test – Argentina 0:0 (2.tr) | Třinec – Slavia 4:0 (kon.) | K. Vary – Pardubice 2:4 (kon.)
Sparta Praha – Vítkovice 7:6 (kon.) | Hradec Králové – Zlín 3:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 1:4 (kon.)
Plzeň – Olomouc 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:4 (0:1 po s.n.)
HC Škoda Plzeň
2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
HC Olomouc
cz Nedeľa 12.10.2014, 17:30 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga (ČR)

Plzeňští se zvedají nejen výkonnostně, ale i v tabulce. Aktuálně se totiž nachází na osmém místě s 13 body.

V posledním utkání si Škodovka na domácím ledě poradila s trápícím se Zlínem, který porazila 5:2. Góly stříleli Moravčík, Tomáš Sýkora, Kratěna, Kubalík a Divíšek.

V čele plzeňské produktivity je útočník Václav Pletka, který v 9 zápasech bodoval osmkrát (1+7). Mezi obránci má nejvíce bodů Branislav Kubka (0+4).

HC Olomouc
    Kohouti jsou zatím na 12. místě tabulky. Na svém kontě mají 10 bodů.

V pátek se Olomoučtí utkali s Mladou Boleslaví. V tomto souboji nováčků ale prohráli 1:4, když jedinou branku Mory zaznamenal Erik Hrňa.

Nejproduktivnějším hráčem Olomouce je útočník Roman Rác, který má na svém kontě 12 bodů z 10 odehraných zápasů. Nejproduktivnějším obráncem je Pavel Skrbek.

Hezký hokejový podvečer z plzeňské ČEZ Arény! U onlajn přenosu 11. kola hokejové Tipsport extraligy vás zdraví Michal Belšán. V Plzni se dnes jako soupeř představí hokejisté z Olomouce.
    Přeji příjemnou počtenou!

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec (A), Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Lev, Simon, Kratěna (C) – Pletka, Divíšek, J. Sýkora – Johnson, T. Sýkora, Balej – Kubalík, Beran, Schleiss

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Vyrůbalík (A), Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek (A), Škůrek – Cibák, Marosz, Kucharczyk – Buc, Patera (C), Zuzin – Laš, Matai, Hrňa – Dlouhý, Herman, Diviš

Rozhodčí: Lacina, Turčan – Jelínek, Pešek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Hráči obou týmů přichází na led!

Klasické poplácání s brankáři je za námi a oba týmy jsou připraveny k zahájení dnešního duelu.

00:01

00:24
    Plzeň se hned natlačila do útoku, ale k zakončení se nedostala.

00:34
    Do protiútoku vyrazila Olomouc a střelu Kucharczyka vyrazil Machovský nad bránu.

00:52
    Divíšek s Pletkou jeli dva na jednoho, ale ke střele se nakonec nedostali.

01:30
    Tomáš Sýkora nahrál na Johnsona, který byl zády k brance. Útočník Plzně podklouzl a spadl do brankoviště, rozhodčí tak hru přerušil. Navíc došlo k posunutí branky.

01:39
    A další kombinace těchto dvou, tentokráte Johnson tečoval na brankovišti nebezpečně střelu, Trvaj si to ale se štěstím pohlídal.

02:04
    Moravčík si krásně vybruslil až před branku, ale Trvaj puk za svá záda nepustil!

02:43
    Schleiss dobře bojoval v útočném pásmu, nakonec z toho byla pouze zblokovaná střela.

03:36
    Komplikace pro domácí – Dominik Boháč (PLZ) je vyloučen za hrubost.

03:45
    Po přihrávce od Patery trefil Houdek ve velké šanci Machovského vyrážečku!

04:05
    Ofsajd Olomouci zastavil další útok.

04:24
    Tvrdou střelu Majeského od modré Machovský vyrazil betonem.

04:45
    Kratěna unikl hostujícím bekům a byl faulován, následuje trestné střílení!

