5:1 (4:1)
Ajax Amsterdam
cz Nedeľa 20.04.2014, 18:00 • Feijenoord Stadion • Holandský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, rád Vás vítám u finále nizozemského poháru. Finální pavouk k sobě přivedl PEC Zwolle s Ajaxem Amsterdam, pojďme si blíže představit aktéry dnešního finále.

PEC Zwolle – toto je opravdu překvapení celého nizozemského poháru. Tým, který hraje střed tabulky Eredivisie je ve finále!
    Zwolle se dokázalo probojovat do finále v celkovém součtu branek 17:3, je to možná tím že příznivější los nahrával tomuto týmu druholigové soupeře a rozdíl kvalit tedy mohl být značný. Jediný tým, hrající nejvyšší nizozemskou se kterým Zwolle v semifinále změřilo síly byl Nijmegen. V konečném výsledku 2:1 se hráči trenéra Rona Janse mohli radovat z postupu do finále.

Ajax Amsterdam – je dnešním favoritem. V poháru si dokázal poradit s týmy jako Feyenoord či Alkmaar. V celkovém počtu branek 17:4 je vidět že ofenziva tohoto mužstva je opravdu silná. První tým nizozemské nejvyšší ligy dnes bude chtít splnit roli favorita a PEC Zwolle nic nedaruje.

Utkání začíná v 18:00. Těším se vaší návštěvu a zatím na shledanou.

Opět Vás vítám u našeho online přenosu už jsou známy sestavy, pojďme si je blíže představit.

PEC Zwolle: Boer – Van Polen, Van der Werff, Broerse, Van Hintum – Mokotjo, Klich, Saymak – Drost, Thomas, Fernandez
    Náhradníci: Begois, Lachman, Narsingh, Karagounis, Benson, Nijland, Gravenbeek

Ajax Amsterdam: Vermeer – Van Rhijn, Moisander, Denswil, Boilesen – Klaassen, Blind, Serero – Schöne, Bojan, Sigthórsson
    Náhradníci: Cillessen, Poulsen, Van der Hoorn, Duarte, Ligeon, De Sa, Kishna.

Feijenoord Stadion je zaplněn oběma tábory fanoušků. O výbornou kulisu bude tedy postaráno.

Je to tady! Finále nizozemského poháru je tu!
    Hráči pomalu nastupují na trávník.
    Domácí dnes PEC Zwolle v tradiční modrobílé kombinaci a hosté Ajax Amsterdam v elegantních černých dresech s růžovými proužky.

Mezi fanoušky Ajaxu ještě před začátkem bylo odpáleno pár bengálských ohňů.

Oba tábory fanoušků při příchodu hráčů na hřiště roztáhli povedené chorea.

Obě základní jedenáctky se ještě vyfotí a vše může začít.

1

1
    Utkání rozehráli domácí.

A jak utkání rychle začalo tak rychle skončilo. Trávník je osazen velkým počtem pyrotechniky

2
    Pořadatelé jsou ovšem sehraní a úklid zabral pouhou minutu.

2
    Hostující Ajax odevzdal sportovně míč soupeři.

2
    První útok Ajaxu a je z toho také první roh.

3
    Ajax právě vstřelil branku!
    Ooooo tak to byla neskutečná pecka! Míč od rohového praporku se dostal až k VAN RHIJNOVI, který poslal prudkou střelu! Boer se natahoval marně!

4
    Utkání je přerušeno opět pro pyrotechniku ze strany příznivců Ajaxu.

4
    Z opakovaného záběru je vidět jak Van Rhijnova střela při cestě do brány dokonale orazítkovala břevno a poté zaplula do sítě. Dokonalá a hlavně pro Boera nechytatelná střela.

Dým z pyrotechniky je ze stadionu pryč, hra by měla za malý okamžik doufejme pokračovat.

Utkání je stále přerušeno.

Ze záběru z útrob stadionu je možno vidět Sigtorssona, který jede lehkým tempem na rotopedu, zřejmě aby neztratil tempo.

K hostujícím fanouškům promlouval jeden z činovníků Ajaxu. Zřejmě požadoval aby se neopakovala stejná situace.

Hráči nastupují na trávník!

