Motor ČB – Ústí n/L 2:0 (kon.) | Jihlava – Kadaň 1:3 (kon.) | Třebíč – Kladno 2:3 (po pr.)
Havířov – Chomutov 2:1 (kon.) | Prostějov – Benátky n/J 2:6 (kon.) | Litoměřice – Most 2:1 (1:0 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Šumperk 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
SK Kadaň
cz Streda 01.10.2014, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 1. liga (ČR)

Dobrý den, ještě jednou vítejte u devátého kola první hokejové ligy, ve kterém se proti sobě postaví jihlavská Dukla a Sportovní klub Kadaň.

HC Dukla Jihlava:
    Domácí hokejisté se pomalu dostávají do formy a stoupají tabulkou vzhůru. Úvodní dvě kola sice Jihlava vyhrála, ale poté červenožlutí třikrát v řadě prohráli (z toho na ledě Chomutova za bod). Jenže od minulé středy nepoznali v následujících třech kolech porážku a vytěžili osm bodů z devíti. Před domácím trojbojem Jihlavští říkali, že by rádi slavili před svými fanoušky tři výhry. Ke splnění dílčího cíle jim chybí právě dnešní výhra nad Kadaní.

SK Kadaň:
    Sportovní klub rozhodně žádnou brilantní formou neoplývá, o tom žádná. Ač mají Kadaňští hokejisté domácí zápas s Chomutovem k dobru, patří jim v tabulce desátá pozice. Výkony Kadaně jsou jako na střídačku. Podlehnou Havířovu, poté porazí Budějovice. Následně ztratí body s nováčkem z Kladna, aby pak přehráli silné Litoměřice. Prozatím však mají Kadaňští na svém kontě o výhru měně než kolik mají porážek a zajímavostí je, že všech sedm zápasů Kadaně skončilo rozdílem jediného gólu.

13. kolo 2012/13: Kadaň – Dukla 2:0.
    Kadaň v této sezoně vyhrála všechny vzájemné zápasy.

Statistické okénko:

Nejproduktivnější hráč:
    Dukla:
    Tomáš Čachotský, 8 zápasů, 9 bodů (3+6).
    Kadaň: Karel Ton, 7 zápasů, 7 bodů (2+5).

Tomáš Čachotský, 8 zápasů, 6 asistencí.
    Kadaň: Karel Ton, 6 zápasů, 5 asistencí.

Nejproduktivnější bek:
    Dukla:
    Zdeněk Čáp, 8 zápasů, 4 body (2+2).
    Kadaň: Aleš Pavlas, 7 zápasů, 4 body (0+4).

Nejtrestanější hráč:
    Dukla:
    Patrik Urbanec, 2 zápasy, 25 tr. min.
    Kadaň: Jakub Trefný, 7 zápasů, 10 tr. min.

+ / – na ledě:
    Dukla:

+ : Tomáš Čachotský, Zdeněk Čáp a Matić Podlipnik, + 4
    - : Marek Melenovský, Ondřej Malec, Petr Šidlík a Vojtěch Zadražil – 2.
    Kadaň:
    + : Martin Šagát, Petr Jíra, Martin Kadlec, Karel Ton, Jakub Trefný a Aleš Pavlas + 2.
    -: Marek Račuk – 3.

Gólmani:
    Dukla:

Ondřej Kacetl: 6 záp., 2,15 pr. gólů, 92,07% úsp. zás.
    Lukáš Sáblík, 2 záp., 1,92 pr. gólů, 93,65% úsp. zás.
    Kadaň:
    Václav Mouček: 5 záp., 3,40 pr. gólů, 87,96% úsp. zás.
    Miroslav Hanuljak: 2 záp., 2,40 pr. gólů, 92,65% úsp. zás.
    Tomáš Maštalířský: 23 min., 0,00 pr. gólů, 100% úsp. zás.

