Cyprus – Belgicko 0:6 (kon.) | Švédsko – Grécko 3:0 (kon.) | Malta – Turecko 0:3 (kon.)
Nemecko – Írsko 2:0 (kon.) | Litva – Anglicko 0:1 (kon.) | Fínsko – Wales 2:2 (kon.)
Rakúsko – Bosna 2:0 (kon.) | Taliansko – Srbsko 3:2 (kon.)
Fínsko
2:2 (1:0)
Wales
cz Piatok 05.09.2014, 18:00 • Turku Stadium • Kvalifikácia na ME U21

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů. Na počtenou! (19:54:00)

A je to opravdu tak! Druhý poločas nám přinesl pěknou podívanou hned se třemi brankami. Nejprve v 65. minutě vyrovnal Burns. Netrvalo to ani čtyři minuty a hosté vedli, když se prosadil Evans. Finové se i tak do soupeře zakousli a odměnou jim bylo vyrovnání v podání Väyrynena. Wales tak díky remíze ztratil i teoretickou naději na druhé místo. Finové si tuto možnost zkomplikovali, protože ztrácí před posledním utkáním na Moldávii tři body.

90+4

90+3
    Kabashi se provinil v nastaveném čase faulem. Zjevně jedna z posledních událostí tohoto utkání.

90+2
    Oba týmy se teď snaží, co nejčastěji zakončovat. To teď předvedl O'Shaughnessy, jehož rána cíl minula.

90
    Väisänenova rána Warda zaměstnala, nikoliv však překonala.

90
    O'Sullivan fauloval a daroval tak domácím další šanci ze standardní situace.

89
    Na druhé straně pálil Edwards a jeho rána se zastavila až o břevno Gotteho branky! To je závěr utkání, jak má být.

88
    A finský výběr nemá dost, Lodova střela však cíl minula.

87
    Finsko právě vstřelilo branku!
    A jako kdybych to přivolal! TIM VAYRYNEN dostal přihrávku od O'Shaughnessyho a skóroval! Na poslední chvíli tak Finové vyrovnávají!

86
    Finsko bude mít další možnost na srovnání a sice z rohového kopu. Čas se krátí....

84
    Z volného kopu se odhodlal ke střele Lam, Ward byl však pozorný a míč lapil.

84
    O'Sullivan fauloval, domácí mají šance z volného kopu.

83
    Poslední změna v sestavě domácího výběru, místo Hatakky přišel Saksela.

80
    Finové drží míč na svých kopačkách a teď se logicky musí hnát do zakončení, jedno takové předvedl O'Shaughnessy, ale bohužel pro domácí netrefil prostor branky.

79
    Hertsi mohl napravit svou reputaci, jeho rána ale brankáře neohrozila. Finové už nemají moc času.

77
    Hertsi ztratil míč a tak si pomohl nedovoleně proti Walshovi.

76
    Po Lamově centru se dokázali hosté ubránit.

76
    Rohový kop pro severský celek.

75
    Burns mohl ještě navýšit vedení svého celku, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.

74
    Druhá změna v sestavě Finska, místo Brechtela si zahraje Kabashi.

72
    Burns to teď v souboji s Hatakkou přehnal a vidí žlutou kartu.

72
    Finové se snaží držet míč na svých kopačkách na vyrovnání mají něco kolem dvaceti minut.

69
    Wales právě vstřelil branku!
    Hosté otáčí průběh utkání během čtyř minut! Exekuci standardní situace si vzal na starost LEE EVANS a trefil se přesně! To je ledová sprcha pro Finy!

68
    Lam vidí žlutou kartu za zákrok na Burnse. Volný kop pro hosty!

68
    Další rohový kop hostů už tak dobře nedopadl.

67
    Pro změnu střídání na druhé straně, místo Skrabba přišel Hertsi.

65
    A tentokrát rohový kop fotbalistům Walesu vyšel dokonale. Po centru Foxe se gólově prosadil WESLEY BURNS! Utkání dostává nový náboj!

65
    Ještě předtím ale přijde na řadu střídání hostů, místo Harrisona přijde na trávník Hedges.

65
    Wales bude zahrávat svůj další rohový kop.

61
    Po rohovém kopu se hnali hosté do brejku, ale zastavil je ofsajd Harrisona.

60
    Střelec jediné dosavadní branky Lod znovu pálil na branku, tentokrát jeho rána ani nedošla k brankáři, protože byla zablokována obranou na roh.

59
    Pokud se Finům podaří udržet si vedení až do konce, stále si udrží reálnou šanci na druhé místo, které by mohlo být v případě úspěchu v baráži i postupové.

