Omsk – Novokuzneck 3:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Jekaterinburg – Vladivostok 5:2 (kon.)
Barys – Novosibirsk 3:4 (kon.) | Čerepovec – Ufa 5:3 (kon.) | Jaroslavľ – Nižnekamsk 2:4 (kon.)
CSKA Moskva – HC Slovan 4:5 (kon.) | A. Mytišči – Metallurg Magnitogorsk 0:1 (kon.) | S.Moskva – Kazaň 1:2 (kon.)
Dinamo Minsk – D. Moskva 2:4 (kon.) | Doneck – Viťaz 5:3 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
Záhreb – Novgorod 0:1 (0:2 po s.n.)
HC Dinamo Minsk
2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Dynamo Moskva
Piatok 13.12.2013, 17:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dobrý deň. Dovoľte mi aby som vás privítal pri dnešnom textovom prenose zápasu KHL. V tomto prenose sa zameriame na zápas HC Dinamo Minsk vs. Dynamo Moskva. Úvodné buly je naplánované na 17:00. Moje meno je Miroslav Revaj a budem vás týmto zápasom sprevádzať.

Zápasy prestížnej KHL dnes pokračujú ďalším kolom. Oboch dnešných aktérov čaká ich 37 zápas. Zaujímavosťou tohto stretnutia je, že proti sebe dnes nastupuje prvý tím v tabuľke Západnej konferencie a posledný tím. Uvidíme kto zápas zvládne lepšie.

Dinamo Minsk :
    Takže domáci sú na poslednom mieste v tejto konferencii. Na svojom konte majú 36 bodov. Tie nazbierali za : 9V, 2VP, 5PP a až v 20 zápasoch nebodovali. Vedenie tímu ako aj samotný hráči vôbec nie sú spokojný s výkonom a šanca na play-off už takmer ani nie je. Tím dočasne vedie Slovák Ľubomír Pokovič. Okrem neho tu ešte pôsobí so Slovákov aj Tomáš Surový a Richard Lintner. Domácim sa podarilo nastrieľať 70 gólov a dostali ich 107. V poslednom zápase doma neuspeli a prehrali 0:2 nad Viťazom Podolsk. Ich najproduktívnejší hráč je Kanaďan Platt – 15G+11A.

Dynamo Moskva :
    Hostia sú teda tým celkom, ktorý sa nachádza na prvom mieste v tejto konferencii. Minuloročný víťaz Gagarinovho pohára podáva aj v tejto sezóne skvelé výkony a patria medzi kandidátov na zisk prvenstva v konferencii ako aj na celkový zisk pohára. Na svojom konte majú až o 40 bodov viac než domáci, teda 76. Nazbierali ich za : 23V, 2VP, 3PP a v 8 zápasoch nebodovali. O ich postupe do play-off je už prakticky dávno jasné, ale bojujú o prvenstvo v konferencii. V tomto tíme pôsobí aj Slovák Dominik Graňák. V posledných 4 zápasoch nenašli premožiteľa, v tom poslednom uspeli na ľade Donecku 3:2. . Ich najproduktívnejší hráč je Fín Komarov – 9G+17A.

HC Dinamo Minsk: Lalande ( Shelepnyov ) – Krajicek, Nogachyov, Kalyuzhny, Stas, Yefimenko – Shinkevich, Goroshko, Platt, Materukhin, Surovy – Usenko, Kaznadei, Kitarov, Kiryushchenkov, Dadonov – Sheleg, Filichkin, Lopachuk, Zakharov, Osipov.

Dinamo Moskva: Yeryomenko ( Barzman ) – Granak, Vishnevsky, Gorovikov, Pestushko, Komarov – Derlyuk, Ryazantsev, Soin, Babenko, Glazachev – Jalasvaara, Solovyov, Kokarev, Pestunov, Mosalyov – Barantsev, Koryagin, Volkov, Sopin, Karpov.

Rozhodca: Belov, Gusev – Misyur, Morozov.

