Rusko – Slovensko 5:1 (kon.) | Ukrajina – Japonsko 4:3 (1:0 po s.n.) | Česko – Veľká Británia 12:0 (kon.)
Česko
12:0 (6:0, 2:0, 4:0)
Veľká Británia
cz Pondelok 16.12.2013, 20:30 • Gianmario Scola Arena, Canazei (kapacita 4000 míst) • Zimná univerziáda

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:44:57)

Konečná tabulka skupiny B:
    1. RUSKO – 9 bodů, skóre 20:2
    2. SLOVENSKO – 5 bodů, skóre 15:7
    3. ČESKÁ REP. – 4 body, skóre 15:10
    4. VELKÁ BR. – 0 bodů, skóre 0:31

Podle všech předpokladů by měl český národní tým ve čtvrtfinále narazit na Kazachstán, který ovládl skupinu C bez ztráty jediného bodu, poradil si i s mladými Kanaďany!

Čeští mladíci si dnes proti Velké Británii s chutí zastříleli a po debaklu 12:0 nakonec ze třetího místa postupují do čtvrtfinále! Na střely vyhrál český výběr neuvěřitelným poměrem 97:5! Jediným dvougólovým střelcem je Rostislav Vaněk, pětibodový zápas prožil Jakub Babka (1+4), čtyři body zaznamenali Dominik Steiner (1+3).

Statistiky po třetí třetině:
    Střely na branku: 97:5
    Vyloučení: 2:6
    Přesilovky: 1/6-0/2

60:00

59:35
    Lawrance zasahuje také proti ráně Loučky od modré čáry.

59:18
    Jakub Babka držel dlouho puk na své hokejce, poté vyslal tvrdou střelu, kterou Lawrance chytil.

58:36
    Česko právě vstřelilo branku!
    Dvanáctý puk se třepetá v britské síti! Po vyjetí zpoza branky se prosazuje ONDŘEJ PEŠKA! Asistence: Dominik Novák.

58:05
    Probíhají poslední 2 minuty základní hrací doby, hraje se tradičně před britskou brankou.

57:34
    Úžasné akci Dominika Steinera chyběl pouze gól.

57:02
    Šik opět s pukem za vlastní brankou, Češi už se tak do útočného pásma neženou.

56:25
    Britové, kteří od začátku utkání hrají pouze na 3 pětky, nyní už sotva stojí na bruslích.

55:37
    Kolad předal puk v útočném pásmu Matulovi, jehož střelu zastavil Lawrance.

54:50
    Struan Tonnar se mohl řítit dopředu, obranná past Čechů ale včas sklapla.

54:22
    Čeští mladíci v posledních minutách trochu polevili ze své aktivity, možná už trochu šetří síly do vyřazovacích bojů.

53:39
    Britové si alespoň libují v hitech, jeden podobný těm, které vídáme každodenně v zámořské NHL, nyní předvedl Cameron Good na Petru Novákovi.

53:11
    Hra byla přerušena, protože u mantinelu zůstal ležet James Francis-Barrie, který po malé chvíli vstal a za pomocí lékaře a svých spoluhráčů míří na střídačku.

53:11
    Poulíček se nyní své šance snad i lekl, Lawrance pouze ležel ve svém brankovišti, Havelka ho ale z dorážky nedokázal prostřelit!

52:54
    Karel RIchter se svou bekhendovou střelou neuspěl.

52:25
    Vojtěch Šik má puk za Královou brankou, český tým střídá.

51:42
    Steiner se snažil přidat rychle další gól, se svou střelou ale tentokrát neuspěl.

51:20
    Přesně v době, kdy se vyloučený Mogg vracel z trestné lavice zpátky na led, dostal v mezikruží nabito DOMINIK STEINER, který se prosazuje střelou mezi betony! Asistence: Jakub Babka a Jakub Loučka.

51:00
    Trpělivá kombinace Čechů v útočném pásmu se nakonec nesešla s úspěchem.

50:17
    Britové se osvobodili, Král ale rychle vrací kotouč na útočnou modrou čáru.

49:50
    Lawrance zastavil tvrdou ránu Michala Štědrého.

49:20
    Další přesilová hra pro český tým, za podražení je vyloučen Stuart Mogg.

