Buffalo – Calgary 1:2 (po pr.) | Toronto – Chicago 7:3 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 1:4 (kon.)
NJ Devils – Tampa Bay 3:0 (kon.) | NY Islanders – Montreal 0:1 (po pr.) | Columbus – St. Louis 3:4 (po pr.)
Arizona – Carolina 1:3 (kon.) | Nashville – San Jose 3:2 (kon.) | Colorado – Minnesota 1:2 (1:2 po s.n.)
Vancouver – Boston 6:2 (kon.) | Washington – Philadelphia 5:4 (2:1 po s.n.) | Detroit – Tampa Bay 0:3 (kon.)
Nashville Predators
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
San Jose Sharks
cz Nedeľa 15.12.2013, 02:10 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:44:55)

San Jose Sharks: 20

Je konec! Hosté vyrovnávací gól již vstřelit nedokázali a i z ledu Nashvillu odjedou s prázdnou. Pro Sharks je to pátá porážka ze šesti posledních zápasů, navíc čtvrtý zápas bez jediného bodu! Skvělá série vítězství z konce listopadu je zapomenuta, San Jose se topí ve výsledkové krizi! Ve třetí třetině nejprve snížil na 1:2 hostující Boyle, ale i tak se hostům nedařilo dostat soupeře pod tlak. A naopak v 58. minutě navýšil vedení Nashvillu Stalberg, což již byla hodně těžká "deka" pro hosty. Těm se sice podařilo necelou minutu před koncem snížit zásluhou Marleaua, ale vyrovnat se jim nepodařilo, domácí se radují z vítězství.

60:00

59:31
    Havlát a Wingels měli velkou příležitost v závaru před brankou, ale Hutton nějak dokázal skrýt kotouč ve své výstroji.

59:15
    Niemi se na okamžik vrátil do brány, ale nyní je již opět branka Sharks prázdná.

59:05
    San Jose právě vstřelilo branku!
    PATRICK MARLEAU před branou tečuje střelu Boyleho od modré a puk končí za zády Huttona. Asistence: Dan Boyle a Joe Thornton.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:45
    Pavelskiho střelu Hutton vyráží.

58:20
    Branka Sharks zůstává stále prázdná, hosté v šesti ve třetině Predators.

58:12
    Oddechový čas pro hosty.

58:12
    Parádní zákrok Huttona proti střele Pavelskiho.

57:59
    Puk míří do odkryté branky, ale Stuart v poslední chvíli zachytil.

57:40
    Hosté to zkouší bez gólmana, se šesti hráči v poli.

57:21
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí šli ve dvou proti jedinému bránícímu Irwinovi, VIKTOR STALBERG na levém křídle místo přihrávky vypálil a puk prošel Niemimu do branky. Asistence: Shea Weber.

56:35
    I když Sharks prohrávají "pouze" o gól, jejich výkon je stále konstantní, stále bez nápadu, bez jiskry...

56:05
    Jenže hrají domácí, Josi také nahazuje za branku.

55:49
    Hosté nahazují za branku Huttona.

54:53
    Nenápadná střela Hornqvista z pravé strany, ale Niemi v brance Sharks je pozorný a chytá.

54:32
    Havlát má puk ve středním pásmu, ale domácí skvěle hlídají svou modrou.

52:27
    Nyström zaváží puk do útočného pásma, hledá Fishera, ale Marleau zachytil přihrávku.

51:08
    Zatím to ale nevypadá na nějaký tlak San Jose, naopak, hosté bojují s napadajícím soupeřem ve vlastním pásmu.

59:00
    Je před námi poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté ztrácí již pouze jeden gól, dokáží vyrovnat?

48:45
    Kontaktní gól Sharks je hodně důležitý, protože slibuje zajímavé drama v závěru třetí třetiny.

47:28
    Sotva se vrátil vyloučení Couture z trestné lavice, snižují hosté zásluhou přesně střely DANY BOYLA od modré, z levé strany, na 1:2. Asistence: Matt Irwin a Patrick Marleau.

47:23

47:08
    Nashville v útočném pásmu, ale Niemi zatím drží "akcie" Sharks "nad vodou", bude se vhazovat.

46:39
    A nyní již Niemi zasahuje a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

46:29
    Cullen pálí z levé strany, ale netrefuje branku.

46:10
    Puk ve středním pásmu, to hostům maximálně vyhovuje.

