Columbus – Winnipeg 2:4 (kon.) | St. Louis – Ottawa 2:3 (0:1 po s.n.) | Nashville – LA Kings 4:3 (1:0 po s.n.)
Dallas – Edmonton 3:2 (kon.) | Arizona – Colorado 3:4 (po pr.) | Vancouver – NJ Devils 2:0 (kon.)
Anaheim – Calgary 3:2 (kon.)
Anaheim Ducks
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Calgary Flames
cz Streda 26.11.2014, 04:10 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:10.

V Anaheimu nepůsobí žádný český hráč.

Útočník Jiří HUDLER a obránce Ladislav ŠMÍD.

CALGARY FLAMES
    ________________________________________

Pro Calgary je dnešní souboj prvním venkovním zápasem po pětizápasové domácí sérii, kterou Flames zvládli na výbornou, když čtyřikrát vyhráli a pouze jednou, navíc těsně, prohráli – s Chicagem 3:4! v řadě a předchozí tři dokázaly Plameny vyhrát! Z jedenácti posledních zápasů tak hned osm vyhráli a i díky této skvělé bilanci se ze spodních pater Západní konference dokázali probojovat až na aktuálně páté místo! V Pacifické divizi jsou za nimi i obhájci titulu z Los Angeles nebo San Jose. Na vedoucí tým nejen Pacifické divize, ale i celé Západní konference, a právě dnešního soupeře Anaheim, ztrácí Calgary tři body.

Nejproduktivnějším hráčem Flames je Mark GIORDANO, který nasbíral třiadvacet bodů za šest gólů a sedmnáct přihrávek, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená jedenácté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Calgary je Jiří HUDLER, který má na svém kontě sedmnáct bodů za sedm gólů a deset přihrávek, aktuálně mu patří osmačtyřicáté místo v bodování NHL.

ANAHEIM DUCKS

Anaheim vládne Západní konferenci, kde má na prvním místě dvoubodový náskok před St. Louis, které má ale o zápas méně. V pořadí celé ligy jsou Kačeři druzí za vedoucím Montrealem, ale právě třeba "až" deváté Calgary ztrácí pouze tři body! Anaheim se snaží o restart, kdy po výtečném úvodu přišla krize začátkem listopadu a šest porážek ze sedmi zápasů! Na takovou bilanci nejsou příznivci Ducks zvyklí a hráči tak mají co napravovat!

Nejproduktivnějším hráčem Ducks je Ryan GETZLAF, který nasbíral devatenáct bodů za šest gólů a čtrnáct přihrávek, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená osmadvacáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Anaheimu je Sami VATANEN, který má na svém kontě osmnáct bodů za pět gólů a třináct asistencí, aktuálně mu patří osmatřicáté místo v bodování NHL.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Anaheim Ducks přivítá na svém ledě Calgary Flames.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Před utkáním

Anaheim Ducks: Andersen (LaBarbera) – Vatanen, Beauchemin, Fowler, Manson, Lindholm, Clark – Beleskey, Getzlaf, Perry – Maroon, Kesler, Palmieri – Silfverberg, Thompson, Cogliano – Bourque, Rakell, Smith-Pelly

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Giordano, Brodie, Russell, Wideman, Šmíd, Engelland – Glencross, Monahan, Bouma – Gaudreau, Granlund, Hudler – Ferland, Jooris, Byron – Bollig, Knight, Baertschi.

00:01

00:29
    Engelland se probíjel do zakončení a z levé strany se mu také povedlo, ovšem branku Anaheim netrefuje.

01:30
    Vhazování po levici Hillera, úspěšnější domácí.

02:52
    Hrozil brejk Baertschiho, který nakonec neuspěl proti dvojici bránících hráčů Anaheimu.

03:15
    Jonas Hiller se zapojil do rozehrávky za vlastní brankou.

03:23
    A nyní musí zasahovat proti střele z mezikruží, hra přerušena.

03:59
    Anaheim má zřetelnou převahu v úvodu zápasu, hosté se nyní osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

04:37
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Mat Clark přihrává z levého rohu před branku, kde si puk bruslí sráží bránící Russell do branky, gól připsán MATTU BELESKEYMU. Asistence: Mat Clark.
    Matt BELESKEY - 1:0

05:12
    Hosté v útočném pásmu, vůbec poprvé v tomto utkání.

