Toronto – Dallas 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:3 (kon.)
Montreal – Boston 2:1 (kon.) | Tampa Bay – Ottawa 3:1 (kon.) | Florida – Winnipeg 5:2 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 5:1 (kon.) | Nashville – Carolina 2:5 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:3 (kon.)

Marián Hossa (CHI) 1+0, 4 střely, čas na ledě 19:24
    Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:20 (04:33:00)

Ačkoliv to vypadalo, že se bude radovat Chcago, je to nakonec Minnesota, která dvěma slepenými brankami v závěru nakonec urvala vítěsztví a potvrdila tak, že pokud po 40 minutách vede, většinou dobře rozehraný zápas neprohrává.

60:00

59:20
    Domácí vyhazují alespoň do středního pásma.

58:50
    Chicago hraje se šesti hráči v poli.

58:12
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Wilds se těsně před koncem zápasu vrací zpět do vedení. Spurgeon přeposlal puk na modré kolegovi MARCOVI SCANDELLOVI, jenž přízemní střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jared Spurgeon, Charlie Coyle.

58:01
    Poslední 2 minuty 3. třetiny.

56:37
    Icing Divočáků.

54:21
    A daří se jí skórovat, když Crawforda z hranice kruhu prostřelil JAMES BRODIN. Asistence: Jared Spurgeon, Justin Fontaine.

53:50
    Minnesota měla obrovský tlak, vytěžila z něj ale pouze vyloučení Seabrooka.

51:32
    Brodziak z úhlu nepřekonal gólmana hostí.

50:45
    Crowford nyní udržel s vypětím všech sil tvrdou střelu Koiva v lapačce.

50:05
    Jestřábi nyní zatlačili Minnesotu před její bránu, ale nestřílí.

48:23
    Opět stejný prohřešek hostů.

47:38
    Zakázané uvolnění Chicaga.

46:35
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Versteeg poslal puk MARIÁNU HOSSOVI do jízdy a slovenský reprezentant jej poslal na zadní tyč za záda HArdinga. Asistence: Kris Versteeg, Nick Leddy.

46:16
    Opět vyhození domácích.

45:45
    Minnesotě se podařilo vyhodit puk.

45:12
    Za držení putuje na trestnou lavici Niederreiter (MIN).

43:15
    Crawfordovu rozehrávku zachytil Rupp, ale až příliš dlouho se rozmýšlel se střelou a brankář hostů se stihl vrátit do branky včas.

42:40
    Domácí brzdí v další útočné akci ofsajd.

41:58
    Icing na straně Chicaga.

40:43
    BRANDON SAAD obral Sutera o kotouč a pak následně sám nekompromisně zavěsil. Bez asistence.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:50.

Je za námi prostřední dějství, ve kterém nejprve zvýšil vedení domácích Parise, když využil přesilovku. Chicago ale vrátil zpět do hry těsně před sirénou Morin. Utkání tak zůstává do 3. třetiny stále otevřené.

40:00

39:43
    Nordström využil přihrávky Kanea a bez přípravy vystřelil. Do jeho rány ještě stačil vložit hokejku JEREMY MORIN a usměrnil tak puk do branky. Asistence: Joakim Nordström, Patrick Kane.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

38:08
    Crawford nyní raději ukryl kotouč, aby uklidnil hru.

36:59
    ZACH PARISE přdvedl největšé důraz na brankovišti a dorazil za Crawforda střelu Pominvilla. Asistence: Jason Pominville, Dany Heatley.

32:40
    Harding musel po dlouhé době zasahovat proti Morinovi.

31:54
    Suter (MIN) vykázán na trestnou lavici za hákování.

31:42
    Znovu Heatley, ale z nadějné pozice přestřeluje.

30:39
    Následně si věděl rady i s Heatleym.

30:00
    Bramkář Jestřábů musel převést opět svou lapačku, tentokrát proti Brodinovi.

28:20
    Crawfoed jen tak tak lapačkou vytěsnil pokus Sutera od modré.

27:00
    Hosté se sice usadili v pásmu, ale vůbec se nedostali ke střele.

25:42
    Útok Jestřábů zastavuje postavení mimo hru.

24:38
    Leddy nevyzrál na Crawforda objetím branky.

23:30
    Minnesota začíná zpoza vlastní branky.

22:11
    Chicago v plném počtu.

