Newcastle – Sunderland 0:3 (kon.) | West Ham – Swansea 2:0 (kon.) | Cardiff – Norwich 2:1 (kon.)
Everton – Aston Villa 2:1 (kon.) | Fulham – Southampton 0:3 (kon.) | Hull City – Tottenham 1:1 (kon.)
Stoke City – Manchester United 2:1 (kon.)
Everton FC
2:1 (0:1)
Aston Villa FC
Sobota 01.02.2014, 16:00Anglická Premier League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vážení priaznivci futbalu, vitajte pri 24. kole anglickej Premier League pre sezónu 2013/2014. V dnešnom kole si zmerajú sily Everton FC a Aston Villa FC.

Vzájomné zápasy:
    Aston Villa – Everton 0 : 2
    Everton – Aston Villa 3 : 3
    Aston Villa – Everton 1 : 3
    Aston Villa – Everton 1 : 1
    Everton – Aston Villa 2 : 2

Everton FC je favorit v dnešnom stretnutí. Momentálne okupuje 6. priečku s 42 bodmi a so skóre 35:24. Everton stráca na 5. priečku len 1 bod. V poslednom stretnutí Everton poľahky podľahol Liverpoolu 4:0 a je to už druhý zápas,ktorý domáci nevyhrali. Najlepším strelcom Evertonu je Lukaku s 9 ligovými gólmi.
    Forma: P R V R V

Aston Villa FC stráca na súpera 15 bodov (27b) so skóre 26:32. Aston Villa naopak ťahá dvojzápasovú šnúru bez prehry. V poslednom ťažkom kole zdolala Villa West Brom. 4:3 po góloch: Weimanna, Bacunu, Delpha a Bentekeho. Najlepším strelcom Villy je Benteke s 7 ligovými gólmi.
    Forma: V R P V R

Everton FC: Howard – Stones, Jagielka, Distin, Baines – Barry, McCarthy – McGeady, Barkley, Osman – Mirallas.
    Náhradníci: Robles – Coleman, Gabutt, Hibbert, Naismith, Pienaar, Vellios.

Aston Villa FC: Guzan – Bertrand, Baker, Vlaar, Clark – Delph, Westwood, Weimann, Bacuna – Benteke, Holt.
    Náhradníci: Steer – Albrighton, El Ahmadi, Helenius, Lowton, Sylla, Tonev.

Rozhodca: Madley – Burt, Garratt..

Hráči oboch celkov vybiehajú na hraciu plochu a pripravujú sa na dnešné stretnutie. Dnes domácich nepodporí zranený útočník Lukaku.

1

1
    Stretnutie zahájili domáci hráči výkopom.

1
    Domáci dnes hrajú v modrých hostia v červeno-modrých dresoch.

2
    Everton začal veľmi opatrne postupovať na polovičku Villy. Loptu však nepresne prihral Osman. Vhadzovať bude Villa.

2
    Benteke sa sám nemal šancu presadiť proti obrane Evertonu.

3
    Baines na ľavom krídle nasadil Bacunovi "jasličky", čo hosťujúci obranca nezniesol najlepšie a Bainesa zastavil nedovolene.

3
    Priamy kop Evertonu sa neujal. Domáci však ostanú pri lopte.

4
    A mohlo to byť 1:0! McGready si loptu zo strany potiahol do vápna a následne vyslal krížnu strelu na Guzana. Jeho strela opečiatkovala žrď.

5
    Priamy kop aj pre Aston Villu. Vzidalenosť to je však pridlhá a tak Vlaar rozohral nakrátko.

5
    Pri lopte opäť domáci hráči. Do kombinácie zapájajú aj Tima Howarda.

6
    Nákop na Barkleyho bol pridlhý a končí mimo hraciu plochu.

7
    Do náruče dostáva loptu po prvýkrát domáci gólman po kolmici na Bentekeho.

7
    Lopty sa zmocnili na polovičke aj hostia. Konkrétne Delph hľadal pasom do vápna svojich spoluhráčov.

8
    Villa nemôže pokračovať v útočnej snahe. Verdikt znel jasne: Ofsajd.

9
    A domáci až zo svojich zadných radov. Jagielka si vymieňa loptu s Distinom.

10
    Zopakuje sa nám štandartka pre Everton z úvodných minút. Opäť pri lopte Baines, ktorý pošle center pred Guzana.

11
    No aj s týmto centrom si obrana Villy poradila a poľahky sa oslobodzuje.

12
    Na strede hľadá cestu cez domácu obrannú stenu Delph. Pod tlakom posiela loptu nepresne na Westwooda.

13
    Zatiaľ pre diváka nie moc záživný futbal. Sledujeme skôr vyčkávanie na chybu na oboch stranách.

14
    Osmanova prihrávka na Mirallasa bola pridlhá. Vhadzovať na svojej polke bude Bacuna.

14
    Na opačnej strane nedovolil Weimannovi prejsť Barry.

15
    Vhadzovanie zobral na svoje triko Bertrand. Síce sa mu podarilo nájsť spoluhráča, ale obrana Evertonu loptu odoberá.

