Cyprus – Belgicko 0:6 (kon.) | Švédsko – Grécko 3:0 (kon.) | Malta – Turecko 0:3 (kon.)
Nemecko – Írsko 2:0 (kon.) | Litva – Anglicko 0:1 (kon.) | Fínsko – Wales 2:2 (kon.)
Rakúsko – Bosna 2:0 (kon.) | Taliansko – Srbsko 3:2 (kon.)
Švédsko
3:0 (0:0)
Grécko
cz Piatok 05.09.2014, 18:00 • Örjans vall (Halmstad) • Kvalifikácia na ME U21

Loučím se s vámi a přeji příjemný večer. (19:53:27)

Švédové ve druhém poločase přidali a hned tři ze svých šancí dokázali proměnit v góly. Tento zápas měl po většinu svého průběhu pouze jeden skutečně hrající tým a Tre Kronor po zásluze získávají tři body. V tabulce se tak o bod dostávají před svého dnešního soupeře a výrazně tak zvýšili své šance na účast na závěrečném turnaji.

90+3

90+2
    Rozhodčí nastavil 3 minuty, ale většina času je již odehrána.

90+1
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Kapitán Hiljemark skvěle vyslal za obranu nabíhajícího ISAACA KIESEHO THELINA, který mezi nohama padajícího gólmana střílí svůj druhý gól v zápase. V zápase dostál role stoprocentního žolíka.

89
    Zápas spěje ke svému konci a vítězství Švédů je už pouze otázkou závěrečného hvizdu.

87
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Gustafson, přichází Ssewankambo.

85
    Vypadá to, že švédská odplata za debakl 5:1 z prvního vzájemného zápasu bude úspěšná.

82
    Řekové nemohou disciplinovanou obranu Švédů prolomit a dále než na polovinu hřiště se příliš nedostávají.

81
    Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Lagos, přichází Bouzas.

79
    Pokud chtějí Řekové pomýšlet na vyrovnání, měli by tento mírný tlak proměnit co nejdříve v gól.

78
    Ze hřiště odchází také střelec prvního dnešního gólu John Guidetti, jehož nahrazuje Tibbling.

77
    Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Mavrias, přichází Lykogiannis.

76
    Poprvé je napomínán také vedoucí celek. Žluté varování za přerušení nebezpečně se rozvíjejícího kontru Řeků viděl levý bek Augustinsson.

73
    Nový muž na trávníku ISAAC KIESE THELIN odebral na polovině hřiště soupeři míč a při postupu dva na dva vzal tíhu okamžiku na sebe. Brankáře Dioudise prostřelil a zvýšil na 2:0.

71
    Další (již třetí) žlutá karta pro hosty. Za tvrdý skluz ji vidí Lagos.

71
    Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Kolovos, přichází Bakasetas.

69
    Míč v držení Řeků nebezpečí před švédskou brankou nepáchá, protože se tam ani nedostává. Čas na srovnání se ovšem pro jihoevropany krátí.

67
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Khalili, přichází Thelin.

66
    Vše ale končí ofsajdem.

66
    Bezchybně odebraný míč znamená rychlé založení řeckého útoku a postupu k brance.

65
    Hráči v bílém jsou stále u míče, ale Carlgren může zůstat v klidu. Na míč si sáhne pouze při vysokých centrech.

61
    Sprinterský souboj před útočníkem Velliosem vyhrál brankář Carlgren a míč stihl odkopnout do bezpečí.

60
    U branky Carlgrena zůstanou. Na programu bude roh.

59
    Hosté zvolili cestu postupného útoku a hledají skuliny ve zformované obraně soupeře. Po faulu zůstávají u míče.

58
    Na počátku osmapadesáté minuty zastavil útočné snažení bílých útočný faul.

55
    Řekové ihned po inkasovaném gólu povytáhli hru a Švédové se musejí bránit.

52
    Tak už ani předešlé tvrzení o chybějícím gólu neplatí. A jaká to byla trefa! JOHN GUIDETTI se postavil k zahrání přímého kopu a nechytatelnou pumelicí do pravého horního rohu branky nedal plachtícímu Dioudisovi sebemenší šanci.

51
    Bouchalakis fauloval před vlastním pokutovým územím a dostává žlutou kartu. Co víc, naskýtá se dobrá střelecká příležitost pro domácí tým.

50
    Stále je hřiště plné žluto-modrých dresů. Jen míč v síti stále schází.

47
    Také druhý poločas Švédové začali aktivněji. Pokračují tam, kde před přestávkou skončili.

46

Řekové sice uprostřed poločasu měli pasáž, kdy několikrát švédskou branku polovičatě ohrozili, nicméně předtím i potom byli Švédové aktivnější. Především před koncem prvního poločasu měli několik dobrých příležitostí, kdy mohli otevřít skóre.

45
    První poločas skončil. Rozhodčí neměl důvod byť minimální množství času nastavovat.

44
    První žlutou kartu v zápase uviděl řecký kapitán za nasimulovaný pád ve vápně soupeře. Nepříliš příkladný krok.

43
    V těchto chvílích se týmy střídají v držení míče, žádné velké šane k vidění nejsou.

40
    Z největšího tlaku Švédů se hosté dostali a do přestávky by bezbrankový stav určitě rádi udrželi.

38
    Velký závar před řeckou brankou gólem v síti jihoevropanů nekončí. Snad třikrát Řekové švédské střely zblokovali a prokázali velkou obětavost.

