Jihlava – Havlíčkův Brod 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Motor ČB 3:2 (kon.) | Most – Olomouc 0:2 (kon.)
Havířov – Kadaň 3:0 (kon.) | Litoměřice – Šumperk 5:0 (kon.) | Beroun – Třebíč 0:2 (kon.)
Ústí n/L – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC Most
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
HC Olomouc
cz Streda 18.12.2013, 17:30 • Zimní stadion Most • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V rámci utkání 34. kola přivítá HC Most celek HC Olomouc. Mora je v tabulce na 2. místě se ziskem 71 bodů. Z posledních sedmi utkání vyhrála hned šestkrát. Naposledy zdolala v pondělí doma Benátky 4:1. Hanáci byli také úspěšnější v obou vzájemných duelech, v Mostě vyhráli 1:7, doma potom 4:2. V brance se střídají Vošvrda s Halászem a i díky tomu, že Mora má nejlepší obranu v soutěži, tak jejich statistiky jsou vynikající. Vošvrda má brankový průměr dokonce pod 1,50 branky na zápas a úspěšnost zásahů hodně přes 94%. Ani Halász však za těmito čísly příliš nezaostává. Nejproduktivnějším obráncem je Jan Jaroměřský s 12 body (4+8). Útočníkům vládne Denis Kindl s 29 body (11+18), ten je také zároveň nejlepším střelcem mužstva.

Most se nachází na opačném pólu tabulky. Se ziskem 25 bodů je poslední. Mužstvu se v současnosti vůbec nedaří, prohrálo sedm zápasů v řadě a deset z posledních jedenácti. V pondělí prohrál Most v Ml. Boleslavi 7:2. Odstup na 12. místo (České Budějovice) pozvolna narůstá, v současnosti už je to plných 11 bodů. Ani v souboji s Olomoucí nebude Most favoritem. Novým mužem v brance je Hanuljak, který to ale za nejhorší obranou soutěže nemá vůbec jednoduché. Mezi obránci bodově vyniká Tomáš Pavelka, který už posbíral 13 bodů (3+10). Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 20 body (11+9) Pavel Smolka.

00:01

00:10
    Hosté vyhráli úvodní buly a ihned nahodili kotouč na Horáka, který přikryl.

00:56
    První pětice Hanáků zahájila náporem, střelu ale vyplodit nedokázala.

01:51
    Selingr to zkusil z prostoru za kruhy, jeho střelu Horák vyrazil před sebe, kde to ještě zkoušel Kucharczyk.

02:48
    Nedrda pádil se Zavřelem 2 na 1, zvolil zakončení střelou, která skončila na břevnu!

04:20
    Mostečtí teď dobrým forčekingem nepouštějí Moru do pásma.

04:47
    Kuriózní situace! Hanáci nahazovali kotouč ze středního pásma, jenže nečekaný odraz zapříčinil, že kotouč spadnul přímo na hlavu hlavního rozhodčího, který ho sklepnul před branku na Selingra, ten byl evidentně tak zaskočen, že v dobré pozici nedokázal dostat puk za Horáka!

06:09
    Severočeši teď posílají kotouč podél hrazení v pásmu, hosté pod tlakem.

06:31
    Ondrušek (OLO) 2 minuty faul loktem, Most si dokázal z náporu vynutit přesilovku a vyzkouší si tak dnes jako první početní výhodu.

07:15
    Domácím se ale v přesilovce příliš nevede, obranný val hostů je nepouští za útočnou modrou.

08:00
    Slavíček z levého kruhu pálil do boční sítě branky Halásze.

08:31
    Hosté v plném počtu, domácí prakticky nic nepředvedli až na již zmíněnou střelu Slavíčka, která ovšem nenašla ani prostor mezi třemi tyčemi.

09:32
    Vlček vybruslil ze středního pásma, najel na modrou a nahodil na branku Mory, bude se vhazovat v jejich pásmu.

11:01
    Staněk od modré poslal protekční střelu na Horáka, ten si aspoň vylepšil procentuální úspěšnost.

12:11
    Matuš vybojoval kotouč při souboji za brankou Mostu, ihned se zorientoval a podával před branku přesný pas na Pekra, který trefil Horákovu lapačku.

