ASC Corona Brašov Wolves
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
Štvrtok 20.03.2014, 18:30MOL play-off

Kinom v Nových Zámkoch sa ozýva zborové Majstri, myslím že nie je čo dodať. Odomňa je to na dnes všetko. S konštatovaním, že Nové Zámky vyhrali MOL ligu v sezóne 2013/2014 sa s Vami lúčim. (20:35:40)

60:00

59:57
    HC Nové Zámky dali gól!
    A je rozhodnuté! Nové Zámky sú víťazom MOL ligy! Gól do prázdnej brány strelil MIROSLAV ŠTEFANKA.

59:25
    Hra je prerušená! Vhadzovať sa bude v obrannom pásme hostí.

59:20
    Wehrs musel ísť pre puk do vlastnej tretiny.

59:08
    Chovan chytil nahodený puk zo stredného pásma a hra je prerušená!

59:55
    Kamešovi sa teraz nepodarilo vyhodiť puk z vlastnej tretiny.

58:30
    Brašovu už nezostáva veľa času, všetko nasvedčuje tomu, že Zámky to udržia!

58:01
    Chovan iba reflexívne vyrazil strelu od modrej čiary!

57:30
    Domáci hrajú so šiestimmi hráčmi!

57:22
    Teraz sa už ale pískať bude, hra sa presťahuje pred Chovana, ale až po time oute domáceho celku.

57:01
    Zámky vyhodili puk cez všetky čiary, no zakázané uvoľnenie sa nepíska.

56:30
    Frolík nepríjemne vystrelil, Polca puk vyrazil lapačkou, no podstatné je, že Zámky nazbierali ďalšie sekundy.

55:50
    A ďalšie!

55:37
    Brašov teraz nahodil puk do tretiny hostí, no dlhšie ako pár sekúnd v nej udržať nevedia. Zámky vyhadzujú puk cez všetky čiary. Je z toho zakázané uvoľnenie.

54:41
    Domáci sa navyše previnili zakázaným uvoľnením.

54:01
    Hra je teraz prerušená pre postavenie mimo hry, v ktorom sa ocitli hostia. Hra je teraz naozaj vyrovnaná, nič nenasvedčuje tomu, že by Brašov chcel vyrovnať.

53:20
    Antal vystrelil z pravej strany, no puk mu nesadol úplne ideálne. Chovan zasahovať nemusel.

51:50
    Hostia hrajú teraz naozaj to, čo im stačí! Od titulu ich delí niečo vyše 8 minút.

51:08
    Zámky hrajú s piatimi hráčmi.

50:33
    A opäť Kowalczyk, teraz puk vyhodil bekhendom a výbornú robotu pri napádaní odvádza ešte Frolík.

49:51
    Kowalczyk vyhodil puk cez všetky čiary na hokejku Polcovi.

49:10
    Zámky budú hrať v oslabení. Na trestnú lavicu odchádza Weissmann za hákovanie.

48:11
    Spoza modrej vystrelil kapitán Miro Štefanka a puk je tečovaný na ochrannú sieť.

47:25
    Po Hrudíkovej strele sa k dorážke dostal podstavek, puk si ale cestu za bránkovú čiaru nenašiel.

47:00
    Výbornú robotu pri napádaní odvádzajú Uhnák s Uramom, Brašov má veľké problémy pri rozohohrávke.

46:15
    Wehrs prihral z rohu klziska na stred voľnému Antalovi, jeho strela z prvej ale končí na Chovanovej hrudi.

45:19
    Po Zsókovom prieniku je hra prerušená, pretože Chovanova brána je posunutá.

44:40
    Hra je teraz prerušená po tom, čo Štefanka vystrelil a puk je tečovaný až na ochrannú sieť.

43:50
    Saluga poslal puk pred bránu, kde bol Antal, no ten ho nedokázal usmerniť medzi tri ťrde.

43:05
    Podstavek z bezprostrednej blízkosti trafil iba pred ním stojaceho Molnára a puk končí na ochrannej sieti.

42:19
    Uhnák padol pri svojom prieniku, no podľa hlavného rozhodcu bez cudzieho zavinenia.

41:10
    Zámky sa hneď od úvodu musia brániť, Saluga ale ani na dvakrát neprekonal Chovana.

