Boston – Calgary 2:0 (kon.) | Buffalo – Winnipeg 4:2 (kon.) | Toronto – Florida 1:3 (kon.)
NY Islanders – Tampa Bay 2:3 (1:2 po s.n.) | Detroit – Anaheim 2:5 (kon.) | Montreal – Arizona 3:1 (kon.)
Philadelphia – Washington 5:2 (kon.) | St. Louis – San Jose 2:4 (kon.) | Nashville – Chicago 1:3 (kon.)
Minnesota – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Dallas – Colorado 3:2 (kon.) | LA Kings – Edmonton 3:0 (kon.)
Montreal Canadiens
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Arizona Coyotes
cz Streda 18.12.2013, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:21:51)

Československá stopa v utkání:

Tomáš PLEKANEC (MTL) 0+0, 5 střel, čas na ledě 18:59

Radim VRBATA (PHX) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:55
    Martin HANZAL (PHX) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:59
    Zbyněk MICHÁLEK (PHX) 0+0, 0 střel, čas na ledě 0:40 – odehrál pouze jedno střídání, poté odstoupil

Hvězdy utkání:
    1. Carey PRICE (MTL) 26 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,3%
    2. Max PACIORETTY (MTL) 2+1, 6 střel, čas na ledě 20:47
    3. Mike SMITH (PHX) 25 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 92,6%

Nejvíce času na ledě: P. K. Subban 26:02 – Keith Yandle 27:46

Branky a nahrávky: 43. Markov (Pacioretty, Desharnais), 54. Pacioretty (Desharnais, Subban), 60. Pacioretty (Gionta) – 7. Boedker (Chipchura, Murphy). Po třetinách: 0:1, 0:0, 3:0. Rozhodčí:Devorski, St. Pierre – McElman, Nansen. Diváci: 21273.

Hodně dlouho se dnešní utkání odvíjelo jasně ve prospěch Coyotes, kteří dominovali první třetině, kterou vyhráli na střely 15:3. Z první třetiny také pochází jediný střelecký úspěch Phoenixu v dnešním utkání, v 7. minutě se z dorážky prosadil Mikkel Boedker.

Montreal ale postupem času zabral na úplně jiný rychlostní stupeň a od poloviny utkání převzal iniciativu, góly ale Canadiens začali střílet až v závěrečné periodě. Ve 43. minutě srovnal skóre v přesilové hře Andrej Markov.

Další přesilovou hru využil v 54. minutě trochu šťastně, kdy si puk do vlastní branky kopl Michael Stone, Max Pacioretty a stejný hráč byl také u poslední trefy dnešního večera, když 3 vteřiny před závěrečnou sirénou pečetil vítězství Montrealu 3:1 gólem do prázdné branky!

Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí stvrzují svou výhru gólem do prázdné branky! Střelou přes celé kluziště se podruhé v zápase prosazuje MAX PACIORETTY! Asistence: Brian Gionta.

59:27
    Domácí nyní nepochopitelně propadli v defenzivě a Kojoti se řítili do přečíslení 3 na 1, Martin Hanzal ale pokazil finální přihrávku!

59:03
    Smith pádí na střídačku, hosté zkusí štěstí v šesti hráčích!

58:30
    Hosté ztratili útočné pásmo, Ekman-Larsson rozjíždí nový útok.

58:08
    Střela Vermetta sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Pricem.

57:50
    Hosté se nejsou schopni na delší dobu udržet v útočném pásmu, čas plyne strašně rychle.

57:16
    Desharnais se dostal do takového polovičního úniku, neměl ale moc času na střelu, Smith si jeho slabý pokus pohlídal.

56:31
    Hanzal už neudržel puk v útočném pásmu, píská se tak ofsajd hostí.

55:54
    Ribeiro přiklepl puk Vrbatovi, který z dobré pozice minul branku!

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá 5 minut, hra se odvíjí opět v útočné třetině Montrealu.

54:17
    Boedker ideálně našel Klinkhammera, před kterým zívala odkrytá branka, mladý útočník Coyotes ale trefil pouze tyč!

54:00
    Nyní je všechno jinak, Kojoti, kteří celý zápas vedli, najednou musí dohánět jednobrankové manko.

53:18
    Bránící čtveřice Coyotes byla už hodně unavená, čehož domácí nakonec využili! MAX PACIORETTY hledal před brankou Gallaghera, puk se ale do branky odrazil od brusle bránícího Michaela Stona! Asistence: David Desharnais a P. K. Subban.

52:44
    Max Pacioretty z vrcholu pravého kruhu minul branku.