Utkání může pokračovat, míč rozehrají po inkasovaném gólu hráči Zwolle

5
    Hráči Zwolle ihned nakopávají míč dopředu.

6
    Na zemi se ocitl Fernandez, kdy byl zasažen loktem do hlavy.

6
    Fernandez je již na nohou a je ošetřován za postranní čárou.

7
    U míče amsterdamští hráči.

7
    Teď se opravdu rozhodčí připletl do hry a i díky němu o něj hosté přišli.

8
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    THOMAS vyrovnává skóre! Nejdříve udělal kličku a poté vystřelil. Pro smůlu Vermeera míč předtím tečoval jeden z jeho obránců a míč tak změnil směr.

9
    Hosté ihned vrací úder a snaží se útočit. To jim přineslo rohový kop.

9
    Rohový kop nepřinesl nic.

10
    Blind vyslal jedovatou střelu na Boera! Míč jen těsně minul pravou tyč!

10
    U míče hosté.

11
    Hosté budou zahrávat přímý kop!

11
    A je to gól! Míč vyslal Fernandez do tyče! Ale z dorážky se THOMAS opět nemýlil a stav je 2:1!

12
    Hostům se nedaří kombinace a míč často ztrácí.

13
    Amsterdamští se musí oklepat a začít útočit. Zatím jenom kombinují na vlastní polovině.

14
    Míč dostali až k rohovému praporku ale ten zase ztrácí.

15
    Hráči Zwolle jsou vysoko vytažení a dělají problém amsterdamské rozehrávce.

15
    Hráči Ajaxu se pomalinku dostávají na polovinu soupeře ale výborný tlak soupeře je zahání zpět na vlastní polovinu.

16
    Podařilo se mi napočítat 30 přihrávek než se míč dostal k jednomu hráči Zwolle ten ale fauloval.

17
    Van Polen raději zahrál míč na roh.

17
    Míč končí pouze v náručí Boera.

18
    Boer otálel s rozehrávkou, poté vyslal dlouhý pas až k velkému vápnu soupeře.

19
    U míče jsou nyní ,,domácí'' hráči.

19
    V kombinaci stále pokračují hráči Zwolle ale nikam příliš nepospíchají. Zřejmě by jim nevadil konec zápasu s tímto skóre.

20
    Boer si vyběhl pro míč při výběhu byl faulován.

21
    Míč z Boerovi kopačky nenašel nikoho a u míče jsou opět hráči Zwolle.

22
    GUYON FERNANDEZ našel přesný pas za obranu a sám proti brankářovi se nemýlil! 3:1! Opravdový šok pro celý Amsterdam!

23
    Tak toto čekal málo kdo. Outsider ze Zwolle vede 3:1. Hráči Ajaxu nesklopili uši a bojují dál. Zahrávají další roh.

24
    Z rohu nevytěžili nic ale stále jsou amsterdamští u míče.

24
    Na trávníku se strhla potyčka mezi všemi aktéry,

25
    Van Polen dostává za vyprovokování šarvátky žlutou kartu.

26
    Hráči Zwolle u míče.

26
    Míč si půjčili také hosté z Amsterdamu a kombinace se jim zatím daří.

27
    Van Rhijn zakončil kombinaci dalekonosnou střelou. Ta mířila vysoko nad.

28
    Mokotjo vybojoval přesně na polovině faul.

28
    Ofsajd stejného hráče, který byl před malým okamžikem faulován.

29
    Boer nepospíchá s rozehráním a opravdu čeká do poslední vteřiny s rozehrávkou.

30
    Hosté jsou nucení stáhnout hru za svou polovinu.

32
    Když se hráči v modrých dresech dostanou na polovinu Ajaxu, s rozehráním nespěchají.

33
    Teď se modrobílým hráčům daří kombinovat na polovině soupeře.

33
    A ta kombinace přinesla ovoce!!! GUYON FERNANDEZ si naběhl na krásný centr a posílá míč za Vermeerovi záda.

34
    Hosté jsou zralí na ručník.

35
    Zato kotel za Boerovou bránou ten si zápas užívá do posledního dechu. Jejich tým vede 4:1.

36
    Tak takový stav dnešního finále by čekal málokdo.

36
    Bojan vyslal dalekonosnou střelu a ta skončila na břevně!

37
    Hra je teď rozkouskovaná častými fauly.

38
    Amsterdamští hráči zřejmě změnili formace, jelikož teď hrají pouze na tři obránce.

39
    Tím se teď daří držet míč na polovině Zwolle. K ohrožení branky se ale nedostali.

40
    Pět minut do konce prvního poločasu. Hosté po střele Sorera mohli snížit proti byl ale skvěle chytající golman Boer.

