Penafiel – Setúbal 2:0 (kon.) | Nacional – Braga 1:1 (kon.)
1:1 (0:0)
Sporting Braga
cz Sobota 20.09.2014, 21:15 • Estádio da Madeira • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

V rámci pátého kola portugalské Primeira Ligy na sebe narazí mimo jiné Nacional a Braga, kterýchžto souboj vám v tomto přenosu zprostředkujeme.

Nacional se prozatím střetl s průměrnými portugalskými týmy, žádný adept na pohárovou Evropu mu zatím cestu nezkřížil. Přesto tým z úvodních čtyř zápasů hned třikrát prohrál. Jedinou výjimkou bylo vítězství ve třetím kole nad Aroucou 2:0, o nějž se postarali Rondon s Hyun-Jun Sukem. Nejlepším střelcem týmu je ovšem dvougólový Marco Matias. Jeho trefy ovšem prozatím body nezajistily. Přihlásí se o slovo i proti favorizované Braze?

Braga, ač k tomuto utkání zajíždí na stadion soupeře, je papírovým favoritem. V loňském ročníku sice za svým dnešním soupeřem v tabulce zaostala, avšak v předešlých sezonách se pravidelně umisťovala na příčkách, které zajišťují Evropskou ligu či dokonce Ligu mistrů. A právě tam se chce klub po jednoleté přestávce vrátit. Cesta za tímto cílem je zatím rozporuplná. Tým je sice šestý a na dosah těmto příčkám, ale výsledky nejsou nic skvostného. Výhra 3:0 nad nováčkem z Boavisty sice vypadala slibně, ale poté přišla jen bezbranková remíza s Moreirense, vydřené vítězství nad Estorilem Praia či porážka od Aroucy. Nastartuje Braga své motory proti v tabulce nyní čtrnáctému Nacionalu?

MINI TABULKA
    6. SC Braga ........... 4 záp. (2-1-1), skóre 5:2, 7b.
    14. CD Nacional ...... 4 záp. (1-0-3), skóre 4:6, 3b.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Nacional: Rui Silva – Marçal, Ezzat, Miguel Rodrigues, Zainadine – Boubacar, Gomaa, João Aurélio (C) – Marco Matias, Suk, Rondon.
    Náhradníci: Gottardi – Rui Correia, Sequeira, Ayala, Willyan, Reginaldo, Lucas João

SC Braga: Kritsyuk – Baiano, André Pinto, Santos, Djavan – Alan (C), Danilo, Pedro Tiba – Rafa Silva, Éderzito, Sami.
    Náhradníci: Matheus – Sasso, P. Santos, Custódio, Rúben Micael, Zé Luís, Pardo

Rozhodčí: Tavares – Aguilar, Leandro.

-8
    Do začátku zápasu již zbývá jen několik okamžiků.

-2
    Oba zástupy již míří na hřiště. Domácí Nacional bude hrát v černo.bílých pruhovaných dresech, hosté z Bragy v tradičních červených trikách a bílých trenkách.

1
    Utkání právě začalo. O úvodní výkop se postarali fotbalisté Bragy.

1
    Hosté začínají utkání důrazně a připisují si první faul.

2
    Centrovaný míč do šestnáctky Bragy byl prvními bránícími hráči odpraven do bezpečí.

2
    Jako první si míč osahal domácí brankář Silva.

3
    Je tady prakticky stejná situace jako před chvíli. Faul hostů a přímý kop z podobné pozice. Ani tentokrát však celek z Madeiry výrazně nezahrozil.

4
    O postup s míčem k brance soupeře se snaží Braga, míč ale ztrácí.

5
    Domácí byli blízko vstřelení první branky. Zachytili přihrávku soupeře a v přečíslení mířili k brance Bragy. Gólman Kritsyuk proti míči vyběhl, avšak nezasáhl ideálně a ofenzivním hráčům Nacionalu se otevírala téměř prázdná branka. Ke své smůle trefili přízemní slabou střelou jen uprostřed stojícího stopera.

6
    Další křížný centr do šestnáctky Bragy, znovu bez úspěchu. Domácí jsou na začátku zápasu jasně aktivnějším celkem.

8
    S ofenzivními výpady Bragy nemají hráči Nacionalu zatím žádné potíže.

9
    To platí i v tomto případě, kdy rozvíjející se akci soupeře spolehlivě zastavil Gomaa a míč ve skluzu odehrál do autu.

10
    Boubacarova dalekonosná střela branku Kritsyuka silně minula.

11
    Domácí jsou nebezpečnějším týmem, Braga se zatím s míčem nedostává daleko za půlící čáru, kde ho pravidelně ztrácí.

