Česko – Francúzsko 1:1 (kon.)
Česko
1:1 (0:0)
Francúzsko
cz Utorok 07.10.2014, 18:00 • Městský stadion, Ústí nad Labem • Reprezentácia U20

Hlavní sudí Houdek ukončil dnešní utkání za stavu 1:1. Oba góly padly až ve druhém poločase. Sledovali jsme velmi vyrovnanou hru, ve které příliš šancí k vidění nebylo, ale diváci se určitě nenudili. Obrovskou šanci měl v 16. minutě Opluštil, ale trefil pouze tyčku, a tak Česko na gól čekalo až do 62. minuty, to se totiž trefil Holzer a poslal domácí tým do vedení. Francie měla zajímavou příležitost v 11. a ve 37. minutě, ale Kolář vždy svůj tým podržel. Nicméně i v 53. minutě se Kolář zapotil, když zneškodnil nepříjemnou střelu, kterou se prezentoval Castelletto. Blížil se konec utkání a vypadalo to, že domácí tým si vedoucí skóre pohlídá, avšak v 90. minutě se stříleným centrem prezentoval Cavaré a jeho pokus se od břevna odrazil do branky. Česko tak zvítězit nedokázalo, ale za svůj výkon se stydět nemusí. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:01:02)

90+1
    Tomáš Chorý nemůže pokračovat ve hře, a tak ho na trávníku nahrazuje Jan Filip.
    Dimitri CAVARÉ - 1:1

90
    Francie právě vstřelila branku!
    Na pravém křídle dostal dobrou přihrávku DIMITRI CAVARÉ, který se dobře rozhlédl a poté ze své kopačky vyslal parádní střílený centr, který se od břevna odrazil do branky, a v 90. minutě je tak vyrovnáno. Těžko říct, zda Kolář s tímto pokusem mohl něco dělat, protože CAVARÉ to trefil opravdu dokonale.

90
    Po přerušení se pokračuje ve hře.

90
    Chorý odkulhává ze hřiště a nejspíš bude muset střídat.

89
    Hra je přerušena, na hrací ploše zůstal ležet Chorý a potřebuje ošetřit.

88
    Francie z rohového kopu vůbec nic nevytěžila, ke střele se sice dostal jeden hlavičkující hráč, avšak jeho pokus skončil vysoko nad brankou.

87
    Rabiot se rozhodl ke střele z 18 metrů a nemyslel to vůbec špatně. Rabiotův pokus mířil do pravého spodního rohu, avšak brankář Kolář zůstal pozorný a střelecký pokus vyrazil na rohový kop.

85
    Byrtus vhodil dlouhý míč do pokutového území, ale žádný ze spoluhráčů se ke střele nedostal.

85
    U míče jsou domácí fotbalisté, kteří mají výhodu autového vhazování.

82
    Česko dostalo výhodu standardní situace a nevypadalo to vůbec špatně. Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Opluštil, avšak jeho pokus skončil jen těsně nad brankou.

82
    Marco Ilaimaharitra se provinil faulem a sudí mu ukázal žlutou kartu.

81
    Česko zahrávalo další rohový kop, který rozehrálo nakrátko. Shejbal si navedl míč na levačku a poté se prezentoval střelou ke vzdálenější tyči, avšak jeho pokusu scházela přesnost, a tak Hassen zasahovat nemusel.

79
    Faulem se provinil Lukáš Landovský a rozhodčí Houdek mu za nedovolený zákrok udělil žlutou kartu.

78
    Na hrací plochu přišel Jessy Bénet a naopak ze hřiště odešel Rémi Walter.

76
    Česko dostalo výhodu rohového kopu, do zakončení se dostal Simič, ale jeho pokus postrádal potřebnou razanci, a tak neměl Hassen větší potíže.