45:23
    Rozhodčí znovu vylučují, Couture za hákování dostává dvouminutový trest a je tu přesilová hra Nashvillu.

44:55
    Ne, hostům uskakují kotouče z hokejek, většina střel je zablokována nebo se k ní hosté ani nedostanou, je to těžké.

43:50

43:17
    Celá akce nakonec končí nepřesnou přihrávkou Nyströma, nejen český mladíček v dresu Sharks si nyní oddechl.

43:06
    Hertl ztrácí puk a Nyström spěchá do úniku.

42:45
    Ale jako by bylo hodně málo místa ve třetině soupeře, Predators výborně brání.

42:25
    Nyní jsou již hosté v přesilovkovém rozestavení.

42:05
    Gaustad vyhazuje puk ze třetiny, domácí se osvobozují.

41:50
    Zbytečný faul domácího Wilsona za brankou Sharks, přesilová hra pro hosty!

41:38
    Puk ve třetině Sharks, hosté se brání.

41:28
    Bitka – Sheppard a domácí Klein. Oba již odchází na trestnou lavici, kde si posedí pět minut.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:56 hodin.

Československá stopa po 2. třetině:
    Martin HAVLÁT (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:35
    Tomáš HERTL (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:21

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Nashville Predators: 6

San Jose Sharks: 10

Ani ve druhé třetině nedokázalo San Jose na ledě Nashvillu skórovat a po čtyřiceti minutách tak hosté zaslouženě prohrávají 0:2, když náskok Predators navýšil ve 39. minutě, při přesilové hře, obránce Josi. Hosté působí hodně tristním dojmem, prakticky není koho vyzdvihnout a je patrné, že se Sharks trápí.

40:00

39:26
    Nakonec musí zasahovat Hutton, který raději drží puk ve své výstroji a přerušuje hru.

39:20
    Sharks pouze vyhazují puk z vlastní třetiny.

39:00
    Je před námi posledních šedesát vteřin.

38:39
    Burns pálí z pravé strany, ale Hutton vyráží.

38:08
    Obránce ROMAN JOSI si sjel z modré do mezikruží, kde pálí po přihrávce Smitha zpoza branky z voleje a Niemi je na jeho střelu krátký, využitá přesilová hra. Asistence: Craig Smith a Nick Spaling.

37:45
    Tak až nyní, Predators v přesilovkovém rozestavení.

37:30
    Puk až za brankou Huttona, který rozehrává.

37:10
    Predators zaváží puk do třetiny soupeře, ale nedaří se jim usadit se před Niemim.

36:40
    Hosté dostávají puk ze třetiny, pomohlo jim vyhrané vhazování.

36:31
    Vylučuje se, na dvě minuty odchází na trestnou lavici hostující Stuart za sevření kotouče a je tu přesilová hra Predators.

36:03
    Vhazování ve třetině Predators, domácí dostávají puk do středního pásma.

34:08
    Komerční přestávka.

34:05
    I dnešní zápas dokazuje, že se San Jose na gól neskutečně nadře.

33:10
    Smith dostal dobrou přihrávku z levé strany, ale nedokázal puk lépe zpracovat před brankou Sharks.

32:15
    Desjardins se "obtočil" kolem branky Huttona a zkoušel přihrávat, jenže puk zablokoval bránící hráč Predators.

31:45
    I ve druhé třetině se hraje celkem hokej bez šancí.

30:53
    Další komerční přestávka.

29:51
    Bučení publika doprovází odpískání dalšího icingu Nashvillu.

29:20
    Wilson přihrává za branou Sharks Cullenovi, ten ale o puk přichází.

28:13
    Zakázané uvolnění hostů, vhazování po pravici Huttona.

27:56

27:56
    Pohled na lavičku San Jose dává tušit, že obránce Irwin dostal nepříjemnou "sekeru" přes svou pravou ruku.

27:18
    Zakázané uvolnění San Jose, vhazování před Niemim.

26:38
    Wingels ztrácí puk po přechodu přes útočnou modrou, spousta chyb v kombinaci hostů.

26:05
    Klein dostává puk ze třetiny a oba týmy střídají.

25:36
    Havlát hledá své spoluhráče ve třetině soupeře, ale obrana Predators pracuje výtečně.

24:16
    Nakonec zasahuje Hutton, který přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

24:10
    Thornton vybojoval puk ve třetině Predators.

23:38
    V hledišti Bridgestone Areny vidíme spoustu převleků za Santa Clause, neklamné to znamení, že Vánoce se již blíží!

