Šafářová – Kvitová 0:2 (kon.) | Bouchard – Halepová 2:0 (kon.)
2
7 6
Štvrtok 03.07.2014, 14:08Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva)

To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (15:31:48)

Šafářová dokázala s mladšou Kvitovou hrať vyrovnanú partiu len v prvom sete. V tom druhom to už Kvitová naplno rozbalila a ukázala veľkú túžbu po postupe do finále.

Koniec zápasu

1:6
    A je dobojované! Petra Kvitová premieňa prvý mečbol forhendovým winnerom do voľnej časti kurtu a tak sa po setoch 7:6 a 6:1 teší z postupu do ďalšieho grandslamového finále.

0-40
    Kvitová získala po ôsmom ese tri mečboly!

0-30
    Už len dve loptičky delia Kvitovú od postupu do vytúženého finále.

0-15
    Petra tento game zahájila priamym bodom z prvého podania.

1:5
    Loptička končí ďaleko za základnou čiarou a tak bude teraz Petra Kvitová servovať za stavu 1:5 na postup do finále Wimbledonu.

30-40
    Prvý brejkbol Šáfářová odvrátila priamym bodom z prvého podania.

15-40
    Šafářová si poriadne zabehala, ale nič jej to neprinieslo. Kvitová má k dispozícii dva brejkboly!

15-30
    Kvitová na riterne zariskovala a úspešne. 15:30.

15-15
    V druhej výmene už bola Šafářová presnejšia a dočkala sa chyby z rakety Kvitovej, ktorá trafila sieť.

0-15
    Šafářová začala dôležitý servis nevynútenou chybou z bekhendu.

1:4
    Petra Kvitová hrá s veľkým odhodlaním a po ubojovanej poslednej výmene vedie v druhom sete 1:4.

40-A
    Výhoda Kvitová.

40-40
    Cez druhé podanie Kvitová odvracia hrozbu straty servisu. Zhoda.

40-30
    Bojovnosť Šafářovej pokračuje. Ďalší skvelý ritern jej prináša brejkbol!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Kvitovej sa otvoril celý dvorec a forhendovým winnerom dorovnala.

30-15
    Šafářová odvážne riternovala a donútila Kvitovú zo základnej čiary chybovať.

15-15
    Avšak teraz sa dopustila dvojchyby a je to po 15 na oboch stranách.

0-15
    Petra Kvitová začína servis úspešne a ujíma sa vedenia 15:0.

1:3
    Lucie Šafářová napokon tento servis bez problémov podržala a znížila stav setu na 1:3.

40-15
    Šafářovej bekhend dopadol po presnom riterne Kvitovej až za základnú čiaru.

40-0
    Kvitovej razantný forhend zastavila páska.

30-0
    Po treťom ese vedie už 30:0.

15-0
    Svoj druhý servis začína Šafářová úspešne.

0:3
    Nakoniec sa to Petre Kvitovej podarilo a brejk z druhej hry druhého setu potvrdila na vlastnom servise. 0:3.

40-A
    Kvitová si vynútila výhodu priamym fiftínom z prvého podania.

40-40
    Neuveriteľné! Šafářovej vyšiel už tretí ritern, tentokrát to bolo z forhendu.

40-A
    Výhoda Kvitová. Dominancia Kvitovej na prvom podaní pokračuje.

40-40
    Zhoda. Loptičku z Kvitovej rakety zastavila páska.

30-40
    Kvitová však podaním presne na čiaru získava gembol.

30-30
    Šafářová stále bojuje a ďalším bekhendovým riternom doťahuje na 30:30.

15-30
    Krátky ritern Šafářovej dostal Kvitovú do výhodu a tá ju na sieti dokonale využila.

15-15
    Alebo nie? Šafářová dorovnáva víťazným riternom z bekhendu na 15:15.

0-15
    Bekhend Šafářovej nebol presný a loptička končí v aute. Kvitová začína na kurte dominovať.

0:2
    A ten už premieňa! Petra Kvitová sa dostala do kurtu a winnerom z forhendu nedala súperke šancu. Šafářová bola prikrátka. 0:2.

40-A
    Kvitová získava už tretí brejkbol v tejto druhej hre druhého setu!

40-40
    Zhoda, Šafářová sa oprela o kvalitné prvé podanie.