06:08
    Nyní směřuje puk za branku Flames, hosté bleskově rozehráli.

06:53
    Vhazování ve střední třetině, úspěšnější hosté, kteří tak mohou zaútočit.

07:20
    Ale to by se muselo Caglary vymanit z vlastní třetiny, Beleskey střlí z mezikruží a trefuje brankovou konstrukci!
    Beleskey trefuje tyč!

08:29
    Na druhé straně pálí Ladislav Šmíd od modré, Andersen vyráží.

08:42
    A znovu musí Andersen zasahovat, tentokrát před dotírajícím Granlundem.

09:50
    Hra přerušena, vhazování ve třetině Flames, po pravici Hillera.

10:42
    Flames opět pouze vyhazují puk ze své třetiny, tlak domácích je patrný.

11:01
    Puk se ocitá na střídačce Flames, hra přerušena, komerční přestávka.

11:27
    Střela Getzlafa byla zblokována, Hiller nemusel zasahovat.

12:25
    Na druhé straně musí zasahovat Andersen, Johnny Gaudreau si sjel z levého křídla před branku a dokázal zakončit.

13:36
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez šancí, oba týmy bruslí ze strany na stranu, bez ohrožení jedné či druhé branky.

13:49
    Vhazování po levici Hillera, úspěšnější domácí, kteří tak získávají útočné pásmo, ale jen na okamžik.

14:19
    Střelu Kesslera z pravé strany Hiller vyráží.

14:28
    Ryan Kesler (ANA) a Kris Russell (CGY) se nyní postarali o boxerskou vložku, diváci si zabouřili.

15:00
    Poslední pětiminutovka první třetiny, která zatím svou úrovní zaostává za kvalitou obou týmů a možné úrovně předváděné hry.

15:48
    Hudler spěchá za nahozeným pukem do útočného pásma, ale je přidržen u mantinelu.

16:30
    Smith-Pelly výtečný při obranné práci, dokázal v obležení hráčů Flames rozehrát.

16:46
    Andersen svírá puk ve své lapačce a raději přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

17:22
    Šmíd nahazuje puk před branku, ke střele se poté z mezikruží dostává pohotový Baertschi, puk však končí v lapačce Andersena.

18:10
    Nahozený puk za branku Calgary, oba týmy ale střídají.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, hosté mají puk na svých hokejkách.

19:14
    Devante Smith-Pelly fauluje a za bránění ve hře půjde na dvě minuty na trestnou lavici, první přesilová hra v zápase pro Flames.

19:36
    Jiří Hudler se dostává ke střele z pravé strany, ale Andersen vyráží.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina končí vítězstvím Anaheimu, který skóroval v 5. minutě zásluhou Beleskeyho. Od té doby branka již nepadla, domácí měli v úvodu zápasu zřetelnou převahu, ale z ní nevytěžili více, než jeden gól.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Anaheim Ducks: 9

Calgary Flames: 12

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:03 hodin.

20:01

21:16

21:34
    Andersen chytá střelu Brodieho z levé strany a raději přerušuje hru.

21:50
    Flames v útočném pásmu, Monahan zkouší vyzrát na Andersena z levé strany, ale gólman Ducks si s jeho střelou dokázal poradit.

22:39
    Mat Clark vyloučen za podražení Granlunda, přesilová hra Flames.

22:48
    Puk míří ze třetiny Anaheimu, po vyhraném vhazování.

23:15
    Zatím velmi dobrá hra Ducks nedovoluje Calgary dostat se do útočného pásma.

23:25
    Tak alespoň střela Brodieho od modré, kterou Andersen lapil.

24:10
    Calgary v útočném pásmu, ale po nepřesném pasu Russella dokázali domácí odehrát puk ze třetiny.

24:30
    Devět vteřin před koncem přesilové hry Flames je hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.

24:39

25:04
    Neskutečná ledabylost obránců Flames, kteří nedokázali odehrát vyražený puk před vlastní brankou, do něhož tak pohotově "píchl" COREY PERRY a poslal ho do branky, Hiller se již nestihl přemístit a zasáhnout. Asistence: Matt Beleskey a Francois Beauchemin.
    Corey PERRY - 2:0

25:54
    Icing Calgary, vhazování po pravici Hillera.

26:42
    Anaheim v útočném pásmu, střela Keslera od modré míří na branku, Hiller vyráží.