04:45
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A domácí kapitán proměňuje! ONDŘEJ KRATĚNA (4+3) bekhendovou kličkou překonal Trvaje mezi betony, 1:0!
    Ondřej KRATěNA - 1:0

05:09
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Ale vzápětí je vyrovnáno! Střelu Jiřího Ondruška od modré dorazil za Machovského záda ERIK HRŇA (5+5)! Mora tak využívá přesilovou hru. Asistence: Jiří Ondrušek, David Škůrek.
    Erik HRňA - 1:1

06:01
    Kadlec dobře bojoval v útočném pásmu, ale poté přišel o kotouč a musel se pro něj vrátit až za svou branku.

06:26
    Olomouc zahrála na icing.

06:33
    Trvaj podržel kotouč a následuje komerční přestávka.

06:40
    Kucharczyk spolu s Vyrůbalíkem dostali kotouč do středního pásma.

07:30
    Zuzin zastavil postupujícího Lva ve středním pásmu a dostal se ke střele. Ta byla ovšem zblokována a šla tak vedle brány.

07:55
    Velká šance Petera Zuzina, který dostal od Dávida Buce nabito před Machovského, ale ani z dorážky ho nedokázal překonat!

08:02
    Hostující útočníci nyní zahráli vysokou holí a připravili se tak o útočné pásmo.

08:11
    Následuje ale zakázané uvolnění Plzně a tak se do něj Olomoučtí hned vrátí.

08:34
    Hrňa s Mataiem šli dva na jednoho, ale plzeňský obránce (Branislav Kubka) skvěle zabránil možné přihrávce těchto dvou!

08:57
    Ofsajd zastavil Plzni útočnou akci.

09:08
    Po Balejově pokusu bylo před brankou Trvaje pořádné trma-vrma! Tomáš Sýkora a ani nikdo jiný ale puk za hostujícího brankáře protlačit nedokázal.

09:38
    Při ponechané výhodě střílí domácí druhou branku! Po Kadlecově střele se puku před Trvajem zmocnil Jozef Balej, který ho do branky dorazit ještě nedokázal, to ale napravil důrazný TOMÁŠ SÝKORA (4+0)! Asistence: Nicholas Johnson, Jozef Balej.
    T. SÝKORA - 2:1

10:22
    Úmyslý ofsajd hostů.

10:52
    Přečíslení 2 na 1 se nyní pokusil sám zakončit Dominik Kubalík, Trvaje ale nepřekonal!

10:52
    Martin Vyrůbalík (OLO) ale předtím fauloval a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

11:12
    Mozíkovu střelu velmi dobře zblokoval Radek Dlouhý! Následně odjel útočník Olomouce v bolestech na střídačku.

12:08
    Dobrá Pulpánova rána skončila po několika tečích vedle branky Trvaje.

12:52

13:26
    Schleiss se v útočném pásmu bohužel pro domácí ukličkoval a jeho následná střela z dálky problémem pro hosty nebyla.

14:22
    Plzeň velmi dobře napadala a držel puk v útočném pásmu. Následnou střelu Kadlece jemně tečoval Simon, Trvaj ale zasáhl betonem a puk podržel. Následuje komerční přestávka.

14:27
    Mozíkova jedovatá střela mimo!

14:37
    Rostislav Marosz nyní prověřil Machovského bekhendovou střelou. Domácí brankář obstál.

15:26
    Ofsajd Mory.

15:52
    Před Hrňou odpálil do ochranné sítě kotouč Pulpán.

16:18
    Další velký rozruch před Trvajem po střele Mozíka, puk ale za záda olomouckého brankáře nikdo nedokázal protlačit.

17:15
    Kubka do dobré šance nahrával Kubalíkovi, tomu ale puk v rozhodující chvíli přeskočil hokejku.

17:34
    Johnson dostal od Berana velmi dobrou přihrávku před branku, ale Trvaj situaci vyřešil zásahem betonem.

18:38
    Kratěna dostal od Simona nabito do dobré šance. Střela byla ale zblokována, stejně jako následný pokus Lva!

18:58
    Erik Hrňa byl v útočném pásmu faulován Vojtěchem Mozíkem (PLZ). Domácí bek putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

19:32
    Střelu Skrbka dobře tečoval Laš, Machovský zasáhl betonem!