16
    Pomaly kombinačný posun Evertonu na polovičku hostí.

16
    Ale karamelky sa zastavujú vlastnými chybami. Tentokrát Jagielka nedokázal spracovať ideálne loptu a tá mu odskočila za postrannú čiaru.

17
    Jagielka v súboji s Bentekem pri rohovej zástavke prehral. Pre hostí je to však iba vhadzovanie.

18
    Veľmi opatrný fubal na oboch stranách. Pri lopte ale stále sledujeme viac domácich ako hostí.

19
    Jediné čo zatiaľ oživuje atmosféru na štadióne sú chorále ozývajúce sa spoza bránky Evertonu.

20
    Westwood po faule na Mirallasa dostáva len dohovor od hlavného arbitra.

21
    Nedovolene zakročil na opačnej strane aj Stones.

22
    Baines po kolmici za obranu stál v ofsajde. Na ofsajdy je to 2:1.

23
    Osman vyslal loptu na rozbehnutého Bainesa. Tomu sa nepodarilo prejsť cez Bacunu, ale je to aspoň rohový kop pre domácich.

24
    No ani túto šancu sa domácim využiť nepodarilo a po razantnom odkope Clarka končí lopta pri Howardovi.

24
    Domáci sa ale rýchlo presúvajú pred Guzana. McGeady a Baines predviedli nádhernú narážačku, no Baines sa cez húf hráčov opäť nepresadil.

25
    A celá akcia hasne na kopačke Barkleyho, ktorý si loptu pred Guzanom nakopol príliš dopredu.

26
    Na opačnej strane vytiahol Jagielka čistý zákrok v pokutovom území proti Bentekemu.

27
    McGeady sa prezentoval strelou na bránku. Bohužial ju zamieril len na stred, kde stál pripravený Guzan.

28
    A ďalší pas Osmana do ofsajdu. Tentokrát v ňom stál Mirallas.

29
    Pred Howarda zavítali hráči Aston Villy. Po menšej kombinácií sa k strele ponúkal Vlaar. Stopér hostí z prvej strieľa veľmi nepresne.

30
    Stones našiel na hranici vápna McGeadyho, ten sa tiesnený snažil nájsť streleckú pozíciu, čo sa mu nakoniec nepodarilo a loptu posúva na stred ihriska.

31
    Baines stráca loptu a hostia rýchlo smerujú dopredu.

32
    A ako rýchlo vyštartovali tak rýchlo aj končia vďaka Bentekemu a jeho ofsajdu.

32
    A opäť ten istý hráč a tá istá chyba.

33
    Stones sa teraz nebezpečne pohrával s loptou vo svojom vápne proti Weimannovi.

34
    Aston Villa dala gól!
    Všetko sa to zrodilo, keď Delph čisto odzbrojil na strede ihriska Barkleyho. Následne poslal loptu na LEANDRA BACUNU a v prečíslení 2 na 1 sa Bacunovi podarilo skórovať po narážačke s Bentekem. Howardovi lopta prešla pomedzi nohy.

36
    Domáci hráči ostávajú zaskočení. Takto si priebeh stretnutia nepredstavovali.

36
    Navyše sa im nepodarilo zúžitkovať ďalší rohový kop.

37
    A je tu ďalší rohový kop.

37
    Bainesov center poľahky likviduje Clark hlavičkou von z vápna.

38
    Po kombináci pred vápnom vybojoval ďalší rohový kop McGGeady. Clark riešil situáciu rázne.

39
    Osman sa rozhodol rozohrať nakrátko, no tiesnený McCarthy loptu do vápna nedostane.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva niečo menej ako 5 minút a hráči Evertonu zvyšujú nátlak na obranu Villy. Podarí sa im zrovnať do polčasu?