12
    Tentokrát však Boubacar svým faulem na Rafu nabízí hostům možnost standardní situace.

13
    Nejvýše z chumlu hráčů vyskočil hráč v černém, což znamená přenesení hry na půlku soupeře.

14
    Djavan si při ofenzivním výpadu dopomohl faulem a Braga míč znovu ztrácí. V posledních minutách se hraje nahoru dolů, hosté ale moc nebezpeční zatím nejsou.

15
    Slova o chybějící nebezpečnosti Bragy ovšem nyní nepotvrdil Rafa, který s míčem technicky pracoval v šestnáctce Bragy, ale byl o něj připraven. To však docela sporným způsobem, rozhodčí však nechal ve hře pokračovat.

18
    První žlutou kartu v zápase vidí hostující obránce Baiano za faul na Marca Matiase, nejlepšího střelce Nacionalu v této sezoně.

19
    Z následné standardní situace fotbalisté v černém nic výrazného nevyprodukovali.

20
    Po dvaceti odehraných minutách je jasné jedno. Braga se dostala do hry a síly na hřišti se vyrovnaly.

22
    Jen těžce se ze země zvedá stoper Nacionalu Miguel Rodrigues, který v souboji utržil tvrdou ránu a na několik okamžiků zamíří mimo hrací plochu.

23
    Po centru z pravé strany se do střely pokládal Sami, avšak domácí beci mu nenechali dostatek času, aby jeho střela byla nebezpečná.

25
    Braga je stále u míče, v této fází zápasu přebrala iniciativu.

26
    K rohovému kopu se ale po rychlé akci propracovali domácí.

26
    Hlavičkující Suk nenadělal ruskému strážci svatyně Bragy Kritsyukovi příliš práce. Hlavička mu mířila přímo do náruče.

28
    O mnoho nebezpečnější nebyl na druhé straně ani Rafa Silva.

29
    Hra je hodně nesourodá. Vyjma páté minuty navíc stále bez větší gólové šance.

30
    Ačkoliv jich není mnoho, diváci na stadionu na Madeiře se evidentně dobře baví. Bubny a skandování dodávají zápasu poměrně dobrou atmosféru.

31
    Ofenzivní výpad podnikají červení.

31
    Sami se prokličkoval a prodral až do zakončení, v něm ale o přibližně metr minul pravou tyč Silvovy branky.

33
    O něco podobného se na druhé straně pokusil též Suk Hyun-Jun, branku ale přestřelil o mnohem větší délkovou míru.

35
    Hra je hodně upracovaná. Oba celky se byt na malé šance hodně nadřou. Při dalším průniku byl faulován Djavan a Braga bude hrozit ze standardní situace.

37
    Tiba se pokusil z velké dálky i úhlu o přímou zakroucenou střelu, branku ale o metr přestřelil.

38
    Po dalším Sukově faulu zůstane Braga u míče.

40
    Stále stejný obrázek na útočící fotbalisty Bragy, zatím bez větší tutovky.

41
    První půle se pomalu blíží svému konci a prozatím se nestalo téměř nic, co by stálo za hlubší rozbor.

43
    Sami opět končí na zemi. Je tu další standardka pro Bragu.

44
    Mělo jít o sehraný signál rozehrání nakrátko za obránce, scházela však větší preciznost provedení v případě rozehrávajícího kapitána Alana.

45
    Rozhodčí Tavares nastavuje jednu minutu.

45+1
    Statistika držení míče po prvním poločase je 53% – 47% ve prospěch domácích.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 22:18.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, kteří měli také prakticky jedinou větší šanci v prozatímní části zápasu, postupně však Braze dovolili větší aktivitu. Došlo to až do fáze, kdy na hřišti hrál prakticky jen hostující celek. Bezbrankový stav je o poločasové přestávce zcela odpovídající.

46

46
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Sami, přichází Pardo.

46
    U míče je i po přestávce Braga, její aktuální snažení však zastavil metrový ofsajd.

48
    Nacional se k míči dostává především po opakujících se faulech hostů.

50
    Žlutou kartu za faul na Suka dostává Aderlan Santos (SC Braga).

51
    I přes několikero faulů je po přestávce Braga u míče častěji než její soupeř.

53
    Pardova střela Ruie Silvu příliš vystrašit nemohla.

54
    Braga je nepolepšitelná. Za druhý faul v rozmezí čtyř minut vidí opakovanou žlutou, a tedy červenou kartu Aderlan Santos. Utkání pro něj končí a Braga dostává velký zásah do svých plánů. Utkání musí rozhodnout v deseti.

55
    Žlutou kartu dostává také Gomaa (CD Nacional).

56
    Přímý kop z hranice šestnáctky dostane po vyloučení Santose možnost zahrávat Nacional.

56
    Nacional právě vstřelil branku!
    Exekuce přímého kopu se ujal právě za protesty trestaný SALEH GOMAA. Nastřelil pouze zeď, míč se k němu odrazil zpátky a napodruhé už se nemýlil a šouravou střelou ke vzdálenější tyči posílá svůj tým do vedení.
    GOMAA - 1:0

58
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Alan, přichází Sasso.

