Arouca – Setúbal 1:0 (kon.) | Coimbra – Olhanense 2:1 (kon.) | Praia – Rio Ave 0:1 (kon.)
Gil Vicente – Marítimo 1:1 (kon.) | Braga – Benfica 0:1 (kon.) | Nacional – Porto 2:1 (kon.)
FC Arouca
1:0 (0:0)
Vitória FC Setúbal
cz Nedeľa 30.03.2014, 17:00 • Estádio Municipal de Arouca • Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fotbalové příznivce, nejvyšší portugalská soutěž má na programu pětadvacáté kolo, v rámci kterého na sebe narazí i FC Arouca a Vitória FC Setúbal.

Domácí Arouca se nachází na 14. a zároveň posledním nesestupovém místě. Domácí fotbalisté mají 22 bodů, což je o 4 body více, než předposlední a poslední celky. Arouca momentálně neprožívá opravdu příliš dobré období, z posledních pěti zápasů dokázali domácí uhrát pouze dva body a pokud budou chtít odskočit v boji o záchranu, budou muset přidat.

Na druhé straně Setúbal. Hosté jsou na tom o poznání lépe. Patří jim totiž osmá příčka, což je přesně střed ligové tabulky. Setúbal má na svém kontě 30 bodů a řekl bych, že do bojů o záchranu už asi nezasáhne. Naopak, na páté místo, které je posledním místem zaručující pohárovou Evropu, ztrácí hosté 5 bodů. O tuto příčku bude ještě velký boj!

Oba celky na sebe už v této sezoně narazily. Setúbal si tehdy na domácím hřišti dokázal s Aroucou poradit 1:0. Jak to ale dopadne nyní? Sledujte náš online přenos.

FC Arouca: (4-3-3) Cássio – Tinoco, Coelho, Diego, Ivan – Sampaio, Amaro, Simao – Ceballos, Nouiou, Claro
    Náhradníci: Sacramento, Oliveira, Dasse, Serginho, Soares, Cissé, Monteiro

Vitória FC Setúbal: (4-3-3) Kieszek – Santos, Venâncio, François, Nelson – Ricardo, Pedro, Mário – Coronas, Martins, Horta
    Náhradníci: Servín, Tavares, Betinho, Bruninho, Terroso, Rosando, Ozéia.

1

1
    O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté.

2
    Domácí v úvodu drží míč na svých kopačkách.

3
    Faulová hostující Santos, což neuniklo hlavnímu sudímu, u míče už fotbalisté Setúbalu.

4
    Ti si ale také s míče nerozuměli, nepřesný pas Pedra, rozehrávat bude Cássio.

6
    Zatím hodně velké vyčkávání, hraje se převážně ve středu hřiště a je evidentní, že nikdo nechce v úvodu chybovat.

7
    Fotbalistům domácího celku odpískán útočný faul, konkrétně Ceballosovi.

8
    Arouca se přece jenom více snaží něco vymyslet, než Setúbal. Hosté jsou zalezlí hodně na vlastní polovině.

10
    První nepřesný pokus z kopačky zatím řekl bych nejaktivnějšího hráče na hřišti. Ceballos však míří pouze nad bránu Kieszeka!

11
    Jenže hosté po rozehrávce o míč opět přicházejí a Arouca tak zakládá další útočnou akci.

12
    Tu ale zastavuje nedorozumění domácích útočníků, u míče hostující brankář.

13
    Hosté hrají opravdu velmi defenzivně, řekl bych, že možná až zbytečně.

15
    Série drobných faulů ve středu hřiště, u míče fotbalisté domácího celku.

16
    Ti hned vzápětí vybojovali vůbec první rohový kop v tomto zápase.

17
    Ten ale kýžené ovoce nepřinesl a Kieszek s rozehrávkou opět příliš nepospíchá, což na kvalitě fotbalu také rozhodně nepřidá.

19
    V posledních minutách se Setúbal dostává více do hry, domácí teď předvádějí to, co právě hosté v úvodních minutách.

