Jaroslavľ – Petrohrad 2:0 (kon.) | Doneck – Lev 0:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
SKA Petrohrad
Piatok 28.03.2014, 16:00 • Arena 2000 Lokomotiv • Play-off KHL

Gólov sme sa dočkali až v tretej tretine, oba padli do hosťujúcej brány a po výhre Lokomotivu v pomere 2:0 sa pre tím SKA Petrohrad sezóna končí. Mužstvo Lokomotiv Jaroslavľ tak poráža ďalšieho favorita a po výhre 4:2 na zápasy postupuje do finále Západnej konferencie, v ktorom sa stretne s úspešnejším z dvojice Donbass Doneck a LEV Praha.

Odo mňa je to pre dnes všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok piatkového večera. (18:16:51)

60:00

59:46
    Vhadzovalo sa v strednom pásme a Petrohrad už nehrá s prázdnou bránou , do ktorej sa na záver už rozhodnutého stretnutia vrátil Salák.

59:43
    Sanford prerušuje znovu hru svojím zákrokom, tentokrát po strele Šipačjova.

59:31
    Dvakrát v krátkom časovom slede sa vhadzuje po Sanfordovej pravici.

58:51
    Vznikala menšia mela tiel pred Sanfordom, ale nakoniec sa puk ocitol v rohu klziska. Krátko potom pálil z pravého kruhu Kovalčuk, ale trafil len jedného z bekov hostí. Lokomotivu sa však vyhodiť puk nepodarilo a hra sa prerušuje po Sanfordovom zákroku na ďalšiu strelu Kovalčuka.

58:13
    Petrohradu oddychový čas pomohol a získal útočné pásmo, ale nie na dlho a Lokomotivu sa znovu podarilo vyhodiť puk.

57:42
    Je to tak, Petrohrad nastupuje na ľad v šestici a s prázdnou bránou.

57:42
    Oddychový čas hostí, ktorí zrejme budú hrať power-play.

57:42
    Kovalčuk potiahol akciu hostí po pravej strane a po získaní útočného pásma to bol práve kapitán Petrohradu, kto tvrdou strelou vyskúšal Sanfordovu pozornosť.

57:00
    Hráči Lokomotivu získali cenné sekundičky kombináciou v útočnom pásme. K strele sa však nedostali.

56:11
    Po dlhšej dobe boli v útočnom pásme domáci a po zlej rozohrávke hostí sa dostal k strele Černikov a keďže Salák prikrytím puku prerušuje hru, domáci v útočnom pásme aj ostanú.

55:33
    Sledujeme snahu hostí o udržanie sa v útočnom pásme, ale domáci im to vyhadzovaním puku značne kazia. Defenzívna taktika Jaroslavľu je vzhľadom k času zostávajúcemu do konca stretnutia pochopiteľná.

53:38
    Po buly pred Sanfordom Petrohrad neudržal útočné pásmo, ale dostal sa k puku vo vlastnej tretine po nahodenom puku domáceho hráča.

52:35
    Sprukts sa rýchlo presunul z ľavej strany pred Saláka a zakončoval backhandom. Jeho strelu však český gólman dokázal vyraziť a napokon si poradil aj s dorážkou Musatova.

52:02
    Petrohrad sa nevedel dostať z vlastného pásma, až teraz dokázal rozohrať Čudinov.

51:46
    Petrohrad sa natlačil do útočného pásma a pred Sanfordom vznikla veľká strkanica, ale vylučovať sa nebude.

50:38
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    Salák príliš vyšiel zo svojej brány a po akcii z ľavej strany zasúva puk za opustenú bránkovú čiaru VITALIJ VIŠNEVSKIJ a Lokomotiv vedie 2:0. Asistencia: Sergej Plotnikov.

50:31
    Tlak Petrohradu pokračoval, ale po Červenkovej strele sa dostáva do brejku Plotnikov, ktorý však akciu zbrzdil a čaká na spoluhráčov.

49:30
    V útočnom pásme Petrohrad. po zblokovanej strele Makarova z pravej strany pálil jeden z bekov hostí tvrdo od modrej. Následne hostia o pásmo prišli.

49:00
    Po tvrdej strele Maxima Čudinova sa hra znovu prerušovala. následné buly vyhrali domáci, ale v útočnom pásme o puk prišli.

48:12
    Po Ponikarovskeho strele vznikla mela pred Sanfordom, po ktorej sa hra prerušuje a nasleduje reklamná pauza.

47:27
    Veľmi nebezpečné situácie na oboch stranách, ale ani jedna nakoniec neskončila dobrým zakončením. Najskôr tečoval v blízkosti domácej brány strieľanú prihrávku Thoresen, krátko potom sa dostával Jaroslavľ do prečíslenia, ale domácu dvojicu k zakončeniu obrana hostí nepustila.