12:55
    Jurčík se Smolkou teď zle zatápěli Hanákům, ti však situaci vyřešili zakázaným uvolněním.

13:46
    Kucharczyk se teď ocitl před Horákem sám, zkoušel mu propasírovat puk mezi betony, domácí gólman ale jeho úmysl vystihl a betony vščas sklapl.

13:55
    Herman (OLO) 2 minuty hákování. Zbytečné provinění forvarda Olomouce ve středním pásmu, mimo hru posílá hosty znovu do čtyř.

14:24
    Knotek (OLO) teď Hanákům opět naprosto zbytečně komplikuje situaci! Sým výhozem puku mimo hrací plochu posílá svůj celek do tří a to je velká příležitost pro Most ujmout se vedení.

15:20
    Domácí teď prokázali, že jsou právem na posledním místě tabulky, nejdříve hráli zaháněnou a když jim puk utekl, tak ho vyhodili hosté až k Horákovi.

16:06
    Hosté ve čtyřech a Mostečtí se nedostali ani k jedné střele.

16:48
    Mora v plném počtu, přesilovku Mostu hosté ubránili na jedničku.

17:28
    Čížek (MST) si půjde odpočinout na dvě + dvě minuty za vysokou hůl, svou první početní výhodu si vyzkoušejí také hosté.

18:05
    Bartoň od moré pálil hodně nepřesně, i Mora je zatím nevýrazná v přesilovce a spíše se trápí.

19:18
    Most teď dokázal dobrých dvacet vteřin držet puk n svých holích a nasbíral tak cenné vteřinky.

19:41
    Šimon (MST) 2 minuty vysoká hůl. Domácí nabízejí hostům také výbornou příležitost několik vteřin před sirénou.

19:53
    Jaroměřský od modré tvrdě vypálil, jeho střela ale byla sražena.

20:00

První perioda je u konce a přinesla spíše nevýrazný hokej, ve kterém nedominoval ani jeden z celků. Domácí pohrdli dvojnásobnou přesilovkou a teď jí budou mít k dispozici i hosté z Hané.

20:01

20:30
    Ondrušek od modré pouze na Horákovu vyrážečku.

21:31
    Jaroměřský si sjel mezi kruhy ale trefil pouze Horáka, domácí ve čtyřech.

21:36
    Hosté si sice vytvořili tlak, aefektivní ovšem nebyli.

21:45
    Písařík se Smolkou jeli 2 na 1, prvně jmenovaný se rozhodl vypálit, jeho střela si ale našla místo u Halásze v lapačce.

22:58
    Rác teď založil nadějnou akci, špatně ale přihrál na Hermana, který puk dostal na brusle.

24:32
    Most opět trápí svého soka v jeho pásmu.

25:03
    Nedrda to zkoušel z pravého kruhu, Jaroměřský jeho střelu ztečoval mimo ledovou plochu.

25:27
    Hosté půjdou do čtyř, Knotek chytil za rameno Slavíčka a půjde na dvě minuty za držení.

26:20
    Houdek (OLO) 2 minuty krosček, druhá dvojnásobná početní výhoda pro Severočechy.

27:16
    Domácí opět nevyužili přesilovku a z trestné pádil Knotek sám na Horáka, domácí defenziva ho ale dojela a s přehledem odzbrojila!

28:46
    Vlček se protáhl až před Halásze a když šel do zakončení, tak dokázal položit brankaře Mory, ten mu ale vypíchl puk holí.

29:59
    Dění na hřišti je teď zatím víc než nezáživné, nepřidá tomu ani divácka kulisa, když je na zimáku dle odhadu zhruba 200 fanoušků.

31:20
    Herman hledal zpoza branky Ráce, k němu se ale puk nedostal, když ho zachytil Charousek.

32:16
    Domácí jsou teď pod mírným tlakem, Čížek poslal puk přes všechny čáry na icing.

32:51
    Do pásma si nabruslil po levé straně Růžička, skusil to z kruhu, trefil pouze Horáka.

34:00
    Teď se hraje skoro pět minut na jednu branku a podle papírových předpokladů je to ta mostecká.

