Linköping – Bolzano 5:0 (kon.) | HV71 – Salzburg 3:5 (kon.) | Nottingham – Luleå 1:10 (kon.)
TPS – Pardubice 2:1 (kon.) | Kuopio – Mannheim 1:0 (kon.) | Jyväskylä – Kloten 2:0 (kon.)
Växjö – Sparta Praha 2:5 (kon.) | Zlín – Djurgården 3:1 (kon.) | Hamburg – Rauma 0:3 (kon.)
Hamburg Freezers
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Lukko Rauma
cz Nedeľa 24.08.2014, 17:45 • O2 World Hamburg • Liga majstrov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Pro oba týmy to budou druhé vystoupení v rámci hokejové Ligy Mistrů a lépe jsou na tom hokejisté Lukko Raumy, kteří dokázali zvítězit 4:2 nad anglickým Nottinghamem Panthers. Německý tým měl v úvodním kole o poznání těžšího soupeře, švédskou Luleu a rozhodně není ostuda s takovým soupeřem prohrát 1:4. Dnešní vzájemný souboj těchto týmů tak hodně napoví o jejich celkových ambicích!

Hokejisté Lukko Rauma čekají na letišti Heathrow v Londýně na let do Hamburgu

Vítejte u dnešního onlajn přenosu utkání základní skupiny K hokejové Champions League mezi německým HAMBURGEM FREEZERS a finskou LUKKO RAUMOU. Rozhodčími dnešního utkání jsou Švéd Persson a Němec Krawinkel jako hlavní, na čarách pak Němci Muller a Höfer.
    Fanoušek Hamburku si přeje, aby se dnes jeho týmu bude dařilo lépe. "Další hrací den pro Freezers. Doufám, že to dnes bude lepší, než naposledy."

Hamburg Freezers: Caron (Kočňjev) – Festerling, Schmidt, Klassen, Roy, Schubert (C), Westcott – Kraemmer, Dupuis, Oppenheimer – Cabana, Sertich, Clark – Pettinger, Jakobsen, Michtell – Rinke, Pohl, Flaake

Lukko Rauma: Zapolski (Setanen) – Kousa, Mikkola, Tikkanen, Niskala, Jaatinen, Virtanen, Koski, Piitulainen – Nurmi, Gagnon, Vahalahti – Lahti, Koivisto H, Koivisto T – Vauhkonen, Virtanen, Ahtola – Nieminen, Riska, Sipilainen

Rozhodčí: Persson (SWE), Krawinkel (GER) – Muller (GER), Höfer (GER).

O2 World Hamburg

Rozbruslení obou týmů

Úvodní formality máme za sebou, kapitáni obou týmů si vymění drobnosti a zápas může začít!

Tak nikoliv, ještě představení úvodních pětek.

00:01

00:10
    Domácí vyhrávají úvodní buly.

00:42
    Dupuis bojuje o puk za brankou hostů.

01:04
    A při signalizovaném vyloučení hrají hosté bez brankáře.

01:12
    Domácí Oppenheimer je vyloučen na dvě minuty, přesilová hra domácích.

01:33
    Caron chytá střelu od modré, hra přerušena, vhazovat se bude po levici domácího brankáře.

01:59
    Westcott vyváží puk ze třetiny domácích, kteří tak mohou prostřídat.

02:59
    Přesilová hra Raumy se chýlí ke konci, hostům se příliš nevydařila, pouze jedna střela na branku.

03:12

03:28
    Vauhkonen a Roy se "chytli" za brankou Hamburgu, rozhodčí je rozhánějí, nebude se vylučovat. Vhazování po levici Carona.

03:33
    A znovu se vylučuje, na trestnou lavici usedá Ville Nieminen za držení a přesilovou hru si zahrají domácí.

03:58
    Domácí v přesilovkovém rozestavení ve třetině Raumy.

04:12
    Střela od modré, Zapolski vyráží.

04:22
    A puk míří ze třetiny Lukko Raumy, hosté mohou prostřídat.

04:50
    Puk až za brankou domácích.

05:33
    Hosté v plném počtu, ani Hamburk nevyužil přesilovou hru.

06:34
    Nahozený puk do třetiny Lukko, ale tam hrají pouze hosté.

07:13
    Branka Hamburku posunuta, hra přerušena, vhazování po levici Carona.

07:33
    Rozhodčí přerušují hru, Dupuis klečel na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

08:25
    Nepřesná rozehrávka domácích, hrát mohou hosté.

08:58
    Kevin Clark zablokoval střelu hostů od modré, Caron nemusel zasahovat.

09:55
    Souboj za brankou Hamburku, hosté drží puk v útočné třetině.

10:28
    Je za námi úvodní první desetiminutovka dnešního utkání, které svým tempem rozhodně nenadchne a zatím nenabídlo žádnou zajímavou akci.

10:50
    Mírnou převahu mají však hosté, kteří i nyní nedovolují soupeři v klidu rozehrát.

11:49
    Tři hráči ve žlutém nyní přešli do rychlého brejku, ale domácí se dokázali ubránit.

12:05
    Domácí Philippe Dupuis je vyloučen za krošček, přesilová hra hostů.

12:27
    Před najíždějícím Lahtim zasahuje Caron a skrývá puk ve své lapačce.

12:55
    Puk ve třetině hostů, přesilové hry se zatím nedaří ani jednomu z týmů.

13:20
    Tak co nyní, hokejisté Lukko Rauma v přesilovkovém rozestavení.

13:48
    Nepřesná střela od modré, přesto se hosté drží v útočném pásmu.

14:05
    Mikkola zkouší před brankou Hamburku dorazit odražený kotouč, ale Caron je pozorný a chytá.

14:05

14:38
    Jonnie Virtanen zkouší z pravé strany pozornost Carona, ten chytá a přerušuje hru.

