák.

30:54
    Liberečtí teď nezvládli střídání a Koba Jass (LIB) odpyká trest za celou hráčskou lavici.

27:56
    Tomáš Filippi měl největší šanci Liberce v zápase! Dokázal si položit a objet Závorku a když už se zdálo, že bude zakončovat do prázdné brány, tak karlovarský gólman neskutečně vymrštil pravý beton a puk vykopl.

22:50
    David Hruška (KVA) nechtěně zahákoval soupeře a jde si odsedět dvě minuty za hákování.

22:18
    Harant nahodil kotouč z rohu přesně na Radima Hrušku, který trefuje tyč liberecké brány!

13:15
    Znovu Balán ve velké šanci a opět do byl Lašákův beton, který zůstal pevně přitisknutý u ledu a levé tyčky.

12:24
    A další přesilová hra pro domácí. Lukáš Krenželok (LIB) zapíchl svou hokejku do obličeje jednoho z karlovarských hráčů a jde si sednout na dvě minuty na trestnou lavici.

09:46
    Síly na ledě se opět na chvíli vyrovnají. Petr Jelínek (LIB) si posedí dvě minuty na trestné lavici za hákování.

08:01
    Rozhodčí Hodek nemá na poslední působení ve Varech dobré vzpomínky a myslím, že po dnešním utkání to nebude lepší. Za jasný faul Lašáka na Radka Dudu (KVA) si jde právě sednout karlovarský kapitán za nedovolené bránění.

07:47
    Balán mohl přidat druhou branku! Stačilo pouze, aby přehodil Lašákův beton, což se mu ale nepodařilo.

07:22
    Vylučovat se teď bude na druhé straně. Koba Jass (LIB) si jde sednout na trestnou lavici za podražení Heizera.

04:48
    Radim Hruška (KVA) bude prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání. Odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.
    BALÁN - 1:0

03:20
    Hokejová paráda v podání STANISLAVA BALÁNA! Karlovarský forward dostal od Bičánka puk do jízdy, projel půl hřiště a dlouhou kličkou do forhendu vyšachoval i Lašáka. Asistence: Radim Bičánek.

David Košinár

Góly a asistencie: 4. Balán (Bičánek), 32. Duda (D. Hruška, Sičák), 36. R. Hruška (Harant, Duda), 53. R. Hruška (D. Hruška, Duda), 60. Duda (Skuhravý) – 42. Vampola (Výtisk), 44. Valský (Filippi, Vlach), 51. Bartek (Urban)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, Deyl, Dvořák – Duda "C", Balán, D. Hruška – Vachovec, Skuhravý, Koblasa – Pšurný, Kverka, V. Tomeček – Heizer, R. Hruška, Štals
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (Vaněček) – Výtisk "C", Šimek, Voráček, Kolmann, Derner, Kajínek – Radivojevič, Vampola, Jass – Vlach, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Bartek – Víšek, Urban, Kica

Rozhodca: Hodek, Svoboda – Bláha, Špůr