Omsk – Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Barys – Togliatti 2:1 (kon.) | Jekaterinburg – Nižnekamsk 3:0 (kon.)
Ufa – Čeljabinsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Dinamo Minsk – Vladivostok 1:0 (kon.) | Soči – Riga 4:2 (kon.)
Jaroslavľ – Helsinki 1:3 (kon.) | A. Mytišči – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Viťaz – Petrohrad 4:6 (kon.)
Záhreb – Novokuzneck 2:1 (3:2 po s.n.)
Barys Nur-Sultan
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Lada Togliatti
Streda 29.10.2014, 14:00 • Sport komplex • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Zdravím Vás fanúšikov KHL pri dnešnom online prenose zo zápasu domáceho tímu HC Barys Astana a hosťujúceho celku Lada Togliatti. Pozrieme sa do kabín oboch mužstiev.

Domáci Barys sa nachádza na 5.mieste Východnej konferencie s počtom bodov 34. Príliš sa im ale nedarí, keď z posledných štyroch zápasov vyhrali iba raz a určite sa budú chcieť naštartovať k lepším výkonom.

Hostia Lada Togliatti striedajú víťazné zápasy s tými prehratými a v poslednom kole prehrali na domácom ľade práve so Slovanom vysoko 3:6. Získali dokopy 21bodov a patrí im 10.miesto Východnej konferencie.

Posledný vzájomný zápas vyhrala Lada v domácej aréne na nájazdy, takže uvidíme ako sa bude dariť obom tímom. Pozývam Vás teda sledovať tento online prenos.

HC Barys Astana: Laco (Poluektov)- Dallman, Lundin, Bartulis, Savčenko, Blochin, Čerenok, Ryspajev, Ibrajbekov- Dawes, Bochenski, Boyd, Rudenko, Upper, Starčenko, Žajlaouv, Gavrilin, Puškarjov, Romanov, Rachmanov, Popovič

Lada Togliatti: Ježov (Glass)- Barancev, Podhradský, Vorobjov, S.Romanov, Šulakov, Hunkes, Sloboda, Ogurcov- Černikov, Petrov, Golubev, Nikitenko, Valujskij, Bočarov, Šenfeld, Belousov, Zaťovič, Šarov, Mastrjukov, Fedorov

Rozhodca: Bondar, Vasiljev- Balodis, Golovljov.

00:01

01:05
    Domáci vyhodili puk cez všetky čiary a tak sa bude vhadzovať pred Lacom.

02:00
    Šarov sa nepredral až do zakončenia prd Laca a musí sa vracať s hráčom späť.

03:30
    Takisto sa k Ježovovi nedostal Popovič keď ho odtlačili obrancovia, Barys ale ostáva pri puku.

05:46
    Togliatti dáva gól!
    A prvá vážnejšia akcia končí gólom v Lacovej bráne. Belosusov sa pohral s pukom, nik ho neatakoval, tak vystrelil, Laco ešte vyrazil, ale iba ku VITALIJOVI ŠULAKOVOVI, ktorý tam ostal nepokrytý a nemal problém doklepnúť do prázdenj brány.
    Asistencie: Belousov

09:25
    Barys Astana dala gól!

A je vyrovnané. Bartulis len jemne nahodil na Ježova, ten puk vyrazil pred seba, kde ale číhal Žajlaouv, ktorý pousunul KONSTANTINOVI PUŠKARJOVOVI a ten sa do odkrytej brány nemýlil a vyrnová stav stretnutia.
    Asistencie: Žajlaouv a Bartulis

12:00
    Astana s gólom ožila a Ladu teraz poriadne tlačí.

13:38
    Starčenko vyskúšal Ježova strelou švihom a ten aj keď s námahou, ale puk vyrazil mimo bránu.

14:50
    A je tu prvá presilovka a má ju Lada. Blochin(AST) dostal 2min. za za hru vysokou hokejkou.

16:00
    V tejto presilovke ale Togliatti veľa neukazujú a puky im odskakujú.

16:50
    Astana v plnom počte.

17:30
    A prvá presilovka aj pre domácich. S.Romanov(TOG) dostal 2min. za hákovanie.

18:00
    Dawes mal obrovskú šancu, teraz sa ale predviedol Ježov a jeho strelu vyrazil.

19:30
    Nič vážnejšie sa už nestalo a hostia sú v plnom počte.

20:00

Skončila sa prvá tretina, kde sme až tak veľa pekného nevideli okrem dvoch gólov. Najskôr otvorili skóre hostia, ale vedenie im nevydržalo dlho a stav bol vyrovnaný a dokonca tretiny už sa nezmenil. Druhá tretina začne približne o 14:46.

20:01

21:15
    Starčenko hľadal zadovkou Uppera, pri ňom ale stáli až dvaja hráči Lady a tak sa k puku nedostal.

21:55
    Sloboda(TOG) teraz oslabuje svoj tím, na 2min ide na trestnú laviu za hrubosť.

23:15
    Astana zviera Ladu v ich pásme, zatiaľ ale chýba moment prekvapenia a Ježova neohrozujú.

23:55
    Hostia v plnom počte.

24:30
    Laco vytiahol perfektný zákrok po tom čo Golubev vystrelil z tesnej blízkosti jeho brány.