30-40
    Prvý brejkbol Kvitová nedokázala premeniť, keďže jej úder do protipohybu nevyšiel a loptičku zastavila sieť.

15-40
    Následne sa presadila víťazným riternom a má dva brejkboly!

15-30
    Kvitová sa opäť dostáva do vedenia. Teraz sa predviedla víťazným forhendom do rohu kurtu.

15-15
    Veľmi rýchlo ju napravila priamym bodom z prvého podania.

0-15
    Šafářová akoby po prehranom tiebreaku vypadla z koncentrácie a robí ľahkú nevynútenú chybu.

0:1
    Petra Kvitová zakončila prvý servis druhého setu priamym fiftínom a získava vedenie 0:1.

15-40
    Ďalší ritern už nebol taký presný a Kvitová má k dispozícii dva gemboly.

15-30
    Šafářová kvalitne zariternovala a znížila na 15:30.

0-30
    Hneď na to pridáva siedme eso a vedie 0:30.

0-15
    Kvitová vstupuje do druhého setu pohodlným víťazným volejom na sieti.

6:7
    Petra Kvitová to napriek dobrému riternu českej súperky dokázala a prvý set ukoristila vo svoj prospech pomerom 7:6.

6-7
    Dôležitý ritern priniesol Kvitovej druhý setbol a šancu na ukončenie prvého setu.

6-6
    Šafářová si pomohla servisom von z kurtu a ritern Kvitovej tesne minul bočnú čiaru.

5-6
    Kvitová sa dostáva po priamom bode ku prvému setbolu!

5-5
    Po výbornom riterne sa Šafářová dostala do kurtu a víťazným forhendom do rohu napravila chybu z predošlej výmeny.

4-5
    Ale teraz Šafářová nepresne umiestnila svoj úder z forhendu a tak ponúka súperke ďalší minibrejk.

4-4
    Druhým esom vyrovnala Šafářová na 4:4.

3-4
    Šafářová si berie späť minibrejk, keď sa po presnom riterne dostala do tlaku a ten zakončila víťazným bekhendom po čiare.

2-4
    Svoju dvojicu podaní začala Kvitová priamym fiftínom z prvého podania.

2-3
    Ďalší podobný úder už Petre nevyšiel podľa predstáv. 2:3.

1-3
    Ritern Kvitovej smeroval pod nohy Šafářovej a tak je tu prvý minibrejk.

1-2
    Hneď na to prišiel priamy fiftín a za stavu 1:2 je na rade opäť Šafářová.

1-1
    Kvitová vyrovnáva esom na 1:1.

1-0
    Šafářová sa ujíma po priamom bode z prvého podania 1:0.

6:6
    Petra Kvitová už zhodu nedopustila a o víťazke prvého setu rozhodne až tiebreak. 6:6.

30-40
    Prvý gembol je kvôli dvojchybe minulosťou.

15-40
    Výborne umiestnené prvé podanie prináša Kvitovej dva gemboly.

15-30
    Šafářová bola po forhende Kvitovej netrpezlivá a dopustila sa nevynútenej chyby.

15-15
    Tú však rýchlo napravila krížnym winnerom z forhendu.

15-0
    Kvitová začala svoj servis nevynútenou chybou z bekhendu.

6:5
    Lucie Šafářová si pomohla servis – volejom a Petra Kvitová bude za stavu 6:5 servovať po druhýkrát servovať na udržanie sa v prvom sete.

40-30
    Víťazný úder do Kvitovej forhendu prináša Šafářovej gembol.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Šafářová sa snažila striedať vo výmene údery, napokon ju zradil bekhend.

30-15
    Šafářová si počkala na chybu súperky z forhendu a vedie 30:15.

15-15
    Kvitová po dvojchybe Šafářovej dorovnala na 15:15.

15-0
    Šafářová sa na servise taktiež nechce nechať zahanbiť a začína priamym bodom z prvého podania.

5:5
    Petra Kvitová v tejto hre nedala svojej rodáčke šancu a vďaka prvému podanie vyrovnala na 5:5.

15-40
    Ďalší tvrdý prvý servis prináša Kvitovej dva gemboly.

15-30
    Kvitová zaváhanie napravila piatym esom.