49:16
    Za britskou brankou nyní zůstal ležet Dominik Novák, tvrdým hitem ho odstavil Ashton Jenion.

47:56
    Další český gól neuznán, Vít Míka ho totiž dosáhl rukou.

47:10
    Desátý gól české mladíky trochu více uklidnil, Lawrance nyní zasáhl proti ráně Antonína Růžičky.

46:07
    Štědrý hledal zpoza branky své spoluhráče, puk ale procestoval až do středního pásma.

45:31
    Březina zblízka nastřelil pouze Lawrance, Britové poté vyhazují na zakázané uvolnění.

44:53
    Lawrance si připisuje první zákrok proti střele Havelky od modré čáry.

44:11
    Po desátém gólu sahá britský trenér k oddechovému času a mění své brankáře, James Flavella nahrazuje Luke Lawrance!

44:11
    Máme tady desátý gól! Kovařík přiťukl kotouč DOMINIKU MATULOVI, který se konečně v dnešním zápase prosazuje! Asistence: Lubomír Kovařík a Matyáš Kubík.

43:48
    Dominik Matula nyní prohospodařil obrovskou šanci, když měl před sebou polovinu prázdné branky, český útočník ale minul klec!

43:32
    Vaněk opět clonil před brankou, Růžičkovu střelu dokonce dokázal tečovat, Flavell ale zmařil jeho ambice na hattrick.

42:57
    Flavell odrazil puk po střele Dominika Nováka do ochranné sítě, vhazovat se bude po jeho pravici.

42:41
    Francis-Barrie skáče na led, Britové jsou kompletní.

42:17
    Střela Antonína Růžičky končí na plastrónu Flavella.

41:33
    Flavell opět ztratil při svém zákroku hokejku, tentokrát ale podržel svůj tým.

41:04
    Češi dvojnásobnou převahu rychle využívají, JOSEF KOLDA dostal nabito na modrou čáru a tvrdou ranou dává již devátý gól českého týmu! Asistence: Lubomír Kovařík.

40:41
    Přesilovka Čechů se navíc zdvojnásobí! Za vysokou hůl je vyloučen také James Francis-Barrie!

40:31
    Čtvrtá přesilovka pro český tým v zápase, na trestnou lavici zamířil Andrew Cook za nedovolené bránění.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 22:05.

Ve druhé třetině byl český tlak ještě enormnější než v periodě první, Češi druhou část hry vyhráli na střely neuvěřitelným poměrem 40:1! V celkovém součtu drtí Brity na střely 67:5 a na góly už 8:0, ve druhé třetině přidali další branky Rostislav Vaněk a Jakub Babka!

Statistiky po druhé třetině:
    Střely na branku: 67:5
    Vyloučení: 2:3
    Přesilovky: 0/3-0/2

40:00

39:41
    Rána Bullase ze středního pásma neměla naději na úspěch.

39:06
    Michael Elder vystřelil z pravé strany, Král vyráží do rohu.

38:54
    Zakázané uvolnění Britů.

38:44
    Češi se prosazují i v oslabení, oku lahodící individuální akci předvedl obránce JAKUB BABKA, který se s pukem po levé straně dostal až před branku, kde Flavella překonal parádně provedeným bekhendovým blafákem! Asistence: Dominik Steiner.

38:27
    Jenionovi přeskočil puk hokejku, Češi se snadno osvobodili.

38:06
    Martyn Gray byl nyní nepříjemně naražen Poulíčkem na mantinel, český útočník míří na trestnou lavici, menší trest za krosček.

37:21
    Radek Zháňal, který se dostal ve druhé třetině do hry jako třináctý útočník se dostal do šance, jeho dravý pokus ale zastavil James Flavell.

36:23
    Britové prostrkali kotouč až ke Králově brance, icing se ale nepíská, Matyáš Kubík tak musí rychle zpátky.

35:53
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude před britskou brankou.

35:24
    Další obrovská příležitost Čechů, Patrik Poulíček si položil Flavella, z úhlu ale odkrytou branku nedokázal trefit!

35:03
    Je tomu tak, Piggott je na ledě, Britové hrají v plném počtu.

34:50
    Vypadá to, že ani třetí česká přesilovka nepřinese gólovou radost.

