Fínsko – Česko 2:2 (kon.) | Lichtenštajnsko – Bielorusko 1:5 (kon.)
Lichtenštajnsko
1:5 (0:3)
Bielorusko
cz Streda 21.05.2014, 19:00 • Rheinpark Stadion, Vaduz, Lichtenštejnsko • Medzinárodné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Utkání se odehraje na Rheinpark Stadion ve Vaduzu. a provede jím jako hlavní sudí Lucemburčan Lauren Kopriwa.

Vítejte u on-line přenosu utkání mezinárodního přátelského utkání mezi LICHTENŠTEJNSKEM a BĚLORUSKEM.

Lichtenštejnsko: Bicer – Oehri, Kaufmann, Burgmeier, M. Büchel, A. Christen, Wolfinger, Erne, Hasler, M. Christen, Yildiz
    Náhradníci: B. Büchel, Brändle, Kühne, Gubser, Gür, Eris

Bělorusko: Černik – Poljakov, Martynovič, Palicevič, Veretilo, Olechnovič, Kisliak, Putsila, Gordejčuk, Krivec, Raďjonov
    Náhradníci: Hutar, Bykov, Volodko, Stasevič, Sivakov, Balanovič, Filipenko, Savickij

Rozhodčí: Kopriwa – Viva, De Carolis (vš. LUX).

Oba týmy jsou již na hrací ploše.

1

2
    Míč zatím v držení hostů, kteří se ale pohybují spíše kolem půlící čáry.

5
    První střelu na branku vyslali domácí, M. Christen pálí z nějakých třiceti metrů, ale míč letí daleko vedle branky, hodně nepřesná střela.

7
    Hostující obrana nakopává na pravou stranu, kde sprintuje Michael Gordejčuk, ale nepřesný míč již nestihl na hrací ploše.

8
    Další střela domácích na branku soupeře nepřesná, gólman Černik nemusí zasahovat.

10
    Zaznamenáváme první gólovou šanci utkání, Anton Putsila se dostal do pokutového území, kde střílel k levé tyči, ale přízemní střelu skvělým reflexivním zákrokem Bicer vyráží na roh!

11
    A z pokutového rohu se dostává ve vápně k hlavičce Sergej Kisliak, záložník Běloruska ale trefuje přímo brankáře Bicera.

13
    Bělorusko právě vstřelilo branku!
    Skvělým pasem za obranu soupeře posílá Putsila do šance MICHAELA GORDEJČUKA, který je sám před Bicerem a přízemní střelou k pravé tyči dává první gól zápasu!

14
    Hosté získávají převahu, domácí se urputně brání.

15
    Po faulu na Krivece rozehráli Bělorusové volný kop z něhož se trefuje SERGEJ KISLJAK, který dává druhý gól Běloruska.

17
    A další nebezpečná situace před brankou domácí reprezentace, ale Bicer vše řeší a "sbírá" míč.

18
    Po výkopu Bicera získává míč Burgemeier, na půli hřiště, ovšem ztrácí v souboji s Raďjonovem, Bělorusové útočí po levé straně.

20
    A hned z toho byla další šance Bělorusů, Raďjonov přihrál Krivecovi, ten centruje před branku, kde hlavička Gordejčuka končí v místech, kde je připraven gólman Bicer.

23
    Lichtenštejnsko je pod obrovským tlakem, defenzivní řady se nedokáží vymanit z vlastní šestnáctky, míče se chopil SERGEJ KRIVEC, jehož střela končí za zády Bicera.

25
    Gordejčuk přihrává na levou stranu Raďjonovovi, který proniká do vápna, střílí, ovšem míč zblokoval mimo branku vlastní spoluhráč Krivec!

28
    Teprve nyní se dokázali, po velmi dlouhé době, domácí vymanit z tlaku soupeře a dostat se i na polovinu Bělorusů, tam veškeré snažení Lichtenštejnců ale končí ztrátou míče.

30
    Je za námi první půl hodina hry, po nadějném úvodu Lichtenštejnska se dokázali třikrát prosadit hosté. Nyní sledujeme hru převážně ve středu hřiště.

