Pittsburgh – NY Rangers 3:4 (1:2 po s.n.) | Carolina – Florida 5:1 (kon.) | NJ Devils – Edmonton 2:1 (po pr.)
Arizona – Chicago 2:0 (kon.) | San Jose – Columbus 3:2 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:1 (kon.)
St. Louis – Winnipeg 4:3 (2:0 po s.n.) | Boston – Ottawa 7:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
St. Louis Blues
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Winnipeg Jets
cz Sobota 08.02.2014, 20:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (23:19:05)

3. Mark Scheifele (WPG) 2+0

Zápas je u konce, z vítězství se nakonec radují domácí. Hráči St. Louis se třikrát dostali do vedení a třikrát o něj také přišli, ale nakonec nedovolili svému soupeři utkání otočit. Z dnešního utkání si tedy připisují dva body, Winnipeg se musí spokojit jen s jedním.

V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.
    Vítěznou branku si připisuje T.J. OSHIE.

Tarasenko tvrdou ranou prostřelil brankáře Winnipegu, je rozhodnuto – 2:0!

Ladd netrefil branku – 1:0.

Oshie si položil brankáře Montoyu a posílá svůj tým do vedení – 1:0.

Little se střelou na lapačku neuspěl, Elliott ho vychytal – 0:0.

Steenův pokus skončil jen na betonu brankáře hostů – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Statistiky po prodloužení:

Střely na branku – 26:31
    Vhazování – 33:28
    Vyloučení – 7:9
    Hity – 18:20

Ani pětiminutové nastavení nerozhodlo, na řadu tedy přijdou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Scheifele je vyloučen za hákování. Čeká nás ještě jedno vhazování před brankou hostů.

64:58
    Domácí se v samotném závěru dostali do přečíslení dva na jednoho, Montoyu však nepřekonali!

64:29
    Frolík si najel do nebezpečné pozice, Elliott zasáhl ramenem.

63:43
    St. Louis vyváží puk z obranného pásma.

62:30
    Domácí jsou v prodloužení lepším týmem, ale hosté odolávají.

61:37
    Schwartzova střela byla přibržděna jedním z obranců, a Montoya s ní tak neměl žádný problém.

61:21
    Jackman to zkoušel od modré, ale jeho pokus si nenašel cestu do sítě.

60:47
    Tvrdá střela jednoho z hostů se nevešla mezi tři tyče.

60:01

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, a tak bude zápas za okamžik pokračovat prodloužením, případně samostatnými nájezdy.

60:00

59:45
    Hráči St. Louis tlačí Winnipeg v útočném pásmu!

59:14
    Montoya skryl Bouwmeesterovu ránu ve své výstroji.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny. Diváci vycítili šanci a hlasitě povzbuzují Blues.

58:08
    Domácím se naskytla zajímavá šance na rozhodnutí. Wheeler se provinil sekáním a jde si sednout na trestnou lavici.

56:47
    Scheifele stál nikým nehlídaný mezi kruhy a jen pohotový přesun gólmana Elliotta udržel teď vyrovnaný stav.

57:20
    Trouba vyváží kotouč z vlastního pásma.

56:39
    Winnipeg u puku, hosté se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.

56:05
    Akce hostů zastavena ofsajdem, vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:56
    Jackman tvrdě srazil Frolíka.

53:58
    Oshie tvrdou střelou prověřil brankáře Montoyu, ten obstál.

53:43
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a vyrovnávají stav. Střela DUSTINA BYFUGLIENA od modré čáry prošla domácímu brankáři, který toho příliš neviděl, mezi betony až do sítě. Asistence: Blake Wheeler, Tobias Enstrom

53:18
    Winnipeg si zahraje přesilovou hru, Steen je vyloučen za hákování.

52:48
    U puku jsou však nyní domácí, kteří kombinují ve středním pásmu.

51:01
    Little tečoval střelu od modré čáry jen do horní tyče!

49:43
    Pietrangelo jde na dvě minuty za podražení a Winnipegu se otevírá zajímavá příležitost k vyrovnání.