Pokud do dnešního zápasu nastoupí Šimon Szathmáry, bude mít pro něj zápas lehce pikantní náboj. Osmnáctiletý bek patřící Chomutovu totiž ještě v sezoně 2010-2011 nastupoval za jihlavský starší dorost. V dalším ročníku si ale vnuk legendárního obránce Jana Suchého vybral za své další působiště Piráty Chomutov a v letošní sezoně nakoukl v dresu Kadaně do čtyř zápasů první ligy.

S dalšími informacemi se přihlásíme v 16:45.

Sestavy z posledních zápasů:

Dukla:
    Sáblík – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Urbanec, Dundáček, Štebih, Čáp – Čachotský, Zeman, Malec – Mikeš, Seman, Důras – Prokš, Melenovský, Březina – Štěpánek, Kuřítko, Jarůšek.

Kadaň:
    Mouček – Stehlík, Mazanec, Račuk, Chlouba, Ton, Trefný, Pavlas, Novák J., Charousek, Novák L., Tejnor, Mrázek, Chrpa, Hejcman, Veselý, Opalek, Szathmáry, Hammerbauer, Berlev, Kadlec.

HC Dukla Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Dobrovolný (A), Podlipnik, Urbanec, Dundáček, Štebih, Schejbal – Čachotský (C), Zeman, Malec – Březina, Melenovský, Prokš – Důras (A), Seman, Mikeš – Kuřítko, Štěpánek, Jarůšek. Trenér: Petr Vlk.

Sportovní klub Kadaň: Maštalířský (Mouček) – Szathmáry, Opalek, Mazanec, Mrázek, Tejnor, Trefný, Stehlík, Pavlas (C) – Ton (A), Charousek (A), – J. Novák, Chlouba, L. Novák – Hammerbauer, Berlev, Kadlec – Chrpa, Hejcman, Veselý. Trenér: Jaroslav Beck.

Rozhodčí: Petr Úlehla – Tomáš Svoboda, Petr Maštalíř.

Stejně jako v předchozích třech zápasech, i nyní budete moci sledovat v onlajnu krátká videa z gólů a gólových šancí, za které je třeba poděkovat živému přenosu jihlavskému promoTEAMU HCD. Celé utkání můžete sledovat živě na jeho stránkách www.hzstv1.cz

Také domácí už vjížděj na ledovou plochu a vše je připraveno k úvodnímu buly.

00:01

00:07
    Úvodní perioda byla zahájena, buly vyhráli hosté.

00:23
    V první šanci se ocitl Malec, který zamířil z levého kruhu nepřesně.

00:50
    Schejbal hledal na středovém kruhu Březinu, ke kterému kotouč neprošel. Také hosté se jej poměrně rychle zbavují, když posílají puk na zakázané uvolněni.

01:05
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté udělali u své levé tyče velkou chybu. Březina se štěstím přiťuknul puk MARKU PROKŠOVI (2+1), který pohotově doklepnul kotouč k pravé tyči Maštalířského. Asistence: David Březina, Jiří Dobrovolný.
    Marek PROKŠ - 1:0.

02:26
    Dukla je mnohem aktivnější a hosté jsou rádi, že získali za svojí brankou puk.

02:34
    Další icing Kadaně.

04:06
    Agilní Prokš, povzbuzený první brankou, vybojoval kotouč za brankou Maštalířského a hledá Březinu.

04:26
    Od modré nahodil kotouč na branku Zadražil, ale tentokrát se už obrana hostí osvobozuje a posílá puk do středního pásma.

05:58
    Další nazození Dukly raději pokryl před dotírajícím Dundáčkem gólman Kadaně. Vzahovat se bude po pravici Maštalířského.

06:23
    Štěpánek našel přihrávkou zpoza branky před klecí hostí číhajícího Jarůška, který promáchl holí do ztracena.

07:08
    Jihlava znovu napadá rozehrávku hostí a Malec se Zemanem bojují o kotouč za brankou Kadaně.

07:18
    A vybojovali přesilovou hru. Martin Mazanec (KAD) za brankou podrazil Adama Zemana, za což dostává dvě minuty.

Na vyloučení: 0-1.

07:23
    Kadaň se ihned osvobozuje.