34:16
    Nyní měl Flavell velké štěstí, že Michal Štědrý poslal tvrdou ranou puk pouze na zadní plexisklo, britský brankář vůbec nic neviděl.

33:57
    Exkluzivní zákrok Flavella proti střele Matuly z mezikruží!

33:03
    Přesilovka pro Čechy, na trestnou lavici za sekání míří opět Luke Piggott.

32:44
    Neskutečný závar ve Flavellově brankovišti nakonec přináší sedmou branku Čechů! Po Steinerově přihrávce zpoza branky se Babka ještě neprosadil, puk ale do branky procpal důrazný ROSTISLAV VANĚK! Asistence: Jakub Babka a Dominik Steiner.

32:07
    Ofsajd Britů.

31:30
    Flavell s dalšími vynikajícím zákroky, nejdříve betonem vykopl střelu Ondřeje Pešky, aby pak zázračně vychytal dorážku Dominika Nováka!

31:03
    Stuart Mogg zachytil kotouč ve středním pásmu, jeho střelu ale zastavili čeští obránci.

30:43
    Tomáš Král si po dlouhé době sáhl na kotouč, když pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

30:06
    Dominik Matula nedokázal prostřelit blok složený z britských hráčů, poté se ostrované dokázali osvobodit vyhozením alespoň do středního pásma.

29:33
    Český tlak ale pokračuje, Dominik Steiner vybruslil s pukem zpoza branky, jeho střelu ale zastavil ve druhé třetině vynikající James Flavell.

28:57
    Piggott skáče na led, Britové přežili i své druhé oslabení v dnešním zápase.

28:39
    Flavell zalepil puk na svých chráničích po další ráně Antonína Růžičky od modré čáry.

28:14
    Flavell předvedl v početní nevýhodě několik dobrých zákroků.

27:40
    Tlak Čechů v přesilové hře je enormní, Britové se ale zatím brání v oslabení slušně.

26:57
    Přesilovka pro Čechy! Za nedovolené bránění vyloučen britský kapitán Luke Piggott.

26:41
    Češi opět kombinují v útočném pásmu.

26:05
    Po tečované střele Breisnera se mohli z branky radovat Britové, puk skončil nakonec na boční síti!

25:48
    Flavell likviduje další střelecký pokus, nyní střílel Lubomír Kovařík.

25:22
    Flavell sice neudržel střelu Babky, při následné dorážce Steinera se ale blýskl bravurním zákrokem!

24:40
    Flavell si připisuje další zákrok, z vrcholu levého kruhu střílel Karel Richter, britský brankář zatím ve druhé třetině neinkasoval.

24:16
    Flavell zalepil střelu Antonína Růžičky od modré čáry.

23:35
    Začátek druhé třetiny je oproti první třtině hodně plynulý, minimálně se přerušuje.

22:49
    Obstřelování Flavellovy branky pokračuje, Vít Míka v dobré šanci minul branku.

22:05
    Druhá třetina začala tak, jak končila perioda první. Po celý zápas to vypadá, jako kdyby Češi hráli pořád v početní výhodě.

21:10
    Struan Tonnar se hnal na Krále, Vojtěch Šik ale předvedl exkluzivní obrannou činnost, když znemožnil britskému útočníkovi vystřelit, parádní práce našeho obránce!

20:37
    Březina vybídl Poulíčka k další brance, ten tentokrát neuspěl.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 21:18.

První třetina přinesla naprostou dominanci českých mladíků, kteří se ujali velmi rychle vedení, na střely vyhráli první třetinu v neuvěřitelném poměru 27:4, dokázali vstřelit 6 branek a ani jednou neinkasovat! Už po první dvacetiminutovce si tak Češi v podstatě stvrdili postup do vyřazovacích bojů, sice ještě není konec, ale poté, co předvedli Britové v první třetině, pochybuji, že by dnešní zápas mohl skončit jinak, než vítězstvím českého národního týmu!

Statistiky po první třetině:
    Střely na branku: 27:4
    Vyloučení: 1:1
    Přesilovky: 0/1-0/1

20:00

19:48
    Ještě jednu branku stihli Češi do sirény, pouhých deset vteřin po vhazování se po úniku po levé straně prosazuje PATRIK POULÍČEK! Asistence: David Březina a Karel Richter.