41
    Postup Evertonu z vlastnej polky na polku súpera je pomalý. Domáci by sa neradi dopustili ďalšej chyby.

42
    Stones na Barkleyho. Ten bol Clarkom na hranici 16-tky ozbrojený čisto.

43
    Barkleyho pas na Mirallasa bol pridlhý. Loptu kontroloval Guzan a bude nasledovať odkop od bránky Villy.

44
    Mirallas vo vápne nemohol pokračovať v hre. Stál totiž v ofsajde.

45
    Nadstavuje sa +1 minúta.

45+1
    Barkley si po narážačke s McGeadym pýtal penaltu po ruke Clarka. Piskot hlavného arbitra však neprišiel.

45+1

Prvý polčas je za nami. Sledujeme veľmi opatrné stretnutie na oboch stranách. V úvode stretnutia mal šancu na rýchli gól McGeady no jeho strela iba opečiatkovala ľavú tyč Guzanovej bránky. Po tichej fáze prišiel gól po narážačke Bentekeho s Bacunom. Druhý menovaný sa z uhla proti Howardovi nemýlil a poslal Aston Villu do vedenia.

Štatistiky:
    Držanie lopty:70%-30%
    Strely celkom:5-2
    Strely na bránku:1-1

Všetko je pripravené na druhý polčas, ktorý začne o pár okamžikov.

46

46
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Barkley, prichádza Pienaar.

47
    Druhý polčas zahájili hostia výkopom. Dlho to nevydržalo a lopty sa zmocnili hráči Evertonu, ktorí sa musia druhú polku naozaj snažiť.

48
    Ale domácim stále chyba presnosť a loptu strácajú bez snahy hostí.

48
    Do kombinácie domáci zapájajú aj čerstvú posilu Pienaara.

49
    Ale hra prebieha v tempe v akom prebiehala prvý polčas. Hrá sa prevažne v strede hracej plochy.

50
    Pred otravným Holtom čistil Jagielka.

51
    Na opačnej strane hodil na krídlo Pienaar Mirallasa. Tomu sa podarilo poslať prízemný center pred Guzana, no žiaľ len na kopačku Vlaara.

52
    Osmanov center preletel pár centimetrvo od hlavy Kevina Mirallasa. Zatiaľ Everton tlačí no bez gólového efektu.

53
    A ďalší center do vápna Villy. Tentokrát to skúšal Stone ale adresáta nenašiel.

54
    Takýto priebeh stretnutia Ville vyhovuje. Domácim hostia dovolia kombinovať len pred Howardom.

55
    Osman zobral celú zodpovednosť na seba. Vlaarovi z kopačky odobral loptu. Následne poľahky vošiel dovápna a vyslal z ťažkého uhlu strelu na Guzana, ktorá preletela okolo ľavej tyčky.

57
    Karamelky pokračujú. Mirallas vybojoval rohový kop, ktorý si aj sám zahrá.

58
    Mirallas si to môže zopakovať po Osmanovej zblokovanej strele.

58
    A do tretice všetko dobré. Tentokrát to zahrá Baines z druhej strany.

59
    Baines si nakrátko narazil s Pienaarom. Podľa čiarového rozhodcu stál Baines v ofsajde.

60
    Hodina hry je za nami. Na strane Aston Villy sa chystá striedanie. No zatiaľ sa venujme hre. Mirallas predviedol dlhý a nádherný šprint za obranu. V poslednej chvíli ho však skvelo odzbrojil Baker.

61
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Holt, prichádza El Ahmadi.

62
    Nervozita sa na ihrisku stupňuje. Delph nedovolene poslal na zem Osmana.

63
    Stones našiel vo vápne hostí Osmana. ten sa pohybom tela zbavil brániacého hráča a z otočky vypálil na Guzana. Táto strela gólmana Aston Villy neohrozila.

64
    McGeady proti Delphovi. Hosťujúci hráč v sklze loptu odkopol a budeme sledovať rohový kop Evertonu.

65
    Ale ani tentokrát Everton neťaží. Avšak Mirallas si môže center zopakovať.

65
    Lopta prepadla na Pienaara. Ten sa s loptou moc nehral a vyslal strelu žiaľ len do Guzanových rúk.

66
    Hosťom sa podarilo dostať spod nátlaku. Ďalšiu akciu Evertonu zakladá Jagielka.

67
    Baines v ôsmom ofsajde domácich.

67
    Stonesova nahrávka na McCarthyho bola málo silná. Loptu teda dostáva do bezpečia Delph.

68
    A ďalší ofsajd, v ktorom bol chytený Mirallas.

69
    Baines faulovaný Bacunom. Bude nasledovať center do vápna Villy. Navyše domáci chystajú striedanie.

70
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Stones, prichádza Naismith.