49:37
    Hráči Winnipegu jsou nastěhovaní v útočném pásmu a snaží se vyrovnat.

49:18
    Střela jednoho z hostů byla sražena do ochranné sítě.

49:05
    Frolík střílel z dobré pozice, ale brankář Elliott jeho střelu dobře viděl a neměl potíže s jejím zastavením.

48:15
    Hraje se nahoru dolů a prakticky bez přerušení.

47:40
    Útočná akce domácích končí zakázaným uvolněním a hra se přesouvá zpět před branku St. Louis.

46:51
    Jets se dostali do útočného pásma, ale nepodařilo se jim ohrozit brankáře Elliotta.

45:00
    Blues tlačí hosty v útočném pásmu.

44:05
    Berglundův pokus zastaven brankářem Montoyou.

42:57
    Stewart tvrdě srazil Enstroma.

42:05
    Jokinen si na Elliotta nepřišel.

40:34
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí se prosadili hned po vhazování a ujímají se vedení. Rychlou akci rozehrál z buly Patrik Berglund, puk se následně dostal přes Jackmana až k JADENU SCHWARTZOVI, který celou kombinaci přesně zakončil. Asistence: Barret Jackman, Patrik Berglund.

40:31
    Bouwmeesterova střela od modré čáry nadělala v brankovišti hostů mnoho problému.

40:01

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku – 13:19
    Vhazování – 23:15
    Vyloučení – 5:8
    Hity – 12:15

Krasná hokejová podívaná pokračovala také ve druhé třetině, diváci musí být jistě spokojeni. V prostřední části jsme viděli jediný gól, o který se postaral Mark Scheifele. Pro útočníka Jets to byl druhý zásah dnešního večera. Stav je tedy nerozhodný a utkání stále otevřené.

40:00

39:59
    V poslední vteřině to ještě zkusil Wheeler, Elliott výborně zasáhl lapačkou.

39:34
    Montoya vyjel za branku, aby pomohl hostům s rozehrávkou.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:46
    Blues nezvládli přechod do útočného pásma, odpískán ofsajd.

38:10
    Vhazování před domácím brankářem.

37:25
    Pobyt Jets v útočném pásmu neměl příliš dlouhého trvání. U puku jsou opět domácí.

36:47
    Elliott se rychle přesunul a ramenem vyrazil Jokinenovu nebezpečnou střelu.

36:31
    Byfuglien zamířil jen do výstroje gólmana Elliotta, rozhodčí přerušuje hru.

34:56
    Na druhé straně výborný zákrok Elliotta proti šanci Frolíka.

34:44
    Oshie vyrazil hned po vhazování do útoku, jeho pokus zastavil gólman Montoya.

34:28
    Domácí brankář si poradil s pokusem O'della a přerušuje hru.

33:13
    Elliott rozehrává zpoza branky.

32:07
    Blues se tlačí do útoku a snaží se o rychlou odpověď.

30:22
    Hosté přeci jen vyrovnávají. Další chybu v domácí obraně potrestal MARK SCHEIFELE, jenž se protlačil do zakončení a bekhendovou střelou rozvlnil síť Elliottovy branky. Asistence: Blake Wheeler, Chris Thorburn.

30:03
    Wheeler se dostal za domácí obranu, Elliotta však nepřekonal!

29:00
    Jokinen je zpět a hosté jsou z nejhoršího venku.

28:37
    Pietrangelova střela končí mimo.

28:04
    Hned po buly se hosté osvobozují.

28:00
    Thorburn je vyloučen za sekání, domácí si zahrají minutovou přesilovku pět na tři!

25:53
    Domácí vyslali na Montoyu několik nebezpečných střel, brankář hostů zatím odolává!

25:00
    Jokinen sice nechtěně, ale velmi nepříjemně trefil Morrowa do obličeje. Domácí útočník odchází rovnou na ošetření, Jokinen je naopak vyloučen na 2 + 2 minuty za vysokou hůl.

24:14
    Domácí se ubránili, pokračuje se v plném počtu.

23:44
    Domácí gólman opět zasahuje proti šanci hostů.