32
    Burgemier proniká do pokutového území Běloruska, střílí, ale míč letí nad branku, Černik má celou situaci pod kontrolou.

33
    Odkop Černika od branky hostů, míč letí na polovinu hřiště, hosté kombinují.

34
    Domácí zastavují útočnou akci soupeře pouze za cenu faulu, volný kop pro Bělorusko.

35
    Sergej Krivec rozehrává volný kop, zkusil to z pravé strany přímo na branku, kterou ale přestřeluje.

36
    A opět Krivec v šanci, po přihrávce Veretila střílí ze vzdálenosti zhruba dvaceti metrů, ale Bicer skvělým zákrokem vyráží na roh.

37
    Bělorusové rozehráli rohový kop, ale domácí obrana se ubránila, skóre se nemění.

38
    Žlutou kartu dostává Nicolas Hasler (Lichtenštejnsko).

38
    Žlutou kartu dostává Vitalij Raďjonov (Bělorusko).

40
    Je před námi poslední pětiminutovka, po nevyvedené desetiminutovce od 13. do 23. minuty, prohrávají domácí stále 0:3 a zatím to nevypadá, že by do poločasové přestávky zkorigovali tento výsledek.

42
    Hosté kombinují na polovině soupeře, Lichtenštejnsko pouze vyčkává.

44
    Žlutou kartu dostává Sergej Krivec (Bělorusko) poté, co odehrál míč po odpískání.

45
    Je tu poslední minuta prvního poločasu, rozhodčí nemá důvod příliš nastavovat.

45
    Žlutou kartu dostává Michael Gordejčuk (Lichtenštejnsko) za zbytečné řeči směrem k rozhodčímu Kopriwovi.

45

Je za námi první poločas, který se nesl jasně ve znamení hostů. Ti po brankách Gordejčuka ze 13., Kisljaka z 15. a Krivece z 23. minuty vedou 3:0 a to klidně mohli i přidat další branky, nebýt skvělých zákroků domácího gólmana Bicera.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:02 hodin.

46

46
    Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Sandro Wolfinger, přichází Simon Kühne.

46
    Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Philippe Erne, přichází Olcay Gür.

46
    Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Vitalij Raďjonov, přichází Ilhar Stasevič.

46
    Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Michael Gordejčuk, přichází Pavel Savickij.

46
    Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Cengiz Bicer, přichází Benjamin Büchel.

47
    Žlutou kartu dostává Simon Kühne (Lichtenštejnsko) za faul ve středu hřiště, ve hře je zatím sotva pár vteřin...

50
    Pavel Savickij se zatím po svém příchodu na hřiště prezentuje velmi aktivním výkonem, nyní si to z pravého křídla zamířil přímo k brance, kde ale ztroskotal na obránci soupeře.

52
    I v úvodu druhého poločasu jsou více aktivnější reprezentanti Běloruska, které drží pohodlné třígólové vedení.

55
    Do pokutového území Lichtenštejnska směřuje další centr, na něj si ve vápně nabíhá Stasevič, který ale neuspěl v souboji s obranou soupeře.

58
    Změna v sestavách se zatím projevila pozitivně spíše u hostů, domácí pokračují ve své urputné obraně na vlastní polovině.

60
    Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Denis Poljakov, přichází Michajl Sivakov.

60
    PAVEL SAVICKIJ si dokázal ve vápně zpracovat míč a přesnou střelou do pravého horního rohu nedává Büchelovi žádnou šanci, první gól Savického v reprezentaci!

63
    A znovu Pavel Savickij, který zakončuje z místa pokutového kopu, je ale bráněn obránci Lichtenštejnska, míč nakonec směřuje mimo branku.

65
    Lavička Běloruska připravuje další změnu v sestavě, do hry se chystá Alexander Valadzko.

66
    Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Sergej Kisljak, přichází Alexander Volodko.

67
    Autorem branky je PAVEL SAVICKIJ, který tak dává svůj druhý gól po příchodu na hřiště.

68
    A Bělorusové jsou evidentně "při chuti", Volodko nachází Savického, který prvním dotekem zpracovává a pálí k pravému dolnímu rohu branky soupeře, tam Büchel dokázal zachránit.