34:14
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté se ujímají vedení! Knotek našel z levého kruhu před brankou číhajícího ROMANA RÁCE, který napoprvé nedokázal prostřelit Horáka, ale z dorážky už se nemýlil a bekhendem pod víko otevírá skóre. Asistence: Jan Knotek.

35:27
    Kucharczyk teď střílel z mezikruží mezi nohama obránce, Horák kotouč neviděl, ale trefil ho do vyrážečky!

36:16
    Hosté už bezpečně kontrolují dění na hrací ploše, Most bruslí s kotoučem na holích v útočném pásmu jen zřídka.

37:33
    Dobývání mostecké tvrze stále pokračuje, Horák se teď má hodně co otáčet.

38:14
    Herní projev mosteckého celku je více než žalostný, Severočeši můžou být rádi, že je dnes drží Horák.

38:42
    Matuš se teď ocitl sám před Horákem, trefil Horáka ale pouze do ruky a ten puk už vykryl!

39:48
    Mostečtí už čekají na přestávku.

40:00

Od druhé poloviny druhé části byl převaha hostujících hráčů více než zřejmá, ale naštěstí pro domácí Mora se trefila pouze jednou, takže zápas je stále ještě otevřený.

V Mostě dnes přišla nejnižší návštěva sezóny, utkání sleduje pouhých 215 diváků.

40:01

40:22
    Řípa měl u tyčky naprostou tutovku, ale dokázal nastřelit pouze Horáka.

41:00
    Teď už Most hru srovnal, ale Mora stále drží útočné pásmo.

41:45
    Šanci Písaříka hatí olomoucká obrana.

42:27
    Hanáci pokračují v aktivním pojetí, domácí tým je pod tlakem.

43:01
    Řípa nedostal puk před branku na zcela volného Hermana.

43:43
    Janáček špatně rozehrával, píská se icing Mory.

44:10
    Most se dostal na chvilku před Halásze, ale ke střele měli domácí hodně daleko.

45:21
    Kindl držel hezkou chvíli puk za brankou Mostu, nakonec si s ním vybruslil před Horáka, který ale jeho střelu stačil pokrýt.

45:58
    Herman vyslal nádhernou střílenou přihrávku před branku, kde Matuš pouze nastavil hůl, Horák stačil bleskově zareagovat a sklapnul betony, krásná akce, ještě lepší zákrok gólmana.

47:00
    Tůma zavezl puk za branku Mory, kde však o něj rychle přišel.

48:07
    Kindl našel zpoza branky před ní JANA KNOTKA, který hned z první k tyči zvyšuje na 0:2. Asistence: Denis Kindl.

48:38
    Pokračuje tlak Hanáků, domácí zatím v poslední třetině nestíhají.

48:54
    Smolka se dostal ve výborné pozici k odražené střele, ale pálil pouze doprostřed brány.

49:06
    Domácí ještě drží útočné pásmo.

49:50
    Kafana vytlačil Knotek z útočného pásma.

50:02
    Pavelka poslal puk metr před červenou čárou na icing, nepochopitelné.

50:43
    Pěkná kombinace Hanáků, Řípa ještě chtěl akci vyšperkovat, místo střely v hodně dobré pozici volil přihrávku na Hermana, které v ještě lepší pozici promáchnul.

51:39
    Kucharczyk (OLO) vyloučen za vys. hůl.

52:38
    Most drží pásmo, ale honí puk jenom kolem mantinelu.

53:28
    Jurčík našel Písaříka, který měl ještě lépe postaveného Smolku, ale zvolil střelu do Halásze.

54:10
    Mora je kompletní a hned dvakrát těžce zahrozila, konkrétně Růžička, který už dokonce zvedal ruce nad hlavu, ale hlavní rozhodčí nakonec po poradě s brankovým rozpažil.

54:47
    Horák se vůbec nenudí, teď ho prověřil z kruhu Matuš.

55:29
    Domácí jsou stále pod tlakem, Hanáci hrozí prakticky z každé akce.

56:21
    Pavelka napřáhnul na modré, ale jeho střela na Halásze neprošla.

57:10
    Už to tak vypadá, že domácí dnes na nějaký zvrat mít nebudou.

57:30
    Moru zastavuje pískaný ofsajd.

58:07
    Po Kafanově střele podržel Halász puk v rukavici.