Štaubert – Lammer 0:2 (kon.) | Hájek – Coppejans 0:0 (zruš.)
Rosol – Giannessi 2:0 (kon.) | Jebavý – Coppejans 0:2 (kon.)

Kimmer Coppejans
0
0
0

cz Utorok 10.06.2014, 14:30Challenger Praha - Advantage Cars Prague Open by Sport-Technik Bohemia (antuka)

Jan Hájek nakonec do utkání vinou zdravotních problémů nenastoupí. V hlavní části ho tak nahradí jiný český tenista, a sice Roman Jebavý. (10:38:55)

Vzájemné zápasy

Oba hráči se poprvé potkali v minulém roce na challengeru ve francouzském Rennes. V osmifinále halového turnaje to byla poměrně jednoznačná záležitost, Kimmer Coppejans totiž prohrál jen dva gemy a zvítězil po setech 6-1, 6-1.

Jan Hájek

Třicetiletý rodák z Olomouce se naposledy představil na turnaji v Ostravě, ve které se mu však příliš nevedlo. Vítěz deseti challengerů vypadl hned v prvním kole, když nestačil na španělského tenistu Adriána Menéndeze-Maceirase.

Hájek, který se v aktuálním vydání světového žebříčku nachází na 181. pozici, se tohoto turnaje účastní už počtvrté. Naposledy se tak stalo v roce 2012, kdy vypadl hned v prvním kole s Grigorem Dimitrovem.

Mladý Belgičan přicestoval do hlavního města České republiky z německého Furthu. Tam se 207. hráč světa v rámci dalšího challengeru probojoval do druhého kola, ve kterém po třech setech prohrál s Irem Loukem Sorensenem.

Pravoruký tenista, který se narodil v belgickém městě Oostende, je vítězem juniorské části French Open 2012.

Příjemné úterní odpoledne z pražské Stromovky, kde dnes svým prvním kolem startuje místní challenger Prague Open. Zde se zaměříme na střetnutí mezi českým tenistou Janem Hájkem a Kimmerem Coppejansem z Belgie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.