07:38
    Dukla bude hrát 100 vteřin přesilovku pět na tři. Roman Chlouba (KAD) ve středním pásmu podrazil Čachotského a jde oprávněně na trestnou lavici.

Na vyloučení: 0-2.

08:02
    Důras si vyměňoval puky se Schejbalem, nakonec druhý jmenovaný vystřelil, jenže puk letěl těsně vedle.

08:18
    Z vrcholu levého kruhu to zkusil Michal Důras. Maštalířský má kotouč na své hrudi a přerušuje hru.

08:34
    Jihlava dál svírá svého soka před Maštalířškým.

08:34
    Důras pumelicí z pravého kruhu nastřelil jen bránícího hráče Kadaně.

08:55
    Marek Melenovský dorážel po střele Schejbala u pravé tyče Maštalířského do zcela volné klece, jenže kotouč mu sjel z hokejky a obrovská šance Dukly tak vyznívá do ztracena.

09:18
    Kadaň ve čtyřech.

09:30
    Zemanovi při střele z levého kruhu přeskočil kotouč hokejku.

09:38
    Hosté jsou v plném počtu. Dukla svírala dvě minuty svého soka před Maštalířském, gól se jí však dát nepodařilo. Nejblíže k němu byl Marek Melenovský, ale zblízka netrefil volnou klec.

10:46
    Zakázané uvolnění Dukly.

10:53
    Další jihlavský icing.

11:06
    Kadaň sice vyhrála buly, ale Mazancovi u modré čáry utíká puk do středního pásma.

12:34
    Malec získal za brankou Dukly puk, vyměnil si jej s Čachotským, který našel žabičkou u levé tyče branky Kadaně Zemana. Ten však v obtížné pozici minul klec.

13:00
    První přesilovka na straně Kadaně. Ondřej Malec (JIH) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

Na vyloučení: 1-2.

13:07
    Kadaň se bleskově ujímá kotouče a vymýšlí rozestavení.

13:17
    Ton posílal kotouč před branku na Račuka, který dorážel pouze slabě, takže Kacetl téměř nemusel zasahovat.

13:46
    Po chybě Kadaně postupuvala Dukla v situaci dva na jednoho, ale přihrávka na Filipa Semana nebyla přesná.

14:16
    Kadani se přesilovka vůbec nedaří, nyní mohla dokonce inkasovat. Čachotský se ujal ve středním pásmu odraženého puku, po pravé straně jej zavezl do útočného pásma a vystřelil. Domácí kapitán a fanoušci se již radovali, ale od horní tyčky se kotouč odrazil před branku a poté k hráčům Kadaně.

15:00
    Malec je na ledě, Dukla je v plném počtu.

15:44
    Schejbal kombinuje před vlastní brankou s Dundáčkem, jehož napadají dva hráči Kadaně.

16:02
    Dundáček nakonec rozehrál kotouč na najíždějícího spoluhráče, ale ve středním pásmu se puku ujali hosté a předvedli rychlý kontr, na jehož konci byla střela Pavlase od modré čáry do lapačky Kacetla.

16:55
    Po nepřehledné situaci před svojí brankou raději schovává Kacetl puk do výstroje a přerušuje hru.

17:03
    Mazanec od modré nahazoval kotouč před branku, kde jej ještě jemně tečoval Hejcman. Kotouč vzápětí projel vedle pravé tyče Kacetla.

17:55
    Marek Prokš hledal přihrávkou zpoza branky Filipa Dundáčka, který už byl připraven ke střele, to by však kotouč nesměl projet dva metry kolem něj.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:01
    Pavlasovu dělovku z mezikruží vyráží Kacetl před sebe, kde puk kryje obrana Dukly.

19:21
    Jakub Schejbal (JIH) se dlouho pošťuchoval s jedním z útočníků hostí a nakonec odchází za krosček na dvě minuty na trestnou lavici.

Na vyloučení: 2-2.

19:42
    Dukla se osvobozuje, navíc se bude vylučovat na straně Kadaně.

