Winnipeg – Ottawa 3:5 (kon.) | Tampa Bay – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | NJ Devils – Carolina 5:4 (kon.)
Washington – Arizona 3:2 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Nashville – Columbus 0:1 (kon.)
Dallas – Minnesota 4:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:1 (kon.) | San Jose – Montreal 4:0 (kon.)
NY Rangers – Detroit 3:0 (kon.) | Florida – Boston 2:5 (kon.)
New Jersey Devils
5:4 (1:0, 3:2, 1:2)
Carolina Hurricanes
cz Nedeľa 09.03.2014, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (03:39:32)

New Jersey doma poráží Carolinu 5:4 a připisuje si cenné dva body v rámci stíhací jízdy za elitní osmičkou Východní konference. Devils si ale vítězství pořádně zkomplikovali. V utkání vedli už 4:1, Hurricanes ale dokázali srovnat. Zápas rozhodl až v 54. minutě Ruutu. Výhru si však domácí tým zaslouží.

58:46
    Ward odvolán z brány, hosté hrají vabank...

57:32
    Eric Staal měl na hokejce vyrovnání, tahoun Hurricanes ale ve velké šanci minul pravou tyč!

57:13
    Brodeur proti střele Nashe zasahovat nemusel, puk míjí levou tyč.

55:38
    Devils kombinují v útočném pásmu a šetří čas, Carolině se nyní nedaří.

55:00
    Hostům schází 5 minut, udrží New Jersey vedení?

53:30
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí opět utíkají soupeři a jdou do vedení. Rychle sehraná akce po buly končí gólem, z osy kluziště se pod víko trefil TUOMO RUUTU. Asistence: Marek Židlický, Travis Zajac.

52:39
    Carolina právě vstřelila branku!
    Prokletí Devils v této sezoně je až neuvěřitelné, New Jersey ani dnes nedokázalo udržet solidní náskok proti špatně hrajícímu soupeři. Pěknou branku vstřelil ALEXANDER SJOMIN, když se trefil z otočky z mezikruží, přízemní střela končí v levém dolním rohu branky. Tohle mohl Brodeur chytat. Asistence: Manny Malhotra.

51:38
    Brodeur má další práci, střelu Skinnra z úhlu musí vyrážet ramenem.

50:00
    Jsme v polovině třetí třetiny, Devils vedou nejtěsnějším možným rozdílem i nadále. Udrží Jágr a spol vedení?

48:52
    Ward musí před Jágrem puk přikrýt, hra přerušena.

48:08
    Vhazuje se po pravici domácího gólmana.

47:27
    Tlustý se na pravém křídle neprosadil, hra je krátce poté přerušena.

46:08
    Hurricanes se stále více dostávají do zakončení, Brodeur musel přikrýt další nebezpečný puk.

45:56
    Oba týmy v plném počtu.

45:16
    Vhazuje se po levici Warda.

44:42
    Do samostatného úniku se dostal NATHAN GERBE, který překonal Brodeura nádherně provedeným bekhendovým blafákem. Devils nyní inkasují zcela zbytečný gól při vlastní přesilovce. Asistence: Jordan Staal.

43:56
    Skinner vyloučen za napadení.

42:43
    Jágr nabil v přečíslení tří proti jednomu Zajacovi na osu kluziště, domácí centr ale nechal vyniknout Warda.

42:21
    Nash s Dwyerem nyní pořádně zavařili Brodeurovi u jeho pravé tyče, domácí gólman ale situaci ustál.

41:42
    Vhazovat se bude po levici Warda.

41:01
    Devils nahazují puk do útočného pásma, Hurricanes jsou hned v úvodu třetiny pod tlakem.

40:01

Přestřelku ve druhé třetině ovládli Devils, kteří vedou po dvou třetinách 4:2. Domácí jsou lepší, ve hře Caroliny jsou často hodně hluché pasáže, i tak jsou ale Hurricanes stále ve hře.

35:16
    Carolina po své brance zlepšila hru, ofenzivní podívaná pokračuje.

34:22
    Clowe vybojoval vhazování v útočném pásmu pro Devils.

33:23
    Hosté nakonec ve své přesilovce i sami skórují. Z mezikruží se k pravé tyči trefil nehlídaný JAY HARRISON. Asistence: Alexander Sjomin, Eric Staal.

32:50
    Hosté mění brankáře, Chudobina nahrazuje Ward.

32:50
    Hurricanes hrají velmi špatně, nyní inkasují ve vlastním oslabení. Po řadě nepřesných rozehrávek se puk tentokrát dostal k ADAMU HENRIQOVI, který prostřelil Chudobina střelou přes obránce. Asistence: Patrik Eliáš, Andy Greene.

31:55
    Brodeur podrazil Sjomina, domácí jdou do oslabení.

31:18
    Carolina se snaží reagovat na nepříznivý stav skóre, hostům se však nedaří dostat se do útočného pásma.

30:00
    Polovina utkání pryč, domácí vedou 3:1. Podaří se Devils udržet vedení?

28:57
    Tak to je tedy gólová smršť. Na 3:1 zvyšuje ADAM HENRIQUE, který překonal Chudobina bekhendem z bezprostřední blízkosti. Asistence: Ryan Clowe.

28:33
    Domácí využívají přesilovou hru a podruhé v utkání vedou. Židlický napálil puk jen do mantinelu za bránou, z dorážky se ale prosadil agilní DAMIEN BRUNNER! Asistence: Marek Židlický, Travis Zajac.

27:42
    Dwyer vyloučen za držení.

27:24
    Na druhé straně vystřelil Ryder přes obránce, Chudobin vyráží.

