QPR – Stoke City 2:2 (kon.) | Aston Villa – Arsenal 0:3 (kon.) | Burnley – Sunderland 0:0 (kon.)
Newcastle – Hull City 2:2 (kon.) | Swansea – Southampton 0:1 (kon.) | West Ham – Liverpool 3:1 (kon.)
Burnley FC
0:0 (0:0)
Sunderland AFC
Sobota 20.09.2014, 16:00 • Turf Moor • Anglická Premier League

Dnešný zápas síce skončil bez gólov, no nedá sa povedať, že by sme nevideli dobrý futbal. Mnoho šancí na každej strane. Treba pochváliť Mannoneho a Heatona – brankárov, ktorí dnešnými zákrokmi zachránili svoj tím od prehry. Nedá sa povedať, že by bol jeden tím lepší. Niekedy útočil naplno Burnley a niekedy si to vymenili so Sunderlandom. Remíza je viac než zaslúžená. Ja sa s vami lúčim a prajem vám pekný zvyšok dňa. Ďakujem za pozornosť. (17:57:39)

Držanie lopty: 44% – 56%
    Strely celkom: 17 – 14
    Strely na bránku: 6 – 6
    Rohové kopy: 5 – 1

90+5

90+4
    Roh žiadnu veľkú šancu nepriniesol a je tu koniec dnešného zápasu.

90+3
    Ostrý center Gomeza so šťastím odpratali obrancovia na rohový kop.

90+2
    Arfield vyskúšal šťastie strelou z diaľky. Mannoneho strela vôbec nezaujala.

90+1
    Striedanie v tíme Burnley FC: z ihriska odchádza Boyd, prichádza Reid.

90
    Nadstavený čas je päť minút.

89
    Po priamom kope mal obrovskú šancu na gól Van Aanholt. Jeho strela z tridsiatich metrov len tak zaplávala a narobila obrovské problémy Heatonovi, ktorý len špičkou rukavice vytlačil loptu na tyč.

88
    Marney bol nútený zatiahnúť ručnú brzdu. Aj za cenu žltej karty.

87
    Posledné minúty zápasu. Sunderland mal teraz veľké štastie. Domáci pokračujú v neutíchajúcom útoku.

86
    Barnesova strela už vyzerala, že pôjde ďaleko na tribúnu, no v poslednej chvíli sa rýchlo pritlačila k zemi a trafila brvno!

85
    Jones v hre už nemôže pokračovať. Na jeho miesto prichádza na posledné minúty Wallace.

84
    Buckleyho center Altidorra nenašiel. Obrana domácich preventívne loptu odpratala ďaleko od vlastnej šestnástky.

83
    Domáci za posledných pár minút kompletne prebrali kontrolu nad týmto zápasom. Snažia sa získať prvé víťazstvo pred svojimi fanúšikmi, no veľa času im už nezostáva.

82
    Domáci Jones leží na trávniku v bolestiach. Pravdepodobne si natiahol zadný stehenný stav. Hra sa na chvíľu zastavila.

81
    Jutkiewicz si spracoval vysokú loptu a z otočky sa snažil prekonať bezgólový stav. Jeho strela skončila len meter od vzdialenejšej tyči.

80
    Strela Jonesa skončila len na obrannom vale postavenom z hráčov Sunderlandu.

79
    A teraz je kapitán šťastný, že nevidel aj hneď druhú žltú. Jutkiewicz vybojoval pre svoj tím priamy kop vo skvelej vzdialenosti.

78
    Kapitán hostí O'Shea vidí za faul na unikajúceho Jutkiewicza žltú kartu.

77
    Veľká šanca na gól pre Jutkiewicza. Prešiel aj cez O'Shea, ktorý ho fauloval. Vystrelil tvrdú strelu na Mannoneho, ktorý bravúrnym zákrokom vyrazil loptu pred seba.

76
    Po polminúte je naspäť a pripravený pomôcť svojmu tímu.

75
    Na trávniku zostáva ležať v bolestiach Ben Mee

74
    Mannone zastavuje akúkoľvek nebezpečnú akciu domácich. Tí sa teraz v posledných minútach dostali do ofenzívneho tlaku a snažia sa streliť prvý gól a pripísať si konečne prvé tri body.

