Cyprus – Belgicko 0:6 (kon.) | Švédsko – Grécko 3:0 (kon.) | Malta – Turecko 0:3 (kon.)
Nemecko – Írsko 2:0 (kon.) | Litva – Anglicko 0:1 (kon.) | Fínsko – Wales 2:2 (kon.)
Rakúsko – Bosna 2:0 (kon.) | Taliansko – Srbsko 3:2 (kon.)
Taliansko
3:2 (2:2)
Srbsko
cz Piatok 05.09.2014, 21:00 • Adriatico, Pescara, Itálie • Kvalifikácia na ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Utkání se odehraje na Adriatico v Pescaře v Itálii a provede jím trojice nizozemských rozhodčích, jako hlavní Serdar Gözübüyük a asistenti Hessel Steegstra s Bas van Dongenem.

Půjde o souboj dvou týmů, které si dělají ambice na postup na šampionát. Srbové vedou aktuální pořadí kvalifikační skupiny, na svém kontě mají po šesti odehraných utkáních 13 bodů, což je o stejně, jako má druhá Belgie, ta má však o zápas méně. Na třetím místě je dnes domácí Itálie, která ztrácí pouze bod a odehráno má stejný počet zápasů, jako vedoucí duo.

Vítejte u on-line přenosu utkání deváté kvalifikační skupiny o postup na Mistrovství Evropy v kopané hráčů do 21 let, které se uskuteční v roce 2015 v České republice, v němž ITÁLIE přivítá SRBSKO.

Itálie: Bardi – Zappacosta (C), Bianchetti, Antei, Biraghi – Berardi, Sturaro, Crisetig, Battocchio – Belotti, Longo
    Náhradníci: Leali – Rugani, Sabelli, Cataldi, Benassi, Bernardeschi, Trotta

Srbsko: Dmitrović – Pantić, Ćosić (C), Veljković, Petrović – Čaušić, Kovačević, Brašanac – Djurdjević, Pešić, Kostić
    Náhradníci: Rajković – Stojković, Mijailović, Živković, Radoja, Milinković-Savić, Čavrić

Rozhodčí: Gözübüyük – Steegstra, van Dongenem (vš. NED).

Oba týmy na hrací ploše, hrají hymny.

Ty má na starosti hudební soubor ve středovém kruhu.

1

2
    Zatím se hraje převážně ve středu hřiště.

3
    Domácí Belotti v ofsajdu, míč získávají Srbové. Dmitrović rozehrává od vlastního pokutového území.

5
    Italové vhazují z levé strany, na vlastní polovině.

6
    Nepřesný pas na Djurdjeviće, zaútočit mohou domácí.

7
    Zatím spousta chyb v podání obou týmů, nyní Italové útočí po levé straně.

8
    Battocchio si připisuje první střelu na branku, jeho pokus z levé strany však Dmitrović v pohodě lapil do svých rukavic.

8
    Srbsko právě vstřelilo branku!
    ALEXANDER PEŠIĆ si poradil s obranou Itálie, z pravé strany se dostal do vápna, kde si rukou odstavil bránícího Anteie, pak si míč v podstatě "narazil" před kapitána Zappacostu a když se k němu míč vrátil, vystřelil a střelou pod břevno nedal šanci zasahujícímu Bardimu.
    Alexander PEŠIĆ - 0:1

10
    Italové se provinili faulem na útočné polovině.

11
    Brašanac musel být ošetřován za postranní čarou, po jednom ze soubojů na polovině soupeře.

12
    Volný kop Srbska rozehrál z pravé strany Kostić a "protáhl" gólmana Bardiho, ten vyrazil na roh.

13
    Doslova zkoprnělá obrana Itálie nechala v klidu odhlavičkovat ALEXANDERA PEŠIĆE, po rohového kopu Kostiće z pravé strany a Srbové vedou již 2:0.
    Alexander PEŠIĆ - 0:2

14
    A Srbsko má další standardní situaci k dispozici, volný kop z nějakých třiceti metrů.

15
    Kostić poslal míč přímo na branku, jednou rukou dokázal Bardi míč vytěsnit mimo, ale to byl dobrý kop!

16
    Z protiútoku se dostal ke střele z levé strany Battcchio, ale přestřelil.

18
    Odkop od branky Srbska, míč na polovině Itálie získává Zappacosta.

19
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Brašanac, přichází Milinković-Savić.

