2:2 (0:0)
FC Utrecht
cz Piatok 28.03.2014, 20:00 • Rat Verlegh Stadion, Breda • Holandská Eredivisie

To je z tohoto on-line přenosu vše, přeji hezký zbytek dne. (22:02:43)

Je za námi utkání s velice zajímavým závěrem. Po prvním poločase bylo skóre nerozhodné, ve druhé půli se ovšem děly věci. Skóre otevřel v 58. minutě Verbeek, jenž se prosadil nekompromisní ranou. Vyrovnat se Utrechtu podařilo v 85. minutě, když se hlavičkou prosadil Bulthuis. V zápětí se z hlavičky prosadil Poepon a vrátil vedení zpět na stranu Bredy. Poslední slovo měli ale hosté, konkrétně Cendric van der Gun, který střelou k tyči nedal gólmanovi šanci.

90
    Utrecht právě vstřelil branku!
    To jsou věci! Krátce po inkasované brance máme opět srovnáno, v pokutovém území se dobře dokázal zorientovat CEDRIC VAN DER GUN, ten se prosadil střelou k tyči.

89
    Breda právě vstřelila branku!
    Tak to je neskutečné. Po centru Hooiho z pravé strany se ke hlavičce dostal RYDELL POEPON a dokázal vyrovnat. Velkou vinu na inkasované brance nese ale brankář Ruiter, ten míč mohl vyboxovat, sjel mu však po rukavicích.

86
    A máme vyrovnáno! Centr dopadl až na hlavu beka DAVE BULTHUISE, jenž dokázal míč uumístit k pravé tyči.

85
    Zharávat standrdní situaci budou hosté.

83
    Střídání na straně hostí, hřiště opouští Toornstra, místo něj si zahraje Sarota.

81
    De Ridder v pokutovém území Bredy dotkl míče rukou, hra je tedy přerušena a domácí budou rozehrávat.

79
    Matič dohonil míč na hrací ploše, pak ale nešťastně uklouzl, vhazování pro Utrecht.

78
    Matič vypálil z dobré pozice, Ruiter předvedl spolehlivý zákrok.

77
    Ruiter musel míč ihned odkopnout, poněvadž na něj nebezpečně dotíral Poepon.

75
    Střela se od zdi odrazila do zámezí, bude to vhazování.

74
    Tak to bude velice zajímavá situace pro Utrecht, Mulenga byl faulován 22,5 metru před hostující svatyní.

73
    De Ridder se míče dtkl rukou, hlavní sudí si toho všiml.

72
    Matič sice nedokázal zastihnout míč na hřišti, i tak sklidil potlesk z tribun za svůj pokus.

71
    K exekuci se postavil Buijs, jenž to zkusil přímo na bránu, čímž pořádně Ruitera vylekal, brankář Utrechtu ale míč nakonec zkrotit dokázal.

70
    Heerings se dopustil faulu na vlastní polovině, bude to volný přímý kop.

69
    K hlavičce se na druhé straně dostal Mulenga, minul zhruba o metr.

68
    Hooi se po dobrém centru dostal ke střele, Ruiter ale míč skvěle vykopl pravou nohou!

67
    Žluto-černí vybojovali rohový kop, z něj ovšem nedošlo k ohrožení Ruiterovy svatyně.

66
    Máme zde první střídání, útočníka Agudela nahrazuje Mulenga.

65
    Je odpískán faul na De Riddera, Utrecht tak bude zahrávat standardní situaci.

64
    Na hřišti je momentálně pouze jedno mužstvo, a to Breda, která se ve druhé půli velmi zlepšila.

63
    Utrecht najednou neví, co má hrát., inkasovaná branka hosty hodně zaskočila.

60
    Hosté si přihravají na vlastní polovině hrací plochy a snaží se založit útočnou akci.

58
    A domácí se zaslouženě ujímají vedení! Míč se v pokutovém území dostal k DANNYMU VERBEEKOVI, a ten svou nekompromisní pumelicí levou nohou překonal Ruitera, ten byl absolutně bez šance.