21:46
    Brankář Chicaga kryje i pokus Niderreitera z kruhu.

21:05
    Crawford přečetl úmysl Pariseho.

20:11
    Hned z kraje třetiny je vyloučen Keith (CHI) za nedovolené bránění.

20:01

Jw za námi hodně rychlá 1. třetina, ve které jsme viděli jedinou branku, když brejk 3 na 2 proměnil v gól v 5. minutě Cooke. Od té doby se hrál svižný hokej s téměř žádným přerušováním a hlavně bez vyloučení. 2. třetina začne přibližně ve 2:56.

20:00

19:21
    Niederreiter z otočky nebezpečně pálí. Cawford reflexivně vyráží.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

17:35
    Kiethův pokus letěl mimo branku Hardinga.

16:21
    Parise nebezpečně tečoval nahození Stonera. Crawford na poslední chvíli vyrazil puk betonem do rohu.

15:10
    Bollig od modré jen těsně míjí domácí branku.

13:18
    Chicago hezky kombinovalo na útočné polovině, nakonec se však samo vyhnalo z útočné třetiny.

12:25
    Divočáci špatně přešli přes útočnou modrou čáru.

11:02
    NA druhé straně mohl vyrovnat Sharp, ale z ideální pozice napálil pouze Hardinga.

9:49
    Hostující gólman si poradil i s pokusem Hauly.

8:40
    Parise nečekaně z úhlu protáhl Crawforda.

7:38
    Brankář Minnesoty uschoval puk mezi betony po střele Leddyho.

6:58
    Backströma nepřekonal ani od mantinelu Keith.

6:15
    Hossa nedokázal nasměrovat střílenou přihrávku Toewse do branky.

5:30
    Mohlo být vyrovnáno, ale Sharpa v úniku vychytal fantasticky betonem na čáře Harding.

4:23
    Mitchell našel na zpoza branky na kruhu MATTA COOKA, který střelou na vzdálenější tyč otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Torrey Mitchell, Erik Haula.

3:49
    Ballard střelou zápěstím prověřil Crowforda.

2:40
    Chicago se zatím nemůže dostat na útočnou polovinu.

1:56
    Parise se odhodlal ke střele jako první.

1:10
    Minnesota se od úvodu usadila v pásmu Chicaga.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se už letos potkaly dvakrát a pokaždé se radoval celek, který byl v utkáni v roli hosta. Nejprve uspěla Minnesota na ledě Chicaga 5:3. Jestřábi však vrátili porážku i s úroky, když v jeho aréně dokázali zvítězit 5:1.
    Tyto celky ještě letos po tomto duelu čekají 3 vzájemná střetnutí.

Minnesota

si také nevede vůbec špatně a od úvodu soutěže se drží na pozicích zajišťující play off. Momentálně se Divočáci usadili na 7. pozici se 37 bodovým ziskem. 9. Vancouver je ale nazpět o pouhé 2 body.

Chicago

opět ukazuje, že bude i letos patřir k nejsilnějším týmům kanadsko-americké soutěže. Po třetině soutěže se Jestřábi usadili pohodlně na 1. místo Západní konference se 44 body. Jediný, kdo mu šlape na paty je San Jose, jenž má ještě na svého soka 2 zápasy k dobru.

Hezké ranní vstávání do pátečního dne. V dnešním slušně nabitém programu NHL bude k vidění i duel Minnesota Wild – Chicago Blackhawks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:10.

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 5. Cooke (Mitchell, Haula), 37. Parise (Pominville, Heatley), 55. Brodin (Spurgeon, Fontaine), 59. Scandella (Spurgeon, Coyle) – 40. Morin (Nordström, Kane), 41. Saad, 47. Hossa (Versteeg, Ledd\)

Minnesota Wild: Harding (Bäckström) – Brodin, Suter, Scandella, Spurgeon, Stoner, Ballard – Pominville, M. Koivu, Parise – Heatley, Coyle, Niederreiter – Mitchell, Brodziak, Cooke – Rupp, Konopka, Fontaine.
    Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya, Leddy, Rozsíval, Brookbank – Sharp, Toews, Hossa – Saad, Morin, Kane – Bollig, Kruger, Smith – – Versteeg, Shaw.

Rozhodca: Pollock, Rehman – Rody, Cormier

Diváci: 18 852