72
    Posledné striedanie na lavičke Gusa Poyeta: Giaccherini prenechal miesto Buckelymu.

71
    Altidore začal svoje účinkovanie v dnešnom zápase lakťom do hlavy domáceho hráča.

70
    Cattermole musí byť na malú chvíľu ošestrovaný.

69
    Jutkiewicz znova v šestnástke hostí. Tentokrát si šiel po pokutový kop, ale ani ten mu hlavný rozhodca po neškodnom faule nedoprial.

68
    Jutkiewicz z ostrého uhla vyskúšal pozornosť Mannoneho. Ten v poslednej chvíli svojim zákrokom zabránil prvému gólu dnešného stretnutia.

67
    Na trávniku už nie je ani Johnson. Jeho nahradil Altidore.

66
    Ešte pred vhadzovaním Trippiera tu je prvé striedanie na strane hostí. Larssona nahradil Jordi Gomez.

65
    Trippier sa pekne dostal cez ľavého beka. Poslal tvrdý center, ktorý bol ale len zblokovaný. Zostáva na lopte domáci tím.

64
    Rodwellov center bol pre Wickhama privysoký. Vykopávať bude znova Heaton.

63
    Cattermole pekne vystihol prihrávku na Barnesa a získava loptu pre svoj tím.

62
    Wickham si žiada rohový kop po údajnej teči jedného z obrancov. Ani spomalený záznam nepotvrdil teč a vykopávať bude Heaton.

61
    Počas ošetrenia Boyda prišlo ku prvému striedaniu na strane domácich: Sordella nahradil Barnes.

61
    Rodwell to teraz prehnal a Boyda poslal tvrdo k zemi. Za to vidí prvú žltú kartu stretnutia.

60
    Trippier predviedol hlúpy útočný faul a zase domáci tím prichádza o loptu.

59
    Rodwellova hlavička Heatona nerozladila a domáci brankár si môže pripísať ďalší zákrok do štatistík.

58
    Faul na Larssona, hostia získali priamy kop. Všetci hráči sú už v šestnástke a čakajú na hlavičku.

57
    Boyd si počínal na útočnej polovici nedovolene a sám sa tak pripravuje o loptu.

56
    Burnley zabudlo svoj útok počas prestávky asi v kabíne. Nedokážu loptu podržať. Sunderland je teraz jasne lepším tímom.

55
    Sunderland si naďalej drží loptu a postupnými prihrávkami si hľadá cestičku ku svojmu prvému gólu.

53
    Johnson potiahol loptu, našiel na ľavej strane Giaccherini a ten hľadal Rodwella. V poslednej chvíli prihrávku vypichol Shackell a zabránil takmer istému gólu.

52
    Oba tímy sú už trochu zúfalé a väčšinou proste len vyšlú strelu z ďaleka, ktorá je nepresná a nemá nádej na gól.

51
    Sunderland začína tento polčas z ostra. Connor Wickham znova preveril Heatona. Strela trochu zmenila smera, ale aj napriek tomu sa skóre vďaka Heatonovému zákroku nemení.

49
    Johnson padá v šestnástke po súboji s Jonesom. Samozrejme, že dúfa v penaltu, avšak hlavný rozhodca jasne ukázal, čo si o tomto páde myslel. Bol nezavinený a v hre bude pokračovať výkopom Heaton.

48
    Giaccherini krásne zakľučkoval a poslal Boyda k zemi. Mal dosť času na vyslanie strely, no on ju poslal výrazne mimo brány.

47
    Larsson ako hlava zálohy sa snaží vymyslieť úspešný návod na prekonanie domácej obrany. Celý prvý polčas sa to nikomu nepodarilo.

46
    Jutkiewicz v postavení mimo hry. Už to vyzeralo na zaujímavú akciu v šestnástke hostí.

46

Druhý polčas sa začne približne o 17:01.

0:0 – taký je zatiaľ stav v Turf Moore. Šance boli na oboch stranách. Jemne lepším tímom sú Sunderland, avšak nie dosť dobrým na vyhrávanie. Remíza je zaslúžená. Uvidíme, aké zmeny si pre nás prichystajú lodivodi po prestávke.

45+1

45+1
    Ani počas nadstavenej minúty sme nevideli gól. Hlavný rozhodca ukončil prvý polčas.

45
    Nadstavuje sa jedna minúta.

44
    Center Johnsonna nenarobil Heatonovi žiadne problémy. V šestnástke nebol nikto, kto by mohol tečovať tento center.