26:21
    Tak to je šťastná branka pro Hurricanes. Puk se po střele od modré odrazil od mantinelu k JEFFU SKINNEROVI, který pálil pohotově na branku. Puk se poté od Brodeura odrazil do sítě. Asistence: Andrej Sekera, Eric Staal.

21:33
    Zajac předvedl pohledný průnik středem, nakonec však nepřesně vypálil.

20:01

Druhá třetina začne cca ve 2:02.

Po první třetině vedou domácí, trefil se totiž Zajac. Devils byli lepší, vedení je zasloužené. Škoda pro domácí tým, že Eliáš nedokázal využí velkou šanci při přečíslení dvou na jednoho.

20:00

19:00
    Minuta do konce třetiny...

18:11
    Devils ujížděli dva na jednoho, Eliáš dostal dobrou přihrávku, jeho povedenou ránu z první ale senzačně vyráží Chudobin!

17:24
    Píská se icing domácích.

16:32
    Nahození z ostrého úhlu vyráží Brodeur.

16:06
    Pěkná kombinační akce Devils, Clowe vypálil z mezikruží, puk ale na poslední chvíli zblokoval Sekera.

15:07
    Devils kombinují v útočném pásmu, schází tomu ale střelba.

13:52
    Hra je v posledních minutách neurovnaná, oba týmy produkují velké množství nepřesností.

13:00
    Hraje se za bránou Devils, Carolina se však do zakončení nedostává.

12:05
    Po snadném zákroku Chudobina se bude vhazovat před brankou Caroliny.

11:45
    Píská se icing Devils.

11:11
    Salvador trefil střelou od modré jen prvního bránícího hráče Hurricanes.

10:29
    A další skvělý Chudobinův zákrok, Clowe odjíždí na střídačku výrazně zklamaný.

09:59
    Clowe jel zcela sám na bránu, jeho forhendový blafák ale vyráží Chudobin!

08:56
    Jágrova pětka se v útočném pásmu neudržela, domácí však kontrolují i nadále kotouč.

08:05
    Eric Staal vystřelil zápěstím zpoza obránce, puk ale Brodeurovu branku míjí.

07:16
    Sjomin vypálil zápěstím přes obránce, Brodeur ale zasahovat nemusel.

06:23
    Brodeur měl problémy u své levé tyče, puk ale dokázal vyrazit za branku.

05:43
    Devils jsou aktivnější, Carolina je pod tlakem domácího týmu.

04:25
    První tlak Devils končí brankou. Jágr vybojoval puk u mantinelu pro Ruuta, který křižnou přihrávkou přes brankoviště nabil na úvodní gól TRAVISU ZAJACOVI. Asistence: Tuomo Ruutu, Jaromír Jágr.

03:49
    Po střele Harrisona končí puk v ochranné síti za Brodeurem.

03:06
    Carolina se v útočném pásmu neprosadila, kupředu tak míří Ryder a spol.

02:07
    Židlický hodně zostra natlačil Malhotru na mantinel, sudí to jako faul neposoudili.

01:11
    Brodeur pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, do ofenzivy se pouští domácí Devils.

00:36
    Lindholm vyzkoušel pozornost Brodeura, jeho střela je ale ztečovaná jen do ochranné sítě.

00:01

New Jersey Devils: Brodeur (Schneider) – Fayne, Greene, Židlický, Gelinas, Merrill, Salvador – Jágr, Zajac, Clowe – Brunner, Eliáš, Henrique – Ryder, Zubrus, Ruutu T. – Bernier, Gionta, Carter.

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Liles, Sekera, Bellemore, Hainsey, Murphy, Harrison – Lindholm, Steel E., Skinner – Sjomin, Staal J., Tlustý – Dwyer, Nash, Gerbe – Malhotra, Loktionov, Bowman..

Podrobná onlajn reportáž začíná v 1:00, nenechte si ji ujít.

Vzájemné zápasy

Z pěti posledních vzájemných duelů zvítězilo New Jersey dvakrát, Carolina třikrát. Poslední zápas ovládli Devils v poměru 5:2.

Carolině letošní sezona nevychází vůbec dobře, na postup do play-off to zatím příliš nevypadá. Po 63 zápasech nasbíral tento tým 63 bodů, ztráta na play-off je už značná, ne však nedohnatelná. Z posledních sedmi zápasů však dokázali Hurricanes zvítězit jen jednou! Stalo se tak, překvapivě, na půdě silného San Jose – 3:2 v prodloužení. Naposledy však Carolina doma prohrála 2:4 s Rangers.

New Jersey je po 64 odehraných zápasech na 11. pozici ve Východní konferenci. Na kontě mají Devils 67 bodů, ztráta na nejbližší pozici zaručující play-off je tedy čtyři body. Z posledních sedmi zápasů Devils vyhráli čtyřikrát, třikrát odešli poraženi. Ve svém posledním zápase prohráli v Detroitu 4:7.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jiří Liebreich

Góly a asistencie: 5. Zajac (Ruutu, Jágr), 29. Brunner (Židlický, Zajac), 29. Henrique (Clowe), 33. Henrique (Eliáš, Greene), 54. Ruutu (Židlický, Zajac) – 27. Skinner (Sekera, Staal), 34. Harrison (Sjomin, Staal E.), 45. Gerbe (Staal J.), 53. Sjomin (Malhotra)

Carolina Hurricanes: Chudobin (33. Ward) – Liles, Sekera, Bellemore, Hainsey, Murphy, Harrison – Lindholm, Steel E., Skinner – Sjomin, Staal J., Tlustý – Dwyer, Nash, Gerbe – Malhotra, Loktionov, Bowman.

Rozhodca: Hebert, Sutherland – Cormier, McElman