Lovosice – Karviná 35:33 (kon.) | Hranice – Zubří 27:35 (kon.) | Přerov – Dukla 25:29 (kon.)
Frýdek-M. – Jičín 23:17 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
35:33 (18:17)
HC Baník Karviná
cz Nedeľa 05.10.2014, 10:30 • SH Chemik • Chance Extraliga mužů (CZ)

To je ode mě pro dnešek z toho zápasu s konstatováním výhry Lovosic vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (13:00:25)

Ohlas Vladimíra Šumy, trenéra HK .A.S.A. Město Lovosice: "Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře, ale trpělivou hrou se nám nakonec povedlo vyrovnat, i když jsme vždy prohrávali o 2 či 3 branky. Do konce poločasu se nám ale naštěstí povedlo vstřelit branku, díky které jsme si odnášeli do šaten jednobrankové vedení. V druhém poločase už jsme byli pohybově lepším týmem a soupeř nám pomohl dvěma technickými chybami. Do 50. minuty jsme měli zápas ve svých rukách, ale zbytečně jsme si ho zdramatizovali. Toto vítězství bylo potřebné převážně pro psychiku našeho týmu, neboť jak se ví, poslední utkání jsme vždy prohráli či vyhráli o jedinou branku. Dnešní zápas byl opravdu velmi bojovný a dramatický s dobrým koncem pro náš celek."

Ohlas Jaroslava Hudečka, asistenta trenéra HCB OKD Karviná: "Na Lovosice jsme se pokoušeli hrát naši klasickou hru, dostávat se do rychlých protiútoků. Na začátku zápasu hráči plnili naše domluvené pokyny a nic nenasvědčovalo vývoji zápasu, který se nakonec odehrál. Při koncovce zápasu jsme se nechali nesmyslně vyloučit a Lovosice měli možnost hrát 6 na 4. Musím soupeři vysmeknout pochvalu za předvedenou hru. Lovosice dnes byli aktivnější, agresivnější a více se drali do zakončení, zasloužená výhra."

Do zápasu vstoupili jasně lépe hráči Karviné, kteří dokázali vsítit 3 branky a naopak do vlastni nepustit ani jednu střelu. Lovci z Lovosic se však vzpamatovali po oddechovém čase a pomalu, ale jistě si kráčeli pro vyrovnání. I když ještě několikrát Karviná odskočila na rozdíl 2 až 3 branek, povedlo se domácím vyrovnat a v koncovce prvního poločasu jít dokonce do jednobrankového vedení, které si Lovosice odnášeli do šaten. Druhý poločas už byl v jasné režii Lovosic, jejichž hráči začali být najednou všude po hřišti. I když vedli domácí již o 6 branek, povedlo se hostům z Karviné přeci jen srovnat (54. minuta, stav 30:30) a vypadalo to, že je na drama zaděláno. Jenže přišli dvě technické chyby Karviné, které rozhodli o osudu dnešního zápasu a tak si Lovosice odnášení z dnešního zápasu velmi důležité 2 body za výhru 35:33 nad Karvinou.

Hráči se drží na polovině hřiště kolem ramen a se všemi diváky v hale si zpívají hymnu lovosických Lovců. I na divácích je vidět, jak moc dnešní zápas prožívali a byli opravdoví sedmý hráč Lovosic.

Hráči domácích si užívají takzvané standing ovation. Celá hala je na nohou a má velikou radost z dnešní výhry.

60
    Konec zápasu. (35:33)

60
    Hostům se povedlo v závěru zápasu ještě zdramatizovat koncovku. nic víc už se ale nestane. (35:33) (35:33)

60
    Třicet sekund před koncem zápasu dostává Miloslav Sýkora (LOV) do ještě větší eufórie fanoušky Lovosic. (35:32) (35:32)

60
    Celá hala Chemik na nohou!! (34:32) (34:32)

59
    Tomáš Hes předvedl dobrou obranu, kterou podporuje Adamík gymnastickým zákrokem! (34:32) (34:32)

59
    Ale ani domácí nejsou bezchybní. Tomáš Hes se dostal s míček do autu. (34:32) (34:32)

58
    Další nepřesná rozehrávka hostů dává možnost domácím podržet v klidu míč a naopak zvýšit náskok svého vedení. (34:32) (34:32)

58
    Jan Landa (LOV) prostřeluje z hranice devíti metrů Bartoně přízemní střelou k pravé tyči. (34:32) (34:32)

58
    Adamík k tomu přidává jeden ze zákroků. (33:32) (33:32)

57
    Útok Lovosic zakončuje střelec posledních chvil, Miloslav Sýkora (LOV). (33:32) (33:32)

57
    Po nepřesné přihrávce přichází Karviná o míč. (32:32) (32:32)

56
    Lovcům vrací remízoví stav rychlonohý Miloslav Sýkora (LOV). (32:32) (32:32)

56
    I přesto se povedlo hostům vstřelit branku a dostat se po dlouhé době do vedení. (31:32) (31:32)

56
    Václav Klimt sice neuspěl se svojí střelou, ale následně byl svalen na zem Janem Užkem, který za tento faul dostává 2 minuty. Karviná hraje v dvojnásobném početní nevýhodě. (31:31) (31:31)