56
    Svou první žlutou kartu má i tým Finska, konkrétně Skrabb za souboj s Evansem.

55
    Harrison si nepohlídal ofsajdovou linii a toho si všiml pomezní sudí, který také mává postavení mimo hru.

54
    Dnes poprvé se žlutí, Ray vidí žlutý kartonek za faul na Väyrynena.

54
    A opět po něm zakončoval O'Sullivan, ten však nemá dnes zcela správně seřízená mířidla!

53
    Hosté budou kopat další rohový kop.

53
    Hatakka ve středu hracího pole fauloval, jeho obětí se stal Harrison.

50
    Po Evansově rohu se k míči protlačil O'Sullivan, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.

49
    Wales se jistě bude pokoušet minimálně o srovnání, nyní k tomu má dobrou šanci formou rohového kopu.

48
    Na druhé straně zase Skrabb fauloval Jonese. Hlavní sudí zatím nesáhl do kapsičky pro karty.

47
    O'Sullivan si počínal v souboji s Lamem nedovoleně a hlavnímu sudímu to nemohlo uniknout.

46
    Do druhého poločasu nastoupili oba celky beze změn.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:01.

Máme za sebou první poločas, který nám zatím přinesl jednu branku. Bylo tomu tak na finské straně, když se trefil v 19. minutě Lod. Uvidíme, co nám přinese poločas druhý.

45

44
    Chvilku před koncem poločasu je tu faul Raye na Vayrynena.

40
    Finové se naopak po rohovém kopu prosadit dovedli, Hatakka svým zakončení ale minul.

38
    Fotbalisté Walesu ale ani tentokrát brankáře Gotteho nezaměstnali.

38
    Chvíli před koncem prvního poločasu bude mít Wales možnost ke srovnání, bude totiž zahrávat rohový kop.

36
    Standardní situace se ujal Fox, jehož rána se mezi tři tyče nevešla.

35
    Další nedovolený finský zákrok, tentokrát se provinil Brechtel.

29
    Faul Hatakky na Burnse neunikl pozornosti sudího.

27
    Exekuce volného kopu se ujal Evans, který ale svou ránou branku minul.

27
    Rexhepi fauloval Harrisona a hosté tak mají volný kop.

23
    Rohový kop ale tentokrát žádnou střelu nepřinesl.

22
    Finové mají možnost navýšit skóre z rohového kopu.

19
    Seveřané se dostávají do vedení! Po přihrávce od Varynena se ke skórování dostal ROBIN LOD!

18
    Na druhé straně vyzkoušel taktéž po rohu Burns pozornost Gotteho, ten nezklamal.

16
    Naopak Finové se po rohovém kopu dostali k ohrožení branky, střelu O'Shaughnessyho ale lapil Ward.

14
    Z něj ale žádná branková příležitost nevyplynula.

13
    Wales má k dispozici svůj první rohový kop.

11
    Finská akce končí ofsajdem, ve kterém stál Skrabb.

6
    Wales zahrával volný přímý kop, který si vzal na starost Ray, ten ale nijak branku neohrozil.

5
    Brechtel byl pomezním sudím nachytán v ofsajdové pozici.

2
    hned v úvodu měli Finové dva rohové kopy, až po tom druhém se ke střele dostal Vayrynen, ale jeho rána byla zablokována.

1

Wales – Hostům patří momentálně čtvrtá pozice se ziskem deseti bodů. Pod nimi je už jen Litva a San Marino. Šance na druhé místo a tedy možný postup je již velmi teoretická. Naposledy se Wales představil doma s Anglií, které podlehl 1:3. Příští úterý pak dohrají skupinu venku na Litvě. Pokud chtějí ještě pomýšlet na nějaký úspěch, budou muset obě utkání vyhrát a to, co možná největším výsledkem.

Finsko – Oba celky patří do skupiny 1. Té jasně vévodí výběr Anglie, který na 22 bodů Pod nimi je Moldávie s šestnácti body, má ale odehráno o jeden zápas více. Třetí příčka patří Finům, kteří na vytoužené druhé místo, které dává alespoň naději na postup, ztrácí 4 body. Naposledy se Seveřané střetli právě s Moldávii a doma zvítězili 1:0. Ještě předtím remízovali velmi překvapivě se San Marinem. Dnešním případným vítězství by se hodně přiblížili k druhému místu ve skupině.

Vítejte u sledování kvalifikace ME fotbalistů do 21 let. Dnes jsou na programu předposlední kola kvalifikace a my se společně podíváme na utkání mezi Finskem a Walesem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.