25:15
    Rachmanov naberal rýchlosť, ale puk bol rýchlejší a zobrali mu ho obrancovia Lady.

26:08
    A teraz aj dobrá šanca Barysu, keď si Lundin vylepšil streleckú pozíciu, ale Ježov bol na mieste a puk skrotil medzi nohami.

27:00
    Nikitenko teraz podržal puk v pásme, ale nikto sa mu neukazoval a o puk prišiel.

27:40
    Rudenko bol v obrovskej šanci, pálil z medzikružia osamotený, ale Ježov mal rýchlu vyrážačku a puk ide mimo brány.

29:40
    Teraz tu bola strela od Dawesa, ktorú Ježov vyrazil a k dorážke sa už rútil Bochenski, ale v poslednej chvíli mu vypichli puk.

30:28
    A aj na druhej strane obrovská šanca, ktorú mal Bočarov po prihrávke spoza brány sa ocitol sám pred Lacom, ale ten vyťahuje ďalší dôležitý zákrok.

32:10
    Tak a teraz sa hra trochu ukľudnila po šanciach na oboch stranách.

33:10
    Starčenko našiel Uppera, ten bol ale z uhla a jeho strela nemohla Ježova výrazne ohroziť.

34:10
    Gavrilin prenechal puk Bartulisovi, ten nahodil z uhla na Ježova, ktorý veľa nevidel. Puk sa ale odrazil do priestoru, kde nebol nikto.

36:05
    V prečíslení 3 na 2 zvolil strelu miesto prihrávky Černikov, tá ale Lacovi problémy nenarobila.

37:35
    Teraz je hra plná nepresností. Obe mužstvá nedokážu dlhšie podržať puk a niečo vymyslieť.

38:00
    Ježov teraz predviedol krásny semafóŕ po strele Boyda. Naozaj nádherný zákrok.

39:20
    Už to vyzerá tak, že sa len počká na sirénu a pôjde sa do šatní.

40:00

Skončila sa druhá tretina, ktorá bola hokejovo lepšia aj keď bola bez gólov. Obrovské šance boli na oboch stranách, ale brankári sa vyznemenali. Tretia tretina nám ukáže či budeme svedkami predĺženia ako v poslednom vzájomnom zápase.Tretia tretina začne približne o 15:37.

40:01

40:55
    Hneď na začiatku tretiny hrá Lada presilovku. Bartulis(AST) ide na 2min. z apodrazenie

41:25
    Strelou od modrej sa prezentoval Podhradský, Laco ale krajanovi gól nedoprial.

42:29
    A sily sa zrovnajú. Na 2min. odcádza Bočarov(TOG) za hru vysokou hokejkou.

42:55
    Astana v plnom počte a hrajú presilovku.

43:52
    A bude to 5 na 3. Romanov ide na 2min. za zovretie puku.

44:54

A domáci využívajú presilovku. Dallman nič neriešil, vystrelil od modrej a v dráhe jeho strely bol šikovne postavený MIKE LUNDIN, ktorý jemným tečom poslal puk za chrbát Ježova.
    Asistencie: Dallman a Bochenski.

48:20
    A domáci sa snažia zvýšiť náskok a mali na to viacero príležitostí, ale Ježov ešte Ladu drží na rozdiel jedného gólu.

49:30
    Teraz to skúšal z uhla Golubev a po ňom aj strelou z prvej Belousov, ale Laco je pozorný a puk má v lapačke.

51:07
    Togliatti to skúšajú nahodením na mantinel, tam sú ale dôslední domáci a všetky situácie riešia s chladnou hlavou, aby nedostali zbytočný gól.

52:44
    Starčenko sa snažil spoza brány dostať pred Ježova, ale jeho backhand nebol dôrazný.

54:48
    Astana trocha zvoľnila tempo a už sa snaží strážiť si náskok.

56:20
    Puškarjov to skúsil sám, ale prestrelil bránu Ježova a išiel striedať.

56:58
    A teraz strela Lundina, ktorá išla mimo bránu, ale Ježov ju pre istotu skryl do lapačky.

58:00
    Začali sa posledné dve minúty stretnutia.

58:47
    Ježov je už na striedačke.

58:58
    Vynikajúci Laco. Obrovský závar pred jeho bránou a teraz chytil hádam dve dorážky z bezprostrdenj blízkosti.

59:47
    Vhadzuje sa pri Lacovi.

60:00

Tak a máme tu koniec zápasu, kde si nakoniec Astana berie všetky 3body po tesnom víťazstve. Hosťom už nepomohla ani hra bez brankára a odchádzajú porazení. Ďakujem Vám za sledovanie tohto online prenosu a teším sa na ďalšie zápasy. Prajem príjemný zvyšok dňa. (16:13:23)

Michal Geľhoš

Góly a asistencie: 10. Puškarjov (Žajlaouv, Bartulis), 45. Lundin (Dallman, Bochenski) – 6. Šulakov (Belousov)

Barys Nur-Sultan: Laco (Poluektov)- Dallman, Lundin, Bartulis, Savčenko, Blochin, Čerenok, Ryspajev, Ibrajbekov- Dawes, Bochenski, Boyd, Rudenko, Upper, Starčenko, Žajlaouv, Gavrilin, Puškarjov, Romanov, Rachmanov, Popovič

Rozhodca: Bondar, Vasiljev- Balodis, Golovljov