46:37
    Domáci vytlačili Petrohrad do stredného pásma, ale nie na dlho, pretože na pravej strane sa uvoľnil Kovalčuk. Jeho strelu však vyrážal Sanford do rohu klziska.

46:13
    Hra sa prerušovala v obrannom pásme hostí, ktorí po buly získali puk a dostali sa do útočného pásma.

45:41
    Petrohrad sa nepresadil v útočnom pásme a po vyhodení domácich zakladá svoj útok z hĺbky vlastnej defenzívy.

44:43
    Očakávaný tlak Petrohradu neprišiel, naopak po Musatovej strele opäť vznikla mela pred Salákom, ktorý však svoj tím podržal a prikryl puk.

43:22
    Po prihrávke spoza brány strieľal z vrcholu pravého kruhu JURY PETROV a svojou delovkou ponad Salákovu lapačku otvára skóre dnešného duelu. Asistencie: Mikelis Redlihs, Geoff Platt.

43:06
    Petrohrad dlho bojoval o útočné pásmo na pravej strane, ktoré aj získal a veľmi nebezpečne pálil z medzikružia Roman Červenka, ale Sanford si jeho strelu postrážil.

42:16
    Po pošmyknutí domáceho hráča za Salákovou bránou sa dostala obrana hostí k puku a založila útok, ten však nemal dlhé trvanie a hra sa vrátila do stredného pásma.

41:51
    Vidíme nepresnosti na oboch stranách, následne sa Petrohrad ale dokázal udržať v útočnom pásme. Po Barabanovej strele vznikla mela pred Sanfordom a rozhodcovia stratili puk z dohľadu, nebezpečne sa snažil dorážať Šipačjov.

40:38
    Ani hráčom SKA sa nepodarilo rozohrať a hrá sa v ich obrannej tretine, hoci majú hostia puk na hokejkách.

40:21
    Tretia tretina začala nepresnosťou domácich v strednom pásme a Salák musel zasahovať po strele jedného z hostí a hra sa prerušovala.

40:01

Ani v druhej tretine sme sa gólu nedočkali a oba tímy tak hrajú stále za stavu 0:0. Tretia tretina začne približne 17:37, ale víťaza duelu si naozaj ešte netrúfam tipovať.

40:00

39:49
    Hrá sa v strednom pásme a zrejme sa už do konca druhej časti nič nestane.

39:11
    Lokomotiv drží v závere druhej časti puk na svojich hokejkách vo vlastnom pásme, ale čelí vysokému napádaniu hosťujúcich hráčov.

38:53
    Petrohrad sa najskôr nepresadil v útočnom pásme, ale po následnej zblokovanej strele domácich sa dostal do úniku na ľavej strane Šipačjov, lenže ani jeho pokus si cestu do brány nenašiel.

38:10
    O pásmo bojuje Lokomotiv, ale keď Kartajev hľadal spoza Salákovej brány Galimova v medzikruží, hra sa ocitla v strednom pásme.

37:35
    Salák prikrýva puk a prerušuje hru po strele domáceho Platta.

37:17
    Domáci síce vyhrali buly, ale následne prišiel nepresný pas a bolo z toho zakázané uvoľnenie Lokomotivu, po ktorom sa hra vráti pred Sanforda.

37:09
    Hra sa prerušuje v obrannom pásme Jaroslavľu po Šipačjovovej strele z ľavej strany a nasleduje reklamná pauza.

36:53
    Domáci sa v útoku nepresadili a Petrohrad rozohráva spoza vlastnej brány.

36:16
    Ćervenka bojoval o útočné pásmo, ale hoci neuspel, Petrohrad v ňom ostal, pretože domácej obrane nevyšla rozohrávka.

35:54
    Ďalšie prerušenie hry, vhadzuje sa po pravici Sanforda a puk získal Petrohrad.

35:37
    Veľmi dlho sa hralo z jednej strany na druhú bez prerušenia, ale teraz sa hra prerušuje potom, čo Kalinin odpálil puk cez všetky čiary a je z toho icing SKA.

35:00
    Petrohrad nahadzuje puk do pásma, ani jeden z tímov si nevie vytvoriť vážnejšiu šancu či súvislejší tlak.

34:40
    Domáci sú v útočnom pásme a za Salákovou bránou bojuje o puk Kartajev a dokázala si ho prikryť, ale jeho následný pas pred bránu bol nepresný a dopredu išiel Petrohrad.

33:33
    Hostia v plnom počte.