15-15
    Teraz už bol jej ritern dostatočne presný a razantný a Kvitová reagovala len úderom do autu.

0-15
    Šafářovej nevyšiel ritern po druhom podaní Kvitovej, loptička za základnou čiarou.

5:4
    Petra Kvitová zmenila tenistky, uvidíme či sa týmto zlepší aj jej pohyb po kurte.

5:4
    Lucie Šafářová si čistou hrou podržala svoj servis a Kvitová bude servovať na udržanie sa v prvom sete. 5:4.

40-0
    Tri gemboly pre Šafářovú po nevynútenej chybe Kvitovej.

30-0
    Ďalšie prvé podanie Šafářovej von z dvorca a stav 30:0.

15-0
    Kvitová trafila loptičku rámom a aj preto skončila v aute.

4:4
    Petra Kvitová hrala v tejto hre o niečo tvrdšie a aj preto vyrovnala na 4:4.

15-40
    Teraz Kvitová svojim bekhendom dostala Šafářovú do úzkych a tá už loptičku vyhodila do autu.

15-30
    Bekhendový ritern Šafářovej končí v tesnom aute.

15-15
    Kvitová odpovedá razantným esom.

15-0
    Šafářová sa dostala do ofenzívy krásnym a presným lobom a výmenu zakončila smečom do voľnej časti kurtu.

4:3
    Krásnym víťazný krížny forhend Lucie Šafářovej uzavrel siedmy game prvého setu. 4:3.

40-15
    Po tvrdom prvom podaní Šafářovej trafila Kvitová len stĺpik, ktorý drží sieť.

30-15
    Dvojchyba Šafářovej dáva šancu Kvitovej. 30:15.

30-0
    Kvitovej útok po druhom podaní súperky sa skončil nevynútenou chybou z forhendu.

15-0
    Šafářová je na sieti doslova ako doma a posledná výmena to len potvrdila.

3:3
    Petra Kvitová zakončila svoj servis esom a stav prvého setu je tak 3:3.

15-40
    Škoda. Veľmi tesný aut po ďalšom nádejnom riterne Šafářovej z bekhendu po čiare.

15-30
    Kvitová po priamom fiftíne z prvého podania vedie 30:15.

15-15
    Ritern Šáfářovej bol riskantný a napokon loptička skončila v aute.

15-0
    Na príjme začína Šafářová veľmi nádejne, keďže jej forhend donútil Kvitovú chybovať.

3:2
    Lucie Šafářová otáča skóre prvého setu vo svoj prospech a vedie 3:2.

40-30
    Priamy bod z prvého podania a gembol pre Šafářovú.

30-30
    Chyba je napravená. Šafářová rozbehala Kvitovú a forhendom do voľnej časti dorovnala na 30:30.

15-30
    Na sieti prišla školácka chyba Šafářovej a Kvitová vedie 15:30.

15-15
    V druhej výmene však spravila nevynútenú chybu z bekhendu a je to 15:15.

15-0
    Šafářová sa pomaličky dostáva do svojho tempa, na servise začína kvalitným prvým podaním.

2:2
    A Lucie Šafáŕová túto šancu premieňa, keď Kvitovú dostala do úzkych tvrdým forhendom do rohu dvorca. 2:2.

A-40
    Nevynútená chyba Kvitovej z forhendu ponúka Šafářovej brejkbol!

40-40
    Jej súperka stále bojuje o ribrejk a tak vytiahla dokonalý ritern, ktorý už nedokázala Kvitová presne vrátiť na druhú stranu.

30-40
    Kvitová bola vo výmene aktívna a zakončila ju krásnym víťazným forhendom do rohu kurtu.

30-30
    Šafářová pritvrdila, Kvitová nebola pri forhende včas a loptičku zahrala len do siete.

15-30
    Veľmi kvalitné prvé podanie Kvitovej prináša obrat vo štvrtom game.

15-15
    Za veľkej pomoci pásky Kvitová dorovnala na 15:15.

15-0
    Šafářová veľmi dobre zriternovala prvý servis Kvitovej a tá potom pod tlakom spravila chybu.

1:2
    Lucie Šafářová znižuje po nevynútenej chybe Petry Kvitovej z bekhendu na 1:2.