40:01

Skončila sa nám aj druhá tretina, ktorá bola omnoho bohatšia na góly, ako tá prvá. Zámky sa v nej dokázali dostať do vedenia 0:3, no hostia Dorničovou dorážkou znížili. Nič to ale nemení na fakte, že Zámky majú našliapnuté k titulu!

40:00

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:44
    Od modrej vystrelil Nagy, puk ale končí na zadnom mantinely.

37:59
    Frolík pekne prihral spoza brány, kde bol voľný Weissmann, no ten jeho prihrávku nedokázal spracovať.

36:43
    Zámky hrajú v plnom počte hráčov.

36:00
    Teraz sa bojuje o každý jeden centimeter ľadu, puk vybojoval Polčík a posiela ho cez všetky čiary.

35:10
    Kowalczyk ale vybojoval puk a ten končí v útočnom pásme až pri Polcovi.

34:42
    Bude sa opäť vylučovať. Zámky hrali opäť v šestici!

34:00
    Ospravedlňujem sa za výpadky internetu, no je to zrejme spôsobené zlým signálom v kine v Nových Zámkoch.

33:30
    Brašov Wolves dal gól!
    A je znížené! IVAN DORNIČ vystrelil a sám si dokorčuľoval puk a následne ho aj dorazil. Asistencia: Anta Zsombor.

30:16
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

29:50
    A už je to rozdielom troch gólov! ERIK WEISSMANN ušiel po pravej strane po kľučke na bekhend vystrelil a puk skončil pri Polcovej žrdke! Bez asistencie.

28:15
    A bude sa opäť vylučovať! Zámky hrali v šestici.

27:30
    Polčík prihral Kamešovi a ten oslobodzuje hostí.

26:40
    A opäť ten istý hráč! Brašov sa veru do tempa dostať nevie.

26:15
    Zámky začali výborne. Uram vyhadzuje puk cez všetky čiary.

26:02
    Štefanka fauluje a odchádza na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

25:01
    Dornič sa ocitol sám pred Chovanom, prihrávku však nedostal!

24:20
    Puk má na hokejke Pysarenko, tomu sa však rozohrávka vôbec nedarí.

23:40
    Brašov sa teraz snaží niečo urobiť v útočnej tretine, no tam je výborná obrana na čele s brankárom Chovanom, ten v tejto tretine ešte zasahovať nemusel.

20:25
    Hneď na úvode druhej tretiny idú Zámky do dvojgólového vedenia a titul je stále bližšie a bližšie! Po Uramovej prihrávke sa presadil strelou ponad lapačku PETER POLČÍK. Asistencia: Marek Uram.

20:01

Máme za sebou prvú, no veľmi opatrnú tretinu. Po vyrovnanom priebehu sa dostali Zámky zásluhou Čaládiho do vedenia 0:1, tento stav trvá aj po 20 minútach.
    Druhá tretina začne približne o 19:15.

20:00

19:25
    Zámky sa previnili zakázaným uvoľnením, vhadzovať sa bude po Chovanovej pravici.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:44
    Na druhej strane Uramov pokus, ale ani ten nekončí medzi troma žrďami.

18:10
    Butochnov to skúsil z ľavej strany, jeho strela príklepom končí na zadnom mantinely.

17:30
    Štefanka našiel bravúrne pred bránou voľného Uhnáka, ten ale zoči voči Polcovi neuspel.

16:42
    Zámky sa previnili zakázaným uvoľnením.

16:20
    Dornič strieľa z medzi kruhov, Chovan jeho strelu z prvej vyráža.

15:10
    Polčík prihral Uramovi, no ten bol o puk pripravený skôr ako sa k nemu vlastne dostal.

14:32
    A opäť v akcii hostia! Martin Frolík sa dostal do vyloženej šance, no Polc sa dokázal presunúť a chytil tak strelu sloveského útočníka.

13:07
    Zámky sa dostávajú do vedenia! Nádhernou individuálnou akciou sa prezentoval ERIK ČALÁDI, ten sa od mantinelu natlačil pred bránu a pomedzi Polcove betóny otvára skóre. Asistencie: Miroslav Štefanka, Martin Uhnák.

12:35
    Šiška to vyskúšal od modrej čiary, ale Polc zasahovať nemusel.

12:10
    Stretnutie sa hrá takmer bez prerušenia!

11:30
    Polčík sa šikovne zbavil obrancu, hodil si puk medzi nohy, no aj jemu v rozhodujúcej chvíli puk ušiel a Polc tak zasahovať nemusel.