52:19
    Po trpělivé kombinaci Canadiens se ke střele od modré čáry odhodlal P. K. Subban, puk se nepříjemně pro Smithe odrazil zpátky před branku, kde ale Markov nedokázal včas zareagovat.

51:43
    Nakonec Oliver Ekman-Larsson dostává dvouminutový trest za zdržování hry.

51:43
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude opět před Smithem.

51:15
    Ve třetí třetině se hraje především před brankou Mika Smithe, Kojoti se pouze brání.

50:47
    Smith likviduje střelu Brendana Gallaghera z levé strany.

50:23
    Hosté v postavení mimo hru.

50:06
    Obrovskou šanci nyní promarnil Lars Eller! Dánský útočník Montrealu si parádně položil Smithe, bekhendem ale nedokázal brankáře Coyotes překonat!

49:24
    Smith zastavil střelu Tomáše Plekance.

49:05
    Oliver Ekman-Larsson uklidňuje hru za vlastní brankou, oba týmy střídají.

48:35
    Pacioretty se opět cpal k zakončení, tentokrát ho ale hosté ke střele nepustili.

47:47
    Mikkel Boedker se s pukem daleko nedostal, iniciativu zápasu od jeho poloviny převzali domácí hokejisté.

47:00
    Od vyrovnávací trefy jsou na ledě vidět opravdu hektické momenty, hraje se parádní hokej!

46:22
    Max Pacioretty v situaci 3 na 2 nastřelil dnes již podruhé konstrukci branky!

45:58
    Mike Ribeiro ztratil kotouč v útočném pásmu, domácí už peláší dopředu.

45:20
    Paul Bissonnette zahrál puk pouze na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpátky před Smithe.

44:30
    Domácí fanoušci ženou své miláčky o mnoho hlasitěji dopředu než tomu bylo ještě před malou chvílí.

43:32
    Utkání vyrovnávací brankou dostalo zcela jistě úplně nový náboj.

42:50
    Hosté si mohli rychle vrátit vedení na svou stranu, obránci Montrealu ale včas dokázali sklapnout svá vrata.

42:26
    Domácí se mohou konečně radovat, po nepříliš povedené přesilovkové kombinaci se puk odrazil k ANDREJI MARKOVOVI, který měl před sebou hodně prostoru, svou střelu si pečlivě připravil, leč mu puk úplně nesedl na hokejku, Smithovi propadl mezi betony! Asistence: Max Pacioretty a David Desharnais.

42:01
    Zbytečný faul předvedl za brankou Montrealu David Moss, který tak oslabuje svůj tým, když dostává menší trest za držení.

41:03
    Vrbata předal puk Hanzalovi na druhou stranu, Price měl se střelou jihočeského rodáka problémy, nakonec ale dokázal puk vyrazit nad branku.

40:29
    Zakázané uvolnění Coyotes, vhazovat se bude před Smithem.

40:01

Začátek třetí třetiny se zdržuje, Carey Price má totiž nějaký problém s betonem.

Nejvíce času na ledě: P. K. Subban 15:54 – Keith Yandle 18:35

Druhá třetina přinesla velmi výrazné zlepšení ze strany domácích Canadiens, hráči Montrealu si zejména v posledních minutách druhé třetiny vytvořili několik velice slibných šancí, Mike Smith ale jejich velkému náporu dokázal odolat.

V prostřední části hry jsme viděli také dvě tyče, po jedné na každé straně, nejdříve nastřelil břevno Radim Vrbata, v početní výhodě pak na druhé straně do tyče mířil Max Pacioretty. Po čtyřiceti minutách hry tak Phoenix stále vede na ledě Montrealu 1:0!

40:00

39:40
    Icing Canadiens.

39:25
    Galchenyuk nejdříve vzduchem našel Giontu, který ale nedokázal sklepnout puk do sítě. Akce pokračovala a oba domácí útočníci si role vyměnili, Smith se ale prezentoval dech beroucím zákrokem lapačkou proti střele Alexe Galchenyuka!

38:27
    Vyrovnání nepřinesla ani Subbanova dělovka, ani Gallagherova následná střela.

38:09
    Smith měl nyní ohromné štěstí, že se Plekanec nedokázal na brankovišti lépe zorientovat!

38:04
    Kennedy je na ledě, Coyotes hrají v plném počtu.

37:51
    David Moss výbornou prací vybojoval vhazování v útočném pásmu.

37:10
    Max Pacioretty tvrdou ranou nastřeluje tyč!