71
    Bainesov center preletel cez nejednu hlavu. Barryho hlavičku vytlačil ku tyčke Bacuna.

71
    A ani desiaty rohový kop Everton nezúžitkoval.

73
    A znovu to čo celý druhý polčas. Everton zo zadných radov pomaly postupuje pred Guzana.

73
    Pienaarov center zblokovaný. Domáci ostávajú pri lopte a na polke Villy.

74
    Everton FC dal gól!
    A domácim sa to konečne podarilo. Sériu nahrávok na jeden dotyk ukončil oblúčikom za obranu Pienaar, kde našiel čerstvú posilu Evertonu a to STEVENA NAISMITHA. Ten sa pred Guzanom nemýlil a loptu poslal k ľavej tyčke. Je zrovnané a my začíname od začiatku.

75
    Dá sa povedať, že tento gól si Everton naozaj zaslúžil za celý druhý polčas.

77
    Mirallas opäť pri rohovej zástavke. Jeho center sa však znovu neujal.

77
    Benteke si v 16-tke Evertonu pomohol pri spracovaní rukou čo neušlo pozornosti hlavného arbitra.

78
    A Everton začína od Distina cez Jagielku na Pienaara. Všetko pekne pomaly zozadu.

80
    Do konca stretnutia je niečo menej ako 10 minút. Vhadzovanie na polovičke Evertonu. Vhadzuje Bertrand.

80
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Vlaar, prichádza Albrighton.

81
    Na pravej strane sa snažil presadiť McGeady cez Bertranda. Neúspešne. Bertrand je dnes silnou posilou Villy.

82
    Bainesovi sa podaril loptu dostať cez dvojicu brániacich hráčov, no do vápna to už nešlo.

83
    Hráči Aston Villy si v kontakte s loptou celý druhý polčas minimálne. Loptu len odkopávajú preč od Guzana.

84
    Tentokrát sa k lopte pred Howardom dostal Weimann. Jeho strela však ani z ďaleka nesmerovala medzi tri tyče.

84
    Na opačnej strane poslal k zemi Mirallasa Clark. Je tu štandartka z dobrých 30 metrov.

85
    Neuveriteľný zvrat! Pri lopte stál KEVIN MIRALLAS. Jeho strela sa ponad múr stočila k pravej tyčke Guzana, ktorý v tomto prípade bol prikrátky. Nádherná strela Mirallasa dostáva Everton do vedenia.

86
    Prvú žltú kartu stretnutia vidí Baines.

87
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza McGeady, prichádza Hibbert.

87
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Weimann, prichádza Tonev.

88
    Tak pred Villou stojí neľahká úloha.

89
    Navyše sa vo vápne hostí s loptou predieral Osman, ktorý hľadal Naismitha. Jeho prihrávku prerušil Clark. Rohový kop pre Everton.

89
    Lopta padla na hlavičku Naismitha. Ten chcel prekvapiť Guzana, no gólman bol pripravený a loptu pohotovým zákrokom vyráža do bezpečia.

90
    Nadstavujú sa +4 minúty.

90+2
    Domáci v neustále pri lopte. Vysoké napádanie Villy konči prevažne faulom ako tentokrát, previnil sa Tonev voči Distinovi.

90+3
    Tonev sa na ľavom krídle snažil loptu zatočiť pred Howarda. Lopta však cez McCarthyho neprešla.

90+4
    Albrighton to skúšal z 20 metrov. Jeho strela bola vytlačená milimeter nad brvno Howardovej bránky. V samom závere prvý roh pre Aston Villu.

90+4
    No rohy ostávajú v dnešnom stretnutí nevyužité.

90+4

Je za nami stretnutie medzi domácim Evertonom a Aston Villou. Do druhého polčasu sme vstúpili za stavu 1:0 pre hosťujúci celok. Domáci celý druhý polčas mali nie len územnú ale aj streleckú prevahu. Zaslúžene zrovnať sa podarilo Evertonu strelou striedajúceho Naismithav 74. minúte. O 11 minút neskôr sa prezentoval nádherným gólom z priameho kopu hráč s číslom 11 Mirallas čím zabezpečil výhru pre domácich.