Den Haag – Amsterdam 0:4 (kon.) | Feyenoord – Eindhoven 3:1 (kon.) | Arnhem – Cambuur 3:0 (kon.)
Nijmegen – Alkmaar 3:2 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
3:1 (1:1)
PSV Eindhoven
cz Nedeľa 01.12.2013, 14:30 • Stadion Feijenoord (Rotterdam) • Holandská Eredivisie

Je tu konec krásného utkání, po kterém se radují domácí fotbalisté. Ti byli v celém zápase lepší a dokázali se poprat i se situací, kdy od 21. minuty po gólu Mahera prohrávali 0:1. Vyrovnání se dočkali těsně před koncem poločasu a obrat pak gólem z penalty dokonal kapitán Pellé. Ten o pár chvil později kopal i další penaltu, jenže neproměnil jí a na konečných 3:1 tak musel upravit až v 65. minutě. (16:23:41)

90+3
    Do otevřené obrany nyní vlétl Immers, zasekl si posledního obránce a zkoušel zakončit technicky pravačkou. Gólman Zoet byl ale na místě.

90+2
    Do vápna si nyní na centr z levé strany nabíhal Pellé, míč byl ale příliš vysoký a Pellé se k zakončení nedostal.

90+1
    Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.

90
    Normální hrací doba je u konce. U balonu jsou nadále hráči domácího mužstva.

89
    Nyní se sice hraje na polovině domácího celku, hráči Feyenoordu ale mají míč pod kontrolou a vzhlížejí závěr zápasu.

88
    Domácí hrají nadále při chuti a tlačí se na polovinu soupeře. Dnes se žádného dramatu asi již nedočkáme.

87
    Do vápna si z pravé strany seběhl van Beek, jeho rána z úhlu ale skončila jen na boční síti.

86
    Za faul na polovině hřiště dostal žlutou kartu hostující Stun Schaars.

85
    Zápas rychle spěje ke svému závěru. Čeká nás závěrečná pětiminutovka normální hrací doby.

84
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Maher, přichází Locadia.

83
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Janmaat, přichází van Beek.

83
    Janmaat po ošetření opouští trávník za doprovodu lékaře týmu.

82
    S bolestivou grimasou zůstal na trávníku ležet domácí obránce Janmaat a není jisté, zda bude moci pokračovat ve hře.

81
    Jenže také hráči PSV o balon rychle přišli a je tu opět útočná akce domácího mužstva.

80
    Nyní domácí pokazili jednoduchou rozehrávku mezi obránci a hosté budou moci vhazovat aut.

79
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Vilhena, přichází Goossens.
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Boëtius, přichází Vormer.

77
    Pellé je zpět na hřišti a pokračuje se ve hře. Míč mají hosté.

77
    Pellé musel být ošetřovaný a musí tak na chvilku za čáru.

76
    Domácí kapitán a střelec dvou branek Graziano Pellé zůstal nyní ležet na trávníku a drží se za hrudník.

75
    Po přímém kopu se nyní k hlavičce dostal Jørgensen, z těžké pozice ale poslal balon jen do rukavic brankáře Muldera.

74
    Domácí očividně šetří síly a nikam se nyní neženou. Naopak hosté stále nemohou najít skulinku, jak se přiblížit k bráně soupeře.

72
    Domácí hrají na hranici obětování a po několika ostřejších soubojích nyní vybojovali balon.

71
    Do konce zápasu chybí něco málo přes dvacet minut, míč mají ve své moci stále hosté. Jenže zatím ho drží na vlastní polovině.

69
    Hosté nyní drží míč na své polovině a snaží se něco vymyslet. V deseti to budou mít ale hodně složité.

68
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Bakkali, přichází Narsingh.

67
    Hosté se snaží s průběhem zápasu něco udělat, jenže nyní se jim nedaří.

66
    Hosté to budou mít nyní už hodně těžké. Domácí hrají jako z partesu a soupeři nic nedovolují.

65
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    GRAZIANO PELLÉ zcela odčinil své lehké pochybení při druhé penaltě a nyní po přízemní přihrávce na malé vápno pohodlně zvyšuje na 3:1 pro Feyenoord.

64
    Arias nyní ale fauloval a může být hodně rád, že také nedostal svou druhou žlutou kartu v zápase.

63
    Ostrý zákrok na vlastní polovině předvedl Hiljemark, faul se ale nepíská.

62
    Opět velice divoká situace ve vápně hostů. K zemi tam padl Boëtius a navíc Arias možná zahrál rukou. Pokračuje se ale ve hře.

61
    Za faul na polovině hřiště dostal žlutou kartu Immers.

60
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Depay, přichází Jørgensen.

59
    Domácí fotbalisté se ale nenechávají vyvést z míry a pokračují ve velice aktivním pojetí hry. Penaltu sice neproměnili, avšak hrají proti oslabenému soupeři.