15:25
    Ve statistice vhazování zatím úspěšnější domácí – 10:5, herní převahu však mají hosté.

16:24
    Ofsajd domácích na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

16:53
    Teemu Nurmi nahazuje puk do útočného pásma, hrají však domácí.

17:53
    Souboj ve třetině hostů, bude se vylučovat.

18:05
    Antti Jaatinen fauluje Flakeho a dostává dvouminutový trest.

18:40
    Domácí se ještě neusadili v útočném pásmu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Hamburk v útočném pásmu.

19:20
    Thomas Oppenheimer se dostává ke střele z mezikruží, ale Zapolski si povyjel z branky a puk chytá do své výstroje.

19:45
    Posledních patnáct vteřin první třetiny, hosté se brání při vlastním oslabení.

19:48
    Ještě se strhla mírná šarvátka za brankou Lukko Raumy, sudí ukazuje, že bude vylučovat, počkáme si tedy na tresty.

19:48
    Vyloučen je domácí Jerome Flaake, stejně tak i hostující Mikko Kousa, oba za hrubost, to znamená, že domácí budou mít výhodu dvojnásobné přesilové hry!

19:50
    Tak je z toho nakonec přesilová hra pět na tři pro Hamburk.

20:00

Domácí toho v posledních zhruba deseti vteřinách mnoho nestihli, do kabin tak oba týmy odchází za bezbrankového stavu. Úroveň hokeje rozhodně přítomné diváky zatím nestrhla, je to zatím spíše boj, než pohledný hokej, není tedy divu, že na první gól si případně musíme počkat do dalších třetin.
    Ředitel komunikace Champions Hockey League Szymon Szemberg je dnes na návštěvě v německém Hamburgu.

Další třetina začne přibližně v 18:39 hodin.

20:01

20:52
    Hra ve třetině Hamburku.

21:48
    Hraje se v plném počtu na obou stranách.

22:24
    Střela od modré, domácí gólman nemusel zasahovat.

24:50
    Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení, střelou zápěstím překonává Carona MIKKO KOUSA. Asistence: Jerry Ahtola a Olavi Vauhkonen.

27:30
    Domácí nyní "sevřeli" soupeře v jeho třetině, ale vyrovnat se jim zatím nepodařilo.

28:40
    Domácí Adam Mitchell dostává dvouminutový trest, hosté si zahrají přesilovou hru.

30:40

32:27
    Hraje se opět hlavně ve středním pásmu, oba týmy dobře brání.

32:40
    Hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Hamburku.

33:48
    Domácí Cabana se dostal ke střele, kterou ale Zapolski chytá.

35:05
    Mitchell, Jakobsen a Pettinger se dostali do dobrých příležitostí, ale ani jeden z nich nedokázal vyrovnat, hosté tak stále vedou 1:0.

36:55
    Vaukhonen v dobrém obranném zákroku ve své třetině.

37:13
    Domácí Roy je vyloučen na dvě minuty za podražení, přesilová hra hostů.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:13

40:00

Je za námi druhá dvacetiminutovka, kterou ovládli hokejisté finského klubu, kteří také díky brance Kousy vedou 1:0.

Další třetina začne přibližně v 19:32 hodin.

40:01

40:39
    Autorem branky je TEEMU NURMI. Asistence: Aaron Gagnon a Ville Vahalahti.

40:45
    Kevin Schmidt střílí na branku hostů, ale bez úspěchu.

41:44
    Kapitán domácích, Christoph Schubert, pálí na branku Zapolskiho, ten ale za svá záda nepouští ani tento pokus.

42:50
    Vyloučen hráč hostů Mikkola, který dostává dostává dvě minuty za sekání, přesilová hra Hamburku.

43:40
    Roy zaváží puk do útočného pásma, domácí v přesilovkovém rozestavení.

44:50

45:06
    Hosté se dostali do brejku dva na jednoho, ale Caron zachránil!

47:07
    Domácí Clark dostává dvouminutový trest za hrubost.

48:20
    JONNE VIRTANEN dává povedenou střelou ze strany třetí gól hostů! Asistence: Jerry Ahtola a Janne Niskala.

51:02
    Janne Lahti (LUK) vyloučen na dvě minuty za držení.

52:17
    Ale při vlastním oslabení se dostává do šance Sipilainen, Caron chytá.

53:27
    Domácí vypadají hodně bezradně, Lukko v pohodě kontroluje hru.

54:45
    Lukko drží puk na svých holích a směřuje k vítězství na ledě Hamburku.

55:37
    Nyní se domácí dokázali usadit ve třetině hostů, ale ani při téměř půl minuty trvajícímu tlaku nedokázali skórovat.

55:44
    Sam Klassen je vyloučen na dvě minuty za hákování, přesilová hra pro Raumu.

57:44

59:00
    Poslední minuta dnešního utkání.

60:00

Dnešní utkání končí jasným vítězstvím hostů, kteří v Hamurku vítězí 3:0, Zapolski udržel čisté konto, domácí byli dnes v podstatě bez šance. Hlavně díky své střelecké nemohoucnosti a bez gólů se vítězit prostě nedá.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:12:31)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 25. Kousa (Ahtola, Vauhkonen), 41. Nurmi (Gagnon, Vahalahti), 49. Virtanen (Ahtola, Niskala)

Hamburg Freezers: Caron (Kotschenew) – Festerling, Schmidt, Klassen, Roy, Schubert (C), Westcott – Kraemmer, Dupuis, Oppenheimer – Cabana, Sertich, Clark – Pettinger, Jakobsen, Michtell – Rinke, Pohl, Flaake

Rozhodca: Persson (SWE), Krawinkel (GER) – Muller (GER), Höfer (GER)