36:49
    Vzrušení před Smithovou brankou, hostující brankář musel likvidovat střelu Brendana Gallaghera, tak následnou dorážku.

36:30
    P. K. Subban dnes zatím není moc vidět, nyní musí začínat novou akci Montrealu od vlastní branky.

36:04
    Hosté hráli v šesti, velká příležitost pro domácí na srovnání, trest míří odsedět Tim Kennedy.

35:14
    Price opět sbírá jeden zákrok za druhým, nyní odrazil střelu Halperna do ochranné sítě.

34:42
    Antoine Vermette vyslal tvrdou ránu, kterou Price v pohodě zalepil.

34:21
    Icing Montrealu.

33:55
    Po Schlemkově střele se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal David Moss, puk projel brankovištěm, ale v brance nekončí!

33:30
    Ofsajd domácích.

33:08
    Giontovu střelu někdo z domácích útočníků tečoval před Smithem, bohužel pro Montreal ale mimo branku.

32:35
    Price vyrazil Vrbatovu střelu pravým betonem.

31:52
    Lars Eller se dostal k odraženému kotouči v mezikruží, Mike Smith si ale s jeho střelou v pohodě poradil.

31:31
    Zakázané uvolnění Canadiens.

31:10
    Moen při své akci zapomněl kotouč za sebou.

30:51
    Prust je na ledě, Montreal přežil čtyřminutové oslabení bez újmy.

30:23
    Hanzal opět pouze nabídl puk Giontovi, který může v pohodě vyvést kotouč až do útočné třetiny.

30:00
    Keith Yandle opět s pukem až u vlastní branky, Phoenixu se opět v přesilovce nedaří.

29:26
    Stonova rána měla dobré parametry, skončila ale mimo branku.

28:51
    První polovina Prustova trestu je historií, Phoenix se nedostal k pořádnému ohrožení Priceovy branky.

28:24
    Vrbata našel před brankou Hanzala, který se ale ještě snažil hledat Ribeira, puk ale nabídl pouze domácím hráčům.

27:45
    Canadiens opět vyhazují puk do bezpečí.

27:12
    Vrbatovu střelu zastavil Diaz, domácí hráči se následně osvobozují.

26:51
    Třetí přesilovka pro Coyotes v zápase, za hrubost je vyloučen Brandon Prust. Trest je navíc dvojnásobný, hosté tak mají k dispozici čtyřminutovou přesilovku.

26:35
    Domácí ve druhé třetina výrazně zvedli svou hru.

25:52
    Mike Smith likviduje střelu Gallaghera.

25:30
    Dvě velké šance na obou stranách, Daniel Briere v dobré pozici minul branku, na druhé straně Radim Vrbata nastřelil břevno!

24:55
    Smith předvedl výborný zákrok proti střele Tomáše Plekance.

24:06
    Prust obětavě padl do rány Davida Schlemka, za což sklidil obdiv publika v Bell Centre.

23:45
    Chipchura vyřešil situaci 2 na 1 střelou, Price vyráží do bezpečí.

22:56
    Hanzal je na ledě, Coyotes hrají v plném počtu.

22:19
    Rána Subbana neměla dobré parametry, hosté opět vyhazují.

21:46
    Vermette s Mossem šetří dalších několik vteřin výbornou prací v oslabení.

21:21
    Po ráně Andreje Markova se hosté osvobozují.

20:56
    Martin Hanzal je vyloučen za podražení, první přesilová hra pro Canadiens v dnešním zápase.

Statistiky hráčů po první třetině:

Nejvíce střel: Travis Moen, Michael Bournival a Max Pacioretty 1 – Oliver Ekman-Larsson 4
    Nejvíce času na ledě: Raphael Diaz 7:46 – Keith Yandle 10:23

První třetina se nesla v duchu jasné dominance hostů z Phoenixu, kteří vyhráli první dvacetiminutovku 15:2 na střely a především 1:0 na góly. Zatím jediným střelcem dnešního zápasu v montrealském Bell Centre je dánský útočník Coyotes Mikkel Boedker, který se prosadil v 7. minutě utkání, když si dojel pro dorážku své vlastní střely. Po první třetině tak Phoenix zcela zaslouženě vede na ledě Montrealu 1:0!

20:00

19:40
    Jako celý průběh první třetiny, tak také její závěr Coyotes kontrolují hru.

19:13
    Vrbatova výborná střela nadělala Priceovi velké problémy, český forvard Phoenixu parádně schoval svou ránu za jednoho z obránců!

