Toronto – Dallas 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:3 (kon.)
Montreal – Boston 2:1 (kon.) | Tampa Bay – Ottawa 3:1 (kon.) | Florida – Winnipeg 5:2 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 5:1 (kon.) | Nashville – Carolina 2:5 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:3 (kon.)
Edmonton – Colorado 8:2 (kon.)
St. Louis Blues
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
New York Islanders
cz Piatok 06.12.2013, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

57:31
    Budou k tomu mít šanci v přesilové hře. Dvě minuty dostává Andrew MacDonald (NYI) a hrubost.

53:59
    Aaron Ness (NYI) dostává dvě minuty za držení.

53:19
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Naopak je z toho trefa na druhé straně a nyní už to je opravdu definitivní úder. Roy perfektní přihrávkou našel u vzdálenější tyče BRENDENA MORROWA, který vyhrál souboj s Tavaresem a poté i s Nilssonem. Asistence: Derek Roy, TJ Oshie.

46:15
    Pietrangelo počkal na Roye, který si sjel z druhé vlny. Nilsson předvedl výborný zákrok proti jeho střele.

41:17
    Bouchard byl úplně sám před Halákem, ale poskakující kotouč za něj nedostal ani na dva pokusy.

37:54
    Matt Martin (NYI) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Potrestán je ovšem také Vladimír Sobotka (STL) za krosček.

34:59
    Nechci pro hosty přivolávat nic špatného, ale měli by se hodně rychle probrat. Dva hráči v rohu napadali Berglunda a úplně zapomněli na před brankou stojícího MAGNUSE PÄÄJÄRVIHO, který si pohrál s Nilssonem. Asistence: Patrik Berglund, Jay Bouwmeester.

29:33
    Hloupé vyloučení Carknera stojí hosty ještě větší problémy. DAVID BACKES dostal puk na modré, udělal dva roky a využil clony Oshieho. Namířil přesně do šibenice a Nilsson neměl nárok. Asistence: Alexander Steen, Kevin Shattenkirk.

29:02
    Matt Carkner (NYI) a Chris Stewart (STL) se dostali do křížku, ale místo bitky to skončilo tím, že oba borci skončili na zemi. Horší pro hosty však je, že Carkner dostává dvě minuty navíc za vyprovokování bitky.

27:02
    Tak se zdá, že přesilovky budou dnes hodně důležité. DEREK ROY tečoval střelu Shattenkirka a volný kotouč poté ve změti hokejek dopravil až za hostujícího brankáře. Asistence: TJ Oshie, Kevin Shattenkirk.

26:20
    Matt Martin (NYI) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

25:19
    Islanders právě vstřelili branku!
    Vanek odvedl před brankou skvělou práci, když dokonale zaclonil výhled Halákovi. Střela ANDREWA MACDONALDA si tak našla cestu až do branky domácích. Asistence: Frans Nielsen, Kyle Okposo.

23:54
    Derek Roy (STL) dostává dvě minuty za podražení. Zajímavější věc se stala při výhodě hostů, kdy Tavaresova střela trefila Haláka tak, že domácímu brankáři začala téct krev z úst.

17:06
    Další parádní akce hostů. Tavares servíroval před prázdnou branku Vanekovi, ale Rakušan puk netrefil. Od Tavarese každopádně výborná nahrávka.

16:14
    Nielsen s Grabnerem vyrazili do přečíslení. Dánský útočník to vzal na sebe, ale Halák podržel Blues.

16:00
    Alexander Steen (STL) a Andrew MacDonald (NYI) dostávají dvě minuty za držení. Oba současně.

11:47
    Domácím ale na využití přesilové hry stačila opravdu chvilka! JAY BOUWMEESTER si vyměnil na modré puk se Sobotkou a jeho rána prošla Nilssonovi mezi rukou a tělem. Asistence: Vladimír Sobotka, Ian Cole.

09:48
    A další vyloučení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Thomas Vanek (NYI).

06:44
    Série vyloučení pokračuje. Brenden Morrow (STL) dostává dvě minuty za sekání.

05:25
    Michael Grabner vypálil dopředu jak raketa a jeho sólový únik zastavila tyč!

04:09
    Islanders neskutečně propadli ve vlastní přesilovce a kdyby Andrew MacDonald (NYI) nehákoval, jeli by domácí dva na nikoho.

03:32
    První přesilovku si však zahrají oni. Patrik Berglund (STL) dostává dvě minuty za hákování.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 12. Bouwmeester (Sobotka, Cole), 28. Roy (Oshie, Shattenkirk), 30. Backes (Steen, Shattenkirk), 35. Pääjärvi (Berglund, Bouwmeester), 54. Morrow (Roy, Oshie) – 26. MacDonald (Nielsen, Okposo)

St. Louis Blues: Halák (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Cole – Steen, Backes, Oshie – Schwartz, Sobotka, Tarasenko – Morrow, Berglund, Stewart – Pääjärvi, Roy, Lapierre.
    New York Islanders: Nilsson (Poulin) – MacDonald, Hamonic, de Haan, Hickey, Ness, Carkner – Vanek, Tavares, Okposo – Grabner, Nielsen, Bailey – Bouchard, Regin, Clutterbuck – Martin, Cizikas, McDonald.

Rozhodca: Kozari, Morton – Racicot, Wheler