43
    Držanie lopty: 41% – 59%.

42
    Jutkiewicz si vyskočil do vzduchu a snažil sa zachytiť nakopávanú loptu. Pri ňom stál Brown a jemne ho vo vzduchu potlačil. Dalo sa to posúdiť ako faul, ale jednalo sa o faul v pokutovom území a to proste hlavný rozhodca nemohol zapískať.

41
    Trippier poslal jemný oblúčik na hranicu šestnástky, snažiac sa nájsť nejakého spoluhráča. Tam bol pripravený na hlavičku Vergini, ktorý loptu vysiela vpred.

40
    Sunderland si tvorí silný ofenzívny tlak v týchto minútach. Burnley radšej posiela loptu do bezpečia ďalekými odkopmi.

39
    Shackell loptu pred Wickhamom radšej poslal na tribúnu. Je tu posledných pár minút prvého polčasu a nikto nechce inkasovať v takomto čase.

38
    Scott Arfield nezískal svojím výpadom ani rohový kop. Vykopávať bude Mannone.

37
    Rodwell v ofsajde. V hre Sunderland nemôže pokračovať.

36
    Mannone predviedol v 36.minúte dobré predvídanie hry a pohotovým rozhodnutím vybehnúť zamedzil útoku Sordella, ktorý nebol nikým bránený.

35
    Na druhej strane si zachytal aj Mannone. Jemu ostrá strela vypadla, ale ihneď ju rýchlo zachytil späť.

34
    Wickham mal šancu poslať svoj tím do vedenia. Spoza šestnástky vyslal tvrdú strelu na Heatona. Nikým nebránený nedokázal lepšie umiesniť strelu než do stredu brány, kde Heaton stojí a bez problémov chytá.

33
    Jutkiewicz čakal na center z ľavej strany od svojich spoluhráčov, no pred ním stál dobre postavený Vergini a loptu si nechal pre seba.

31
    Kontrovezné rozhodnutie padlo od Anthony Taylora. Hlavný rozhodca neposúdil dobre súboj Jutkiewicza s Brownom. Namiesto priameho kopu pre domácich bude odkopávať len Mannone.

30
    Larssonov dlhý pas zachytený Trippierom. Domáci sa na chvíľu ubránili.

29
    Sunderland je miernejším favoritom. Avšak v posledných minútach nedáva domácim dýchať. Teraz sa to snačí zmeniť brejkom Boyd.

28
    Vergini dokázal usmerniť strieľanú prihrávku od Sordella a hlavičkou nebezpečne ohrozil Heatonovu bránku. Domáci brankár si dobre počínal a nakoniec z toho nie je ani roh.

27
    Hra sa vyrovnala, útoky sú miernejšie. Stav je stále 0:0. Pár pekných šancí sme videli hlavne na strane hostí.

26
    Gus Poyet vstal z lavičky a už hlasito upozorňuje svojich zverencov.

25
    Johnson to s intenzitou lobu za obranu prehnal a lopta skončila len v náručí Heatona.

24
    Jutkiewicz znova pri lopte. Tentokrát dokázal spracovať vysoký pas tesne pred šestnástkou. Namiesto nahratia to ale zase zobral na seba a loptu poslal vysoko nad.

23
    Jutkiewicz sa dostal ku lopte v hĺbke šestnástky. Bol ale otočený chrbtom k bráne a zakončiť nedokázal.

21
    Sunderland začína pomaly ovládať priebeh stretnutia. Počiatočný vzdor Burnley sa už oslabuje.

20
    Giaccherini bol síce v dobrej pozícii na strelu, no rozhodol sa nahrať Rodwellovi. Ten to nečakal a loptu v šestnástke nedokázal spracovať.

19
    Mannone sa teraz musel vydať na výlet do stredu poľa. Už tam nabiehal nebezpečný Sordell.

18
    David Jones mohol poslať svoj tím do vedenia. Pekne si nahral s Boydom, a vyslal tvrdú strelu na Mannoneho. Jediná chybička bola, že strela letela len do stredu brány, kde bol pripravený brankár hostí.

17
    Wickham znova v súboji s Duffom, vo vzduchu fauloval. Táto dvojica začína toto stretnutie zľahka.

16
    Jeden z hráčov Sunderlandu si vo vzdušnom súboji pomáhal nedovolene a z tejto šance nič nebude. Hlavička aj tak skončila nad bránou.