18:42
    Po nahození Ekmana-Larssona se k dorážce cpal Kyle Chipchura, byl ale skvěle bráněn.

18:07
    Boedker se opět prohnal po levé straně, jeho přihrávka doputovala až k Murphymu, jehož střela ale nebyla dobrá.

17:36
    Price vyráží ránu Schlemka do rohu kluziště.

17:15
    Další akce domácích se nezdařila, dopředu už peláší s kotoučem na holi Jeff Halpern.

16:27
    Bournival hledal před brankou Ellera, ten ale nedokázal poslat puk směrem na Smithe, který zatím v první třetině nemá moc práce.

16:09
    Mike Ribeiro je dnes hodně aktivní, proti svému bývalému týmu vyslal už několikátou střelu, nyní opět ale trefil pouze Price.

15:15
    Hra přerušena, protože se puk odrazil od hráčů na domácí střídačce, vhazuje se ve středovém kruhu.

14:31
    Brandon Prust dlouho váhal se svou střelou, poté vystřelil, jeho ránu zablokoval Connor Murphy do ochranné sítě.

13:48
    Nahození Ekmana-Larssona až k Priceovi nedošlo, zastavilo se na hradbě těl před brankou.

13:00
    Pacioretty z úhlu zkusil Smithovu připravenost, hostující brankář se ale nenechal zaskočit.

12:38
    Obrovský závar před Pricem! Mike Ribeiro, ani Oliver Ekman-Larsson ale nedokázali propasírovat puk za domácího brankáře!

11:44
    Zatím se hraje hodně plynule, domácí se provinili zakázaným uvolněním, hra se tak stěhuje před Careyho Price.

11:15
    Špatný odraz od hrazení nyní trochu paradoxně zastavil dravý průnik domácího Larse Ellera.

10:26
    P. K. Subban čeká s pukem za vlastní brankou, až se mu naskytne nějaká pořádná možnost rozehrát.

09:55
    Jordan Szwarz posílal takový centr do domácího brankoviště, puku se ujali domácí.

09:17
    Pacioretty je na ledě, Canadiens hrají v plném počtu.

08:58
    Schlemkovi vůbec nesedla střela, domácí hráči se opět osvobozují.

08:15
    Druhá početní výhoda se Coyotes vůbec nedaří, ještě se nedokázali na chvíli udržet v útočném pásmu.

07:43
    Radim Vrbata ztratil na útočné modré čáře puk, toho se ujal Tomáš Plekanec, který ale svou akci nedotáhl až ke střele.

07:16
    Max Pacioretty podrazil v rohu kluziště rozehrávajícího Smithe a zaslouženě tak míří na trestnou lavici za podražení, druhá přesilovka pro Coyotes v zápase.

06:50
    Domácí hráči se ve své další akci neprosadili.

06:14
    Phoenix právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení, Chipchura vrátil kotouč Boedkerovi, po jehož střele se dostal MIKKEL BOEDKER k následné dorážce, na kterou už Price neměl nárok! Asistence: Kyle Chipchura a Connor Murphy.

05:55
    Mikkel Boedker se dostal k odraženému kotouči v mezikruží, jeho střelu ale zastavil výborným zákrokem domácí obránce.

05:25
    Puk sražen do ochranné sítě za Priceovou brankovou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:07
    Briere je na ledě, Canadiens hrají v plném počtu.

04:37
    Až nyní se Montrealu podařilo vyhodit.

04:09
    Rána Keitha Yandlea zaduněla o zadní mantinel, hosté se stále drží v útočné třetině.

03:35
    Vrbatovi střela po přihrávce Ribeira příliš nevyšla, předtím pálil Ekman-Larsson, Price musel předvést zákrok.

03:07
    Phoenix si zahraje přesilovou hru, za držení je vyloučen Daniel Briére.

02:53
    Yandle se snažil rychle rozehrát, Kojoti ale přišli o puk.

01:50
    V další šanci se ocitl Travis Moen, Smith opět pozorný.

01:19
    Zaskočení hosté naprosto nechytli začátek utkání.

00:31
    Max Pacioretty se hned po půl minutě hry dostal do samostatného úniku, Smith předvedl ale excelentní zákrok!

