Mladá Boleslav – Třebíč 4:5 (0:1 po s.n.) | Most – Kadaň 2:1 (2:1 po s.n.) | Benátky n/J – Litoměřice 4:3 (2:1 po s.n.)
Jihlava – Beroun 3:2 (kon.) | Havířov – Motor ČB 4:2 (kon.) | Olomouc – Havlíčkův Brod 1:3 (kon.)
Ústí n/L – Šumperk 3:4 (po pr.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4 (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
cz Streda 27.11.2013, 18:01 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232,
Ústí nad Labem-Bukov;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š • 1. liga (ČR)

Ústí nad Labem – Druhou polovinu základní části uzavřeli Lvi soubojem se Šumperkem. Diváci ve Zlatopramen Areně byli svědky kolísavého tempa gólů, když v první třetině padly dvě branky na každé straně, ve druhé části po jednom gólu na obou stranách, třetí dějství bylo bezbrankové. Nastavený čas zvládli lépe hosté, kteří si díky přesné trefě Martina Dudáše z času 64:54 min. připisují do prvoligové tabulky dva body.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:36:04)

Statistiky utkání:

Branky a nahrávky: 6. Boháč (Baránek, Smetana), 10. Tůma (Kloz, Grin), 25. Tůma (Roubík, Grin) – 7. Červenka (Tesařík), 11. Gewiese (Sedlák), 40. Staněk (Žálčík, Moskal), 65. Dudáš (Gewiese).
    Rozhodčí: Úlehla – Kis, T. Svoboda.
    Delegát: Jebavý.
    Vyloučení: 8:5, navíc Baránek 10 min. OT [NESP], Vobořil (oba UNL) OT DKU.
    Využití: 0:2.
    Diváci: 661.
    Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
    Zakázaná uvolnění: 4:9.
    Ofsajdy: 4:4; z toho na úmyslné ofsajdy 1:1.
    Vyhraná vhazování: 36:30 (11:8, 13:13, 7:7 – 5:2).
    Nejlepší hráči: David Tůma – Tomáš Štůrala.

Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústečtí Lvi: David Tůma (2+0)
    Salith Šumperk: Tomáš Štůrala

64:54
    Draci právě vstřelili branku!

Využitá přesilovka! Střelu MARTINA DUDÁŠE (3+3) si nešťastně srazil do vlastní sítě obránce Ústeckých Lvů. Jan Dlouhý byl proti kotouči, který mířil nad jeho rameno, bezmocný. Asistence: Petr Gewiese (1+2; dnes 1+1).

64:48
    Dudáš od hranice útočné třetiny minul.

64:36
    Sedlák od útočné modré čáry neprostřelil Dlouhého.

64:16
    Kloz podržel čas z oslabení za brankou Štůraly.

63:38
    Početní výhoda ve prospěch hostů. Tomáš Rod (UNL) mří do boxu trestoměřičů, neboť inkasoval menší trest za faul kolenem.

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
    Vyloučení celkem v zápase: 8:5, navíc Baránek 10 min. OT [NESP], Vobořil (oba UNL) OT DKU [NESP].

63:20
    Začala signalizovaná výhoda pro hosty, kteří hrají power-play.

62:54
    Holík z prostoru mezi kruhy neuspěl.

61:30
    Staněk zprava prověřil Dlouhého pozornost.

60:40
    Slovan má kotouč ve svém držení.

60:01
    Na zahajovacím vhazování prodloužení zvítězili domácí. Podle pravidel se hraje čtyři na čtyři.

60:01

Ve třetí třetině se diváci branky nedočkali, o dělbě bodů rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Prodloužení začne přibližně v 20:15 h.

Po dvouminutové přestávce bude následovat prodloužení se systémem náhlá smrt.

60:00

59:38
    Ústečtí Lvi se dopustili zakázaného uvolnění (na icingy 4:9).

59:34

Zdeněk Kamínek ml.

Góly a asistencie: 6. Boháč (Baránek, Smetana), 10. Tůma (Kloz, Grin), 25. Tůma (Roubík, Grin) – 7. Červenka (Tesařík), 11. Gewiese (Sedlák), 40. Staněk (Žálčík, Moskal), 65. Dudáš (Gewiese)

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý (Orct) – Grin, Z. Sklenička, Vobořil, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – J. Kloz, Roubík, D. Tůma – Vávra, Alinč, Rod – Baránek, Havlíček, Daniel Boháč – P. Přeučil, Pořický. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.
    DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) – M. Novotný, Holík, Dudáš, T. Sedlák, O. Starý, J. Tesařík, Gewiese – Půhoný, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, A. Staněk – A. Červenka, Skoumal, Brunec – Langr, Chomič, Cink. Trenér: Radek Kučera.

Rozhodca: Úlehla – Kis, T. Svoboda; delegát: Jebavý