00:01

00:01
    Zápas sa nám začal. Vhadzovanie vyhrali hostia.

00:30
    Hostia stratili puk v strednom pásma a do útočnej tretiny sa dostávajú domáci.

00:45
    Hneď v úvode si zahrajú domáci presilovku. Yefimenko hákoval a dostal 2 minúty.

01:00
    A hostia mohli v oslabení streliť gól. Komarov sa dostal do úniku a sám postupoval na domáceho brankára. Jeho blafák však domáci brankár Lalande vychytal.

01:45
    Domácim sa zatiaľ pri presilvoke nedarí. Vôbec sa nemôžu dostať do útočného pásma.

02:25
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary a oslobodzujú sa.

02:45
    Hostia v plnom počte. Domácim sa teda nepodarilo využiť presilovku. Zahrali ju veľmi zle.

03:55
    Domáci Stas nahodil puk na brankára hostí Yeryomenka, ktorý radšej hu prerušil.

04:35
    Hostia sa zahryzli do domácich. Domáci brankár Lalande však svojimi istými zákrokmi nedovolil hosťom skórovať.

05:35
    Hostia sú aj naďalej aktívnejším tímom. Domáci to skúšajú na brejky, ale tie sa ani nekončia strelou. Hostia však vysielajú nepresné strely a tak sme gól ešte stále nevideli.

05:52
    Domáci SHeleg dostáva 5 minút + do konca zápasu za brutálny faul odzadu. Hostia majú teda veľkú príležitosť na strelenie úvodného gólu zápasu.

07:45
    Domáci sa však dobre bránia a nepúšťajú hostí do ničoho vážneho.

08:25
    už po niekoľký krát sa domáci oslobodzujú. Hostia poriadne ešte domácu bránku neohrozili.

09:25
    Ani tvrdá strela Jalasvaaru nepriniesla zmenu skóre. Skvelo zasiahol brankár Lalande a puk dokázal chytiť.

10:00
    Domáci sa opäť oslobodzujú. Ich predĺžená presilovka sa chýli ku koncu. Moc dobre ju ani nezahrali.

10:52
    A presilovka hostí sa skončila. Mali ju možnosť hrať až 5 minút, ale skóre zápasu stále ostáva nezmenené. Moc šancí si ani nevypracovali. Domáci sa dobre bránili.

11:35
    Skvelý zákrok brankára domácich Lalandeho ! Soin prihral z pravej strany Babenkovi a ten posielal puk do odkrytej ľavej časti. Lenže brankár Lalande sa stihol premiestniť a puk skvelo vyraziť ľavým betónom.

12:15
    Po dlhej dobe si zachytal aj brankár hostí Yeryomenko. Kalyuzhny pálil od modrej, ale brankár hostí bol pripravený a puk chytil. Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.

13:00
    Opäť to skúšali hostia. Lalande bol pripravený na strelu Mosaljova.

13:53
    Dinamo Moskva dalo gól!
    A hostia idú do vedenia ! Stav stretnutia je teda 0:1 ! Na modrej dostal puk úplne voľný DENIS BARANTSEV a prepálil všetko čo mu stálo v ceste.
    Asistencia : Volkov.

14:45
    Domáci hrajú teraz veľmi pasívne a len sa bránia. Hostia hrajú útočne, sú častejšie v útočnom pásme. Lalande však stále drží svoj tím nad vodou.

15:25
    Opäť sa hostia tlačili pred Lalandeho, ale brankár domácich puk dokázal skryť pod svoj chrbát. Domáci si koledujú o ďalší gól.

16:25
    Domáci si zahrajú presilovku. Mosaljov dostáva 2 minúty za hákovanie.

17:15
    Domáci sa však v presilovke trápia. Nie a nie získať puk a ohroziť bránku hostí.

18:00
    Hostia sa opäť oslobodzujú. Brankár hostí ešte pri tejto presilovke zasahovať nemusel.

18:25
    Hostia v plnom počte. Domáci teda presilovku nevyužili. Opäť ju zahrali veľmi zle.