41
    Sorero byl nepříjemně sražen na zem.

42
    Poslední minuty prvního poločasu, uvidíme jestli hosté sníží již tak velký gólový rozdíl.

43
    Hráči Amsterdamu se snaží ale nic z toho nepromění ve střelu.

44
    Bojan se teď po právu hlásil že byl faulován. Rozhodčí ovšem byl proti a nechal hru pokračovat.

45
    Rozhodčí nastavil dvě minuty nad rámec řádné hrací dobry prvního poločasu.

45+1
    Hráči Zwolle vytvořili v závěru prvního poločasu závar před Vermeerovou brankou, vlastními chybami se ale nedostali k dobrému zakončení.

45+2
    Víc se tento poločas nestane rozhodčí ukončuje první půli.

První poločas skončil. Tak toto byla neskutečná první půle finálového zápasu mezi Zwolle a Ajaxem Amsterdam.
    Nejdříve vše začalo pyrotechnikou, která přerušila hned v první minutě utkání a poté co byl vstřelen gól tak utkání bylo opět přerušeno a posláno do kabin. Po rozplynutí dýmu se zřejmě rozplynula i koncentrace hráčů Ajaxu, kteří nedůsledným bráněním povolili Thomasovi i Fernandezovi skórovat!
    První poločas je tedy za námi a budeme vyhlížet ten druhý, který začne zhruba v 19:28.

Všichni aktéři nastupují na zelený pažit. Druhý poločas může začít.

46

46
    Do druhé půle naskočili obě jedenáctky ve stejném složení.

46
    Boer bude mít za sebou nyní sektor amsterdamských fanoušků.

46
    Častý jev hry – u míče hráči Ajaxu.

47
    Serero se ocitl na zemi, rozhodčí jasnou gestikulací ukazuje vstávej a hraj.

48
    Roh pro Zwolle, nejdříve však dojde k ošetření Sorera, který se ocitl na zemi.

49
    VAN POLEN si naběhl na odražený míč a nechytatelnou střelou posílá Ajax jasně do kolen!

50
    Hosté z Ajaxu to zkoušejí stále a podařilo se jim vybojovat roh.

51
    Na stadionu vládnou nyní fanoušci Zwolle, Amsterdamští jen pozorují co se to s jejich týmem děje.

52
    Fernandez se ocitl v ofsajdu.

53
    U míče hráči Ajaxu. Je připravené dvojité střídání.

53
    Moisander dnes dohrál, do hry se podívá Poulsen.

53
    Bojan také dnes dohrál na jeho místo přijde Kishna.

54
    Časté nákopy to je to co teď kazí dojem zatím pěkně předváděné hry.

55
    Hráči Ajaxu se nevzdávají a útočí. Míč ale ani jednou neohrozil Boerovu bránu.

56
    Stále u míče hráči Ajaxu.

57
    Poulsen fauloval na polovině hřiště.

59
    Nyní šli dva hráči Zwolle samy na brankáře. Klich ale nedokázal míč poslat rychle do brány a to stačilo obránci na to aby ho odzbrojil.

60
    Míč po dlouhé době měl na kopačce Boer, ten dnes neměl tolik práce jako jeho soupeř Vermeer.

61
    Hráči Ajaxu u balónu, s tímto skóre ale nikam nepospíchají.

62
    Obrana Ajaxu je ale otevřenější a zase Zwolle hrozilo z brejků.

62
    Připraveno je střídání na druhé straně.

63
    Saymak má dnes odpracováno a přenechává místo hráči Narsingh

64
    Amsterdamští neví jak se dostat za vlastní polovinu.

64
    Hráči Ajaxu si zřejmě přejí konec tohoto nevydařeného zápasu.

65
    Na zemi se ocitl jeden z hráčů Zwolle.

65
    Klich byl hráčem, který si vyžádal pouze přerušení hry. Nyní již stojí na nohách.

66
    Častý obrázek dnešního zápasu – Amsterdamští hráči útočící na polovině soupeře bohužel pro ně bez zakončení či ohrožení branky.