19:38
    V poslední minutě první třetiny Češi přidávají ještě pátou branku! Babka se svou střelou ještě neuspěl, po nahození od pravého mantinelu se ale v předbrankovém prostoru prosadil ROSTISLAV VANĚK! Asistence: Jakub Babka a Dominik Steiner.

19:04
    Ofsajd v podání českých studentů.

18:48
    Britové českou akci sice zastavili, během chvíle ale rázem přišli o puk ve středním pásmu.

18:21
    Ondřej Peška se ihned dral do zakončení, jeho akci ale zastavil obránci Velké Británie.

18:02
    Peška je na ledě, Češi hrají v plném počtu.

17:25
    Ostrované nejsou schopni se dostat do útočného pásma, Andrew Cook nyní předvedl v hokeji málo vídanou malou domů, po které se bude vhazovat před Flavellem.

16:51

16:40
    Češi i v početní nevýhodě jednoznačně kontrolují kotouč.

16:02
    Přesilovka pro Velkou Británii, Ondřej Peška je vyloučen na 2 minuty za nafilmovaný pád.

15:53
    Čeští mladíci se nyní vyhnali z útočné třetiny sami.

15:06
    Stuart Mogg zkoušel vypálit zpoza obránce, puk ale končí sražen v rohu.

14:35
    Britové jsou rádi, když se vůbec dostanou s pukem alespoň do středního pásma. Tak drtivý je český tlak!

14:01
    Havelka nastřeloval kotouč do brankoviště, Flavell nemusel zasahovat.

13:31
    Dominik Steiner z výborné pozice minul branku!

12:53
    Icing Velké Británie.

12:32
    Rána Antonína Růžičky nebyla přesná, Flavell ale ztratil hokejku, tlak Čechů v útočné třetině sílí!

12:06
    Střelec zatím poslední branky Petr Novák se snažil prosadit individuálně, jeho průnik ale zastavili britští obránci.

11:27

11:10
    Lubomír Kovařík dostal slušně nabito, jeho rána ale končí na zadním mantinelu.

10:28
    Flavell lapil střelu Jakuba Havelky od modré čáry.

10:12
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:53
    Velká Británie v plném počtu.

09:45
    Král si připsal snad první zákrok v zápase, střílel britský kapitán Luke Piggott, puk v ochranné síti, vhazovat se bude před českou brankou.

09:08
    Češi sice vstřelili gól, Jakub Loučka jej ale úmyslně kopl do branky, branka tak uznána není.

08:40
    Vít Míka vyslal z mezikruží jedovatou střelu, Flavell si s ní ale poradil.

07:53
    Britové vyhodili puk na tribunu, následovat bude přesilová hra České republiky.

07:18
    Až nyní bylo trochu rušno před Tomášem Králem, český brankář ale nemusel řešit nijak výraznou situaci.

06:37
    Českou exhibici v dosavadním průběhu první třetiny nemůže ohrozit ani zakázané uvolnění.

06:17
    Čeští mladíci v dalších šancích neuspěli, David Březina vypálil hodně nebezpečně, Flavell tentokrát vyrazil.

05:30
    To je neuvěřitelné, Češi během pěti a půl minuty vstřelili čtyři branky! Po ráně kapitána českého výběru Jakuba Loučky se další úspěšnou tečí před brankou prosazuje PETR NOVÁK! Asistence: Jakub Loučka a Jakub Babka.

05:11
    Po střele Petra Nováka puk Flavellovi propadl za záda, bohužel se ale odrazil mimo branku.

04:45
    Britové nechávají Čechům strašně moc času a prostoru, Ondřej Peška se z úhlu ale neprosadil.

04:13
    A další kotouč se třepetá v síti Velké Británie! Po dalším nahození od modré čáry se tečí před brankou prosazuje LUBOMÍR KOVAŘÍK! Asistence: Dominik Matula a Matyáš Kubík.

03:50
    Češi opět usazeni v útočném pásmu, Flavell měl co dělat, aby zkrotil tečovanou střelu Josefa Koldy.

03:29
    Češi jdou do dvoubrankového vedení! Střelu Vojtěcha Šika od modré čáry doklepává za bezmocného Flavella opět KAREL RICHTER! Asistence: Vojtěch Šik.

03:13
    V úvodu utkání se hodně přerušuje, Flavell nyní zalepil puk po nahození ze středního pásma.