18:35
    Hostia sa opäť dostávali do útočného pásma, ale v ich ťažení ich zastavil ofsajd.

19:00
    Krátko pred koncom 1.tretiny čaká domácich presilovka. Derlyuk za hákovanie dostáva 2 minúty.

19:01
    Beží posledná minúta 1.tretiny.

19:03
    Presilovka domácich sa rýchlo končí. Kalyuzhny je vylúčený za držanie.

19:20
    Domáci sa zatiaľ dobre bránia. Pár krát to hostia skúšali od modrej, ale ich strely boli nepresné.

19:35
    A opäť sa vylučuje. Hosťujúci Babenko dostáva 2 minúty za napadnutie.

19:55
    Presilová hra 4 na 3 zatiaľ moc atraktívna nie je.

20:00

Po prvej tretine je stav stretnutia 0:1 ! hostia sú jasne lepším celkom v zápase, čoho dôkazom je aj priebežné skóre. Domáci hrajú miestami až moc pasívne.

Uvidíme ako sa bude vyvíjať 2.tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:55 .

Oba tímy sú už na ľadovej ploche. Druhá tretina sa nám za chvíľu začne.

20:01

20:01
    Druhá tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali hostia.

20:05
    Domáci pokračujú v presilovke 4 na 3.

21:00
    A hneď v úvode sa domáci natlačili pred bránku hostí a skoro vyrovnali ! Po tvrdej strele od modrej v podaní Platta už domáci dvíhali ruky, ale puk do brány nedošiel. Opečiatkoval len brvno bránky hostí !

21:04
    Domáci v týchto chvíľach presilovku 4 na 3 dohrali. Využiť ju nedokázali.

21:15
    Je tu ešte krátka presilovka 5 na 4. Tá však moc dlho trvať nebude.

21:36
    Hostia v plnom počte. V presilovke domácich gól nepadol.

22:45
    Domáci brankár Lalande sa musel mať na pozore pri strele od modrej v podaní Solovyova. poradil si však na výbornú.

23:55
    Aj naďalej pokračuje podobný obraz hry ako v prvej tretine. Hostia sú lepším a aktívnejším tímom. Druhý gól sa im však nedarí pridať. bu´d sú strely nepresné, alebo ich pochytá brankár domácich Lalande.

25:00
    Domáci po dlhšej dobe vyrážali do útoku, ale zastavil ich ofsajd.

25:15
    A hostia pridávajú druhý gól v zápase ! Stav stretnutia je už 0:2 ! Veľké zmätky teraz boli pred bránkou domácich, Lalande najskôr vyrazil strelu Babenkoa, ale úplne voľný LEO KOMAROV dorazil puk do odkrytej brány.
    Asistencia : Babenko.

26:25
    A v krátkej dobe pridávajú hostia už tretí gól ! Stav stretnutia je teda 0:3 ! Krásna akcia hostí znamená už tretí gól v domácej bránke. Najprv Volkov nádherne potiahol puk cez dvoch obrancov, prihral ho pred bránu voľnému MAXIMOVI KARPOVI a ten strelou švihom nedal domácemu brankárovi Lalandemu šancu.

27:35
    Domáci sa však nevzdávajú a bojujú o puk. Hostia sa musia len brániť.

28:00
    Nariadené trestné strieľanie proti hosťom ! Graňák zahákoval Materukhin a domáci sa môžu vrátiť do zápasu !

28:00
    Dinamo Minsk dal gól!
    Nariadený samostatný nájazd domáci ALEXANDER MATERUKHIN krásnym blafákom premenil ! Stav stretnutia je teda 1:3 !

30:00
    Tak 3 góly krátko po sebe sú výrazným oživením doposiaľ nie moc záživného hokeja. Hrá sa teraz zo strany na stranu.

31:00
    Hostia však opäť začínajú preberať taktovku hry. Domáci sa však dobre bránia a bojujú čo im sily stačia.