40-15
    Kvitová znižuje na 15:40 skutočne agresívnym forhendovým riternom.

40-0
    Šafářová si pekne pripravila svoj útok, ktorý zakončila razantným volejom na sieti. Tri gemboly.

30-0
    Následne jej pomohla vo výmene páska, ale jej bekhend do rohu kurtu už niesol označenie víťazný.

15-0
    Výborný prvý servis prináša Šafářovej fiftín a vedenie 15:0.

0:2
    Napriek menším problémom si Petra Kvitová svoj prvý servis podržala a potvrdila brejk z predošlej hry.

40-A
    Petra je vo výmenách aktívnejšia a využíva svoj dominantný forhend.

40-40
    Zhoda. Teraz mala Kvitová dobrú pozíciu v hĺbke kurtu, ale svoj forhend natiahla a dopustila sa nevynútenej chyby.

30-40
    A hneď na to vytiahla druhé eso a má prvý gembol.

30-30
    Prvým esom vyrovnáva Kvitová na 30:30.

30-15
    Šafářovej uletel obojručný forhend do autu a tak je znížené na 30:15.

30-0
    Teraz sa Kvitová dopustila nevynútenej chyby z bekhendu a jej súperka vedie už 30:0.

15-0
    Na svojom servise však Kvitová začína dvojchybou.

0:1
    Petra Kvitová už prvú brejkbolovú šancu využíva dostatočne dlhým bekhendom a tak sa ujíma vedenia 0:1.

30-40
    Krásny krížny forhend Kvitovej dopadol presne na bočnú čiaru a získava prvý brejkbol!

30-30
    Ritern Kvitovej dopadol presne na základnú čiaru a Šafářová spravila nevynútenú chybu.

30-15
    Dvakrát hralo so Šafářovou prasiatko, ale Kvitová sa nenechala vyviesť z rytmu a na sieti z voleja pekne zakončila.

30-0
    Šafářová vedie po priamom bode z prvého podania 30:0.

15-0
    Kvitová sa snažila po dobrom riterne pritlačiť Šafářovú z forhendu, ale prehnala to s intenzitou a dopustila sa chyby.

0:0

Hráčky sa momentálne rozcvičujú a začiatok je doslova na spadnutie.

Pohľad do rebríčka favorizuje Petru Kvitovú, ale Lucie Šafářová ukázala od prvého kola veľmi dobrú formu a tak môže prognózy kľudne roztrhať.

Protagonistky tohto českého semifinále už prichádzajú na centrálny dvorec All England Clubu.

Prajem príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného ženského tenisu. Po štvrťfinálových súbojoch bolo jasné, že Česko bude mať svoju zástupkyňu vo finále Wimbledonu 2014. Dnes sa rozhodne, či to bude česká tenisová jednotka alebo dvojka. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať zaujímavým semifinálovým súbojom, kde Lucie Šafářová vyzve Petru Kvitovú. Pôjde už o šiesty vzájomný zápas týchto tenistiek. Kvitová vedie v zápasovej bilancii proti Šafářovej jednoznačne 5:0. Začiatok duelu je naplánovaný na 14:00 na centrálnom kurte.

27-ročná česká tenistka je aktuálne na 23.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie už bola na 17.mieste. Vo Wimlbedone sa predstavuje už po deviaty krát, pričom doposiaľ sa najďalej dostala do tretieho kola (2007). Jej tohtosezónna bilancia je 25 víťazstiev a 15 prehier.

Poďme sa pozrieť na cestu Lucie Šafářovej do semifinále Wimbledonu 2014:

1.kolo: Julia Goergesová – 7:6, 7:6
    2.kolo: Polona Hercogová – 7:6, 7:5
    3.kolo: Dominika Cibulková – 6:4, 6:2
    Osemfinále: Tereza Smítková – 6:0, 6:2
    Štvrťfinále: Jekaterina Makarová – 6:3, 6:1

24-ročná česká tenistka je aktuálne na 6.mieste svetového rebríčka WTA, najvyššie však už bola aj na 2.mieste. Vo Wimbledone štartuje po siedmy krát v kariére. V toku 2011 Petra tento tretí grandslam sezóny dokonca vyhrala. Jej tohtosezónna bilancia je 26 víťazstiev a 10 prehier.