23:24
    Smithův pokus Niemi chytá a přerušuje hru.

22:31
    Cullen se dostal do zakončení, ale jeho střelu z pravé strany Niemi ramenem vytěsnil nad plexisklo.

22:27
    Velmi dobře zvládnuté oslabení Predators.

22:19

22:13
    Couture pálí z pravé strany, ale puk končí pouze nad brankou Predators.

21:47
    Znovu Sharks vyhrávají vhazování ve třetině Predators a zůstávají před Huttonem.

20:45
    Nyní se již domácím podařilo vyhodit puk ze třetiny.

20:27
    Vhazování ve třetině Predatros, hosté vyhrávají a zůstávají v pásmu.

20:19
    Hned v úvodu druhé třetiny se vylučuje, domácí Stalberg dostává dvouminutový trest za hákování, hosté si zahrají přesilovou hru.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:02 hodin.

Československá stopa v 1. třetině:
    Martin HAVLÁT (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 3:25
    Tomáš HERTL (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 5:50

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Nashville Predators: 10

San Jose Sharks: 8

V první třetině se již nic nestane. Hosté zatím předvádí hodně rozpačitý hokej, který je plný ztrát puku a jako by bez náboje. Domácí si naopak díky svému bojovnému výkonu zajistili vedení, když se v 17. minutě prosadil Nyström, který tečoval střelu Bartleyho za záda Niemiho. Vedení je to zasloužené, uvidíme, co Sharks předvedou v dalším průběhu a zda se domácím podaří náskok udržet či ještě navýšit.

20:00

19:25
    Pavelski nahazuje puk, který ale domácí vzápětí vyhazují ze svého pásma.

19:00
    Je před námi poslední minuta první třetiny.

18:24
    Hertl s Thorntonem bojují ve třetině Sharks, ale marně, odchází střídat.

17:34
    Jenže kombinace Sharks zatím postrádají více přesnosti.

17:05
    Sharks mají problémy s rozehrávkou, Desjardins spěchá za vyhozeným pukem ze třetiny.

16:15
    Domácí vedou a nutno dodat, že si vedení zaslouží, protože zatím jsou mírně aktivnější, než hosté.

16:04
    Bartley pálí od modré, z levé strany a před brankou tečuje puk za záda Niemiho ERIC NYSTRÖM. Asistence: Victor Bartley a Viktor Stalberg.

15:59
    Nyström bojuje u puk v útočném pásmu, není úspěšný.

15:25
    Ofsajd Legwanda na útočné modré, rozhodčí přerušují hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:00
    Poslední pětiminutovka první třetiny, stav stále bezbrankový, dočkáme se gólu do konce třetiny?

14:16
    Po vyhraném vhazování ve třetině Sharks se domácí drželi v útočném pásmu, ale pouze jednou vystřelili, navíc to byl zablokovaný pokus.

14:01

13:26
    Velká šance hostů, hlavně dorážející Marleau, po střele Coutureho z pravé strany, měl na holi první gól zápasu, skvělý zákrok Huttona!

12:36
    Hertl však neměl podporu od svých spoluhráčů a Sharks ztrácí útočné pásmo.

12:15
    Souboj o puk za brankou Nashvillu, hosté udrželi útočné pásmo.

11:44
    Havlát se Sheppardem najíždí při přečíslení dva na jednoho na Huttona, ale český forvard prováhal situaci a místo přihrávky na Shepparda volí přihrávku již zpoza branky na ze druhé vlny najíždějícího Desjardinse, k němuž se puk již nedostal.

11:10
    Demers zablokoval střelu soupeře od modré.

10:49
    Hosté dostali puk do středního pásma, kde ho ale opět získali domácí.

10:26
    Nyström vybojoval puk a bekhendem ho nahazuje na branku Sharks.

09:13
    Hornqivst pouze nahazuje puk do třetiny Sharks a domácí odchází střídat.

07:45
    Nyström s Fisherem postupují na branku Sharks, ale jediný obránce soupeře odvedl skvělou práci a zablokoval přihrávku.

06:41
    Velmi dobré střídání Thorntonovi řady.

06:13
    A Hertl se i dostal do zakončení, Hutton musel zasahovat, puk v rohu třetiny.

05:55
    Gaustad bojuje u puk za brankou soupeře, ale puk má Tomáš Hertl.

05:07
    Icing San Jose, vhazovat se bude před Niemim.