74
    Ze hry odchází autor jediné branky, Daniel Holzer, místo kterého si zahraje Antonín Barák.

73
    Zahraje si také Daniel Dydowicz, kterému přenechal místo Petr Ševčík.

71
    Dnešní utkání sleduje 2 014 diváků.

70
    Dohráno má Wesley Said, kterého vystřídal Francois-Xavier Fumu Tamuzo.

65
    Hrací plochu opustili Younes Kaabouni a Jean-Charles Castelletto, místo kterých přišli Thomas Lemar a Dmitri Cavaré.
    Daniel HOLZER - 1:0

62
    Česko právě vstřelilo branku!
    Parádní přihrávkou se prezentoval Hrubý, kterému se nabídl DANIEL HOLZER, jenž krásným lobem překonal brankáře Hassena a poslal Česko do vedení.

61
    Česko provedlo hned dvě změny v sestavě: hrací plochu opustil Zdeněk Linhart a Martin Hašek, místo kterých přišli Tomáš Chorý a Jan Shejbal.

60
    Landovský se prezentoval dobrým centrem do pokutového území, kde si Linhart střihl nůžky, ale brankář Hassen byl připraven a svůj tým podržel.

60
    Said zahrál rukou, a tak ubude Česko rozehrávat.

59
    Na Linharta mířil centrovaný míč, ale český útočník si pomohl faulem a ve hře pokračovat nemohl.

58
    Česko znovu získalo míč ve svůj prospěch, ale cestu k soupeřově brance si nenašlo. Francie se brání pozorně a nerada by inkasovala.

57
    Centrovaný balon mířil na Holzera, kterého protihráč trošku odstrčil, ale český hráč si poradil. Nicméně za malou chvíli už o míč přišel.

56
    Castelletto znovu vystřelil, ale tentokrát jeho pokus na branku nemířil. Nicméně Kolář vše jistil a raději balon uklidil do rukavic.

56
    Francie je v posledních minutách aktivní a stále si hledá cestu k soupeřově brance. Česko se brání a nechce Francii k ničemu pustit.

55
    Rabiot fauloval Opluštila, a tak bude domácí tým rozehrávat.

53
    Velmi nepříjemnou střelou se teď prezentoval Castelletto, který se snažil překvapit Koláře, avšak český brankář byl úspěšný a nadvakrát tuto štiplavou střelu zneškodnil.

52
    Jean si řekl o přihrávku, ale Castelleto byl nepřesný a míč skončil v zámezí.

52
    Francie se snažila o postupný protiútok, ale Jean dostal přihrávku na paty a hosté o míč přišli.

51
    Na Koláře teď mířil střelecký pokus, ale tato střela byla spíše pozdravná a český brankář s ní potíže neměl.

50
    Rabiot vystihl rozehrávku domácího celku a okamžitě vyrazil do protiútoku. Na pravém křídle dostal dobrou přihrávku Said, který se s míčem dostal sice až do vápna, ale tam skvěle zasáhl Bederka, když si připsal čistý obranný zákrok a svého protihráče k ničemu nepustil.

49
    Faulem se provinil Opluštil, a tak získala Francie míč, ale po nepřesné rozehrávce o něj zase přišla.

49
    Druhý poločas pokračuje ve stejném tempu, zatím žádná změna nepřišla.

46
    Vypadá to, že Francie žádnou změnu do druhé půle neudělala.

46
    Do druhého poločasu už nenastoupil Lukáš Hůlka, kterého vystřídal Jiří Bederka.

Spáchané fauly: Česko 5:9 Francie.

Rozhodčí Houdek ukončil první poločas za stavu 0:0. Prozatím sledujeme velmi vyrovnané utkání, které probíhá převážně mezi pokutovými územími, a tak příliš šancí k vidění není. Doufejme, že druhý poločas bude ofenzivnější a dočkáme se i vstřelené branky.

45

45
    Podél pravé postranní čáry se Francie snažila dostat na útočnou polovinu, ale Hrubý svého protihráče čistě zastavil a balon odehrál do autu.

44
    Holzer dostal přihrávku od Hůlky, ale okamžitě k němu přispěchali dva bránící protihráči a čistě mu vystavili stopku.

43
    Rabiot se rozhodl o přihrávku do pokutového území, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel, protože tato přihrávka byla příliš dlouhá. Nejblíže k míči měl Kolář, který uklidnil hru a poté rozehrál.

