Washington – St. Louis 4:1 (kon.) | NY Rangers – LA Kings 0:1 (kon.) | Chicago – San Jose 5:1 (kon.)
Vancouver – Dallas 1:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 2:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
5:1 (1:0,2:1,2:0)
San Jose Sharks
cz Pondelok 18.11.2013, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

To je ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (14:35:27)

Martin Havlát (SJO) 0+0, čas na ledě 9:38

Domácí jasně vítězí, dá se říct že už bylo lepší od začátku a konečný výsledek je 5:1. Žraloci odjíždějí ze Chicaga bez bodu. V dnešním utkání jsme viděli i trestné střílení, které Sharp proměnil.

60:00

59:17
    Poslední vteřiny zápasu.

58:48
    Chicago právě vstřelilo branku!
    PATRICK SHARP proměnil své trestné střílení krásným bekhendovým blafákem.

58:48
    Patrcik Sharp se řítil sám proti Niemimu, ale byl faulován a pojede trestné střílení.

58:40
    Hertlova střela z mezikruží, ale Crowford vyráží svojí vyrážečkou.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37
    Zakázané uvolnění Chicaga.

56:46
    Zápas už se jen dohrává, domácím to stačí a myslím si že se svým výsledek mohou být spokojeni.

56:11
    Domácí už jen vyhazují.

55:10
    Indiáni už asi rozhodli o utkání, když Saad v samostatném úniku nepřekonal brankáře, tak ho překonal následnou dorážkou KRIS VERSTEEG. Asistence: Brandon Saad, Johny Oduya.

55:01
    Saad jel sám proti Niemimu, brankář byl úspěšnější.

54:35
    Domácím už tento výsledek asi stačí, protože kombinují za svojí brankou a vyhazují na zakázané uvolnění.

53:50
    Chicago nepouští hosty do svého pásma.

53:04
    Domácí se zkoušeli dostat do útočného pásma, ale rozhodčí jim to pokazil a písknul postavení mimo hru.

52:25
    Zakázané uvolnění žraloků.

52:16
    Hertl s Thorntonem kombinují a nakonec vystřelil Hertl, ale jeho střela byla zblokovaná.

51:14
    Hosté se už konečně dostali do útočné třetiny, kde se snaží překonat domácího brankáře, ale marně.

50:46
    Pavelski vystřeli a následně dorážel, ale Crowford měl kotouč ve své moci.

50:22
    Blackhawks drží žraloky pod tlakem.

50:06
    Komerční přestávka

50:00
    Polovina třetí třetiny je za námi a žraloci by měli trošku přidat, pokud jsi ze Chicaga chtějí odvést nějaké body.

49:19
    Vůbec netuším jestli komentuji hokej nebo tenis. Hra se přesouvá nahoru a dolů.

48:45
    Chicago vybojovalo kotouč a drží útočné pásmo.

48:04
    Hosté se nemohou dostat přes modrou čáru, obrana domácích pracuje dnes na výbornou.

46:39
    San Jose ztrácí naději na body, ale třináct minut je ještě dlouhá doba tak uvidíme co s tím žraloci udělají.

46:36
    Komerční přestávka.

46:55
    Hjalmarsson zkusil pálit od modré, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

44:43
    Domácí stále drží útočné pásmo.

43:39
    Teď jsem o tom mluvil indiáni zvyšují svůj náskok. Autorem branky je JONATHAN TOEWS. Asistence: Ben Smith, Patrick Sharp.

43:18
    Indiáni jdou dopředu a zkoušejí zvýšit dvoubrankový náskok.

42:40
    Havlát přihrál na Pavelskiho, ten objel branku, ale nedokázal zakončit.

42:19
    Kane teď ujel a zkusil pálit od modré, ale nic z toho není.

41:36
    Hosté se snažejí a vyrovnat a střílejí z každé pozice.

41:11
    Žraloci se osvobozují a zároveň zakládají útok.

40:34
    Domácí vyhráli buly a už se usazují před Crowfordem.

40:01

V druhé třetině jsme viděli vyrovnávací branku na 1:1, ale Chicago nenechalo dlouho čekat a své vedení si vzalo zpět. Střely 17:14

Další třetina začne přibližně ve 2:52

40:00

39:24
    Hertl spěchá dopředu a vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale nikdo před brankou kdo by dorážel Tomášovu přihrávku a tak puk putuje do středního pásma.