33:07
    Už už sa zdalo, že sa Lokomotiv dokáže konečne usadiť v útočnom pásme, ale následne Čudinov odpálil puk až za bránu Sanforda.

32:30
    Polovica domácej početnej výhody už je preč a zatiaľ sa hralo len prevažne v strednom pásme.

31:33
    Domáci budú hrať presilovku, pretože na trestnú lavicu už odchádza Kevin Dallman za držanie.

31:20
    Domáci ustáli dlhé oslabenie a následne sa usadili v útočnom pásme, ale Salák si so strelou spoza ľavého kruhu poradil.

31:04
    Domáci v plnom počte.

30:40
    Martensson dokázal po dlhšej dobe dostať Petrohrad do útočného pásma a hostia sú už v presilovkovom rozostavení.

29:56
    Petrohrad sa dostal k nebezpečnej strele z medzikružia, ale následne odpálil puk cez všetky čiary Konkov. Kovalčuk však krátko potom získal znovu útočné pásmo pre Petrohrad, ale strela na bránu z tlaku hostí zatiaľ neplynula.

29:04
    Bude sa hrať 5 na 3, pretože domáci Jury Petrov dostáva trest za faul lakťom.

28:35
    Lokomotiv začal veľmi dobre brániť a nepúšťa hráčov SKA do svojho pásma.

28:09
    Petrohtrad už hrá presilovú hru a je v útočnom pásme.

27:48
    Kovalčuk sa v útočnom pásme nepresadil, pretože bol osamotený a po následnom protiútoku Lokomotivu sa hra znovu prerušuje a nasleduje reklamná pauza.

27:32
    Znovu je hra prerušená a bude sa vylučovať na domácej strane, kde je vylúčený za podrazenie Janis Sprukts, pre ktorého je to druhý trest v dnešnom zápase.

27:14
    Lokomotiv znovu kombinuje v útočnom pásme a hra sa prerušuje po Salákovom zákroku na strelu Kronwalla.

26:30
    Lokomotiv sa hneď v úvode početnej výhody udržal v útočnom pásme, ale strela z pravého kruhu presná nebola. Krátko potom sa hosťom podarilo puk z vlastnej tretiny vyhodiť až ku Sanfordovi.

25:58
    Po nepresnej strele domáceho hráča od modrej čiary sa dostávali hostia do prečíslenia, ale ich akciu hlavný arbiter zastavuje, pretože Maxim Čudinov dostáva trest za hrubosť a uvidíme presilovku Jaroslavľu.

25:32
    Akcia domácich zastavená pre ofsajd Ljubuškina. Krátko na to sa hra v obrannom pásme hostí znova prerušuje, sledujeme veľmi časté kúskovanie hry a na úvodný gól stále čakáme.

24:57
    Po dobrej krížnej prihrávke od rohu klziska zakončoval z ľavého kruhu Sprukts, ale jeho pokus bol zastavený Salákom.

24:37
    Hráči Lokomotivu sa v útoku nepresadili a znovu išli dopredu hostia.

24:13
    Petrohrad získal útočné pásmo, ale takmer okamžite po buly sa hra prerušovala a oba celky si vhadzovanie zopakujú.

23:33
    Lokomotiv dlho držal útočné pásmo, ale bez streleckého pokusu a následne prišlo zakázané uvoľnenie Petrohradu.

22:00
    Po nepresnej strele domáceho Petrova sa dostal do šance na druhej strane klziska Sigarjov, ktorý vypálil na Sanforda odrazený puk, ale trafil len domáceho gólmana do výstroje.

20:01

V závere prvej časti sa už nič vážnejšie neudialo a do druhej tretiny vstúpia oba celky opäť za bezgólového stavu 0:0. Tá sa začne približne 16:47.

20:00

19:00
    Akcia Lokomotivu bola zastavená pre ofsajd, ale po vyhratom buly v strednom pásme sa domáci predsa len dokázali usadiť v útočnom pásme. Vstupujeme do poslednej minúty prvej tretiny.

18:10
    Ljubuškin už je na ľadovej ploche a domáci sú tak kompletní.

17:50
    Hráči SKA sa až teraz usadili v útočnom pásme, ale do konca Ljubuškinovho trestu ostáva už len pár sekúnd.

17:10
    Hostia sa však v početnej výhode ešte nedokázali dostať k strele a domácej obrane sa dvakrát za sebou podarilo vyhodiť puk z vlastného pásma.

16:07
    Domáci obranca Ilja Ljubuškin dostáva trest za faul lakťom a presilovú hru si zahrá Petrohrad.