19:49
    Marek Račuk (KAD) musí opustit ledovou plochu a jít v samotném závěru třetiny na střídačku, protože se provinil hákováním. Na vyloučení: 2-3.

20:00

První třetina je za námi. Dukla se na jejím začátku hned dostala do vedení, když se prosadil Marek Prokš. I když měli domácí poté několik slibných šancí, více gólů nepadlo. Melenovský v dvojnásobné přesilovce zblízka netrefil volnou klec a Čachotský v oslabení orazítkoval jen horní tyčku.

Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:01

20:27
    Jihlavský kotel skanduje pokřik "Dáme góla ve čtyřech". Ještě téměř minutu se bude hrát v tomto počtu.

21:21
    Dukla je v plném počtu a začíná její osmadvacetivteřinová přesilovka.

21:25
    Kadaň však ihned posílá kotouč za svatyni Kacetla.

21:49
    Hosté jsou také v plném počtu.

22:15
    Nedorozumění v rozehrávce Dukly končí zakázaným uvolněním.

22:45
    Chrpa obral o puk v ostrém souboji za brankou domácího Podlipnika a hned směřoval kotouč na najíždějící spoluhráče před branku Kacetla, který si puk pokryl a nedal hostům příležitost k zakončení.

23:05
    Branka za zády Kacetla je posunutá. Bude se vhazovat po jeho pravici.

23:14
    Rychlé přečíslení Dukly se střelou z prostoru mezi kruhy rozhodl zakončit Adam Zeman. Což o to, střela to nebyla špatná, leč byla zblokovaná do ochranné sítě.

23:27
    Obrovská šance hostí. Puk po střele Chrpy propadl betony Kacetla a zůstal ležet před brankovou čárou. Dorazit se jej snažil Radek Veselý, nicméně to už domácí gólman věděl, kde má kotouč a situaci az pomocí spoluhráčů vyřešil.

23:41
    Dukla špatně střídala a dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Odpyká jej Jakub Schejbal (JIH).

Na vyloučení: 3-3.

24:10
    JIhlava se krátce po buly osvobozuje.

24:41
    Což o to, Kadaň opět rychle zavezla puk před Kacetla, ale ke střele se hosté nedostali.

25:41
    Domácí se téměř bez potíží přesilové hře Sportovního klubu ubránili.

26:46
    Kuřítko hledal u pravé tyče Kadaně sjíždějícího Jarůška, který měl k puku přece jen o kousek dále.

27:21
    Jarůšek viděl před brankou na okamžik volného Štěpánka, který však promáchl a střílenou přihrávku Jarůška netečoval.

27:39
    Na druhé straně zblokoval Chloubovu střelu z pravého kruhu jeden z beků Dukly a Kacetl nemusel zasahovat.

28:00
    Přesilová hra pro Duklu. Karel Ton (KAD) si už jede odpykat dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 3-4.

28:33
    Čachotský zavezl kotouč do útočného pásma a kousek od jihlavské střídačky byl naražen na mantinel. Hraje se ale dále.

29:06
    Kadaňští se dobře brání a Dukla se zatím nemůže dostat do pásma.

29:19
    Michal Důras to zkusil individuálně, proháčkoval se z obranného pásma až k levému kruhu před Maštalířského, kde vystřelil. Gólman hostí byl pozorný a jeho střelu likviduje.

29:37
    Kadaňští se opět osvobozují a posílají kotouč ke Kacetlovi.

30:00
    Po dalším vyhození hostí je jasné, že ani tuto přesilovku Dukla nevyužije.

30:05
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Hosté se radují z vyrovnání. Jakub Novák získal v útočném pásmu kotouč, poté přesně našel mezi kruhy najíždějícího LUKÁŠE NOVÁKA, který přesnou střelou překonal Kacetla. Asistence: Jakub Novák.
    L. NOVÁK - 1:1.

30:59
    Jihlava je opět usazena před brankou Maštalířského. Nyní se zdá, že Štěpánek byl za hostující svatyní opět postrčen poté, co si odstavil dva hráče. Nicméně píšťalka sudího je němá.