23:15
    Elliott s drobnými problémy nakonec zastavil nepříjemnou střelu, kterou vyslal Setoguchi.

22:14
    Bouwmeester přehnal svoji aktivitu a rozhodčí jej posílá na trestnou lavici za sekání. Přesilová hra pro hosty.

21:50
    Blues v útočném pásmu, Polák zachytil puk na modré čáře.

20:57
    Byfuglien hledal v útočném pásmu některého ze spoluhráčů, slibná šance nakonec zůstala nevyužita.

Hity – 8:6

V první třetině jsme viděli atraktivní hokej, kterému nechyběly šance, góly, ani tvrdé střety. St. Louis je zatím o krok vpřed díky gólu Dereka Roye, ale Winnipeg má stále dost času na to, aby s nepříznivým stavem něco udělal.

20:00

19:36
    Little poslal tvrdě k zemi domácího Shattenkirka.

19:01
    Probíhá poslední minuta úvodní třetiny.

18:50
    Oba hráči dostávají pětiminutový trest za bitku, Stewart je navíc vyloučen za napadení.

18:50
    Další bitku, do které se pustili Stewart a Stuart, velmi rychle ukončili rozhodčí!

18:47
    Scheifele vyloučen za krosček, další přesilovka pro domácí celek.

17:38
    Rychlá akce domácích končí brankou. Morroow našel chytrou přihrávkou DEREKA ROYE, který střelou do horního rohu branky posílá Blues opět do vedení. Asistence: Brenden Morrow, Alex Pietrangelo.

17:20
    Vyhozený kotouč skončil na lavičce Winnipegu. Vhazování ve středním pásmu.

16:50
    Blues se provinili zakázaným uvolněním, hra se přesouvá před Elliotta.

16:28
    Průnik domácího mužstva byl zastaven, Winnipeg se zmocnil puku a vydává se vpřed.

15:38
    Montoya na druhé straně zastavil Backesův pokus.

15:07
    Elliot si poradil se střelou útočníka Wheelera.

12:35
    Sudí oba borce vylučuje na pět minut za bitku.

12:35
    Hned po vhazování se do sebe pustili Reaves a Thorburn!

12:33
    Hosté předvedli pohlednou akci, na jejímž konci stál MARK SCHEIFELE, který srovnává stav utkání. Asistence: Devin Setoguchi, Zach Bogosian.

11:56
    Elliott vytáhl pohotový zákrok proti střele Littla.

10:33
    Domácí svoji přesilovku však nevyužili a naopak jsou nyní sami vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Morrow.

08:31
    Stuart je vyloučen za podražení, domácí mužstvo si zahraje další přesilovou hru.

07:39
    Domácí otevírají skóre zápasu. BRENDEN MORROW dostal přihrávku do ideální pozice a přesnou střelou, která se otřela o tyč, poprvé rozjásal domácí fanoušky. Asistence: Vladimír Tarasenko, Derek Roy.

06:32
    Elliott si připisuje první zákrok, když vyrazil betony nepříjemnou Byfuglienovu střelu.

05:45
    V úvodu jsou zatím aktivnějším celkem domácí, k čemuž jim ale také pomohla přesilová hra, kterou hráli.

05:02
    Brankář Montoya přerušil hru po další šanci domácího celku.

04:32
    Winnipeg v plném počtu.

03:50
    Blues zavřeli hosty v útočném pásmu, obrana Jets zatím odolává.

02:32
    Zároveň je na světě první vyloučení v zápase. Wright zastavil pronikajícího Tarasenka nedovoleným způsobem a je vyloučen za hákování.

02:32
    Tarasenko se šikovným pohybem dostal až do zakončení, Montoya zasahuje lapačkou.

01:38
    Domácí se dostali do přečíslení tři na dva, které však nesehráli ideálně a nakonec ani brankáře hostů neohrozili.

01:20
    Jets získali kotouč na své hole a rozehrávají.

00:43
    Domácí začínají úvodním tlakem.

00:01

Na ledě se objevuje také Vladimír Sobotka, který byl sice nominován do českého výběru, ale do Soči jej nakonec nepustí zranění.