38:30
    Blackhawks se drží před Niemim, ale jen kombinuje a střela nikde.

38:01
    Poslední dvě minuty druhé periody.

37:23

37:23
    Pavelski udržel pásmo, ale puk mu sklouzl za modrou a je pískáno postavení mimo hru.

36:56
    Hra se přesouvá nahoru a dolů, oba brankáři musí být pořád v pozoru.

36:19
    Hertl to zkusil, ale jeho střela byla zblokovaná.

35:09
    San Jose se dostává do útoku, ale už je příliš unavené. Na led naskakuje druhá formace.

34:36
    Toews vybojoval kotouč u mantinelu a přihrával na modrou, kde Rozsíval nezpracoval a je pískáno zakázané uvolnění.

33:56
    Chicago drží žraloky pod tlakem.

32:26
    Indiáni jsou při chuti

32:09

32:08
    Kruger stál u pravé tyčky a chystal se vystřelit,ale nakonec našel úplně volného PATRICKA SHARPA, který z první vystřelil přesně pod horní tyčku. Asistence: Marcus Kruger, Brandon Saad.

32:02
    Chicago jde dopředu.

31:23
    Žraloci stále drží pásmo a indiáni se jen bránějí.

30:19
    Hertlova formace forčekuju v útočném pásmu.

29:03
    San Jose je po gólu aktivnější a drží Chicago pod tlakem.

28:16
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. Tyler Kennedy přihrál na JOE PAVELSKIHO, který ujel domácí obraně a z mezikruží vyslal střelu švihem, která končí v brance. Asistence: Tyler Kennedy, Justin Braun

27:59
    Hosté jsou teď sevřený ve vlastním obraném pásmu.

27:43
    Vhazuje se po pravici Niemiho.

27:39

27:37
    Hosté se drží v útočné třetině a zasypávají domácího brankáře střelami, ale Crowford si chce dnes vychytat čisté konto.

26:15
    Žraloci se řítili kupředu, ale zastavuje je postavení mimo hru.

25:10
    Toews je dnes opravdu vidět, teď objel branku a chtěl překvapit Niemiho, ale hostující brankář byl připraven.

24:12
    Hosté stále v útočném pásmu, ale krouží v uctivé vzdálenosti od branky.

23:34

23:06
    Žraloci kombinují, nikde žádná střela.

22:34
    Toews ujel v oslabení, ale těsně před zakončením mu sjel puk z hokejky.

22:18
    Hosté mají možnost vyrovnat.

21:44
    (CHI) Trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

21:13
    Hra se odehrává především ve středním pásmu.

20:40
    Couture prohrál vhazování a domácí zakládají rychlá útok.

20:01

První dějství nám přineslo jediný gól a to na straně domácích. V 17.minutě vstřelil úvodní branku Pirri. Hosté sice měli dost šancí na vyrovnání, ale Crowford zatím drží nulu.

Další třetina začne přibližně ve 2:03

20:00

19:34
    Zakázané uvolnění Chicaga. Hosté jsou v plném počtu.

19:31
    Hertl vyzkoušel střelu švihem ale domácí brankář bez problému chytá.

18:24
    Hosté mají možnost vyrovnat ještě před koncem první třetiny.

17:43
    Brandon Bollig (CHI) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

16:34
    A je tady úvodní branka. Patrick Kane z pravého kruhu vystřelil, Niemi vykopl kotouč před sebe a BRANDON PIRRI bez problému strefuje prázdnou branku.
    Asistence: Patrick Kane, Kris Versteeg.

16:19
    Sharp zkusil vystřelit od modré, ale puk byl tečován do ochranné sítě.

15:47
    Rána Toewse prolétla vedle tyče Niemiho svatyně.

15:09

15:09
    Chicago nedokázalo v přesilové hře nic vymyslet a proto se skóre nemění a zůstává stále nerozhodné.

15:07

14:28
    Domácí mají možnost otevřít stav utkání, ale zatím se jim nedaří dostat se do útočné třetiny.

13:07
    Desjardins (SJO) dostává dvě minuty za hákování.