58
    Druhou penaltu v zápase poslal Pellé jen do tyče!

57
    Hostující Bruma navíc dostal druhou žlutou kartu a je z toho i červená! Faulovaný byl Pellé.

57
    Další penalta pro domácí!

56
    Domácí pokračují v hurá fotbalu a hosté neví, kde jim hlava stojí.

55
    Domácí dokonávají obrat v zápase, když se z pokutového kopu přesvědčivě ranou na opačnou stranu, než kam skočil brankář, prosazuje GRAZIANO PELLÉ!

54
    Arias ve vápně fauloval Boëtiuse a je z toho žlutá karta a penalta pro domácí!

54
    Ve druhém poločase hodně ožilo i publikum a sledujeme rozhodně nadprůměrné utkání.

53
    Domácí mají stejně jako v prvním poločase drtivý tlak, hosté se brání jen za cenu odkopávání balonů na polovinu soupeře.

52
    Clasie dokázal z přímého kopu obstřelit zeď hostujícího týmu, zamířil ale jen do rukavic gólmana Zoeta.

51
    Nyní pro změnu fauloval Maher, následovat bude přímý kop pro domácí z velmi zajímavé pozice.

50
    Další ostrý zákrok u lajny předvedl Bruma. Asi zapomněl, že má již jednu žlutou kartu.

48
    Hosté jsou podobně jako v úvodu zápasu pod tlakem, avšak zatím se statečně brání.

47
    Domácí do druhého poločasu vstoupili aktivně a tlačí se do útoku.

46

Máme za sebou první poločas zápasu mezi Feyenoordem Rotterdam a PSV Eindhoven. Domácí fotbalisté vlétli do zápasu jako uragán a prvních patnáct minut soupeře nepůjčili balon. Jenže ve 21. minutě dostali z ojedinělé šance gól, a to je srazilo do kolen. Ve zbytku poločasu se spíše trápili, avšak v nastavení prvního poločasu přeci jen srovnali, když se trefil mladík Boëtius.

45+1
    Prakticky hned po rozehrávce hostů rozhodčí končí první poločas.

45+1
    Domácí těsně před koncem poločasu srovnávají, když se po rychlém brejku dostal balon k JUAN-PAULU BOËTIUSOVI, který povedenou ranou srovnává skóre zápasu!

45+1
    S centrem do vápna si domácí obrana poradila.

45+1
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45
    Hosté mají možnost kopat přímý kop ze zajímavé pozice. Je to na centr do vápna.

44
    Naopak nyní faulovali domácí a za následné emotivní diskuze s rozhodčím dostal žlutou kartu Schaken.

44
    Na hranici vápna se skácel domácí Immers, faul se ale nepíská a pokračuje se ve hře.

43
    Nyní musel přeci jen zasahovat hostující brankář Zoet, který vyrazil střelu z hranice vápna na rohový kop.

42
    Domácí jsou sice nastěhovaní na polovině soupeře, jenže do nebezpečného zakončení se nemohou stále probojovat.

41
    Po centru z pravé strany musel nyní zasahovat domácí gólman Mulder.

41
    Na polovině hřiště byl faulovaný Mathijsen a rozehrávat tak mohou domácí fotbalisté.

40
    Po centru Janmaata zkoušel bez přípravy zakončit Immers, zády k bráně ale balon netrefil ideálně a zamířil mimo.

39
    Ze zajímavé následné standardky se domácí prosadit nedokázali a nyní se musí už zase bránit.

39
    S nasazením to nyní přehnal Rekik a po jeho faulu je tu dokonce žlutá karta.

38
    K rychlému brejku se nadechoval Maher, domácí fotbalisté se ale dokázali ubránit.

37
    Další velkou šanci chystal pro spoluhráče Jozefzoon, ti ale jeho úmysl tentokrát nepochopili.

36
    Pomalu se blíží závěr prvního poločasu. Domácí se nadále snaží dostat do zakončení, jenže nedaří se jim.

34
    Hosté se po rychlém brejku dostali do další velké šance, se střelou z úhlu nakonec ale Mulder starosti mít nemusel, protože mířila mimo.

32
    Pellé se po chvíli dral do vápna za míčem, opět mu byl ale odpískaný útočný faul.

31
    Faulu se nyní dopustil Pellé a míč tak budou mít hosté.

30
    Máme za sebou první třetinu dnešního utkání a přestože byli domácí v úvodu výrazně aktivnější, prohrávají po brance Mahera 0:1.

29
    Hosté zkušeně nyní drží balon a soupeř se nemůže dostat k ohrožení Zoetovy brány.

28
    Hráči Feyenoordu se sice snaží, jenže do zakončení se nemohou dostat.

27
    Nadále se ale hraje více ve středu pole, domácím se už nedaří tolik, jako v úvodu zápasu.

26
    Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Pellé, míč ale poslal nad bránu.

