Hull City – Manchester City 0:2 (kon.) | Everton – Cardiff 2:1 (kon.) | Fulham – Newcastle 1:0 (kon.)
Southampton – Norwich 4:2 (kon.) | Stoke City – West Ham 3:1 (kon.) | Sunderland – Crystal Palace 0:0 (kon.)
Swansea – West Bromwich 1:2 (kon.) | Aston Villa – Chelsea 1:0 (kon.)
Aston Villa FC
1:0 (0:0)
Chelsea FC
Sobota 15.03.2014, 18:30 • Stamford bridge • Anglická Premier League

Chelsea padla po 13 dueloch v lige a stráca s Aston Villou všetky tri body! Postaral sa o to nádhernou pätičkou Fabian Delph pár minút pred koncom, využil tak početnú výhodu po vylúčení Williana. The Blues naopak prišli o časť náskoku na prvej priečke, pretože Citizens dnes vyhrali v Hulle a preskočiť ju môže aj zajtra Liverpool. Nebol to zo strany modrých výkon, na ktorý sme zvyknutí, hráči sa najmä v druhom polčase hľadali a hoci mali miestami prevahu a na kopačkách sľubné šance, gól nedali. Preto tri body ostávajú doma. Dnes je to odo mňa všetko, ale zajtra sa na vás teším pri šlágri kola medzi Mahcestrom United a Liverpoolom. Tak si to nenechajte ujsť, teraz ešte prajem príjemný zvyšok večera. (20:23:54)

90+5
    Za rečnenie bol vykázaný na tribúnu navyše aj José Mourinho!

90+4
    Červenú kartu dostal po hrubom faule aj Ramires!

90+4
    To mohlo byť už definitívne k.o. pre hostí, na trávniku sa navyše iskrí .

90+4
    Delph mohol pridať aj druhý gól, po skvelej nahrávke dopredu sa rútil sám na Čecha, po teči brankára však lopta skončila iba na brvne!

90+3
    Do konca duelu ostávaj už len dve nadstavené minúty, všetko nasvedčuje tomu, že Chelsea v lige prvýkrát v roku 2014 odíde naprázdno.

90+2
    Chelsea potrebuje loptu bližšie ku Guzanovi, ale faulom v útoku napríklad tak, ako teraz od Ivanoviča to nepôjde.

90+1
    Ramires videl za faul žltú kartu.

90
    Rozhodca ešte nadstavuje 4 minúty.

89
    Otvorená obrana je voda na mlyn pre The Villans, ktorí majú blízko k trom bodov.

88
    Pomaly sa nám riadny hrací čas napĺňa, Chelsea má problémy s brejkmi súpera a nestíha brániť podľa predstáv.

87
    Benteke mohol pridať poistku po tvrdej strele z hranice vápna, ale mieril do stredu, kde číhal Čech a loptu tak vyrazil.

86
    Villa naposledy vyhrala nad Chelsea v decembri 2011, teraz je k podobnému výsledku veľmi blízko. Všetko jej hrá do karát, kým hostia nie sú vo svojej koži.

84
    To je poriadny škrt cez rozpočet, bez hráča v poli a teraz už aj s inkasovaným gólom na konte. Pritom nebyť Matičovej ruke v závere prvého polčasu, viedli by hráči The Blues.

83
    Aston Villa dala gól! Napokon bude zrejme Chelsea rada, že získa nejaký bod, pretože po ďalšej rýchlej akcii domácich prehráva! Pri rýchlej kontre chýbal v radoch hostí jeden hráč, štyria Villania sa rútili na dvoch obrancov The Blues. Center z ľavej strany do vápna zaznamenal krásnou pätičkou FABIAN DELPH presne k žrdi a nedal Čechovi šancu!

82
    Villa mala k dispozícii rohový kop a pekný center na hlavu Vlaara bol dokonalý. Ten ju však netrafil tak, ako by si prial a mieril len tesne nad spojnicu!

81
    Hazard zahrával priamy kop, ale mieril vedľa brány. Guzan tak nemal prácu a dôvod stresovať sa.
    Góly: 83. Delph

Karty:   7. Baker (AST), 44. Bennett (AST), 68. Benteke (AST), 79. Vlaar (AST) – 25. Willian (CHE), 90+1. Ramires (CHE)   69. Willian (CHE)   90+4. Ramires (CHE), 90+5. Mourinho (CHE)

Aston Villa FC: Guzan – Bennett, Baker, Vlaar, Bacuna – Delph, Westwood, El Ahmadi – Agbonlahor, Benteke, Weimann.
    Náhradníci: Albrighton, Clark, Holt, Lowton, Roinson, Steer, Sylla.

Chelsea FC: Čech – Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta – Ramires, Matič – Willian, Oscar, Hazard – Torres.
    Náhradníci: Ba, Kalas, Lampard, Mikel, Salah, Schürrle, Schwarzer.

Rozhodca: Foy – Bankes, Bryan