02:59
    Babka hledal před brankou Steinera, od jehož bruslí se puk málem odrazil do branky, nakonec ale skončil těsně vedle.

02:31
    Po zakázaném vhazování Britů bude opět rušno před Flavellovou brankou.

02:15
    Čeští studenti pokračují v aktivní hře, Michal Štědrý tentokrát už nestihl puk v útočné třetině.

01:42
    Další akce Čechů zastavena kvůli postavení mimo hru.

01:20
    Nyní už se ale čeští mladíci mohou radovat! David Březina vyhrál za brankou souboj o puk, který se odrazil před branku ke ANTONÍNU RŮŽIČKOVI, který svižnou střelou prostřelil Flavella! Asistence: David Březina a Patrik Poulíček.

01:08
    Březina hledal před brankou Poulíčka, toho ale odclonili bránící Britové.

00:29
    Češi začali hodně aktivně, od úvodního vhazování drží kotouč na svých holích.

00:01

Oba týmy nastupují na hrací plochu, zazní státní hymny.

Česko: Král (Sláma) – Růžička, Loučka (C), Havelka, Šik, Kolda (A), Kubík, Štědrý – Vaněk, Babka (A), Steiner – Richter, Březina, Poulíček – Kovařík, Matula, Míka – P. Novák, Peška, D. Novák – ZháňalTrenér: Jaroslav Liška.

Velká Británie: Flavell (Lawrance) – Jenion, Cook (A), Baveystock, Francis-Barrie, Gray, Good – Mogg, Piggott (C), Tonnar – Elder, Bullas (A), Breisner – Cutting, Downward, Brown – Harding
    Trenér: Matthew James Bradbury.

Rozhodčí: Hallin – Aasum (oba Norsko), Hofer (Německo).

Hokejisté Velké Británie zatím schytali na Univerziádě 2 velké debakly, v úvodním zápase podlehli Rusku 0:8, v sobotu jim Slováci nasázeli dokonce 11 branek, aniž by Britové skórovali! S ostudným skóre 0:19 tak Ostrované uzavírají tabulku skupiny B.

Ani Čechům se ale zatím na šampionátu moc nedaří, z dvou duelů proti Rusku a Slovensku sebrali pouze jediný bod za prohru s našimi blízkými sousedy 2:3 po samostatných nájezdech, v sobotním zápase s Ruskem ale podlehli čeští mladíci vysoko 1:7.

Tabulka skupiny B:
    1. RUSKO – 6 bodů, skóre 15:1
    2. SLOVENSKO – 5 bodů, skóre 14:2
    3. ČESKÁ REP. – 1 bod, skóre 3:10
    4. VELKÁ BR. – 0 bodů, skóre 0:19

– do čtvrtfinále postupují přímo první dva týmy ve skupině
    – postup je ovšem možný i z třetího místa, ke stoprocentnímu postupu stačí, aby Češi dnes vyhráli za 3 body, stačit by mohla také výhra za 2 body nebo i prohra za 1 bod, to už podle výsledku zápasu Japonsko-Ukrajina ve skupině C

Hezký dobrý večer u sledování online přenosu ze Zimní univerziády, která se letos koná v italském Trentinu. Dnes budeme sledovat velmi důležitý souboj našich studentů o postup do vyřazovacích bojů, od 20:30 se Česká republika střetne s Velkou Británií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 2. Růžička (Březina, Poulíček), 4. Richter (Šik), 5. Kovařík (Matula, Kubík), 6. P. Novák (Loučka, Babka), 20. Vaněk (Babka, Steiner), 20. Poulíček (Březina, Richter), 33. Vaněk (Babka, Steiner), 39. Babka (Steiner), 42. Kolda (Kovařík), 45. Matula (Kovařík, Kubík), 52. Steiner (Babka, Loučka), 59. Peška (D. Novák)

Trenér: Jaroslav Liška.

Veľká Británia: Flavell (od 45. Lawrance) – Jenion, Cook (A), Baveystock, Francis-Barrie, Gray, Good – Mogg, Piggott (C), Tonnar – Elder, Bullas (A), Breisner – Cutting, Downward, Brown – Harding

Rozhodca: Hallin – Aasum (oba Norsko), Hofer (Německo)