59
    Hosté musejí na nastávající hru v deseti samozřejmě zareagovat. Útočníka Alana proto nahrazuje obránce Sasso.

62
    Braga se přesto nehodlá stáhnout do ulity a nadále zůstává aktivní. Její útočnou akci přerušil zdvižený praporek čárového rozhodčího.

63
    Žlutou kartu za zatahání soupeře za dres dostává Boubacar (CD Nacional).

65
    Faul se koná také na druhé straně. Baiano, ač zasáhl též míč, poslal k zemi Marca Matiase.

67
    Uběhla již skoro čtvrthodina od Santosova vyloučení, Nacional se však kromě gólu, což je samozřejmě to podstatné, za tuto dobu nedokázal dostat ani do jedné větší šance. To je pro hosty určitě pozitivní zjištění. Ačkoliv síly budou v oslabení ubývat, šance na vyrovnání tady určitě je.

68
    Nedaleko gólu byl teď právě Baiano, jehož náběh a následná střela vzbudila na stadionu pozdvižení. Z velkého úhlu však klec přestřelil.

68
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Éderzito, přichází Zé Luís.

69
    A hned je tu další šance. Z o poznání lepší pozice střílel Rafa, ale ani on se mezi tři tyče s míčem nevměstnal.

72
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Gomaa, přichází Sequeira.

73
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Boubacar, přichází Ayala.

74
    V posledních minutách se toho na hřišti moc nestalo, hra byla rozkouskována větším množstvím personálních změn.

75
    Žlutou kartu za nutný faul na unikajícího Marca Matiase dostává Rafa Silva (SC Braga).

76
    Marco Matias není po ataku ve zcela ideálním rozpoložení a bude potřebovat obstřik. Z hřiště se na okamžik vytrácí.

78
    Braga se stále "motá" okolo šestnáctky soupeře, nebezpečných míčů už na branku také mířilo dostatek, žádný však gól nepřinesl.

80
    Po čase jsme v zakončení mohli vidět také hráče domácích, míč ale brankovou čáru přeletěl nějakých 5 metrů nad břevnem.

83
    Braga právě vstřelila branku!
    Braga se jako tradičně v posledních minutách snažila často o střelbu, přičemž jeden pokus zamířil od obránců Nacionalu až k naběhnuvšímu ZÉ LUÍSOVI, který přišel před několika minutami na hřiště. Žolík s propálením brankáře neměl problém.
    Zé LUÍS - 1:1

84
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Marco Matias, přichází Wilyan.

85
    Braga předvedla ideální přístup po vyloučení. Nezatáhla se, a ačkoliv krátce po oslabení inkasovala, stále zůstávala aktivní, pokoušela se o střelbu a gól se nakonec dostavil.

87
    Na zemi již několik delších okamžiků leží Suk, který inkasoval tvrdý úder. Přítomen je tým lékařů.

89
    Držení míče je v těchto chvílích naprosto opačné, než po prvním poločase. Poměr 47% – 53% zůstává, nyní už však ve prospěch v deseti stále aktivní Bragy.

90
    Starosti mohl hostům nadělat Mario Rondón svou křižnou přihrávkou pokutovým územím, nikdo v černém však na míč nedosáhl.

90+1
    Rozhodčí Tavares nastavuje hned 5 minut. Vylučovalo se, padly dva góly, několikrát se také ošetřovalo. Nastavení úměrné zdržením.

90+2
    V úplném závěru aktivitou oplývá především madeirský celek, tento centr po přímém kopu však obrana Bragy zlikvidovala.

90+3
    Nastavení se přehupuje do své druhé poloviny. Prokáže některý z týmů ještě dostatek sil na zvrat v zápase?

90+4
    Vykopává domácí gólman Silva.

90+5
    Zápas s míčem na kopačkách dohraje Nacional. Pár vteřin před vypršením nastaveného času bude zahrávat rohový kop.

90+5
    Ten ale úspěšný nebyl a rozhodčí píská konec zápasu.

90+5

Druhý poločas byl bez debat atraktivnější podívanou než první půle. Byli jsme svědky vyloučení, dvou gólů a mnohem většího počtu šancí než v předcházející části zápasu. Po vyloučení se Nacional brzy dostal do vedení, avšak žádné další šance prakticky až do posledních minut neměl. Braga se nezahrabala v obraně a stále útočila, což nakonec zúročila vyrovnávací brankou. Pokud bychom měli spekulovat o zásluze či nezásluze bodového zisku pro ten či onen tým, o něco blíže vítězství byla Braga.

Děkuji za pozornost, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek sobotního večera. Někdy příště u zápasu portugalské či jiné ligové soutěže na shledanou. (23:11:54)