21
    Italové si zatím příliš neví rady s dobře pokrytým středem hřiště.

22
    Pozor, to je faul na samé hranici pokutového území Srbska!

23
    Djurdjević fauluje Battocchia a je to velmi dobrá pozice pro domácí tým!

23
    Itálie právě vstřelila branku!
    Biraghi rozehrál volný kop, míč dokázal ještě Dmitrović vyrazit před sebe, kde ale již pohotově doráží ANDREA BELOTTI.
    Andrea BELOTTI - 1:2

24
    Srbové sice při gólu Italů signalizovali ofsajd, ale sudí byli jiného názoru, branka platí.

25
    Srbové mají míč na svých kopačkách.

26
    Rohový kop pro Itálii, domácí rozehrají z pravé strany.

27
    Srbové se v pohodě ubránili a sami nyní podnikají útočnou akci směrem k brance Itálie.

28
    Žádné nebezpečí pro branku domácích, Bardi odkopává.

30
    Italové pouze odkopávají z vlastní poloviny směrem k půlící čáře.

31
    Statistika držení míče: 61% : 39%.

32
    Italové měli k dispozici rohový kop, který Biraghi rozehrál z levé strany, ale byl to přetažený centr, Dmitrović nemusel zasahovat.

33
    Sturaro se odhodlal ke střele z nějakých pětadvaceti metrů od branky soupeře, míč končí vedle.

34
    Itálie na polovině soupeře, Belotti se dostal k hlavičce v pokutovém území soupeře, ale poslal míč přímo do rukavic zasahujícího Dmitroviće.

36
    Srbové budou vhazovat z pravé strany, na vlastní polovině.

38
    Milinković-Savić vystihl přihrávku soupeře, ale sám poté míč ztrácí, hrají Italové, na polovině Srbska.

39
    Srbové se v závěru prvního poločasu dostávají pod tlak a nemohou se dostat za půlící čáru.

40
    Poslední pětiminutovka prvního poločasu, Srbové se dostávají po krátké odmlce k pokutovému území Italů.

41
    Kostić odvedl dobrou práci na levé straně, kde i přes snahu dvou bránících hráčů dokázal přihrát do vápna, kde Milinković-Savić zakončuje z voleje, míč končí mimo branku.

42
    Ale rozhodčí nařídili rohový kop, který z levé strany rozehrál právě Kostić, ve vápně zakončuje Ćosić, ale míč končí pouze vedle branky.

42
    Žlutou kartu dostává Berardi (Itálie) za faul na Kostiće, kterého nedovoleně atakoval na vlastní polovině.

43
    Statistika držení míče: 62% : 38%.

44
    Sturaro fauluje Pešiće, Srbové získávají míč.

45
    Poslední minuta prvního poločasu, nákop domácích na polovinu soupeře. Longo se ale dostal s míčem již za postranní čáru.

45+1
    Tři minuty nad rámec základní hrací doby nastavil sudí.

45+3
    Poslední vteřiny prvního poločasu, Pantić faulován ve středu hřiště.

45+4
    Byla nařízena penalta ve prospěch Itálie.
    Penaltový zákrok

45+4
    Neuvěřitelný závěr prvního poločasu, Ćosić fauluje Battocchia a je to pokutový kop!

45+4
    ANDREA BELOTTI s přehledem proměnil pokutový kop a rozhodl tak o tom, že oba týmy půjdou do kabin za nerozhodného stavu 2:2.
    Andrea BELOTTI (p) - 2:2

45+5

V prvním poločase jsme sledovali pohledný fotbal, doufejme, že v něm budou oba týmy pokračovat i v poločase druhém.

46

48
    Opatrný úvod druhého poločasu, do něhož oba týmy nastoupily ve stejném složení, v jakém odehrály poločas první.

49
    Milinković-Savić přihrává na pravé křídlo, kde sprintuje Djurjdević, ten zkouší přihrávat do vápna, ale obrana Itálie odvrací do autu.