25
    Až do vápna se nyní probil Schaken, jeho střela z těžké pozice ale brankáři starosti nenadělala.

24
    Hraje se nadále ve středu hřiště, domácí se nemohou dostat do tempa.

22
    Domácí jsou samozřejmě zaskočeni. Začali dobře, jenže nyní prohrávají 0:1 a musí zabrat.

21
    PSV právě vstřelilo branku!
    ADAM MAHER poslal na hranici vápna balon Jozefzoonovi, ten mu ho ideálně vrátil a ADAM MAHER pak bez větších problémů překonal vybíhajícího gólmana Muldera.

19
    Do vápna se nyní snažil prosadit Jozefzoon, byl ale dobře pokrytý domácí defenzivou.

18
    Hosté se snaží držet balon a zatím se jim to celkem daří.

17
    Tempo hry nyní trošičko povadlo a hraje se více ve středu pole.

16
    Po rohu se domácí k zakončení již nedostali. Navíc se dopustili útočného faulu a rozehrávat bude gólman Zoet. Po čtvrt hodině hry je to na fauly již 5:5.

15
    Na hřiště se vracející Janmaat nyní tvrdě vypálil levačkou, jeho polovysoká rána byla lehce ztečovaná na roh.

14
    Přesto domácí pokračují v aktivním pojetí hry a hráči PSV se musí nadále bránit.

13
    Janmaat odkulhal mimo hrací plochu, domácí budou hrát chvilku v deseti.

12
    S hodně bolestivou grimasou zůstal na trávníku ležet Janmaat a musí být ošetřovaný.

10
    Domácí hráči znovu obléhají vápno soupeře, který se musí jen bránit.

9
    Skvělým kolmým čtyřicetimetrovým pasem se prezentoval Mathijsen, spoluhráči ale jeho nečekanou přihrávku v šanci přetavit nedokázali.

8
    Další střelecký pokus si připsal Boëtius, mířil ale tentokrát mimo.

7
    Stále se hraje v režii domácího mužstva, hosté se nemohou vymanit z velkého tlaku.

6
    Po centru do pokutového území se domácí dostali k zakončení, hlavička Schakena ale mířila nad bránu.

5
    První žlutou kartu dostal hostující Jeffrey Bruma. Za faul na vlastní polovině.

5
    Domácí fotbalisté nadále jasně dominují a tlačí se před vápno soupeře.

4
    Také s ním si hosté poradili, míč odvrátil Bruma.

4
    Po dalším přímém kopu následovat také roh pro Feyenoord.

3
    Stále se hraje na polovině PSV, hosté se musí nadále bránit.

2
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal Vilhena, míč ale netrefil ideálně a trefil jen obránce.

1
    S centrem na hranici pokutového území si ale hostující obrana poradila.

1
    Domácí začali velice aktivně a hned vybojovali faul na polovině soupeře. Následovat bude přímý kop.

1

Fotbalisté jsou již rozmístěni po trávníku, je čas na posledních pár modliteb a zápas může začít.

Hráči obou mužstev za doprovodu rozhodčích právě nastupují na hrací plochu. Utkání za pár chvil začne. Stadion v Rotterdamu je pochopitelně prakticky plný a bude se hrát před skvělou atmosférou.

Feyenoord Rotterdam: Mulder – Janmaat, de Vrij, Mathijsen, Martins Indi – Clasie, Immers, Vilhena – Schaken, Pellé, Boëtius
    Náhradníci: Vormer, Kongolo, Bakkal, te Vrede, Goossens, van Beek, Lamprou

PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Bruma, Rekik, Tamata – Maher, Schaars, Hiljemark – Bakkali, Jozefzoon, Depay
    Náhradníci: Tytoń, Jørgensen, Locadia, Narsingh, Brenet, Hendrix, Vloet

Rozhodčí: Makkelie – Goossens, van Dongen.

Ani jedno z mužstev nemá rozhodně nijak oslnivou formu. Feyenoord dokázal v posledních pěti ligových zápasech uhrát pět bodů za výhru na půdě Cambuuru a remízy s Go Ahead Eagles a AZ Alkmaar. Hosté získali ve stejném počtu zápasů dokonce pouhé dva body, když uhráli jen domácí remízy s PEC Zwolle a Heerenveenem.

Dobré odpoledne všem fanouškům nizozemské nejvyšší soutěže při sledování online reportáže ze zápasu 15. kola Eredivisie mezi Feyenoordem Rotterdam a PSV Eindhoven. Souboj dvou tradičních účastníků evropských pohárů nebude dnes duelem o nejvyšší příčky tabulky. Domácí jsou totiž v tabulce až na sedmém místě, hosté jsou dokonce osmí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.