31:56
    Jarůšek přihrávkou z levé strany těsně minul hůl před brankou najíždějícího Zemana.

32:28
    Jihlavští nahozením alespoň vybojovali buly po levici Maštalířského.

32:54
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

33:18
    Kadaňský útok je zastaven na útočné modré. Kotouč tak mají opět domácí.

34:22
    Jeden z hostujících hráčů narazil Jiřího Dobrovolného na mantinel, což samozřejmě neuniklo pozornosti Martina Kuřítka. I nyní se vylučovat nebude.

34:56
    Zakázané uvolnění Dukly, bude se vzahovat po levé ruce Kacetla.

35:01
    Po vyhraném kadaňském buly poslal Hejcman kotouč na RADKA VESELÉHO, jehož střela z mezikruží skončila za zády Kacetla. Domácí brankář toho příliš neviděl. Kadaň ve druhé třetině otáčí stav zápasu. Asistence: Darek Hejcman, Martin Kadlec.
    Radek VESELÝ - 1:2.

35:20
    Hra se stěhuje před branku Kadaně, protože hosté se nyní dopustili zakázaného uvolnění.

35:56
    Hra je nyní hodně nepřesná, o čemž svědčí další zakázané uvolnění, tentokrát na straně domácích.

36:34
    Jihlava není v této chvíli schopna vytvořit přesný útok, natož aby se nějak výrazně nastěhovala před branku svého soka.

36:58
    Březina z otočky trefuje na pravém kruhu jen napadajícího útočníka Kadaně.

38:04
    Filip Seman (JIH) vybojoval puk pro Důrase, který však krátce na to ztratil puk a poté podrazil svého soupeře. Na vyloučení: 4-4.

38:18
    Kadaň je hned po buly rozestavená před brankou Kacetla.

38:31
    Pumelice ačuka od modré prolétla vedle levé tyče Kacetla.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny. Kadaň se sama vyhnala z útočného pásma.

39:37
    Po přihrávce Trefného stříle z levého kruhu z první Jiří Charousek. Jeho pokus k pravé tyči zastavil beton Maštalířského.

40:00

Ve druhé třetině se hostům podařilo otočit průběžný stav zápasu. Po střele Chrpy ještě zůstal puk ležet před brankovou čárou, když vypadl Kacetlovi z výstroje, ale krátce po polovinou zápasu se již hosté radovali. Nejprve vyrovnal Lukáš Novák a čtyři minuty před koncem poslal Kadaň do vedení Radek Veselý.

Další třetina začne přibližně v 19:07.

40:01

40:04
    Dukla v plném počtu.

40:20
    Desetiminutovým osobním trestem za nesportovní chování je potrestán Jakub Stehlík (KAD).

41:07
    Prokš objel branku a snažil se zasunout puk k levé tyči Maštalířského, jenže kotouč mu při zakončení sjel z hole.

41:15
    Útok Kadaně nemůže pokračovat, protože se hosté dopustili ofsajdu.

41:23
    Prokš se po buly rychle prodral do útočného pásma a z mezikruží vystřelil. Maštalířšký si mohl oddychnout, protože proti jeho střele nemusel zasahovat, neboť byl kotouč zblokován bekem hostí do ochranné sítě.

41:29
    Zakázané uvolnění Kadaně.

41:51
    Ač měli jihlavští hokejisté před brankou Kadaně puk na holích, nakonec jej neudrželi. Ale ani Kadaň se dlouho neradovala z útočení, protože se znovu dopustila ofsajdu.

42:39
    Jihlavě se nedaří, na domácích hokejkách je kupa nepřesnosti. Když už se domácí dostanou před branku hostí, puk rychle ztratí.

43:20
    Marek Prokš zkusil individuální průnik po levé straně. Napoprvé trefil jen beky hostí a napodruhé nenašel přihrávkou před brankou nikoho ze svých spoluhráčů.