27:15
    Silfverberg udržel puk za brankou Calgary do té doby, než mu spoluhráči dostřídali.

27:48
    Šmíd nachází na levé straně Gaudreaua, který se z levé strany dostává do zakončení, ale Andersen vyráží.

28:08
    Josh Manson za hraní vysokou holí dostává dvouminutový trest a je tu další přesilová hra Flames.

28:40
    Glencross s Hudlerem se zkouší prosadit z pravé strany, ale tam si Andersen svou tyčku pohlídal.

28:57
    Flames zůstávají v útočném pásmu.

29:24
    Getzlaf padl do přihrávky, zachytil puk a následně i vyhodil ze třetiny, unavená bránící čtveřice Anaheimu tak může prostřídat.

29:50
    Opět míří puk ze třetiny Ducks.

30:03
    A pět vteřin před koncem přesilové hry zasahuje Andersen proti střele Widemana, hra přerušena.

30:08

30:30
    Ofsajd Calgary na útočné modré, hra přerušena.

31:32
    Vhazování po levici Andersena vyhrávají hosté, ale ti se musí následně bleskově vracet do vlastní třetiny.

31:52
    Perry doráží na Hillera z pravé strany, ale gólman Flames má puk kdesi pod sebou.

33:13
    Silfverberg spěchá za pukem do útočného pásma, ale hrají hosté.

34:07
    Hosté těžko přechází přes střední pásmo a pokud se již dostanou za modrou čáru, v podstatě jen odevzdávají puky.

34:39
    Ofsajd Anaheimu na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

35:15
    Ducks se dostávají s pukem z vlastní třetiny, Palmieri zaváží do útočného pásma.

35:44
    Icing Anaheimu, vhazování po levici Andersena.

36:15
    Počet střel na branku: 20 : 24.

36:39
    Střela Widemana, z pravé strany, od modré, žádný problém pro Andersena.

37:47
    Před Baertschim zasahuje Andersen, domácí jsou dnes v defenzivě výteční.

38:08
    Pas na Boumu, který dokázal ustát souboj u mantinelu a získal útočné pásmo pro Calgary.

38:31
    Nicméně hosté ani nevystřelili, puk ve středním pásmu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:13
    Střelu Jiřího Hudlera z pravé strany Andersen vyráží do rohu, hrají domácí.

39:44
    Engelland absolutně nezvládl souboj s KYLE PALMIERIM za brankou Flames, odkud se domácí útočník dokázal dostat před branku a bekhendem "procedil" puk do branky. Asistence: Rene Bourque a Devante Smith-Pelly.
    Kyle PALMIERI - 3:0

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině ještě navýšili domácí své vedení a jen dokazují, že dnes mají na ledě převahu. Hosté jim to navíc sami svými neuvěřitelnými chybami umožňují, hlavně v defenzivě působí hráči Calgary hodně rozpačitě a možná je ještě příznivé, že Flames prohrávají "jen" o tři góly...

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Anaheim Ducks: 12

Calgary Flames: 14

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:59 hodin.

40:01

41:29
    Třetí třetina začíná tak, jako skončila ta druhá, tedy náporem Anaheimu.

42:09
    Ducks stále v útočném pásmu, střelu Beleskeyho Hiller vytěsnil nad branku.

43:15
    Russell čeká na dostřídání za vlastní brankou.

43:36
    Ale elitní formace Anaheimu nenechává soupeře přejít přes střední pásmo.

43:55
    Až nyní se hosté dostávají do útočného pásma, ale je to pouze o soubojích u mantinelu, odkud se těžko dávají góly.

44:37
    Puk na střídačce Anaheimu, hra přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.

44:56
    Calgary Flames jsou nejlépe skórujícím týmem z celé NHL ve třetí třetině, na svém kontě mají již třicet gólů, vylepší si dnes tuto statistiku?

45:33
    Defenziva Flames opět nechává dost prostoru soupeři na zakončení, nyní to zkouší Patrick Maroon bekhendem z mezikruží, Hiller chytá.

47:10
    Hosté nyní opět čelili náporu domácích, Silfverberg donutil povedenou střelou z pravé strany k zákroku Hillera, ten vyráží.

47:21
    A bude se vylučovat, TJ Brodie dostává za sekání dvouminutový trest. Trest však svítí i domácích, konkrétně u Silfverberga.