41
    Ve vzdušném souboji se střetl Castelletto s Byrtusem a druhý jmenovaný zůstal ležet malou chvíli na hrací ploše. Z opakovaného záběru jsme mohli vidět, že Byrtus dostal loktem a určitě to bylo nepříjemné. Nicméně Byrtus už je na nohou a pobíhá po trávníku.

40
    Český výběr je u míče a pohybuje se s ním na vlastní polovině, s rozehrávkou teď pomáhá i brankář Kolář.

37
    Dobrou přihrávku do pokutového území dostal Said, který okamžitě naznačil střelu, a napálil tak Byrtuse, protože si míč pouze předal na levačku a až poté vystřelil. Nicméně brankář Kolář zasáhl na jedničku a český tým podržel.

37
    Na pravém křídle měl dost prostoru Castelletto, který klidně mohl vystřelit, ale místo toho zvolil ještě prudký centr před branku. Nicméně tato volba byla špatná, protože Česko se ubránilo a balon odvrátilo do bezpečí.

36
    Ilaimaharitra se snažil odcentrovat míč před branku, ale trefil pouze bránícího protihráče, a tak mohl zůstat Kolář klidný.

35
    Francie podnikla další útočnou akci, ale sudí ji přerušil. V ofsajdu se totiž zapomněl Kaabouni.

34
    Teď se jeden z francouzských fotbalistů dostal ke střele, která byla ještě tečována, ale Kolář neměl žádné potíže.

33
    Francie se postupně dostala na útočnou polovinu, ale ke střele se neprodrala. Česká obrana zafungovala na jedničku a svého soupeře k ničemu nepustila.

32
    Domácí fotbalisté z volného přímého kopu nic nevytěžili, protože hosté odvrátili centr do bezpečí.

32
    Ševčík si hledal cestu k soupeřově brance, avšak protihráč ho poslal nedovoleně k zemi a útočná akce skončila. Česko dostane výhodu standardní situace.

29
    V posledních minutách se toho na hřišti příliš neděje. Zápas probíhá převážně mezi pokutovými územími a šance k vidění nejsou. Oba brankáři jsou tak bez práce.

27
    Čeští fotbalisté se nyní pohybovali na soupeřově polovině, ale Francie se ubránila a balon získala pro sebe.

24
    Rabiot se uvolnil přes Hůlku a poté odcentroval míč do pokutového území, avšak Česko se ubránilo a nikoho z protihráčů ke střele nepustilo.

21
    Česko z rohového kopu nic nevytěžilo a nedostalo se ani ke střele. S míčem na kopačkách se teď pohybují hosté.

21
    Na levém křídle se dobře uvolnil Holzer, který ze své levačky vyslal parádní centr na přední tyč, avšak našel pouze bránícího protihráče, který odhlavičkoval míč na rohový kop.

20
    Hra je znovu přerušena, faulovaný byl Hůlka a domácí borci budou rozehrávat.

19
    Přihrávku obdržel Nganioni, ale přes Byrtuse se neprosadil. Český obránce zapracoval zkušeně a míč získal pro svůj tým.

19
    Domácí fotbalisté rozehráli nakrátko, avšak za malou chvíli o míč přišli a už se musí bránit.

19
    Ve středu hřiště byl faulovaný Hrubý, a tak bude Česko znovu rozehrávat.

18
    Nicméně domácí tým z volného přímého kopu nic nevytěžil. Balon sice směřoval na Linharta, ale ten se ke střele nedostal.

17
    V blízkosti středového kruhu fauloval Lenglet, který poslal k zemi Linharta. Česko tak dostane výhodu standardní situace.

16
    Parádní přihrávku před branku obdržel Opluštil, který se ocitl v obrovské šanci, avšak z bezprostřední blízkosti trefil pouze tyčku.

15
    Faulovaný byl Hůlka, a tak Česko dostalo výhodu standardní situace. Volný přímý kop si vzal na starost Holzer, který se rozhodl pro střelu, ale trefil pouze bránící zeď. K odraženému míči se pak dostal ještě Ševčík, ale ani jeho pokus gólem neskončil.

