Barys – Ufa 2:3 (po pr.) | Metallurg Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavľ 4:5 (po pr.)
Lev – Doneck 3:4 (po pr.)
Lev Praha
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
HK Donbass Doneck
Piatok 21.03.2014, 19:00 • Tipsport Aréna, Praha • Play-off KHL

126:24
    Donbass Doneck dal gól!
    Vykúpenie gólom priniesol ANDREJ KONEV, ktorý z druhej vlny poslal do siete prihrávku Jakuceňu z pravého krídla. Doneck tým ukončil víťaznú sériu Leva aj rekordne dlhý zápas.
    Asistencia: Maxim Jakuceňa.

Dosiaľ najdlhší zápas KHL, medzi Čerepovcom a Jaroslavľom trval 118 minút a 48 sekúnd. Druhým najdlhším bolo stretnutie Omska s Magnitogorskom, trvalo 109 minút a 11 sekúnd.
    Nový rekord teda vôbec po prvý raz prekoná tretie predĺženie. Osobne dúfam, že sa v štvrtom už rozhodne, v opačnom prípade budem žiadať o príplatok...

113:30
    Leighton sa teraz predviedol proti Klepišovi a Sekáčovi, dokázal vykryť každý ich pokus.

101:20
    Lev Praha – Nathan Oystrick – dve minúty za podrazenie.

89:32
    Icing Donecku, ktorý si vzápätí berie oddychový čas.

80:35
    Laine a jeho obrovská príležitosť hneď na začiatku druhého predĺženia. Strelu Vehanen vyrazil, ale na dorážku mal už málo času. Nespokojne si na striedačke kontroluje čepeľ.

61:36
    Sekáč sa natlačil doslova až do brány, kde skončil po faule. Gennadij Razin sa naň dotiahol, ale nešiel po puku, skôr po tom, aby ho zabrzdil.
    Dve minúty za podrazenie.

54:10
    MAXIM JAKUCEŇA pálil proti zakrytému výhľadu Vehanena.
    Asistencie: Jevgenij Dadonov a Jevgenij Beluchin.

34:35
    Lev Praha dala gól!
    Dlho sa z rovnovážneho stavu hostia netešili, JAKUB MATAI dokorčuľoval nahodený puk a ponúkol ho pred bránu naspoluhráča, puk sa odrazil do odkrytej brány.

34:14
    JEVGENIJ BELUCHIN dostal prihrávku od modrej od Bartulisa na pravý kruh a príklepol prestrelil čo stálo v ceste!
    Asistencie: Oskar Bartulis.

33:36
    Lev Praha – Jakub Nakládal – dve minúty za držanie.

30:43
    A opäť potýčka pred Leightonom, ale teraz už to vzájomné vylúčenie nebude. Von ide len hráč Donbassu Doneck, Jan Kolář, na dve minúty za hrubosť.

29:33
    Donbass Doneck – Maxim Jakuceňa a Lev Praha – Ondřej Němec – obaja dve minúty za hrubosť.

26:20
    Tak hneď na úvod únik domácich do prečíslenia! Thörnberg poslal Zackrissonovu prihrávku z prvej tesne mimo vytúžený priestor!

26:13
    Lev Praha – Martin Ševc – dve minúty za držanie.

22:34
    Lev Praha – Ryan O'Byrne – dve minúty nepovolená výstroj. Snažil sa odohrať puk so zlomenou palicou.

19:28
    Opäť dokázal PETR VRÁNA doraziť puk po Leightonom vyrazenej strele do siete a v päťminútovej presilovke teda Lev zvrátil skóre!
    Asistencia: Mikko Mäenpää.

17:57
    Leighton strelu od modrej len vyrazil a nestihol sa presunúť na dorážku PETRA VRÁNU.
    Asistencie: Nathan Oystrick a Mikko Mäenpää.

16:54
    Donbass Doneck – Ruslan Fedotenko – päť plus do konca za napadnutie oblasti hlavy a krku. Atakoval Nakládala po odohratí puku, mal to síce rozplánované skôr, ale Nakládal sa ešte stihol zatackať a prišpendlil ho o mantinel v dosť nepríjemnej pozícii.

15:01
    Lev Praha – Jakub Klepiš – nedovolené bránenie v hre.

07:21
    Donbass Doneck – Gennadij Razin – dve minúty za krosček.

07:21
    Lev sa po dlhšom čase konečne ukázal v pásme a vybojoval presilovku.

04:12
    Po súboji o puk na zadnom mantineli sa JEVGENIJ DADONOV pretlačil pred bránu a prekonal Vehanena!
    Asistencie: Ruslan Fedotenko a Maxim Jakuceňa.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 18. Vrána (Oystrick, Mäenpää), 20. Vrána (Mäenpää), 35. Matai (Pacovský) – 5. Dadonov (Fedotenko, Jakuceňa), 35. Beluchin (Bartulis), 55. Jakuceňa (Dadonov, Beluchin), 127. Konev (Jakuceňa)

Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Novotný, Azevedo, Klepiš – Vrána, Sekáč, Thörnberg – Birner, Zackrisson, Řepík – Kubalík, Cingeľ, Matai – Pacovský
    HK Donbass Doneck: Leighton – Konev, Kolář, Wilson, Podhradský, Bartulis, Razin, Silnickij – Wirtanen, Kiiskinen, Laine – Fedotenko, Jakuceňa, Dadonov – Kašpar, Blagoj, Varlamov – Beluchin, Zacharov, Torianik

Rozhodca: Anisimov, Gofman – Medvedev, Birin