15
    Larsson taktiež faulovaný. Mee daroval. Sunderlandu priamy kop

14
    Teraz fauloval pre zmenu Duff Wickhama. Sunderland postupne vyrovnáva držanie lopty.

13
    Wickham chcel získať pas za obranu od Johnsona, no prehnal to v súboji s Duffom. Hlavný rozhodca píska faul.

12
    Van Aanholt to skúšal po ľavej strane. Obranca Jason Shackell si s týmto pokusom o prienik poradil.

11
    Na druhej strane sa po prvý krát dostal ku strele Giaccherini. Heaton tento pekný pokus o ohrozenie jeho brány zneškodnil zachytením.

10
    Jutkiewicz znova pred Mannonem. Vyzeralo to na peknú strelu, mal dostatok času a priestoru, avšak trochu sa pošmykol a strela nebola taká dôrazná.

9
    Brown bol nútený na poliacej čiare faulovať rozvíjajúci útok domácich.

8
    Chvíľková nepozornosť takmer stála domácich držanie lopty, ale jeden z domácich hráčov svoje zaváhanie napravil a loptu získal naspäť.

7
    Prudký center bez problémov chytá brankár Mannone.

6
    Už od prvých minút sa snažia skórovať domáci. Tlak na to potrebný majú. Nedovoľujú sa Sunderlandu dostať zo svojej polovice.

5
    Pekná šanca od hráčov Burnley. Center vyslal Jutkiewicz, v šestnástke čakal Sordell. Obrana v poslednej chvíli loptu odoslala do bezpečia.

4
    Po odkope Mannoneho si to po prvý krát vyskúša aj jeho náprotivok Heaton.

3
    Trippier si pripisuje prvú strelu zápasu. Z veľkej diaľky veľké problémy Mannonemu nenarobil.

2
    Hostia už stihli vybojovať aj rohový kop. Skončil, ale ešte rýchlejšie ako začal, kvôli postaveniu mimo hry.

1
    Stretnutie začalo výkopom hostí.

1

Burnley FC: Heaton, Trippier, Shackell (c), Duff, Mee, Arfield, Jones, Marney, Boyd, Sordell, Jutkiewicz
    Náhradníci: Keane, Kightly, Barnes, Reid, Wallace, Ward, Gilks

Sunderland AFC: Mannone, Vergini, van Aanholt, Brown, O'Shea (c), Cattermole, Larsson, Rodwell, Johnson, Giaccherini, Wickham.
    Náhradníci: Mannone, Vergini, van Aanholt, Brown, O'Shea (c), Cattermole, Larsson, Rodwell, Johnson, Giaccherini, Wickham.

Rozhodca: Anthony Taylor, G Beswick, D Bryan.

Sunderland AFC – 15.miesto, 3 body
    Aj tento tím sa prvé kolá trápi. Získal 3 body za tri remízy. Dokázal, ale ubrať body velikánom ako Tottenham a Manchester United. Posledný vzájomný duel hovorí pre Burnley, tí dokázali zvíťaziť v 2009 na domácom štadióne 3:1. keď sa za Sunderland dokázal presadiť len Darren Bent. Ten zajtra určite neskóruje, keďže prestúpil do Aston Villy, a súčasne je na hosťovaní v druholigovom Fullhame.

Burnley FC – 18.miesto, 2 body
    Nováčik súťaže nezačal podľa predstáv. Za štyri zápasy si pripísal len dva body za dve remízy. Možno to nie je veľa, ale treba povedať, že dokázali vydrať bezgólovú remízu s trápiacim sa Manchestrom United. Nič nie je jednoduché a už určite nie vyhrať v najlepšej lige sveta, no kto sa snaží, tomu sa časom zadarí. V sobotu by to mohol byť prípad Burnley, ktorý bude mať príležitosť poraziť na štadióne Turf Moore taktiež trápiaci sa Sunderland.

Premier League je tu znova. V sobotňajšom zápase piateho kola sa predstaví na ihrisku nováčika Burnley FC tím Sunderland AFC. Domáci sa budú snažiť po prvýkrát zabodovať naplno pred svojimi fanúšikmi. Premier League sa nevolá najlepšou futbalovou ligou na svete pre nič za nič. Aj v zápase na prvý pohľad sa môžu udiať zaujímavé veci. Sledujte s nami.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.