67
    Zápas jakoby ztratil tempo.

68
    Hráči Zwolle šli dva na brankáře. Vše skončilo nepřesnou přihrávkou Drosta.

69
    Hráči Ajaxu se snaží hrát pohledný fotbal ale je z toho spíše nepřesnost a špatná kombinační hra.

70
    Broerse má dnes padla! Zbytek zápasu za něj dohraje Lachman.

71
    Hráči Zwolle zřejmě chtějí přidat další branku a zakládají postupný útok.

72
    Ten skončil odkopem jednoho obránce Ajaxu.

73
    Kishna si zabíhal pro míč ale byl povalen na zem, rozhodčí tuto situaci neviděl.

74
    Zhruba čtvrt hodiny zbývá do konce dnešního finálového zápasu. Jednoznačný výsledek ukazuje na to, kdo dnes zvedne nad hlavu pohár pro vítěze.

75
    Drost se dostal do zakončení, kdy na něj čekala prázdná branka ale míč poslal ve skluzu pouze do obránce. Bude z toho roh.

76
    Z rohu nevytvořili hráči Zwolle nic a míč mají opět amsterdamští hráči.

77
    Jelikož obraz hry se nemění, kdy se hráči Ajaxu snaží útočit podíváme se do minulosti na to kdo a jak je úspěšný v nizozemském poháru.

78
    Nejvíce úspěchů zaznamenal právě dnešní finalista Ajax Amsterdam, ten zaznamenal 18 úspěchů – dnes zřejmě 19. nepřidá.
    Výhercem z poslední sezóny je Alkmaar.
    PEC Zwolle dokázalo tento pohár vyhrát pouze 4x.

79
    Poslední střídání na straně Ajaxu do hry se podívá De Sam nahradí místo za hráče Schöne.

80
    Posledních deset minut dnešního finálového zápasu.

81
    Roh pro Ajax.

81
    Rohový odkop následuje další výhoda rohového odkopu.

81
    U míče jsou hráči Zwolle, připraveno také střídání na jejich straně.

82
    Ze hry odstupuje dvoubrankový střelec Thomas, jeho místo nahradí Gravenbeek

83
    Hráči Ajaxu se přeci jenom dostali do zakončení, brankář s přehledem kryje.

84
    Za malou chvilku nám začne poslední pětiminutovka dnešního zápasu, kdy hráči Zwolle vedou nad Ajaxem 5:1!

85
    Gravenbeek se dostal sám před Vermeera, jeho střela těsně míjela tyč.

86
    Hráči Ajaxu se dostali k dalšímu rohovému kopu.

87
    Z rohového kopu nevzniklo nic vážného a bude to pouze odkop od brány.

87
    Fanoušci Zwolle pomalu můžou začít slavit. Tři minuty do konce nenasvědčují tomu že by se stalo drama a Ajax dokázal vyrovnat.

88
    Hráči Zwolle drží míč na polovině soupeře a s rozehráním míče příliš nepospíchají.

89
    Poslední minuta uvidíme kolik rozhodčí nastaví nad rámec řádné hrací doby.

89
    Nad stadionem se stahují mračna to nikomu vadit nemusí. Zápas bude každým okamžikem ukončen.

90
    Rozhodčí nenastavil ani minutku.

Je KONEC! Hráči Pec Zwolle to dokázali! Tým hrající střed Eredivisie slaví vítězství nizozemského poháru!
    Dnes vidíte jak je fotbal krásný sport! Jasný outsider poráží silný Ajax Amsterdam.

Dnešní zápas začal velmi divoce, kdy v první minutě byl hned přerušen pro pyrotechniku na trávníku. O malou chvilku se pokračovalo a hráči Ajaxu dokázali vstřelit gól. Poté byl zápas opět přerušen a poslán do kabin. Poté co se dělo, to byla fantazie v podání hráčů Zwolle. 4 góly do konce poločasu to poslalo jednoznačně silný Ajax do kolen. Ve druhém poločase hráči Zwolle přidali 5. gól a zároveň v dnešním zápase poslední.
    Hráči teď oslavují se svými fanoušky a čekají na závěrečný ceremoniál.

Neskutečná atmosféra panuje na Feijenoord Stadion a s tou se s Vámi loučím a někdy příště na počteno. Děkuji za sledovanost. (20:23:17)