15:00
    Ospravedlňujem sa za technický výpadok, pokračujeme šestnástou minútou a rozohrávkou Lokomotivu z vlastnej tretiny po nepresnej strele Ponikarovskeho.

10:55
    Petrohrad dlho kombinoval v útočnom pásme, ale jediný pokus z hokejky Tichonova bol zblokovaný. Krátko potom sa pokúšali dostať do útoku domáci, ale Redlihsova rana bola taktiež zblokovaná a puk opustil ľadovú plochu.

09:25
    Ilja Kovalčuk sa dostával do sľubnej pozície, ale v poslednej chvíli mu puk skĺzol z čepele hokejky a k zakončeniu sa nedostal.

09:00
    Akcia Redlihsa a Spruktsa nakoniec k presnému zakončeniu neviedla a presadiť sa v útočnom pásme nedokázali ani hostia. Následne sa dostal do brejku Geoff Platt, ale domáci útočník svoju strelu nenasmeroval presne.

07:03
    Oba celky v plnom počte.

06:41
    Po Martenssonovom pokuse z ľavej strany Curtis Sanford prikrýva puk a prerušuje hru. Nasleduje reklamná pauza.

06:00
    Obranca hostí Alexandrov vypálil od modrej tvrdo, ale Sanforda jeho pokus neprekvapil. Hostia stále ostávajú v útočnom pásme.

05:03
    Vzájomný trest za hrubosť dostávajú domáci Janis Sprukts a hosťujúci Alexej Semenov, hrať sa bude 4 na 4.

04:05
    Salák si poradil so strelou Apalkova následne sa Petrohrad pokúšal o rozohrávku, tá však skončila len zakázaným uvoľnením.

02:55
    Prvým hráčom, ktorý vystrelil presne do priestorov brány bol domáci Sergej Konkov, ale ani jeden z jeho dvoch pokusov Saláka neprekvapil.

02:10
    Zápas začal veľmi opatrne a priame ohrozenie jednej či druhej brány sme ešte nevideli.

00:30
    Domáci začali aktívnejšie, ale ich prvá strela v zápase spoza kruhov bola nepresná.

00:01

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasiljev, Ljubuškin, Višnevskij, Holos, Pašnin, Gorochov – Averin, Apalkov, Plotnikov – Redlihs, Černikov, Sprukts – Konkov, Kartajev, Galimov – Petrov, Platt, Musatov

SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov, Dallman, Čudinov, Kalinin, Chafizullin, Semjonov, Judin – Červenka, Martensso, Thoresen – Ponikarovskij, Kovalčuk, Kablukov – Tichonov, Šipačjov, Barabanov – Sigarjov, Malyšev, Makarov – Kučerjavenko

Rozhodca: Gofman, Kulakov – Sivov, Šichanov.

Vitajte pri šiestom stretnutí semifinále Západnej konferencie ruskej KHL, v ktorom SKA Petrohrad privíta Lokomotiv Jaroslavľ. Po poslednej výhre sa z vedenia v sérii 3:2 na zápasy teší domáci Lokomotiv, ktorý má šancu už dnes spečatiť svoj postup do finále Západnej konferencie.

Petrohrad ukončil základnú časť na druhom mieste vo svojej konferencii a potom si v najkratšej možnej sérii poradil 4:0 na zápasy s CSKA Moskva. Lokomotiv obsadil posledné postupové, ôsme miesto, ale potom prekvapujúco vyradil lídra Západu Dinamo Moskva 3:4 na zápasy.

Na určenie víťaza prvého duelu tejto semifinálovej série stačil Petrohradu jediný gól a po presnom zásahu Thoresena vyhral domáci Petrohrad 1:0. V druhom stretnutí padlo oveľa viac gólov a muselo sa predlžovať, v 71.minúte rozhodol o výhre Lokomotivu 5:4 po predĺžení Kartajev.

Za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy sa séria presunula do Jaroslavľu, kde domáci Lokomotiv vyhral tretie stretnutie 4:1. V tom štvrtom zápase však prišla dramatizácia série, pretože hráči SKA zápas jednoznačne ovládli a vyhrali vysoko 1:6.

Piaty zápas sa hral opäť v Petrohrade a boli v ňom lepší hráči Jaroslavľu, ktorí nakoniec dokázali zvíťaziť 3:2 a vybojovali si tak mečbal pred dnešným stretnutím.

Je ťažké tipovať, či si favorit série Petrohrad dokáže vybojovať siedmy duel na svojom ľade alebo Lokomotiv už dnes vyradí ďalšieho silného súpera. Všetko sa dozvieme vo večerných hodinách, úvodné buly je naplánované na 16:00. Teším sa na Vašu pozornosť a prajem Vám príjemný hokejový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.