50
    Nakonec je z toho odkop od branky domácího týmu.

51
    Volný kop Srbů, z levé strany, u pokutového území soupeře, rozehraje Kostić.

52
    Bardi skvělým zákrokem vyboxovává míč mimo pokutové území.

53
    Ale zdá se, že Srbové nyní mají mírnou převahu, jejich akci nyní přerušuje hvizd sudího, ofsajd a v něm hlavičkující Pešić.

55
    Kostić prokličkoval mezi trojicí obránců, ale nakonec padá na polovině Itálie, ale není to faul.

56

57
    Berardi rozehrál, míč se dostal na hranici pokutového území, odkud pálí Sturaro, míč však končí vysoko nad brankou Srbska.

58
    Dvě nebezpečné šance Italů, nebezpečnější byla hlavně ta druhá, při níž hlavičkoval na bližší tyči, po centru z pravé strany, Longo, míč však skončil těsně vedle!
    Dvě šance Italů

60
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Djurdjević, přichází Živković.

61
    Statistika držení míče: 60% : 40%.

63
    Berardi zakládá útočnou akci Italů, míč na polovině Srbska.

64
    A nakonec se Belotti dostal ke střele, Dmitrović měl s touto střelou potíže, ale zvládl to.

65
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Longo, přichází Bernardeschi.

66
    Živković se dostal k odraženému míči po volném kopu Čaušiće a protáhl Bardiho, ten vyboxovává.

68
    Italové vhazují z pravé strany, na polovině soupeře a dostávají se k míči.

69
    Střelu Belottiho však Dmitrović v pohodě chytá a bude moci rozehrát od vlastní branky.

69
    Žlutou kartu dostává Federico Bernardeschi (Itálie).

69
    Žlutou kartu dostává Čaušić (Srbsko) za vzájemné potyčky s Bernardeschim.

72
    Probíhá poslední dvacetiminutovka dnešního utkání, ve druhém poločase jsme zatím branku nezaznamenali.

73
    Série faulů na obou stranách, míč mají Srbové.

74
    Pantić odkopává směrem k půlící čáře, tam se míč dostává mimo hřiště.

75
    Obrat dokonán! DOMENICO BERARDI si potáhl míč z pravé strany blíže ke středu a z hranice pokutového území vyslal utěšenou střelu, kterou Dmitrović nedokázal zneškodnit.
    Domenico BERARDI - 3:2

77
    To je pro Srbsko studená "sprcha"! V zápase, v němž vedli již 2:0, najednou prohrávají 2:3...

78
    Žlutou kartu dostává Kovačević (Srbsko).

78
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Kovačević, přichází Čavrić.

80
    Poslední desetiminutovka, Srbové se snaží něco vymyslet, ale převahu mají Italové.

80
    Akci domácích přerušuje odpískaný ofsajd a v něm Battocchio.

82
    Italský kouč nyní nervózně gestikuluje směrem k sudímu, který odpískal nedovolený zákrok domácích.

83
    Srbové se ale s míčem nedostali k pokutovému území soupeře, přesto téměř vzápětí dostávají další možnosti.

84
    No vida a nechybělo mnoho, aby Čavrić vyrovnal! Nakonec ale měl trochu dál k míči před brankou Itálie, Bardi chytá.

86
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Berardi, přichází Benassi.

88
    Italové se již soustředí hlavně na defenzivu, nyní se sice dostal ke střele Benassi, ale Dmitrović chytá.

90
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Battocchio, přichází Sabelli.

90+1
    Tři minuty nastaví sudí Gözübüyük k již odehraným devadesáti minutám, odkop od branky Srbska.

90+2
    Žlutou kartu dostává Milinković-Savić (Srbsko) za faul na Bernardeschiho uprostřed hrací plochy.

90+3
    Emoce na trávníku, u rohového praporku Srbska, domácím se daří držet míč hodně daleko od své branky.

90+3

Italové to zvládli! Nesmírně důležitý kvalifikační souboj se silným Srbskem dokázali otočit ve svůj prospěch a po vítězství 3:2 se dostávají do čela tabulky! Sledovali jsme dnes parádní fotbal, kterému nechyběly ani potřebné góly!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (23:00:55)