70
    Poslední dvacetiminutovka, utkání je již dávno rozhodnuté, je jen otázkou, kolik ještě Bělorusové nastřílí gólů.

72
    Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Andreas Christen, přichází Robin Gubser.

72
    Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Oleg Veretilo, přichází Arťjom Bykov.

73
    Sivakov nachází ve středu hřiště Volodka, ten přenáší na pravou stranu, kde si nabíhá Olechnovič, který centruje do vápna, nepřesný centr, odkop od branky.

75
    Volný kop pro Bělorusko, z nějakých pětadvaceti metrů od branky soupeře.

76
    Míč si bere Alexander Martynovič, který pálí, ovšem jeho střela končí na dobře postavené bránící "zdi".

77
    Další útočná akce hostů končí odpískaným ofsajdem a rozhodčí dává prostor ke střídání.

77
    Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Mathias Christen, přichází Niklas Kieber.

78
    Byla nařízena penalta ve prospěch Lichtenštejnska.

79
    Olcay Gür se dokázal probojovat do pokutového území Běloruska a za záchrannou brzdu musel zatáhnout kapitán hostů, Alexander Martynovič, který fauluje, rozhodčí píská pokutový kop a navíc dává i žlutou kartu.

79
    Lichtenštejnsko právě vstřelilo branku!
    Autorem první branky domácí reprezentace je FRANZ BURGMEIER, který využívá pokutový kop.

81
    Probíhá již poslední desetiminutovka dnešního utkání, domácí alespoň zaznamenali čestný úspěch, i tak skončí dnešní zápas z jejich pohledu debaklem.

83
    Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Seyhan Yildiz, přichází Daniel Brändle.

85
    Oba týmy využily maximální počet střídání v dnešním přátelském utkání, kdy každý mohl vystřídat pět hráčů v poli.

87
    Bělorusové se ještě snaží na polovině soupeře něco vymyslet, zatím se jim to ale nakopávanými míči nedaří.

89
    Domácí získali míč a mohou zaútočit do rozevřené obrany soupeře.

90
    A hned je z toho rohový kop pro Lichtenštejnsko.

90
    Daniel Brändle rozehrál rohový kop, míč se dostává k Haslerovi, který střílí uvnitř vápna, ale přestřeluje branku!

90+1
    Probíhá již první minuta nastaveného času, rozhodčí Kopriwa se rozhodl nastavit dvě minuty.

90+2
    Poslední vteřiny dnešního přátelského utkání.

Je dobojováno! Bělorusko dnes v Lichtenštejnsku vítězí, a to velmi vysokým rozdílem a potvrzuje tak roli favorita v tomto utkání. Domácí reprezentační tým si dokázal vytvořit více méně pouze dvě příležitosti + jednu střelu v úvodu zápasu, z čehož díky proměněnému pokutovému kopu také jednou skórovali a to je asi maximum, co se od fotbalového "trpaslíka" dalo v tomto utkání očekávat.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:53:21)

Martin Dvořák

Góly: 79. Burgmeier (pen.) – 13. Gordejčuk, 15. Kisljak, 23. Krivec, 60. Savickij, 67. Savickij

Karty:   38. Hasler (LIC), 45. Gordejčuk (LIC), 47. Kühne (LIC) – 38. Raďjonov (BLR), 44. Krivec (BLR), 79. Martynovič (BLR)

Lichtenštajnsko: Bicer (46. B. Büchel) – Oehri, Kaufmann, Burgmeier, M. Büchel, A. Christen (72. Gubser), Wolfinger (46. Kühne), Erne (46. Gür), Hasler, M. Christen (77. Kieber), Yildiz (83. Brändle)

Bielorusko: Černik – Poljakov (60. Sivakou), Martynovič, Palicevič, Veretilo (72. Bykov), Olechnovič, Kisliak (66. Volodko), Putsila, Gordejčuk (46. Savickij), Krivec, Raďjonov (46. Stasevič)
    Náhradníci: Hutar, Bykov, Valadzko, Stasevič, Sivakov, Balanovič, Filipenko, Savickij

Rozhodca: Kopriwa – Viva, De Carolis (vš. LUX)