19:43
    Plzeň po dlouhém tlaku Olomouce konečně vyhazuje.

19:58
    Po střele Diviše podržel Matěj Machovský kotouč.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Prvních dvacet minut je za námi a Plzeň po nich vede 2:1. V páté minutě unikl při vlastním oslabení Kratěna. Byl faulován a následovalo tak trestné střílení, které domácí kapitán proměnil. O minutu později ale pokračující přesilovou hru využil Erik Hrňa. Plzeň své vedení získala zpět, když se při ponechané výhodě důrazem na brankovišti prosadil Tomáš Sýkora. Další gól už nepadl. Na začátku druhé třetiny bude Olomouc dohrávat 58 sekund přesilové hry po vyloučení Mozíka.

Druhá třetina začne přibližně v 18:22.

Hráči obou týmů již vstupují na led ČEZ Arény.

20:01

20:19
    Marosz dostal puk do pásma a Machovský ho raději podržel.

20:26
    Kucharczykův pas na Vyrůbalíka zblokoval Kratěna.

20:58

21:06
    Buc se dostal k odraženému kotouči ale napálil ho mimo.

21:16
    A je vyrovnáno! Buc z otočky přihrál před branku na PAVLA PATERU (2+1), který propasíroval kotouč za záda Matěje Machovského a upravil na 2:2. Asistence: Dávid Buc, Pavel Skrbek.
    Pavel PATERA - 2:2

21:38
    Icing Olomouce.

21:59
    Hrňa se teď pokoušel přihrávkou zpoza branky nalézt spoluhráče, ale neuspěl.

23:10
    Olomoučtí zahráli opět na zakázané uvolnění.

23:26
    A potřetí v krátkém sledu následuje to samé.

23:35
    Kucharczyk dostal přihrávku do brejku a tísněný obráncem uháněl na Machovského. Ten jeho zakončení vyrazil nejprve vyrážečkou nad sebe, ale poté i nad branku!

24:17
    Paterův postup do útoku zastaven kvůli ofsajdu Buce.

24:56
    Zuzin dobře napadal Mozíka a následně získal kotouč. Ke střele se dostal Pavel Patera, ale naštěstí pro domácí byla zblokována a skončila pod Machovským.

25:10
    Střela Pulpána šla do lapačky Jiřího Trvaje.

25:50
    Pokus Dlouhého vyrazil Machovský vedle branky.

26:44
    V dobré šanci se ocitl Jan Schleiss, Trvaje ale překonat nedokázal!

27:05
    Pletka zakončoval z první jen těsně vedle.

27:57
    Majeský vypálil od modré a puk tečoval Buc. Naneštěstí pro hosty mimo.

28:12
    Jozef Balej (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – sevření puku při pokusu založit útočnou akci.

28:23
    Plzeňští hned vyhazují.

29:01
    A opět. Moře se zatím nedaří dostat se do šance.

29:24
    Zuzin z mezikruží po pasu od Vyrůbalíka vystřelil nad bránu do ochranné sítě.

29:27
    Moravčík podél mantinelu vyhodil puk až za bránu Trvaje.

30:04
    Olomoučtí v brankovišti. Opět se tak připravili o útočné pásmo.

30:12

30:14
    Nebezpečná rána Houdka od modré, Machovský vyrazil betonem!

30:48
    Ofsajd hostujícího týmu.

31:01
    A zakázané uvolnění Plzně.

31:05
    Vyrůbalíkova dělovka od mantinelu vyprášila Machovského betony.

31:15
    A hosté jdou do vedení 3:2! RADEK DLOUHÝ (2+0) se obtočil okolo branky a jeho pokus si nešťastně do vlastní branky srazil Matěj Beran! Bez asistence.
    Radek DLOUHÝ - 2:3

32:10
    A Plzni se vůbec nedaří projít dopředu.

32:34
    Odpískán ofsajd a následuje komerční přestávka.

34:22
    Kratěna tečoval Pulpánovo nahození až k Trvajovi, který podržel puk.

34:32
    Další icing hostů.