31:30
    Hostia budú hrať presilovku. Filichkin sa previnil hákovaním a dostáva 2 minúty.

32:15
    Domáci sa však zatiaľ úspešne bránia a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

33:00
    Hostia sú síce natlačení pred domácou bránkou, ale domáci sa dobre bránia. Výrazne im pomáha aj brankár Lalande, ktorý svojimi zákrokmi ešte drží domácich nad vodou.

33:30
    Domáci v plnom počte. Hostia teda presilovku nevyužili.

34:35
    Hostia sú však aj naďalej lepším tímom v zápase. Domáci sa musia len a len brániť.

35:55
    Graňák teraz pálil od modrej, ale puk chytil brankár domácich Lalande.

37:00
    Teraz hostia vytvárajú enormný tlak na domácich. Tí sa však bránia čo im sily stačia. Domáci nemôžu takto hrať, ak chcú dnes bodovať. Potrebujú nutne streliť 2 góly.

38:00
    A hostia mohli pridať 4.gól ! To by však musel Kokarev dopraviť letiaci puk do prázdnej brány. Puk trafil zle a opečiatkoval tak len ľavú tyč bránky hostí.

38:45
    Tlak hostí pokračuje aj naďalej. Domáci len posúvajú puk do stredného pásma.

39:01
    Beží posledná minúta 2.tretiny.

39:17
    A predsa len hostia pridávajú 4.gól ! Stav stretnutia je teda 1:4 ! Krásnu individuálnu akciu predviedol KONSTANTIN GOROVIKOV, ktorý po ľavej strane unikal sám a z uhľa prekonal brankára domácich Lalandeho pomedzi jeho betóny.
    Bez asistencie.

39:45
    Puk na hokejkách hostí. Tí už len kontrolujú hru pred koncom druhej tretiny.

39:50
    Glazachev je vylúčený za podrazenie. Presilovka pre domácich.

40:00

Druhá tretina bola oveľa záživnejšia než tá prvá. Videli sme v nej až 4 góly. hostia boli vo vedení 3:0, ale domáci dokázali znížiť zásluhou Materukhina, ktorý premenil nariadený samostatný nájazd. Hostia krátko pred koncom tejto tretiny pridali 4.gól a stav stretnutia je teda 1:4!

Uvidíme aká hra to bude v 3.tretine. Či si hostia víťazstvo postrážia, poprípade ešte pridajú nejaký gól, alebo to domáci ešte zdramatizujú.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:45 .

Oba tímy sú už na ľadovej ploche. Tretia tretina sa nám za chvíľu začne.

40:01

40:01
    Tretia tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali domáci.

40:05
    Domáci ešte pokračujú v presilovke 5 na 4.

40:31
    A bleskový gól domácich znamená, že stav stretnutia je 2:4. Domáci teda využívajú presilovku. Lukáš Krajíček dostal puk na modrej čiare, vypálil a vďaka pohotovému teču ALEXEIA YEFIMENKOA strieľajú domáci gól.
    Asistencia : Krajíček, Platt.

41:35
    Domáci teda ešte stále majú šancu na bodoví úspech v zápase. Potrebujú však ešte streliť 2 góly. Avšak puk držia hostia a kombinujú len po stredné pásmo.

42:55
    Domáci Stas sa skúšal predrať pred bránku hostí, ale obrana hostí ho včas zatavila.

43:25
    Hostia budú hrať presilovku. Domáci Stas je vylúčený na 2 minúty.

44:15
    Hostia sú zatiaľ aktívny pri presilovke. Jalasvaara to skúšal od modrej, ale jeho pokus chytá do svojej lapačky domáci brankár Lalande.

45:00
    Domáci sa úspešne bránia. Opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary preč a oslobodzujú sa tak.

45:25

47:00
    Domáci sa síce v presilovke ubránili, ale tlak hostí pokračuje ďalej. Domáci potrebujú streliť 2 góly a takýmto štýlom hry ich streliť nemôžu.