Na ledě začíná úvodní ceremoniál, během kterého jsou divákům představeni hráči, jenž budou už za pár dní reprezentovat svoji zemi na olympijských hrách v Soči.

Předpokládané sestavy:

St. Louis Blues: Elliott (Halák) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Leopold, Polák – Steen, Backes, Stewart – Schwartz, Roy, Tarasenko – Paajarvi, Berglund, Oshie – Morrow, Lapierre, Reaves

Winnipeg Jets: Montoya (Pavelec) – Bogosian, Enstrom, Stuart, Trouba, Pardy, Postma – Ladd, Little, Frolík – Thorburn, Scheifele, Wheeler – Setoguchi, Jokinen, Byfuglien – Wright, O'Dell, Peluso

Rozhodčí: Kozari, McIsaac – Murchison, Nowak.

Domácí obránce Barret Jackman, který strávil celou svoji dosavadní kariéru v dresu Blues, dnes nastoupí ke svému 700. zápasu v NHL!

Češi a Slováci v utkání
    V dresu domácích působí hned dva čeští hráči a jeden Slovák. V základní sestavě Blues se by se měli objevit Roman Polák, naopak zraněný Vladimír Sobotka do zápasu nezasáhne. Jaroslav Halák nastoupí dnes pouze v pozici náhradního gólmana a Dmitrij Jaškin zřejmě dnes další start v NHL nepřidá.

Že bude dnešní utkání pro českého fanouška zajímavé dokládá i to, že další dva krajánci oblékají dres Jets. V akci uvidíme Michaela Frolíka, brankář Ondřej Pavelec dnes začne na střídačce.

Vzájemné zápasy
    Dnešní utkání je čtvrtým z pěti soubojů, které spolu tato mužstva v základní části odehrají. Hned v tom prvním byli úspěšnější Jets, kteří vyhráli po samostatných nájezdech, poté se však dvakrát radovali Blues. Páté střetnutí je na programu v polovině března

Winnipeg – St. Louis 1:2
    St. Louis – Winnipeg 3:2
    Winnipeg – St. Louis 4:3sn

Hosté naopak v St. Louis zakončí svoji šňůru venkovních zápasů a budou si dnes dělat zálusk na bodový zisk. Naposled sice podlehli Washingtonu, ale solidní forma z posledních utkání dokazuje, že Jets nehodlají vzdát boj o play-off. Winnipegu aktuálně patří s celkovým počtem jednašedesáti bodů 6. místo v Centrální divizi a 11. místo v Západní konferenci.

Montreal – Winnipeg 1:2

Domácí dnešním duelem zakončí sérii čtyř zápasů před vlastními fanoušky a proti Winnipegu budou chtít potvrdit svoji dobrou formu. Z posledních tří zápasů zaváhali jen proti Ottawě, které podlehli v prodloužení. Blues dosud nasbírali dvaaosmdesát bodů, což je řadí na 2. místo v Centrální divizi a 3. místo v Západní konferenci.

1. Alexander Steen – 46 bodů (28 + 18)
    2. T. J. Oshie – 46 bodů (14 + 32)
    3. David Backes – 42 bodů (20 + 22)

St. Louis – Boston 3:2pp
    St. Louis – Ottawa 4:5sn
    St. Louis – Nashville 4:3sn

Zdravím všechny hokejové fanoušky. Zámořská NHL dnes nabídne poslední porci zápasů před olympijskou přestávkou a v jednom z nich se proti sobě postaví St. Louis Blues a Winnipeg Jets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vojtěch Jurák

Góly a asistencie: 8. Morrow (Tarasenko, Roy), 18. Roy (Morrow, Pietrangelo), 41. Schwartz (Jackman, Berglund), rozh. náj. Oshie – 13. Scheifele (Setoguchi, Bogosian), 31. Scheifele (Wheeler, Thorburn), 54. Byfuglien (Wheeler, Enstrom)

Rozhodca: Kozari, McIsaac – Murchison, Nowak

Diváci: 19052