20
    Dobrý pas dostal za obranu Horta, ten si s míčem ovšem dobře neporadil a přišel o něj.

21
    Na hřišti teď zůstal ležet Martins, ten se sice zvedá, ale bude muset za postranní lajnu.

22
    Mezitím se ke střele dostal Horta, ten ale trefuje pouze boční síť domácí svatyně!

23
    Martins už je po krátkém ošetření zpět ve hře.

25
    Hostující Coronas si teď ve středu hřiště počínal hodně důrazně! Sudí neváhal ani vteřinu a vytahuje rovnou červenou kartu!

26
    Hodně nepříjemný okamžik pro hosty, ti teď budou mít o jednoho hráče v poli méně.

27
    A domácí vybojovali rohový kop.

28
    Ten příliš úspěšný nebyl, na druhé straně vybojovali svůj první roh i hosté.

29
    No vida! Mohlo to být 0:1! Horta si šikovně naskočil na centrovaný míč, jeho pokus ale mířil jen doprostřed brány, kde stál pozorný Cássio.

30
    Ivan, který byl ošetřován, se právě vrací na hřiště, vypadá to, že bude moci pokračovat.

31
    Hra je teď hodně neurovnaná a na hřišti to pořádně vře.

33
    Spoluhráči Amaro a Claro se teď srazili ve vzdušném souboji. Oba zůstali ležet na hrací ploše.

34
    Už jsou ale opět na nohou a mohou pokračovat ve hře.

35
    Z velké vzdálenosti to zkoušel Nouiou, jeho pokus však míjí bránu Kieszeka.

36
    Červená karta fotbalu příliš neprospěla, hosté ještě více zpevnili obranu.

38
    Zatím to nevypadá, že by nám první poločas měl přinést branku, hlavně z hostující strany je to vyčkávání na hvizd hlavního sudího, kterým ukončí první půli.

39
    Arouca teď zatlačila soupeře na jeho polovině, něco tomu ale ovšem stále chybí.

40
    Venâncio si teď nešťastně míč srazil směrem do odkryté hostující brány, brankář Kieszek však prokázal dobré reflexy a míč vyráží!

41
    Střelecký pokus Clara kryje bez větších problémů hostující brankář.

43
    A další střelecký pokus směrem na Kieszeka! Tentokráte Simao mířil hodně vysoko nad!

44
    Hosté jsou na útočné polovině velmi bezzubí a tak není divu, že o míče ihned po vlastní rozehrávce přišli.

45
    Už to opravdu vypadá, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutu nad rámec prvního poločasu, ta už je ale téměř u konce.

45+2

Je za námi první poločas. Domácí vstoupili do utkání lépe, ale bylo to bez šancí. Ve 25. minutě dostal hostující Coronas červenou kartu. O chvíli na to mohli fotbalisté Setúbalu do vedení, Horta však neuspěl. Branku nevstřelili ani domácí a to znamená, že po první půli je stav bez branek. Uvidíme, co nám přinese druhý poločasu, který začne zhruba v 18:02.

46

46
    Oba celky vstoupily do druhého poločasu beze změn.

47
    Rohový kop pro Setúbal, který v této statistice srovnává na 2:2.

48
    Hosté však museli rychle spěchat zpět, na druhé straně vybojovala roh i Arouca.

50
    Obrázek hry se příliš nemění, hosté se logicky nikam neženou.

51
    Nepřesný centr z kopačky Ceballose, rozehrávat od brány bude Kieszek.

52
    Další roh vybojoval Claro, domácí teď mají navrch.

53
    Standartní situace domácím dnes ale zatím nevycházejí, celou situaci nyní bez problémů vyřešil hostující brankář.

55
    Amaro posunul na Tinoca, toho ale čistě o míč připravili hostující obránci.

56
    Střelecký pokus Mária nemohl Cásiia ohrozit ani náhodou.

57
    Moc toho k vidění není. Domácí se snaží něco vymyslet, pozorná a hodně zhuštěná defenzíva Setúbalu zatím hodně pozorná.

58
    Amaro teď pořádně vystrašil hostujícího brankáře! Ten ale nadvakrát kryje pokus domácího záložníka!

60
    Vůbec první žlutá karta tohoto zápasu. Tu vidí domácí Tinoco.

61
    Následná standartní situace hostům nevyšla a u míče už zase Arouca.

62
    Útočným faulem si pomohl domácí Claro, což neuniklo hlavnímu sudímu.