47:45
    Domáci to skúšajú na brejky, ale tie sa končia pred bránkou hostí. Platt to teraz skúšal strelou švihom spoza obrancov hostí, avšak neuspel.

48:15
    Opäť sa do brejku dostali domáci. Stas sa dostal ku strele a poriadne vystrašil brankára hostí Yeryomenkoa. Ten dokázal jeho pohotovú strelu vyraziť pravým betónom mimo nebezpečenstvo.

49:25
    V týchto chvíľach sa moc záživný hokej nehrá. Hra sa síce prelieva zo strany na stranu, ale oba tímy robia chyby v rozohrávke a tak sme dlhšiu dobu nevideli strelu.

51:35
    Domáci získavajú puk a zakladajú svoj postupný prechod do útočného pásma.

52:00
    Domáci sa však dlho neohriali v útočnom pásme, strela Stasa bola nepresná a domáci sa tak musia rýchlo vrátiť späť.

52:35
    Lalande opäť previedol dobrý zákrok, keď dokázal chytiť do svojej lapačky tvrdú strelu v podaní Derlyuka. Drží tak svoj tím stále nad vodou.

53:45
    Domáci sú teraz aktívnejším tímom, ale hostia sa dobre bránia a do ničoho ich nepúšťajú. Domácim sa čas začína rýchlo krátiť.

54:05
    Domáci však spravili chybu pri prechode do útočného pásma a hostia získavajú puk. V pohode však kombinujú po stredné pásmo. Nemajú sa kam ponáhľať.

55:15
    Komarov len zľahka nahodil puk na brankára domácich Lalandeho. Ten hru však radšej prerušuje.

55:35
    Hostia sa aj naďalej držia v útočnom pásme. Bezhlavé strely však nevysielajú a točia len kolotoč okolo bránky domácich.

56:15
    Domáci získavajú puk a ženú sa s nim do útočného pásma.

56:45
    Domáci zdvíhajú ruky a radujú sa z gólu. Bude sa však telefonovať !

56:45
    Gól napokon po dohode s videorozhodcom a po porade rozhodcov na ľadovej ploche uznaný nebol. Po strele Stasa sa puk do bránky nedostal.

57:15
    Domáci sa ešte nevzdávajú a bojujú. Hostia sa však úspešne bránia. Domácim čas teraz uteká veľmi rýchlo, hosťom zase pomaly.

58:00
    Yeryomenko teraz musel zasahovať pri strele Platta. So strelou si však bez nejakých problémov poradil. Čas sa už nekompromisne kráti.

59:01
    Beží posledná minúta 3.tretiny a dovolím si povedať, že už aj tohto zápasu.

59:05
    Domáci odvolávajú brankára !

59:35
    Domáci sa držia v útočnom pásme, presná strela však neprichádza.

59:55
    Už sa nič v zápase nestane. Hostia ho už určite vyhrajú !

60:00

V 3.tretine sme napokon videli už len jeden gól. Strelili ho domáci a upravili tak na konečných 2:4. V tretej tretine sme už moc záživný hokej nevideli a hostia bránili výsledok. Domáci sa nedokázali presadiť, okrem hneď v 41.minúte, keď presilovku využil Yefimenko. Hostia tak splnili úlohu favorita a zápas vyhrali.

Pekný zvyšok večera a príjemný víkend ešte želá Miroslav Revaj. Dovidenia. (19:25:04)

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 28. Materukhin (t.s.), 41. Yefimenko (Krajíček, Platt) – 14. Barantsev (Volkov), 26. Komarov (Babenko), 27. Karpov (Volkov), 40. Gorovikov (bez asistencie)

Dynamo Moskva: Yeryomenko ( Barzman ) – Granak, Vishnevsky, Gorovikov, Pestushko, Komarov – Derlyuk, Ryazantsev, Soin, Babenko, Glazachev – Jalasvaara, Solovyov, Kokarev, Pestunov, Mosalyov – Barantsev, Koryagin, Volkov, Sopin, Karpov.