47:21
    Ano, také Silfverberg zamířil na trestnou lavici a bude se tedy hrát ve čtyřech na obou stranách.

48:08
    Hosté zkouší něco vymyslet, jsou v útočném pásmu.

48:28
    Russell si poradil na levé straně s bránícím Perrym, kterého elegantně obešel, ale to zakončení již tak povedené nebylo.

49:35
    Oba týmy již hrají v plném počtu, hosté v útočném pásmu.

50:18
    Probíhá poslední desetiminutovka třetí třetiny a zdá se, že Calgary přebírá aktivitu.

50:37
    Opět se vylučuje na obou stranách, na té domácí Perry, za hosty pak Baertschi.

51:02
    Calgary právě vstřelilo branku!
    A Flames potvrzují svou vedoucí pozici nejlépe skórujícího týmu třetích třetiny, T.J. BRODIE se prosazuje střelou od modré a hosté prohrávají již "pouze" o dva góly. Asistence: Sean Monahan a Curtis Glencross.
    T.J. BRODIE - 3:1

52:15
    A Giordano to nyní zkouší z mezikruží, Andersen vyráží.

52:37
    Oba týmy v plném počtu, ofsajd hostů na útočné modré čáře, vhazování ve středním pásmu.

52:56
    Hra se přestěhuje před Andersena, zakázané uvolnění Ducks.

53:20
    A opět se vylučuje, tentokrát pouze na domácí straně, Patrick Maroon dostává dvouminutový trest za sekání.

54:16
    Minuta z přesilové hry uběhla a hosté ještě neohrozili branku Ducks.

54:35
    Možná nyní, Calgary v útočném pásmu.

54:48
    Střelu Ferlanda z pravé strany Andersen chytá, z toho nic nebude, vhazování po levici domácího gólmana.

55:15
    Andersen nyní i v sedě dokázal zabránit ve skórování Monahanovi.

55:20

56:06
    Ofsajd Flames na útočné modré.

56:18
    Tentokrát je pískáno zakázané uvolnění Anaheimu, hra se tak stěhuje před Andersena.

56:30
    Hiller míří na střídačku, hosté to zkouší v šesti!

56:49
    Johnny Gaudreau sice dokázal na brankovišti dopravit puk do branky, ale bylo tam kopnutí nohou a rozhodčí tak správně, po komunikaci s videocentrem, gól neuznali.
    Neuznaný gól hostů.

57:19
    Domácí zahrozili, Hiller vyráží střelu z levé strany.

57:47
    A v tuto chvíli hrají hosté opět v šesti, branka Calgary prázdná.

58:04
    Beleskey netrefil ze středního pásma prázdnou branku, hosté tak stále mají šanci.

58:28
    Střela Giordana z levé strany zblokována, puk poté opouští třetinu Ducks.

58:50
    Hudler odvedl skvělou v práci v rohu třetinu Ducks, kde vybojoval puk.

58:57
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

Oddechový čas pro hosty.

59:10
    Probíhá již poslední minuta třetí třetiny, střelu Giordana Andersen vyráží.

59:35
    Nakonec se přece jenom hosté prosazují, střelu Giordana z pravé strany, od modré, před brankou Anaheimu lehce tečuje JIŘÍ HUDLER a puk končí v síti. Asistence: Mark Giordano a T.J. Brodie.
    Jiří HUDLER - 3:2

Oddechový čas pro domácí.

59:42
    Velmi důležité buly ve středovém kruhu vyhráli domácí.

60:00

Anaheim nakonec uhájil své vedení až do konce, nakonec ještě vteřinu po konečném hvizdu dokázal Getzlaf dopravit puk do prázdné branky, ale gól neplatil. Hosté doslova promrhali čtyřicet minut a znovu předvedli, že ve třetí třetině jsou letos nejlepším týmem celé NHL, ovšem na zvrat to již nestačilo a z Anaheimu tak odjíždějí s prázdnou.

Dnešní utkání sledovalo 17 174 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:46:59)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 5. Beleskey (Clark), 26. Perry (Beleskey, Beauchemin), 40. Palmieri (Bourque, Smith-Pelly) – 52. Brodie (Monahan, Glencross), 60. Hudler (Giordano, Brodie)

Rozhodca: Leggo, Kozari – Amell, Sericolo

Diváci: 17 174