Jugra Chanty-Mansijsk – Omsk 2:1 (kon.) | Jekaterinburg – Barys 6:2 (kon.) | Novgorod – HC Slovan 2:3 (kon.)
Kazaň – Lev 2:3 (2:3 po s.n.) | D. Moskva – Riga 2:4 (kon.)
po s.n. (2:3)
Ak Bars Kazaň
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Lev Praha
Piatok 24.01.2014, 16:30KHL

To je už odo mňa pre túto chvíľu všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:10:31)

Je dobojované! Pražania nakoniec otočili zápas, ktorý sa pre nich už od prvej minúty nevyvíjal priaznivo. Tri sekundy pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 2:2 Nemec a v samostatných nájazdoch získal pre Levov druhý bod Martin Thornberg. Ďalší zápas čaká hostí v Moskve s Dinamom.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC LEV Praha.
    Gól strelil MARTIN THORNBERG.

Petružálek už po druhý krát Vehanena neprekonal a je koniec.

Thornberg skóroval strelou medzi betóny Garipova. 2:3

Petružálek domácich podržal bekhendovým blafákom. 2:2.

Nádherne to spravil Thornberg, ktorý zasunul puk do odkrytej bránky. 1:2.

Na druhej strane Pesonen netrafil medzi betóny Vehanena.

Garipov si poradil s druhým nájazdom Kapanena.

Bekhend Ullstroma skončil mimo.

Petružálek trafil len do betónov Vehanena.

Kapanen si počkal na pohyb Garipova a puk poslal pomedzi betóny. 1:1.

Pesonen trafil perfektne do pravého horného rohu. 1:0.

Na strane hostí Thornberg nedokázal prehodiť betón Garipova.

Burmistrov to prekombinoval, puk mu ušiel.

Začínať budú domáci....

Samostatné nájazdy začínajú.

Predĺženie nerozhodlo a tak nasledujú samostatné nájazdy.

Martin Platko

Góly a asistencie: 1. Pesonen (Stapleton), 55. Stapleton (Heshka, Medvedev) – 34. Kapanen (Ševc, Azevedo), 60. Nemec, rozh. náj. Thornberg

Ak Bars Kazaň: Garipov (Barulin) – Kornejev, Nikulin, Heshka, Medvedev, Zacharčuk, Osipov, Jarullin – Tereščenko, Petrov, Lukojanov – Stapleton, Pesonen, Burmistrov – Svitov, Golubev, Obuchov – Petružálek, Milovzorov, Tkačjov.
    Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Nakládal, Oystrick, Nemec, Gragnani, Jaakola, Mikuš – Azevedo, Novotný, Ullström – Zackrisson, Vrána, Thörnberg – Ridderwall, Kapanen, Řepík – Pacovský, Cingel, Matai.

Rozhodca: Komarov, Šchenjov – Zacharenkov, Šichanov.