56
    K ohrožení branky nedošlo, Ruiter kulatý nesmysl vyboxoval daleko od branky.

55
    Míč mají na kopačkách svěřenci trenéra Gudelja, těm se podařilo vybojovat rohový kop.

54
    Fotbalistům Bredy se sice podařilo míč dostat do sítě, radost ovšem ihned překazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího, jednalo se o jasný ofsajd.

53
    Skvělý dlouhý pas na Kwakmana skončil střelou domácího borce, ta byla zblokována a to znamená, že to bude rohový kop.

52
    Nákop de Maarela skončil až u ten Rouwelaara, ten v klidu rozehrává.

51
    Z dobrých třiceti metrů to zkusil Oar, minul však.

50
    Prudký centr hostů z pravé strany De Riddera nenašel, ten byl totiž dobře pokryt obráncem.

49
    Kombinace na jeden dotek modro-bílým nevyšla tak, jak by si jistě představovali.

48
    U míče je Ruiter, který s rozehrávkou zrovna nepospíchá.

47
    Utrecht vstoupil do druhé půle aktivně, uvidíme, jak dlouho mu takové nasazení vydrží.

46
    Hned na začátku druhé půle budou hosté zahrávat rohový kop. Ten Rouwelaar ale míč skvěle vyboxoval.

46

Druhá půle začne přibližně ve 21:09.

Je za námi první poločas, který nepřinesl příliš záživný fotbal. Sporný moment byl k vidění hned v první minutě, když De Ridder byl podkopnut na hranici velkého vápna, píšťalka sudího ovšem zůstala němá. Hosté měli svou největší šanci v sedmé minutě, kdy se k hlavičce dostal Agudelo, bohužel pro hosty těsně minul. Fotbalisté Bredy měli svou největší šanci těsně před koncem poločasu, když se k hlavičce dostal Poepon, jeho pokus ale trefil Ruitera.

45

43
    Největší šance domácího celku v dosavadním průběhu duelu. Hooi se drze prodral po pravé straně až k brankové čáře, odkud poslal nadýchaný centr do pokutového území. K hlavičce se dostal Poepon, ten však trefil pouze stojícího Ruitera!

42
    Přihrávka na De Riddera byla příliš prudká a dlouhá, ten Rowelaar tak může v klidu rozehrát.

41
    Hooi se jako první dostal k odraženému míči, jeho střela byla zblokována Bulthuisem.

40
    Sledujeme poměrně nudnou pasáž zápasů, už dlouho jsme neviděli žádnou střelu.

39
    Poepon se dostal do dobré střelecké pozice, v tom nejdůležitějším okamžiku ale ztratil stabilitu a upadl.

38
    Držení míče: 43% : 57%

37
    Agudelo sice vybojoval míč, v zápětí o něj ale přišel.

36
    Do hry se musí zapojit i Rutier, který nyní odkopává míč co nejdál.

35
    Nepřesná přihrávka Oara končí za brankovou čarou, bude to odkop od branky.

34
    Bodor teď poněkud zabrnkal na nervy všem na stadionu, elegantní klička před vlastní šestnáctkou mu naštěstí vyšla.

33
    Vhazovat budou hráči Bredy, kteří se teď usadili na polovině soupeře.

32
    Centr Bodora propadl až k Matičovi, ten ovšem nepřesně zakončil.

30
    Modro-bílí si přihrávájí na vlastní polovině a snaží se hru uklidnit, Breda totiž v posledních minutách svou aktivitu zvýšila.