37
    Řekové se přesto již několik minut nedokázali dostat a udržet na polovině soupeře.

36
    Centr přeletěl pokutové území a u rohového praporku na druhé straně se nápor Švédů rozpadl.

34
    Jejich snaha vynesla rohový kop.

34
    Švédové se nehodlají zatáhnout a k brance soupeře vyráží s dalšími kontry.

32
    V největší šanci dosavadního průběhu zápasu se objevil John Guidetti, s jeho prudkou hlavičkou z pěti metrů si ale Dioudis poradil.

30
    Konečně můžeme sledovat trochu živější hru, které udávají tempo oba týmy. Zatím ale stále bez branek.

28
    Řekové se bez větších potíží ubránili.

27
    Standardka také pro Švédy. Z třiceti metrů nelze očekávat nic jiného než centr.

25
    Postupem času přebrali iniciativu na své kopačky Řekové, nyní přišla přímá střela, ale opět pouze mimo prostor vymezen třemi tyčemi.

22
    Do zakončení po centru z rohu se dostal Karelis, ale branku minul.

21
    První dvacetiminutovka, i přes skvěle připravený trávník v Halmstadu a slunečné počasí s krásnými dvaceti stupni, nikterak zajímavý fotbal nepřinesla.

19
    Švédové se rychle přesunuli na polovinu soupeře, z čehož pramenil faul a standardka pro žluto-modré. Míč ale zamířil mnoho metrů nad branku.

17
    U balonu opět Řekové. Centrovaný míč před branku Carlgrena nikdo neusměrnil a švédský gólman tak míč lehce lapil.

15
    Řekové zaktivňují napadání švédské rozehrávky, nyní to ale dohnali až k faulu.

14
    Jako by to fotbalisté v bílém slyšeli a do pokutového území Švédů zamířil první – odvrácený – centr.

13
    Olsson přichycen v ofsajdu.

12
    V první desetiminutovce byli mírně aktivnější Švédové, a to především proto, že po zisku míče se snažili postupovat k brance soupeře, zatímco Řekové za stejné situace zdlouhavě vyčkávali a na dostřel branky soupeře se ani nedostali.

10
    Švédové z přímého kopu poprvé ohrozili branku. Zblokovaná střela však brankáři Dioudisovi starosti nenadělala.

8
    Na centr z levé strany si naskakoval John Guidetti, ale počínal si nedovoleně. Hrát se bude na opačnou stranu.

6
    S pomalou rozehrávkou tak přicházejí Řekové.

5
    Švédové chtěli hru více rozpohybovat, jenže při obléhání šestnáctky o míč přišli.

4
    Na začátku utkání se prozatím hraje dosti opatrně, u míče jsou často beci obou klubů a pomalu rozehrávají.

3
    Míče se ale zmocnili Švédové a rozehrávají od své branky.

2
    Krafth fauloval a Řekové budou zahrávat první standardku v zápase.

1
    Švédové nastupují v tradiční žluto-modré kombinaci, Řekové budou hrát celí v bílém a útočit zleva doprava.

1
    Utkání právě začalo. O úvodní výkop se postarali Řekové.

Švédsko: Carlgren – Krafth, Holmen, Helander, Augustinsson – Hiljemark (C), Lewicki – Gustafson, Khalili, Olsson – Guidetti
    Náhradníci: Linde – Baffo, Ssewankambo, Kroon, Tibbling, Thelin, Engvall

Řecko: Dioudis – Stafylidis, Kourbelis, Bougaidis, Marinakis – Lagos (C), Bouchalakis – Mavrias, Kolovos, Karelis – Vellios
    Náhradníci: Giannakopoulos – Goutas, Lykogiannis, Kouro, Ballas, Bouzas, Bakasetas

Rozhodčí: Davide Massa – Tonolini, Marco Musolino.

Z přiložené tabulky a výsledků je tedy jasně vidět, že Švédové mají doma Řekům co vracet. Tabulka je opravdu zamotaná, role favoritů rozhodně nebyla v mnoha zápasech naplněna. Co předvedou týmy dnes? Kdo prokáže větší touhu po účasti na šampionátu v České republice?

5. MALTA, 7 zápasů, 0 b.

Situace ve skupině sedmé je velice zajímavá a o adeptech na účast na šampionátu zřejmě nebude jasno do posledních zápasů. Prakticky čtyři z pěti týmů se na turnaj stále mohou probojovat. Tabulku skupiny a předešlé zápasy si můžete prohlédnout v dalším příspěvku.

Kvalifikační systém je následující. Existuje celkem 10 skupin (8 po pěti týmech, 2 po šesti týmech). My se budeme zabývat skupinou o pěti týmech. Nejlepší tým z každé skupiny přímo postupuje do baráže, kde je doplní nejlepší čtyři celky z druhých příček.

Dobrý podvečer. Kvalifikace jednadvacítek na EURO 2015, které bude hostit Česká republika, touto reprezentační přestávkou končí. V tomto přenosu vám přiblížíme duel ze skupiny 7 mezi Švédskem a Řeckem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.