63
    Na kopačky domácího celku se postupem času dostává nervozita, výhoda jednoho hráče v poli navíc není ani příliš znát.

65
    Na hřišti se pořádně přiostřilo, potrestaným za cenu žluté karty nyní Diego.

66
    Dnešní utkání se odehrává navíc ve velmi komorné atmosféře, na zápas si našlo cestu něco okolo tisíce diváků.

67
    První střídání tohoto zápasu, ze hřiště míří Claro, opačným směrem pak Serginho.

67
    Žlutá karta pro Mária, vůbec první žlutá karta pro hosty.

69
    Pátý rohový kop teď vybojovali domácí fotbalisté.

70
    Velký závar před hostující bránou teď musel řešit brankář Kieszek, který to zvládl na jedničku!

71
    Čas stále ubíhá a je evidentní, že domácí přidali, hosté však budou zcela jistě nebezpeční z rychlých brejků.

72
    Jeden takový teď nepřesně zakončil Martins.

73
    Arouca právě vstřelila branku!
    Domácí se přeci jen dočkali! Po dobře rozehraném rohovém kopu Tinoca si míč našel LASSAD HASSEN NOUIOUI, který posílá Aroucu do vedení, 1:0!

74
    Teď jsou na tahu hosté, uvidíme, jak zareagují.

76
    Zatím to ale nevypadá, že by hosté měli srovnat, domácí jsou totiž na koni.

77
    Arouca svému soupeři téměř nepůjčuje míč a hosté jsou velmi statičtí.

78
    Hraje se na obrané polovině Setúbalu, domácí fotbalisté vybojovali rohový kop.

79
    Tentokráte ho rozehráli nakrátko, což příliš úspěchu nepřineslo. Rozehrávat bude Kieszek.

80
    Vypadá to, že hosté budou nadvakrát střídat, nejspíše půjde o posílení ofenzívy.

81
    Je to tak, Santose nahrazuje Tavares.

82
    A odchází i Horta, místo kterého se na trávník podívá Betinho.

83
    Hosté teď vše vsadili na ofenzívu, uvidíme, zda se jim to vyplatí.

84
    Podruhé střídají i domácí, dohráno má střelec zatím jediné branky Nouioui, toho nahrazuje Cissé.

85
    Venâncio se teď musel rychle vracet a vyřešil to taktickým faulem. To samozřejmě hraje do karet domácím, kteří s rozehrávkou příliš nespěchají.

86
    Momentálně se spíše nehraje, než hraje, Arouca natahuje čas, jak jen se dá.

87
    Snaha nelze hostům rozhodně upřít, na útočné polovině to dnes ale není ono.

88
    Mohlo být srovnáno! Míč se několikrát odrážel ve velkém vápně, velmi nepřehledná situace, nakonec ho ale odkopává Coelho, hosté budou rozehrávat roh!

89
    Hosté využívají posledního střídání, Nelsona nahrazuje Bruninho.

90
    Do přečíslení se dostávali hosté. Už předtím byl ale odmáván a následně i odpískán ofsajd.

90+1
    Hlavní sudí přidal 4 minuty, domácí budou navíc střídat.

90+2
    Je to tak, Arouca využívá i posledního střídání, velmi vlažným tempem odchází Simao, místo kterého přichází Soares.

90+3
    Hraje se na útočné polovině domácích, odtud asi hosté jen stěží srovnají.

90+4
    Nejspíše poslední útočná akce Setúbalu končí v zámezí a už to vypadá, že domácí o tři body nikdo nepřipraví.

Je dobojováno. Domácí vítězí 1:0. Je třeba dodat, že utkání nám příliš fotbalové krásy nepřineslo. Nejspíše zásadní moment přišel ve 25. minutě, kdy byl vyloučen hostující Coronas. Početní převahu ve druhé půli dokázal zužitkovat Nouioui, který tak pro Aroucu zařídil nesmírně důležité tři body.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:56:06)