29
    Toornstra se snažil najít De Riddera, obrana Bredy ale záměry přečetla.

28
    Je odmáván ofsajd na straně Bredy.

27
    Breda už svou hru výrazně zlepšila a hra je momentálně vyrovnaná.

26
    Matič vystřelil z otočky, tato střela ale gólové parametry rozhodně neměla.

26
    K ohrožení branky nedošlo, dobrou defenzivní práci předvedl Heerings.

25
    Bulthuis fauloval Hooiho těsně před pokutovým územím, to bude zajímavá standardní situace.

24
    Oar to zkusil z velké dálky, ten Rouwelaar míč v pohodě chytil.

23
    De Ridder teď zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku, avšak nic vážného to nebude.

22
    Centr Poepona adresáta nenašel, obrana Utrechtu má situaci pod kontrolou.

20
    Verbeek si teď nerozuměl s Bodorem, vykopávat od vlastní brány bude Ruiter.

19
    Skvělé napadání Utrechtu dělá domácím zadákům velké potíže.

18
    De Ridder teď skvěle vybojoval míč na útočné polovině a u míče jsou tak hráči hostí.

17
    Ruiterovi se povedlo míč vyboxovat do bezpečné vzdálenosti.

17
    Nyní však hráči Bredy vybojovali rohový kop.

16
    Z tribun stadionu se ozývá pískot, který je adresován domácím fotbalistům, kteří toho zatím moc nepředvedli.

15
    Agudelo dostal míč do běhu a snažil se přelobovat ten Rouwelaara, míč však skončil nad bránou.

14
    U míče jsou hosté, kteří to zkouší po pravé straně hřiště.

13
    Utrecht zatím působí velice dobrým dojmem, skvěle napadá a dokáže si vytvořit i příležitosti.

12
    Centr Bulthuise se snažil hlavičkou usměrnit mezi tři tyče De Ridder, neůspěšně.

11
    Oar vybojoval svým průnikem další rohový kop.

11
    Na útočnou polovinu se na chvíli dostali i domácí fotbalisté, ti o míč ovšem brzo přišli.

10
    Další roh pro modro-bílé, ten Rouwelaar si ale míč v pohodě stáhl ze vzduchu.

9
    Centr na přední tyč úspěch nepřinesl, obrana Bredy odvrátila hrozící nebezpečí.

8
    Utrecht vybojoval rohový kop.

7
    Oar teď poslal nádherný centr do pokutového území, k hlavičce se dostal Agudelo, míč ovšem těsně minul pravou tyč!

6
    Mårtensson byl faulován Poeponem, u míče tak budou hosté.

5
    Hra se poněkud uklidnila, hráči Utrechtu kombinují ve středu hřiště, uvdíme, zda se jim něco podaří vymyslet.

4
    Vhazovat na útočné polovině bude Utrecht, De Ridderovi odkopl přen nohama míč Drost.

3
    Verbeek teď upadl v pokutovém území, v tomto případě se ale o faul nejednalo.

2
    Žluto-černí nyní kombinují na vlastní polovině hřiště.

1
    Tak toto byla velice sporná situace! Drost viditelně podkopl na hranici šestnáctky De Riddera, píšťalka sudího ovšem zůstala němá, zde se mělo pískat.

1
    Fotbalisté Bredy nastupují v žluto-černé sadě dresů, hosté v modro-bílé.

1

Na trávníku zůstaly po pyrotechnice menší díry, které musí být zasypány.

Zápas začne s malým zpožděním. Při vchodu na hřiště totiž hráče doprovázela krátká pyrotechnická vložka, po které zůstal na trávníku nepořádek.

Rat Verlegh Stadion je zaplněn do posledního místa, atmosféra je výborná.

Hráči obou celků už nastupují na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne.

Trenér: Jan Wouters

Poslední utkání odehráli hráči Utrechtu na hřišti Nijmegenu. Po prvním poločase svítilo na ukazateli skóre 1:2, jenže ve druhé půli se povedlo domácím srovnat zásluhou Jantschera a zápas tak skončil remízou.

Trenér: Nebojša Gudelj

Poslední utkání odehráli fotbalisté Bredy na domácí půdě proti prvnímu Ajaxu. Ajax byl samozřejmě jasným favoritem a v zápase byl lepší takřka ve všech činnostech, nepodařilo se mu ovšem skórovat a tak došlo na dělbu bodů.

16.03. Breda – Ajax 0:0
    08.03 Breda – Vitesse 1:2
    01.03 Den Haag – Breda 1:1
    22.02 Heerenveen – Breda 0:0
    16.02 Breda – Feyenoord 1:1

Přeji hezký den všem fanouškům nejvyšší nizozemské fotbalové soutěže. V této textové on-line reportáži se zaměříme na duel mezi celky NAC Breda a FC Utrecht.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.