Nacional – Marítimo 2:0 (kon.) | Belenenses – Guimarães 3:1 (kon.) | Rio Ave – Olhanense 1:2 (kon.)
Lisabon – Gil Vicente 2:0 (kon.)
CF OS Belenenses
3:1 (0:1)
Vitoria Guimarães
cz Sobota 12.04.2014, 19:00 • Estádio do Restelo • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý večer u portugalské ligy, dnes budeme svědky utkání mezi Belenenses a Guimarães.

Domácí Belenenses nezažívá zrovna nelepší sezónu. Stále je na ohroženém předposledním 15. místě s jednadvaceti body. Ačkoliv na úplné dno tabulky má ještě tento celek tříbodový náskok, určitě bude dnes chtít naplno bodovat a dostat se do klidnějších vod žebříčku. V posledním kole Belenenses trochu překvapivě porazilo Gil Vicente 1:0.

Vitória SC Guimarães může být letos v klidu. Střed tabulky je pro tento tým naprosto vyhovující, desáté místo s 31 body určitě hostům vyhovuje. Je téměř jisté, že Guimarães nesestoupí a ani si nezahraje evropské poháry, tudíž může hrát v klidu a bez tlaku. V minulém kole podlehla Vitória celku Estoril Praia 1:3.

V prosincovém zápasu, který hostilo Guimarães, se zrodila bezbranková remíza 0:0, uvidíme tedy, zda se dnes hráči rozstřílí.

CF OS Belenenses: Jones – Geraldes, Meira, Afonso, Felipe Ferreira – Fernando Ferreira, China – Rojas, Silva, Rosa – Deyverson
    Náhradníci: Veloso – Machado, Kay, Danielsson, Fredy, Rambé, Pedro

Vitória SC Guimarães: Douglas – Olimpio, Moreno, Josué, Addy – Santos, Crivellardo, Rodrigues – Russi, Tomané, Malonga
    Náhradníci: Assis – Rocha, Barrientos, Alex, Plange, Maazou, Cafú

Rozhodčí: Dias – Licínio, Rodrigues.

Na stadionu Restelo dnes vládne příjemné letní počasí.

Hráči nastupují na trávník a následují tradiční formality před zahájením zápasu.

Čekají nás ještě týmové pokřiky a můžeme začít!

1

1
    Utkání začalo dlouhým nákopem hostů přes celé hřiště, které však končí v zámezí.

2
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Velmi rychlé otevření stavu z nohou Guimarães! CRIVELLARDO se snažil proniknout do vhodné pozice před branku Jonese a využil okamžik překvapení. Vystřelil v nejméně očekávanou dobu a míč prošel kolem čtyřech bránících hráčů až do branky, Jones míč neviděl a zorientoval se pozdě.

4
    Olimpio byl poslán k zemi a sbíhají se k němu doktoři. Po chvíli se však zvedá a bude v pořádku.

5
    Moreno zkoušel dlouhou přihrávku vzduchem, na kterou si nikdo nenaběhl a Jones bude odkopávat od branky.

6
    Na druhé straně zkoušel Silva centrovat ve vápně, jeho pokus je sražen na roh pro domácí celek.

7
    Moreno srazil Deyversona na hranici velkého vápna, tohle byl sporný moment, ale penalta to nebude.

9
    Standartku hostů zahrával střelec zatím jediného gólu Crivellardo, míč šel přímo do náručí gólmana Jonese.

10
    Deyverson se zkoušel dostat do útoku, ale míč mu utekl až za branku a Douglas bude odkopávat.

11
    Tomané s Addym si několikrát vyměnili míč na levé straně, druhý jmenovaný pak téměř od rohového praporku centroval, ale domácí srazili míč na roh.

12
    Hned po rozehrání rohového kopu se míč dostal na střed hřiště a Guimarães si nevytvoří šanci.

14
    Další standartka hostů, tentokrát kousek za půlící čarou, ale i tento míč je odražen mimo území branky Belenenses.

15
    První žlutou kartu vidí Malonga, který fauloval v závaru po rozehrání standartky.

16
    Silva faulován ve vápně, ale penalta to nebude!

17
    Crivellardo našel křižnou přihrávkou Tomaného v rohu, který centroval před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl na míč.

