1:0 (0:0)
KV Kortrijk
cz Streda 18.12.2013, 20:45 • Ghelamco arena • Belgický pohár

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (22:40:52)

Zápas je u konce, domácí v něm byli po celou dobu lepší, branky se ale dočkali až v 87. minutě. Ta přesto stačila k vítězství.

90+2
    Domácí kontrolují závěr zápasu. Hosté se nemohou dostat na dostřel domácí bráně.

90
    Sudí v dnešním zápase nastaví ještě tři minuty.

90
    K rozehrání přímého kopu se postavil Kage, míč však neletěl přesně.

90
    Soumahoro se tlačil do dalšího ofenzivního výpadu, hostujícímu Pavlovicovi nezbývalo nic jiného než zatažení za záchrannou brzdu. Žlutá karta.

87
    Benito Raman nahradí na poslední tři minuty Santiniho.

85
    Za následně oslavy branky vidí hned Soumahoro žlutou kartu.

85
    Gent právě vstřelil branku!
    Domácí se přeci jenom dostávají do vedení a svoji herní převahu přetavují v úvodní branku duelu. Napotřetí se domácí útočník YAYA SOUMAHORO dočkal. Pěkně se prokličkoval hostující obranou a následně umístil míč do horní části brány Kortrijku.

82
    Znovu Soumahoro, tentokrát se rozhodl přímo pro střelu, která ovšem mířila mimo.

81
    Soumahoro našel centrem Keeta, ten však balón poslal přímo do náruče hostujícímu brankáři.

78
    Matton nemohl zpracovat míč na hranici šestnáctky domácího celku. Pokud by se tak stalo, mohlo by být s domácími špatně. Přesto že jsou v dnešním zápase herně lepší. Branky ale chybí na obou stranách.

76
    Poslední střídání domácího Gentu. Soumahoro nahradí Dejaegereho.

74
    Střídání hostí. De Smet je nahrazen Mattonem.

73
    A znovu se žlutí. Karetní upozornění tentokrát směřuje k hostujícímu týmu.

69
    Zároveň Kage dokázal najít v jasné šanci svého spoluhráče Dejaegereho, který míč v jasné šanci kopl vysoko nad!

68
    Druhé střídání domácích. Hubert nahradí Van Der Bruggena.

67
    Do dobré pozice k ohrožení hostující brány se dostal i aktivní Dejaegere, ani on ale nezamířil přesně.

63
    Asare se znovu snažil prosadit z pravé strany, jeho pokus byl ale sražen mimo.

60
    Střídají poprvé i domácí. El Ghanassy přenechá místo na hřišti Kageovi.

59
    Santini prozkoušel znovu hostujícího brankáře, jeho pokus ale nebyl příliš důrazný.

55
    Dlouhý centr Zukanoviče končí v rukavicích pozorného brankáře hostí.

52
    Domácí Asare na začátku druhého poločasu vidí žluou kartu.

49
    Druhý poločas je zatím opatrný, s míčem na kopačkách ale více hrají domácí fotbalisté.

46
    Hosté v poločase vystřídali. Capon je nahrazen Chevallierem.

46

První poločas branku nepřinesl, jasně aktivnějším byli domácí, kteří ke dvěma brankám rozhodně neměli daleko. Nejprve jim sudí odepřel poměrně spornou penaltu, následně je od úvodnní branky dělily jen centimetry.

Druhý poločas začne přibližně v 20:50.

45+1
    Pedersen dopravil míč do branky, radost domácího útočníka ale kazí praporek sudího. Pedersen byl již v ofsajdu.

45
    Rozhodčí nastaví v prním poločase jednu minutu.

43
    Lepointovi je odpískán ofsajd.

39
    Po chybě v obraně hosté se do další akce tlačil domácí útočník Pedersen, jeho střela ale končí jen v náruči přirpaveného brankáře hostí.

37
    Pedersen zkouší něco vymyslet s míčem na polovině soupeře, jeho spoluhráči jsou ale obsazeni.

35
    Domácí mají poslední minuty jasně více ze hry, skóre se jim ale ještě změnit nepodařilo.

32
    Další dobrá šance domácích! Asare a Neto se dostali do rychlého brejku dva na jednoho, ke střele se odhodlal první jmenovaný, mířil ale vysoko nad.

31
    Pedersen přenechal míč na pravé straně El Ghanassymu, jehož rána ale nebyla moc přesná.

30
    První půlhodina hry je za námi, viděli jsme v ní zatím spíše opatrnou hru, mírně navrch mají ovšem domácí fotbalsité. Zatím jim ale není přáno.

27
    První žlutá karta je tady, vidí ji hostující Santini za fyzický kontakt s protihráčem.

24
    Fanoušci z ochozů pískají na hlavního sudí, hra však pokračuje směle dále.

22
    Ale pozor! Reynaud v pokutovém pásmu poslal nevybíravě k zemi domácího Dejaegereho a měla se pískat penalta. Sudí Verbist ale zůstává klidný.

17
    První vážná šance zápasu a v ní domácí Dejaegere, kterého našel nápaditým pasem El Ghanassy. Domácí Dejaegere přebral míč na hranici velkého vápna, naběhl si ještě blíže k bráně, nakonec ale jeho pokus byl sražen mimo.

13
    Dalekonosný pokus domácího Pedersena nemohl hostujícího Keera vůbec zaskočit. Rána se domácímu střelci nepodařila.

10
    Úvodních deset minut duelu nám žádnou zajímavou situaci nepřineslo, hraje se zatím velmi opatrně.

8
    Hostující Coulibaly se dostal do postavení mimo hru. Z nadějně vyhlížející šance hosté tak nic nebude.

4
    Další pasáž hry je zatím z obou stran opatrná.

1
    Hosté se ihned vrhli do útočení, míč však po nepřesnoti končí v rukavicích domácího brankáře Padta, který může v poklidu rozehrát.

1

KAA Gent: Padt – Nahayo, El Ghanassy, Dejaegere, Neto, Hubert, De Alemeida, Asare, Zukanovic, Lepoint, Pedersen.
    Náhradníci: Maes, Pirez, Kage, Van Der Bruggen, Soumahoro, Mareval, Privat.

KV Kortrijk: Keer – De Smet, Pavlovic, OUssalah, De Mets, Santini, Capon, Heylen, Reynaud, Coulibaly, Tomasevic.
    Náhradníci: Clepkens, Martin, Petrovic, Chevalier, Matton, Ullens, Raman.

Rozhodčí: Verbist – Gilon, Stalport.

Na vítěze dnešního duelu následně v semifinále čeká lepší ze dvojice Waregem a Cercle Brugge.

Favoritem duelu jsou domácí fotbalisté s logem indiána. Ti do dalšího kola poháru postoupili po jasné výhře nad Leuvenem (3:0), jejich protivník si se svým soupeřem z Clubu Brugge poradil poměrem 1:0.

Pěkný den u sledování online přenosu ze zápasu čtvrtfinále Belgického poháru. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácím Gent a hosty z KV Kortrijku. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.