12:45
    Domácí drží žraloky pod tlakem a bude se vylučovat.

12:05
    Sharks vyhazují a rozhodčí pískají icing.

12:00
    Domácí se konečně osvobozují a zakládají útok.

11:13
    Hosté jsou aktivnější. Indiáni se pouze brání.

10:35
    Havlát s Pavelskim si nerozuměli a puk končí na zakázaném uvolnění.

10:32

10:32
    Hjalmarsson se dostal před Niemiho, ale hostují gólman drží stále vyrovnaný stav zápasu.

10:20
    Hertl prudkou střelou z mezikruží vystřelil a domácí brankář vyráží před sebe.

09:48
    Seabrook vystřelil od modré, ale Niemi bez problémů chytá.

09:24
    Chicago mohlo dopředu ve třech, ale ofsajd zastavuje jejich útok.

08:57
    Sám na branku spěchal hostující útočník Pavelski, jeho blafák ale na Crowforda nestačil, domácí gólman puk chytá!

08:35
    Hosté se drží v útočném pásmu, ale Rozsíval vypíchl kotouč a žraloci mohou dopředu.

07:57

07:56
    Druhá formace žraloků je zatím nejvýraznější.

07:26
    Hertl se objevil sám před domácím brankářem, ale trefil pouze horní tyč.

06:11
    Blackhawks se usadilo před Niemim, ale zatím nic nevymyslelo.

05:54
    Leddy dostal přihrávku do mezikruží, ale Niemi svoji svatyni chrání svým perfektním zákrokem.

04:49
    Žraloci na led posílají čtvrtou formaci.

04:18
    Marleu se snaží vybojovat kotouč a to se mu daří.

03:20
    Tomáš Hertl mohl jít sám na Crowforda, ale obránce indiánů Hertla zastavuje na hranici pravidel.

03:09
    Toews vyhrál buly a Chicago začíná kombinovat v útočném pásmu.

02:58
    Pavelski vybojoval kotouč ve vlastní třetině a posílá puk na Havláta, který nezpracoval a je z toho zakázané uvolnění.

01:29
    Niemi má první zákrok v dnešním utkání, prověřil ho Toews.

01:12
    Hra byla přerušena díky ofsajdu domácích.

01:08
    Hosté začali aktivněji a drží se před Crwfordem.

00:22
    Úvodní buly vyhráli žraloci a zakládají útok.

00:01

Ještě než začneme tak si poslechneme hymny USA a Kanady.

Oba týmy jsou již na ledové ploše.

Chicago Blackhawks: Crowford (Khabibulin) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Pirri, Saad – Versteeg, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Bollig

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Boyle, Vlasic, Braun, Stuart, Demers, Hannan – Kennedy, Couture, Marleau – Wingels, Thornton, Hertl – Havlát, Pavelski, Nieto – McCarthy, Desjardins, Sheppard

Rozhodčí: Skilliter, O'Halloran – Racicot, Wheler.

23.02.2013 Chicago – San Jose 2:1

Hostující celek odehrál dvacet zápasů s bilancí 13-2-5 a získal třicet jedna bodů, což ho řadí na páté místo v tabulce. Hráčské týmové statistiky vede Joe Thornton, který má na svém kontě dvě branky a dvacet asistencí. Jedničkou v brankovišti je Antti Niemi, na střídačce čeká na svou šanci Alex Stalock.

Domácí odehráli dvacet zápasů a mají bilanci 13-3-4. Získali třicet bodů a patří jim šestá příčka v tabulce NHL. Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem v jedné osobě je Patrick Kane, který vstřelil jedenáct branek a na devět přihrál. Nejlepším přihrávačem je se čtrnácti asistencemi Duncan Keith. Jedničkou v brance je Corey Crawford, záda mu kryje Nikolai Khabibulin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Adam Soukup

Góly a asistencie: 17. Pirri (Kane, Versteeg), 33. Sharp (Kruger, Saad), 44. Toews (Smith, Sharp), 56. Versteeg (Saad, Oduya), 59. Sharp (t.s.) – 29. Pavelski (Kennedy, Braun)

Rozhodca: Skilliter, O'Halloran – Racicot, Wheler

Diváci: 21 434