18
    Malonga se osamostatnil v malém vápně, ale pohotoví domácí obránci ho míče zbavili.

19
    Felipe Ferreira po pravé straně pronikl až k brance, ale rozhodl se pro zpětnou nahrávku, již nikdo nezpracoval.

21
    Belenenses začíná přebírat otěže utkání a drží míč na svých nohách.

21
    Zaváhání domácích, Crivellardo se ocitnul sám vlevo, jeho nepříjemnou zatočenou střelu však dokázal sebrat Jones.

22
    Na druhé straně unikl Silva, který našel v dobré pozici Rosu, ten pouze těsně minul branku hostů!

23
    Hra se na chvíli uklidnila, Douglas odkopává od své branky.

24
    Hosté obsadili domácí polovinu, následný aut mířící do vápna nenašel nikoho v černých dresech.

25
    Kouskovaný úsek zápasu, domácí budou mít standartku.

26
    Nezahráli ji však dobře a Guimarães může zaútočit.

27
    Tomaného centr stáhl ze vzduchu gólman Jones.

28
    Rosa na pravé straně nic nevymyslel a míč se vrací na střed hřiště.

28
    Deyversonova střela je sražena do výšky a míč přistává v náručí Douglase.

29
    Hostující Josué má roztržené obočí a musí z trávníku pryč.

30
    Belenenses sportovně vrátili míč až k brankáři hostů.

31
    Russi se svíjí na trávníku, ale rozhodčí poskytl výhodu domácím. Až po chvíli přerušuje hru a jde zkontrolovat stav hostujícího útočníka, který bude v pořádku.

33
    Roh pro domácí, po sérii hlaviček se míč dostal k Deyversonovi, který však stál zády k brance a nedokázal vystřelit.

34
    Znovu aktivní Deyverson, na půli cesty k brance byl však zastaven hostující obranou.

35
    Tohle je však nepříjemnost pro hosty, Malonga fauloval přímo před zraky rozhodčího a vysloužil si tak žlutou kartu. Ta dnes byla druhá a útočník tak musí předčasně do kabin.

37
    Guimarães se tak musí bránit v deseti, první test oslabeného mužstva v podobě rohového kopu domácích dopadl dobře.

38
    Absence jednoho hráče je na hostech znát, nedaří se jim dostat ze své poloviny a Belenenses má možnost srovnat ještě před poločasem.

40
    Velmi klidný úsek hry, domácí se snaží nic nepokazit a dlouze a opatrně kombinují, ovšem zatím nepřišel pokus o střelu.

41
    Hosté na chvíli přeběhli do poloviny Belenenses, ovšem dlouho zde nepobyli, když míč končí za autovou čarou.

42
    Rohový kop domácích zůstává nevyužit, míč jde skoro až na půlící čáru.

43
    Hosté zatlačili a jejich protiútok likvidoval Afonso, který tak málem vstřelil vlastní gól! Míč však naštěstí pro něj přeletěl branku a Guimarães bude kopat roh.

44
    Jones si pro míč letící z rohového kopu vyskočil a posílá ho do hry.

45
    Vitória dělá vše pro to, aby nedostala gól do šatny a drží míč co nejdále od Douglase.

45
    Rozhodčí nastaví dvě minuty na konci prvního poločasu.

45+2
    Addy vyfasoval žlutou kartu za simulování.

45+2
    Standartka Belenenses končí pouze několika odrazy ve vápně, a to bude zřejmě to poslední v prvním poločase.

45+2

Hosté započali utkání velmi dobře, když Crivellardo dokázal hned v druhé minutě vsítit míč do branky. Ve 35. minutě však Guimarães přišlo o vyloučeného Malongu a bude se muset bránit tlaku, který si začíná tvořit Belenenses.

46

46
    Na začátku druhého poločasu domácí střídají, Silvu nahradí Rambé.

46
    Míč se dostal po rozehrání až k Jonesovi, který oslovuje spoluhráče na druhé straně hřiště.

47
    Standartku hostů zahrával Crivellardo, přestřelil však všechny hlavičkující hráče ve vápně.

48
    Centr Felipeho Ferreiry vystihl Rambé a zkoušel hlavičkovat, minul však těsně branku.

49
    Znovu aktivně Ferreira, tentokrát však neměl prostor na centr a tak vrací míč stoperům na půlku.

50
    Druhý poločas zatím ukazuje stejný scénář, domácí tlačí a hráči Guimarães pouze odkopávají až k Jonesovi.

51
    Felipe Ferreira je velmi vidět, tentokrát jeho pokus přihrát na střed byl sražen.

52
    Belenenses právě vstřelilo branku!
    Domácí konečně srovnávají! Geraldes utíkal po pravé straně, stáhl si na sebe gólmana Douglase a poté přihrál DEYVERSONOVI, který měl před sebou odkrytou branku a neměl problém zakončit.