44:12

44:40
    Jarůšek hledal po přejetí modré čáry Mikeše, ke kterému se kotouč nedostal a vzápětí musel Kacetl vyřešit rychlý protiútok Kadaně.

45:00
    Důras bojuje za brankou o puk. Nakonec byl úspěšný, ale po nahození Dundáčka na branku přicházejí domácí o puk.

45:40
    Dobrovolný se otočil na levé straně kolem vlastní osy s pukem, vzápětí jeho pokus srazili hosté znovu do ochranné sítě.

46:17
    Březina, Prokš i Štěpánek přece jen udrželi pásmo před Maštalířským. K vážnější střele se však staronově složený jihlavský útok nedostal.

46:27
    Střelu Schejbala od modré má Maštalířský ve své lapačce.

47:03
    Ač Tomáš Čachotský předváděl s pukem doslova kouzla, ani po několika kličkách se mu nepodařilo osvobodit se protihráčů a Jihlava nakonec ztrácí útočné pásmo. Nahození Štebiha se odrazilo od zadního mantinelu k pravému kruhu, kde Čachotský puk těsně minul.

48:10
    Dukla vymýšlí zpoza vlastní branky další útok.

48:25
    Ve středním pásmu však domácí ztrácí puk a je to Kadaň, kdo kombinuje před Kacetlem.

48:38
    No, za několik podobných předchozích zákroků se nevylučovalo. Nyní jde Vojtěch Zadražil (JIH) na trestnou lavici za sekání.

Na vyloučení: 5-4.

49:02
    Račuk přihrávkou od modré poslal kotouč na levý kruh, kde z první vypálil Charousek. Kacetlův beton byl proti třetímu kadaňskému gólu.

49:48
    Jihlava se osvobozuje a Filip Seman stíhá odražený kotouč. Byl u něj sice první, ale v přesile hostí neměl příliš šancí na úspěch.

50:28
    Kadaň opět nezakombinhovala přesně a Jiří Dobrovolný vyváží kotouč ven z obranného pásma.

50:38

51:23
    Marek Prokš získal bojovností puk ve středním pásmu, posunul jej Štebihovi, který nahozením vybojoval buly pro svůj tým po pravici Maštalířského.

52:13
    Domácí se trápí, dopředu to dnes příliš nejde. Za nahozeným pukem se nyní dostal jako první Čachotský, který ihned posílal puk před branku, kde jej nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil. Gólman Kadaně má kotouč v lapačce.

52:35
    Dobrovolný zády k brance na modré sice zpracoval puk, jenže poté vyslal nepřesnou přihrávku na Schejbala, který zaprvé netrefil ideálně kotouč a za druhé puk již stejně o kousek přešel modrou čáru. Z tribun Horáckého zimního stadionu se ozývá pískot.

53:04
    Jihlava bude mít možnost vyrovnat stav zápasu, když dvě minuty dostává Martin Mazanec (KAD ) – nedovolené bránění.

Na vyloučení: 5-5.

53:29
    Urbancova rána od modré je zblokována a Zemanovo nahození mají hosté ve své moci, takže posílají puk až ke Kacetlovi.

53:45
    V levém obranného pásma Kadaně leží jeden z hostujících hráčů. Opravdu nedokážu říct, co se nyní stalo.

53:45
    Ke kadaňskému hokejistovi již přichází zdravotník Dukly.

53:45
    Oním hráčem je Aleš Pavlas a nyní za podpory svých spoluhráčů odchází na střídačku.

54:00
    Za branou byl v souboji o puk podražen Tomáš Čachotský. Kadaň po tomto zákroku získává puk a osvobozuje se.

54:18
    Melenovskéo střela z mezikruží minula pravou tyčku Maštalířského.

55:04

55:39
    Kdepak, hostům nyní stačí posouvat puky do středního pásma. Pokud jihlavští hokejisté výrazně nezatlačí na pilu, je o třech bodech pro Kadaň rozhodnuto.

56:08
    Malec se po pravé straně prodral do útočného pásma. Přihrávka na Prokše před branku Kadaně však byla nepřesná, takže dopředu míří znovu hosté.