35:00
    Buc v protiútoku nepřihrával přesně.

35:16
    Ján Sýkora dostal nabito od Kubalíka, z těžkého úhlu ale Trvaje nepřekonal.

35:30
    Na druhé straně Marosz před brankou mířil vedle.

36:26
    Cibák jel sám nad branku, ale Johnson ho obral o puk a nedovolil mu zakončit!

37:00
    Divišův pokus byl zblokovaný obráncem Plzně.

37:36
    Obrovská šance Olomouce! Po střele Dlouhého měl před sebou úplně odkrytou branku Ivan Majeský, jeho střela ale postrádala razanci a nakonec skončila pod Machovským!

38:32
    Plzeň se v útočném pásmu vůbec nemůže dostat ke střele.

39:12
    Škůrek dobře zastavil Johnsona na modré čáře.

39:42
    Kubka střílenou přihrávkou hledal Pletku, touš se k němu ale nedostal!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Po první třetině sice hosté prohrávali 1:2, ale v té druhé se vše změnilo. Hned ve 22. minutě vyrovnal Pavel Patera, o 10 minut později skóroval Dlouhý. Domácím se vůbec nedařilo se prosadit a tak po druhé třetině prohrávají 2:3.

Třetí třetina začne přibližně v 19:16.

Hráči obou celků již krouží po ledě a chystají se na třetí třetinu.

40:01

40:20
    Lev chtěl nahrát na před brankou volného Kratěnu, ale puk se k němu nedostal.

40:26
    Hosté poté vyhodili na icing.

41:17
    Dávid Buc dlouho motal hlavy domácím bekům. Následně se dostal k zakončení, Machovský jeho pokus ale pokryl.

41:42
    Domácí brankář teď pro jistotu podržel puk před forčekujícími hráči Olomouce.

42:39
    Domácí se dostali do útočného pásma a nehodlají se ho jen tak vzdát.

42:57
    Teď o něj ale díky dobré práci Dlouhého přišli.

43:13
    Olomouc raději vyhazuje na icing.

43:59
    Boháč se z nulového úhlu pokusil prostrčit puk za Trvaje, ale neuspěl.

44:28
    Nebezpečná přízemní střela Kubky, Trvaj jí ale vyrazil.

44:40
    Následný protiútok zakončil Buc zakončením mimo.

45:16
    Hrňa zrychlil ve středním pásmu a vybruslil si do dobré šance, Machovský ho ale vychytal.

46:10
    Hosté nyní velmi dobře blokovali postup Plzně ve středním pásmu.

46:26
    Kubalíkova nebezpečná rána z otočky šla mimo!

46:29
    Domácí mladík ale zůstal ležet zraněný na ledě. Rozhodčí raději přerušil hru a následuje komerční přestávka.

46:29
    Za asistence kustoda a Jana Schleisse je Kubalík odvezen na střídačku. Tam si ho do péče berou lékaři.

47:02
    Majeský v útočném pásmu obrán Lvem o puk.

47:40
    Dobrou ránu Houdka tečoval Matai nad branku!

48:27
    Marosz nahrával před bránu na Cibáka, ale ten nedokázal zakončit.

48:39
    Ve velmi dobré šanci se ocitl Pletka, jeho rána šla ale vedle. K odraženému kotouči se dostal Balej, jenže ten ho za Trvaje neprocpal!

49:02
    Důležitá branka pro Olomouc, která tak jde do dvoubrankového vedení! PETER ZUZIN (1+0) uspěl v souboji s Lukášem Pulpánem a střelou mezi betony překonal Machovského! Asistence: Pavel Patera.
    Peter ZUZIN - 2:4

49:49
    Kubkova střela zamířila hodně vedle branky.

50:05
    Olomouc brání velmi dobře a v klidu si hlídá své vedení.

50:44
    Pletkovu ránu vyrazil Trvaj svým pravým betonem.

50:50
    Následně Mora vyhodila na icing.

Dnešní utkání sleduje 4325 diváků.

51:10
    Radim Kucharczyk (OLO) je vyloučen na dvě minuty za sekání.