10:20
    Uhnák vystrelil z pravej strany, Polc si ale postrážil bližšiu žrdku,

10:01
    Máme za sebou prvú polovicu prvej tretine, no zatiaľ sledujeme veľmi opatrný zápas.

09:15
    Saluga sa ocitol úplne osamotený pred Chovanom! No v rozhodujúcej chvíli sa mu puk zaplietol medzi nohy.

08:55
    Weissmann nespracoval prihrávku z hokejky Weissmann a pri puku sú domáci.

08:07
    Uram vystrelil z pravej strany, no puk končí na zadnom plexiskle.

07:11
    Wehrs hľadal pred bránou niekoho zo svojich, no puk smeruje až do stredného pásma.

06:35
    Miro Štefanka nepresne prihral na útočnej modrej čiare a Brašov ide do útoku.

05:33
    Kameš vystrelil od modrej čiary z prvej, no trafil iba nohy Frolíka.

05:15
    Domáci sa previnili zakázaným uvoľnením.

04:40
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, ani jedno z mužstiev si nevie vyprodukovať nejakú vyloženú šancu.

03:30
    Príležitosť dostáva aj štvrtá formácia hostí. Výborné napádanie Ružičku slávi úspech.

02:45
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

02:15
    A už to neplatí! Puk je pri Chovanovi.

01:50
    Frolík nastrelil puk pred Polca, no Weissmann ho tečovať nedokázal. Zámky však zostávajú v útočnej tretine.

01:10
    Weissmann chybuje na modrej čiare a Saluga posiela puk do útočného pásma.

00:43
    Prvá obrovská príležitosť hostí! Uram prihral Polčíkovi, ten sa rútil sám na Polca, no prestrelil! Navyše predtým fauluje Hietamäki a odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

00:01

š
    Zdravím Vás z novozámockého kina.
    Stretnutie sa o malú chvíľu môže začať.

ASC Corona Brašov Wolves: Polc (Fülöp) – Mastaleriu, Hietamaki, Gliga, Zsók (A), Péter (A) – Pisarenko (C), Wehrs, Dornic, Saluga, Antal – János, Nagy, Molnár, Butochnov, Imecs – Dumitru, Bálint, Virág, Petres.

HC Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Kowalczyk, Hrudík, Podstavek, Uram, Polčík – Baron, Kameš, Hurtaj, Frolík, Weissmann – Sucharda, Šiška, Štefanka M. (C), Čaládi (A), Uhnák – Král, Ružička, Štefanka O., Dubec (A).

Rozhodca: Halassy, Lascar – Gangel, Toparceaunu..

Finálová séria medzi Novými Zámkami a Brašovom stále pokračuje.
    Po tom, čo Zámky nevyužili prvý mečbal na zisk titul sa séria za stavu 3:2 presúva do rumunského Brašova. Na horúcim Rumunskom ľade to bude mať slovenský zástupca určite veľmi ťažké, no netreba zabúdať na to, že HC tam už jeden zápas vyhrali.
    V poslednom zápase, ktorý sa hral ako už bolo spomenuté v Nových Zámkoch sa pred vypredanou tribúnou zrodila výhra Brašova 2:3.
    Domáci síce boli podobne, ako celú sériu lepším mužstvom, no hosťom zachytal podobne, ako v predchádzajúcich zápasoch vynikajúci Polc a najmä vďaka nemu, je stav série taký, ako je.
    Zámky sa spoliehajú na vyrovnané 4 formácie, dá sa povedať, že každý jedna dokáže rozhodnúť zápas, čo sa už aj neraz potvrdilo.
    Naopak u hostí vyniká tá prvá, na čele so slovenskými hráčmi Salugom a Dorničom.

Dokážu si Zámky ustrážiť práve elitný útok súpera a vybojovať si titul na súperovom ľade? Tak na túto otázku dostaneme odpoveď dnes od 18:30.
    Prajem príjemný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 34. Dornič (Zsombor) – 14. Čaládi (Štefanka M., Uhnák), 21. Polčík (Uram), 30. Weissmann, 60. Štefanka M.

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Kowalczyk, Hrudík, Podstavek, Uram, Polčík – Baron, Kameš, Hurtaj, Frolík, Weissmann – Sucharda, Šiška, Štefanka M. (C), Čaládi (A), Uhnák – Král, Ružička, Štefanka O., Dubec (A).

Rozhodca: Halassy, Lascar – Gangel, Toparceaunu.