53
    Rosa rozehrál standartku, ale minul branku.

54
    Vstřelený gól dostal Belenenses na koně a v početní převaze jsou domácí stále aktivnějším týmem.

55
    Ferreira opět centroval, ale tentokrát mu míč moc nesedl a domácí obránce ho posílá hodně vysoko a za branku.

57
    Akce Belenenses končí za autovou čarou, hosté mají šanci stáhnout hru ze své poloviny.

58
    Meira zastavil útočícího Crivellarda kousek za půlkou hřiště.

58
    Míč zůstal volný ve vápně hostů a hnal se za ním Deyverson, situaci vyřešil gólman Douglas odkopem míče z nohy útočníka Belenenses, a zasáhl nepěkně i jeho kotník! Pokutový kop to však nebude.

60
    Dvojité střádání hostů, gólového střelce Crivellarda nahradí Barrientos...

60
    ...a místo Russiho naskočí do hry Alex.

62
    Ferreirův centr byl sražen do zámezí, rohový kop pro domácí.

63
    Po centru z rohového kopu se dostal k míči opět Ferreira, ale byl v ofsajdu a Belenenses se tak musí stáhnout pryč z vápna hostů.

65
    Rambé byl při pokus o protiútok faulován a domácí tak budou zahrávat další standartku.

66
    Geraldesův centr z pravé strany likviduje Douglas.

67
    Rambé si vyprošoval penaltu u rozhodčího, ten mu dává za odmlouvání žlutou kartu.

68
    Domácí zkoušejí ohrožovat branku Douglase dlouhými nákopy, kterými hledají osamocené hráče, ale většina těchto pokusů končí za brankou hostů.

69
    Josué zůstal sedět na trávníku, ale po chvíli se zvedá a bude v pořádku.

70
    Rambé se ocitnul ve vápně těsně stíhán jedním z obránců Guimarães, který mu odkopl míč z velmi dobré pozice. Roh pro Belenenses.

71
    Ještě však následuje střídání domácích, nevýrazného Fernanda Ferreiru nahrazuje Fredy.

72
    Hosté se na chvíli dostali na útočnou polovinu, ale obránci Belenenses zakročili a získávají míč pro sebe.

74
    Stále převládá podobný scénář, kombinace na středu a poté pokus o dlouhý nákop ze strany domácích.

75
    Domácí mohli do přečíslení pět na dva, ale Deyverson fauloval a akce se přerušuje.

76
    Olimpio fauloval skluzem Fredyho a dostává žlutou kartu.

78
    Tomané dostává žlutou kartu.

78
    Penalta pro domácí!

79
    Belenenses dokonávají obrat, když FREDY proměnil nařízenou penaltu, a domácí tak jdou do vedení!

81
    Domácí publikum se konečně dočkalo vedení svého týmu a už slaví, zbývá však ještě deset minut.

82
    Rodrigues fauloval unikajícího Fredyho a vidí žlutou kartu.

82
    Poslední střídání hostů, Addyho nahradí Maazou.

83
    A domácí také využívají posledního střídání, místo Rosy naskočí Danielsson.

84
    Žluté karty se ke konci začínají množit, dalším viníkem je Josué.

85
    A žluté varování dostává i Alex.

87
    Standartní situace hostů, po rozehrávce Rodriguese šel míč Jonesovi přímo do náruče, ale vypadl mu přímo k několika hráčům Guimarães ve vápně! Situaci zachránil Meira, který odkopl balon mimo dosah hostů.

88
    Na konci zápasu jdou i domácí do deseti! Deyverson fauloval ve výskoku, kdy přímo nakopl protihráče do obličeje a vidí červenou kartu.

89
    A žlutou kartu ještě vidí Moreno.

90
    Nastavují se čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+2
    Standartku hostů zahrával Barrientos, který trefil boční síťku!

90+3
    Domácí gólman Jones je zřejmě zraněný a čeká na příchod lékařů.

90+4
    Tak se zřejmě nakonec nic neděje a Jones je opět na nohou.

90+4
    Výhra domácích je zpečetěna! FREDY se dostal k míči ve velkém vápně, a chvíli to vypadalo, že mu střela nesedla. Domácí záložník však dokázal chytře obkopnout bránící stopery a poslal míč do protipohybu Douglase.

90+4

Belenenses si připisuje tři body v boji o záchranu. Trenér domácích poslal v pravý čas na hřiště Fredyho, který proměnil penaltu a v závěru dokázal zpečetit výhru. Vyrovnávací gól vsítil v 52. minutě Deyverson, který byl v závěru vyloučen. Hostující Guimarães sice dokázalo dát první gól, ovšem vyloučení v prvním poločase se na hostech podepsalo a druhý poločas nezvládli.

To je z tohoto zápasu vše, těším se u dalších utkání portugalské ligy. (21:02:06)