Carolina – Calgary 0:2 (kon.) | Columbus – Tampa Bay 3:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 5:1 (kon.)

2. Dustin Byfuglien (WPG) (0 + 2)
    3. Devin Setoguchi (WPG) (1 + 0) (04:45:28)

Československá stopa v utkání

Ondřej Pavelec (WPG) (18 zásahů)
    Michael Frolík (WPG) (1 + 0), 4 střely na branku, čas na ledě: 17:21
    Radim Vrbata (PHX) (0 + 0), 0 střel na branku, čas na ledě: 13:33
    Martin Hanzal (PHX) (0 + 0), 1 střela na branku, čas na ledě: 16:38
    Rostislav Klesla (PHX) (0 + 0), 1 střela na branku, čas na ledě: 17:09

Není pochyb o tom, kdo dnešní zápas ovládl. Winnipeg Jets pod novým trenérem ukázali fanouškům v domácí hale skvělý výkon a také díky parádnímu využití přesilových her odchází do kabin vítězně. Ondřej Pavelec dostává poděkování od svých spoluhráčů za výkon v brance. Ještě si počkejme na nejlepší hráče zápasu.

60:00

59:33
    Ještě jednou je děj pozastaven, stalo se tak ve středním pásmu, když se Winnipeg dostal do postavení mimo hru.

59:15
    Už se hraje znovu pět na pět, ale Coyotes s výsledkem jen těžko něco udělají a zatím pouze vyhazují do střední třetiny.

58:50
    Hrálo se delší dobu bez přerušení a až v tuto chvíli rozhodčí hvízdl na píšťalku. Sedmdesát vteřin před koncem se vhazuje po levici Smithe.

58:05
    Opět Phoenix vahzuje alespoň do střední třetiny, ale domácí to mrzet nemusí.

57:30
    Jets už nemusí nikam spěchat a mohou šetřit síly na další utkání, přesilová hra jim tak poskytuje výhodu ještě větší v samotném závěru zápasu.

56:42
    I tentokráte začínají domácí svou přesilovou hru v útočném pásmu, ale nevydrželi tam dlouho, Yotes vyhazují.

56:16
    A znovu. Rozhodčí posílá na trestnou lavici také v tomto případě hráče Phoenixu. Hosté jsou za katrem skoro častěji než na střídačce. Vyloučen za nesportovní chování je Keith Yandle.

55:38
    Po vhazování se snaží beci Stíhaček co nejdříve dostat pryč z vlastního obranného pásma a zdá se, že to pro ně problém nebude.

55:25
    Ondřej Pavelec snadno zakrývá letící puk a přerušuje hru, vhazovat se bude hnet po konci reklamní přestávky.

55:00
    Hra probíhá kolem branky Winnipegu, ale obránci v modrých drsech odvádí svou práci precizně a nenechají soupeře střílet.

54:10
    Po dlouhé době také šance pro Phoenix, Ondřej Pavelec měl co dělat, aby se proti nečekané akci stačil rychle přesunou zpátky ke své pravé tyčce.

53:20
    Vhazování po levici Smithe opět vyhrál Winnipeg a snaží se znovu naladit zpět na střeleckou vlnu, jenže obránci Yotes už dávají větší pozor.

52:25
    "Standing ovation" jásá komentátor utkání. A není se čemu divit, fanoušci opravdu ve stoje tleskají nejen svému týmu za parádní hru, ale i novému trenérovi. Ten v organizaci Jets začal nejlépe, jak to šlo.

51:59
    Jako na střelnici si musí připadat gólman Yotes, už při hře pět na pět na něj léta jedna střela za druhou a fanoušci jásají.

51:12
    Hosté mohou být spokojen alespoň s tím, že jejich brankář aktuálně odolává většině pokusů soupeře, ale Winnipeg se nehodlá vzdát útočné třetiny.

50:30
    Opět přerušená hra u stejného muže, Smith rychle stačil zalehnout letící pryž do brankoviště a zachraňuje situaci.

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 14. Jokinen (Byfuglien), 18. O'Dell, 29. Wheeler (Scheifele), 45. Frolík (Pardy, Little), 50. Setoguchi (Byfuglien, Ernstrom) – 13. Ekman-Larsson (Boedker, Vermette)

Winnipeg Jets: Pavelec – Enstrom, Bogosian, Trouba, Stuart, Ellerby, Pardy – Frolík, Little, Ladd – Wheeler, Scheifele, Thorburn – Byfuglien, Jokinen, Setoguchi – Peluso, O'Dell, Wright
    Arizona Coyotes: Smith – Morris, Yandle, Ekman-Larsson, Stone, Schlemko, Klesla – Vrbata, Hanzal, Doan – Boedker, Vermette, Klinkhammer – Moss, Ribeiro, Korpikoski – Szwarz, Halpern, Bissonnette

Diváci: 15 004