00:01

Máme za sebou všechny nucené předzápasové procedury, můžeme začít.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Markov, Subban, Gorges, Jemelin, Murray, Diaz – Galchenyuk, Plekanec, Gionta – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Bournival, Eller, Briere – Moen, Prust, White

Phoenix Coyotes: Smith (Greiss) – Michálek, Ekman-Larsson, Yandle, Murphy, Stone, Schlemko – Kennedy, Hanzal, Vrbata – Chipchura, Vermette, Boedker – Klinkhammer, Ribeiro, Moss – Bissonnette, Halpern, Szwarz

Rozhodčí: Devorski, St. Pierre – McElman, Nansen.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ
    (v závorce statistiky hráčů v letošní sezóně)

Montreal Canadiens:
    Tomáš PLEKANEC – 35 zápasů, 22 bodů (11+11)
    Peter BUDAJ – 9 zápasů, 5 výher, úspěšnost zásahů 92,8%, průměr gólu na zápas 1,94, 1 čisté konto

Phoenix Coyotes:
    Radim VRBATA – 30 zápasů, 25 bodů (9+16)
    Martin HANZAL – 29 zápasů, 22 bodů (8+14)
    Zbyněk MICHÁLEK – 23 zápasů, 4 body (0+4)
    Rostislav KLESLA – 15 zápasů, 3 body (1+2)

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Poslední vzájemný zápas:
    11.11.2011 Phoenix Coyotes – Montreal Canadiens 2:3 po pr.

MONTREAL CANADIENS

3. místo ve Východní konferenci, 2. místo v Atlantické divizi
    35 zápasů
    43 bodů (rekord 20-12-3)
    skóre 88:75

Nejproduktivnější hráč: P. K. Subban – 25 bodů (4+21)
    Nejlepší střelec: Max Pacioretty – 12 gólů
    Nejproduktivnější obránce: P. K. Subban – 25 bodů (4+21)
    Brankářská jednička: Carey Price – 27 zápasů, 15 výher, úspěšnost zásahů 93,5%, průměr gólu na zápas 2,00, 2 čistá konta, 1 asistence

PHOENIX COYOTES

Phoenix vstoupil do letošního ročníku skvěle, dlouhou dobu se držel na samé špičce NHL, extrémně vyrovnaná Západní konference ho ale po sérii nevyrovnaných výkonů pohltila do nepostupujících vod, aktuálně se tým Davea Tippetta nachází na 9. místě se ziskem 41 bodů.

Tradičně defenzivní taktika týmu z arizonské pouště letos jakoby nefungovala, Kojoti totiž patří k týmům, které inkasují nejčastěji. Naštěstí pro Phoenix se týmu daří i směrem dopředu.

Nejproduktivnějším hráčem Coyotes je aktuálně s 26 body za 9 branek a 17 asistencí forvard Mike Ribeiro, kterému ale dýchají na záda český útočník Radim Vrbata, kapitán Shane Doan, který je s 12 brankami nejlepším střelcem týmu, další Čech Martin Hanzal a nejproduktivnější obránce týmu Keith Yandle.

Dlouhodobě je na marodce Phoenixu útočník Lauri Korpikoski (horní část těla). Shane Doan je sice stále psaný na listině zraněných, svou nemoc ale zdá se kapitán pouštních psů už přemohl a dnes by měl v Montrealu nastoupit, mimo ale stále bude Derek Morris.

9. místo v Západní konferenci, 5. místo v Pacifické divizi
    32 zápasů
    41 bodů (rekord 18-9-5)
    skóre 104:100

Nejproduktivnější hráč: Mike Ribeiro – 26 bodů (9+17)
    Nejlepší střelec: Shane Doan – 12 gólů
    Nejproduktivnější obránce: Keith Yandle – 22 bodů (4+18)
    Brankářská jednička: Mike Smith – 27 zápasů, 14 výher, úspěšnost zásahů 91,1%, průměr gólu na zápas 2,98

Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího ledního hokeje, jaký svět může nabídnout. Noc z úterý na středu nabídne tradičně velkou řadu zápasů, jedním z nich je souboj Montrealu Canadiens a Phoenixu Coyotes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 43. Markov (Pacioretty, Desharnais), 54. Pacioretty (Desharnais, Subban), 60. Pacioretty (Gionta) – 7. Boedker (Chipchura, Murphy)

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Markov, Subban, Gorges, Jemelin, Murray, Diaz – Galchenyuk, Plekanec, Gionta – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Bournival, Eller, Briere – Moen, Prust, Bourque
    Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Michálek, Ekman-Larsson, Yandle, Murphy, Stone, Schlemko – Kennedy, Hanzal, Vrbata – Chipchura, Vermette, Boedker – Klinkhammer, Ribeiro, Moss – Bissonnette, Halpern, Szwarz

Rozhodca: Devorski, St. Pierre – McElman, Nansen

Diváci: 21273