13
    Česko se přesunulo na útočnou polovinu a získalo výhodu rohového kopu. Domácí tým rozehrál nakrátko, ale nevypadalo to zas tak špatně. Hůlka přihrál Hrubému, který pak posunul míč do pokutového území pro Haška, avšak ten proti několika bránícím protihráčům neuspěl a o balon přišel.

12
    V úvodních minutách sledujeme vyrovnané utkání, ale hra probíhá převážně mezi pokutovými územími. Nicméně český tým hraje s Francií vyrovnanou partii, což je jedině dobře.

11
    Francie z rohového kopu nic nevytěžila, protože Kolář vyskočil ze všech hráčů nejvýše a centrovaný balon si stáhl do rukavic.

11
    Kaabouni přihrál patičkou Jeanovi a ten se pak prezentoval velmi nepříjemnou střelou, avšak brankář Kolář si připsal parádní zákrok a nebezpečný pokus vyrazil na rohový kop.

10
    Holzer dal pod sebe míč na Hrubého, který ze své pravačky vyslal tvrdou ránu, ale ta byla nepřesná, a tak se stav skóre nemění. Brankář Hassen vše raději jistil.

9
    Do pokutového území přilétl zajímavý centr, který ze své kopačky vyslal Byrtus, avšak k balonu se nikdo ze spoluhráčů nedostal.

8
    Faulem se provinil Ilaimaharitra, který poslal k zemi svého protihráče, a tak Česko dostane výhodu standardní situace.

6
    Česko vyrazilo do protiútoku, ale žádnou pohromu soupeři nepřipravilo. S míčem vpřed pospíchal Hrubý, jenž se prezentoval kolmicí do vápna, ale přihrávka byla příliš dlouhá a Linhart se k míči nedostal.

6
    Zajímavou přihrávku obdržel Jean, ale rychle k němu přispěchal Hůlka, který si připsal čistý obranný zákrok a svého soupeře o míč připravil.

5
    Češi měli k dispozici autové vhazování, ale rozehrávka se nepovedla a balon skončil v zámezí. Autové vhazování budou zahrávat tentokrát hosté.

4
    Francie zvolila bílé dresy a modré trenýrky.

4
    Domácí Česko hraje v tradičních červených dresech a v bílých trenýrkách.

3
    Na pravé straně se dobře uvolnil Linhart, který obdržel dobrou přihrávku a poté odcentroval míč do pokutového území, avšak jeho spoluhráči byli příliš pomalí a k balonu se nedostali. Brankář Hassen tak zůstal klidný, protože zasahovat nemusel.

2
    Francie má míč na kopačkách a pohybuje se s ním na útočné polovině. Jeden z domácích fotbalistů se provinil faulem, a tak hosté dostali výhodu volného přímého kopu, avšak Česko se ubránilo na jedničku.

1
    O úvodní výkop se postaralo Česko, které se okamžitě přesunulo na útočnou polovinu, ale po nepřesné přihrávce o balon přišlo, a tak se musí bránit.

1

-1
    Obě základní jedenáctky jsou již na hrací ploše.

Česko: Kolář – Landovský, Simič, Hůlka, Byrtus – Opluštil, Hrubý – Hašek, Ševčík, Holzer – Linhart.

Francie: Hassen – Nganioni, Lenglet, Sparagna, Castelletto – Walter, Ilaimaharitra – Rabiot, Kaabouni, Said – Jean.

Rozhodčí: Houdek – Fišer, Kubr.

-6
    Základní sestava Francie bude z technických důvodů doplněna později.

Zápas s Francií nebude vůbec jednoduchý, ale pro české hráče velmi prospěšný. Za francouzskou reprezentaci do 20 let hrají i hráči, kteří pravidelně nastupují ve francouzské Ligue 1.

Česká reprezentace do 20 let přivezla před měsícem cennou výhru z Nizozemska, kde Holandsko porazila 1:0. O jedinou branku se postaral Daniel Holzer. Doufejme, že i dnes se zrodí příjemný výsledek.

Tyto dva celky se střetnou ještě 9. října 2014, ale zápas se uskuteční už v Chomutově.

Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu v Ústí nad Labem.

Příjemný podvečer, dnes máme na programu mezinárodní přátelské utkání, ve kterém na sebe narazí Česko a Francie. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.