Heerenveen – Den Haag 3:0 (kon.) | Zwolle – Kerkrade 3:1 (kon.) | Heracles – Breda 1:2 (kon.)
Alkmaar – Groningen 2:0 (kon.)
SC Heerenveen
3:0 (0:0)
HFC ADO Den Haag
cz Sobota 01.02.2014, 18:45 • Abe Lenstra Stadion (Heerenveen) • Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Příjemný podvečer s fotbalem, dnes nás čeká souboj v rámci nizozemské nejvyšší soutěže, ve kterém se střetne domácí SC Heerenveen s hosty HFC ADO Den Haag. Přeji příjemný prožitek z utkání.

Heerenveen je po 20 odehraných zápasech na páté ligové pozici s 30 nasbíranými body. To vše při průběžném skóre 45:37. Forma týmu není však nijak oslnivá. Z posledních sedmi zápasů tým třikrát prohrál, stejný počet zápasů i vyhrál a jednou remizoval. Naposledy hráli Heerenveenští v Cambuuru, kde prohráli 1:3.

Haag je ve výrazně horší pozici, alespoň co se týká umístění v ligové tabulce. Po 20 odehraných zápasech má tým 20 bodů při skóre 25:45, což značí 16. příčku – tedy prví sestupovou. Na pozice, které zaručují ligovou příslušnost i pro další ročník však nemá Haag takovou ztrátu.

Vzájemné zápasy

Z posledních pěti vzájemných zápasů se radoval Haag z vítězství dvakrát, Heerenveen jen jednou. Dvakrát se remizovalo, což byl případ i posledního vzájemného duelu – 1:1.

SC Heerenveen: Nordfeldt – van Anholt, Otigba, Kum, Diijks – de Roon, Ziyech, van den Berg – Lurling, Finnbogason, Basacikoglu.
    Náhradníci: La Parra, de Kamps, Slagveer, Zomer, Vandenbussche, Sinkgraven, Marzo.

HFC ADO Den Haag: Coutinho – Malone, Zuiverloon, Beugelsdijk, Meijers – Bakker, Holla, van Haaren – Schet, van Duinen, Alberg.
    Náhradníci: Wormgoor, Gouriye, Kanon, Merencia, Zwinkels, Kramer, Cabral.

Rozhodčí: Janssen – Brink, Strijker.

1

2
    Domácí drží balon zatím častěji, fotbalisté Haagu se s míčem zatím nepotkali.

3
    Standardní situaci Haagu odvrací připravený Otigba.

4
    Své štěstí zkusil z vápna střílející Finnbogason, branku ale netrefil.

5
    Hra přerušena, ošetřován je jeden z hostů.

6
    Van Anholt napálil balon z voleje na branku Coutinha, ten ale dokázal balon zastavit.

7
    Od branky rozehrává Nordfeldt.

8
    O nůžky se pokusil Finnbogason, balon ale letí vysoko nad břevno.

10
    Balon mají domácí, kteří si připravují souvislou kombinaci.

11
    Domácí budou rozehrávat rohový kop...

12
    Centr z něj je ale příliš dlouhý a končí jen v zámezí.

13
    Od branky bude rozehrávat Nordfeldt.

14
    Hraje se na středovém kruhu, hra je plná nepřesností.

15
    Van den Berg hlavičkuje po centru ze standardní situace, Coutinho ale balon chytá u levé tyče!

17
    Holla střílí z voleje těsně vedle pravé tyče!

19
    Žlutou kartu dostává van Haaren (HFC ADO Den Haag).

20
    Balon mají domácí, kteří kombinují na půli hřiště.

21
    Od branky bude rozehrávat Coutinho.

23
    Po příliš dlouhé přihrávce na levé křídlo v podání Otigby balon domácí ztrácí.

25
    Velký zmatek před brankou hostů, Coutinho ale tento tlak ustál a míč chytá.

27
    Od branky rozehrává Nordfeldt, domácí mají silnou převahu.

29
    Po útočném faulu Basacikogla rozehrávají hosté.

31
    Fotbalisté Haagu poprvé obléhají vápno soupeře, k zakončení se ale zatím nedostali.

32
    Centr z přímého kopu odvrací do bezpečí Kum.

34
    Centr z levého křídla odvrací hlavou Beugelsdijk.

36
    Snadný zákrok si připisuje Coutinho, střela van den Berga ho nemohla ohrozit.

38
    Konec poločasu se blíží, na výraznější šance v posledních minutách čekáme.

40
    Od branky bude rozehrávat zatím spíše unuděný Nordfeldt.

42
    Balon kontrolují hlavně domácí, Heerenveen měl po celou dobu první půle herní převahu.

45
    Žlutou kartu dostává van Anholt (SC Heerenveen).

45+1

Druhý poločas začne cca v 19:49.

V první půli měli herní i územní převahu domácí fotbalisté, Heerenveen se ale střelecky prosadit nedokázal. Rozhodne se tak až ve druhé půli.

46

48
    Druhý poločas je zatím hodně opatrný, nikdo nechce chybovat.

51
    Žlutou kartu dostává Schet (HFC ADO Den Haag).

52
    Prudký centr do vápna Haagu odvrací Zuiverloon.

53
    Hra je přerušena, ošetřován je Finnbogason.

55
    Domácí to zkusili středem, Lurling ale branku přestřelil.

57
    Domácí mají převahu a kombinují na útočné půli.

58
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Gólman Coutinho se hodně zlobí, tato branka ale platit bude. Po centru ze standardní situace Coutinho na trávníku balon sice zkrotil, balon mu ale zřejmě trochu utekl. KENNY OTIGBA se tak postaral o snadnou dorážku, není však jednoznačné, jestli domácí hráč soupeři balon nevykopl z náruče.

60
    Domácí branka nabudila, Heerenveen tlačí soupeře i nadále na útočné půli...

62
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Bakker, přichází Kramer.

63

67
    Domácí budou zahrávat pokutový kop!

68
    Heerenveen jde do dvoubrankového náskoku, pokutový kop proměnil ALFREð FINNBOGASON!

71
    Heerenveen má výraznou herní převahu, nic nenasvědčuje tomu, že by se dnes měl konat obrat v barvách Haagu...

74
    Haag začíná více riskovat, hosté věnují více energie do ofenzivy. Na útočné půli vhazuje Meijers.

76
    Ze střední vzdálenosti to zkusil van den Berg, balon jde ale nad.

79
    Od branky bude rozehrávat Coutinho, balon mají hosté.

82
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Lurling, přichází van La Parra.

84
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

87
    Zápas se blíží ke svému konci, domácí Heerenveen má i v závěru převahu a tři body si jednoznačně zaslouží.

89
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

90
    Centr z něj byl ale příliš dlouhý a končí u postranní čáry.

90+1
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Ziyech, přichází Sinkgraven.

90+2
    Korunku domácímu triumfu dává útočník RAJIV VAN LA PARRA, který využil velké bohorovnosti obrany Haagu a trefil prudce k pravé tyči.

90+3
    Nastaveny byly 3 minuty.

Heerenveen doma poráží Haag jednoznačně 3:0, za domácí se trefili postupně Otigba, Finnbogason a La Parra. Domácí byli lepší a zaslouženě vítězí, Haagu dnes takřka nic nepovolili a získali cenné tři body.

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (20:44:40)