04:11
    Irwin se však dostal do útočného pásma a z levé strany střílí, Hutton chytá a přerušuje hru.

03:52
    Hosté rozehrávají, ale domácí napadají rozehrávku.

03:05
    Puk ve středním pásmu, zatím sledujeme hodně vyrovnané utkání.

02:45
    Jenže nakonec je pískán icing Sharks a ještě se Clune (NSH) a právě Desjardins (SJS) poprali a oba odchází na pět minut na trestnou.

02:37
    Desjardins vybojoval puk pro Havláta.

01:45
    Hosté ale vyhazují ze své třetiny.

01:18
    Puk za brankou Shars, Wilson ho získává pro svůj tým.

00:15
    Jak patrno z úvodních sestav, český gólman Marek Mazanec dnes důvěru nedostal a v brance ho nahradil Hutton.

00:01

Nashville Predators: Hutton (Mazanec) – Weber, Josi, Bartley, Klein, Jones, Hendricks – Nyström, Fisher, Stalberg – Wilson, Cullen, Clune – Spaling, Legwand, Hendricks – Wilson, Cullen, Smith

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasič, Irwin, Boyle, Demers, Stuart – Hertl, J. Thornton, Bursn – Marleau, Couture, Kennedy – Nieto, Pavelski, Wingels – Sheppard, Desjardins, Havlát

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Murray, Racicot.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Nashville Predators přivítá na svém ledě San Jose Sharks.

Předpokládané sestavy:

Nashville Predators: Mazanec (Hutton) – Weber, Josi, Bartley, Klein, Jones, Ellis – Nyström, Fisher, Stalberg – Wilson, Cullen, Bourque – Spaling, Legwand, Hornqvist – Clune, Gaustad, Hendricks

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasič, Irwin, Boyle, Demers, Stuart – Hertl, J. Thornton, Bursn – Marleau, Couture, Kennedy – Nieto, Pavelski, Wingels – Hamilton, Desjardins, Havlát.

NASHVILLE PREDATORS

________________________________________

Nashville se téměř po celou sezónu drží mimo postupové příčky do play-off, momentálně je na jedenáctém místě Západní konference s osmibodovou ztrátou na osmý Phoenix. Nashville začátkem prosince nevyužil čtyřzápasové domácí série, když všechny čtyři zápasy prohrál. Nyní má před sebou tři domácí zápasy v řadě, z nichž již jeden má úspěšně za sebou – Predators porazili Dallas 3:1. Jak si povedou v dnešním utkání s favorizovaným San Jose?

Nejproduktivnějším hráčem Predators je David LEGWAND, který nasbíral čtyřiadvacet bodů za šest gólů a osmnáct asistencí a aktuálně mu patří šedesáté místo kanadského bodování celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Nashvillu je Patric HORNQVIST, který má na svém kontě sedmnáct bodů za sedm gólů a deset asistencí, aktuálně je na stočtyřiatřicáté místě v bodování NHL.

SAN JOSE SHARKS

San Jose v posledním utkání proti Minnesotě konečně přerušilo velmi nepříjemnou sérii porážek, kterou začala prohra v Pittsburghu (1:5). Pak následoval další pětigólový příděl v Carolině (3:5) a o dva góly prohráli "Žraloci" také v Minnesotě, které podlehli 1:3. Zlepšení nastalo až v domácím zápase proti Islanders, ale i s nimi San Jose prohrálo, byť "pouze" po nájezdech. Ne již zmiňované výhře v posledním utkání s Minnesotou se gólem podílel i Tomáš Hertl, prosadí se i v dnešním zápase v Nashville?

Nejproduktivnějším hráčem Sharks je Joe THORNTON, který nasbíral čtyřiatřicet bodů za pět gólů a devětadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená desáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem San Jose je Patrick MARLEAU, který má na svém kontě třicet bodů za čtrnáct gólů a šestnáct asistencí, aktuálně mu patří patnácté místo v bodování NHL.

Češi na ledě
    Za Nashville se v brance představí Marek MAZANEC.
    V utkání se v dresu San Jose představí dvacetiletý Tomáš HERTL a také dvaatřicetiletý útočník Martin HAVLÁT.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 17. Nyström (Bartley, Stalberg), 39. Josi (Smith, Spaling), 58. Stalberg (Weber) – 48. Boyle (Irwin, Marleau), 60. Marleau (Boyle, J. Thornton)

Rozhodca: Dwyer, Lee – Murray, Racicot

Diváci: 16 243