Chabarovsk – Viťaz 4:2 (kon.) | Vladivostok – D. Moskva 3:4 (kon.) | Novokuzneck – Novgorod 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Kazaň 0:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Záhreb 4:0 (kon.) | Ufa – Doneck 2:3 (0:2 po s.n.)
Čeljabinsk – S.Moskva 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Dinamo Minsk 5:2 (kon.)
Riga – Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 (po pr.) | Lev – Omsk 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Barys 2:6 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Nedeľa 17.11.2013, 11:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

KHL pokračuje v nedeľu kvantom zápasov. Onlajny pre váš zo všetkých pripravili textový prenos. Výnimkou nie je ani zápas medzi Sibiriom Novosibirsk a AK Bars Kazaň.

Sibir Novosibirsk je ruský hokejový klub, ktorý datuje rok vzniku na 1961. V KHL pôsobí od jej samotného vzniku, čiže už šiestou sezónou. Počas predchádzajúcich piatich ročníkov sa Sibir do play-off kvalifikoval dva krát, konkrétne v sezónach 2010/11 a 2012/13. B oboch prípadoch Novosibirsk narazil na ťažkých súperov, ktorý mu vystavili stopku – Ufa (2010/11) a Avangard Omsk (2012/13).

Na postup do play-off to pre Sibir vyzerá aj v tomto ročníku. Novosibirsk je v tabuľke Východnej konferencie na skvelom štvrtom mieste, čo je postavenie nad všetky očakávania. Domáci majú na konte 46 bodov a aktuálne skvelú formu, o čom dokumentuje aj fakt, že v posledných piatich zápasoch domáci štyri krát bodovali na plno a len raz prehrali. V poslednom zápase privítal Sibir v domácej aréne Víťaz Podolsk, s ktorým si poradil pomerom 3:1.

AK Bars Kazaň je ruský klub, ktorý vznikol v roku 1956. V KHL pôsobí šiestim rokom a patrí k tomu najlepšiemu, čo nadnárodná liga ponúka, o čom svedčia aj výsledky Barsu v ostatných piatich ročníkoch. V prvých dvoch ročníkoch sa Kazaň tešila zo zisku Gagarinovho pohára, v nasledujúcich dvoch skončili v konferenčnom semifinále, no a napokon v minulom roku ich v konferenčnom finále zastavil Traktor Čeľjabinsk.

V tejto sezóne Kazaň potvrdzuje rolu favorita a ambície, ktoré má prvým miestom v tabuľke Východnej konferencie. V rámci celej ligy je Kazaň druhým najlepším tímom po SKA Petrohrade. Domáci majú na konte 45 bodov, no ich aktuálna forma je na tím ich kalibru zlá a v Kazani určite nevládne s ostatnými piatimi zápasmi spokojnosť. Bars v nich totiž len dva krát vyhralo a tri krát prehralo, z čoho raz po samostatných nájazdoch. Slabú formu Kazane podčiarkuje aj výsledok posledného zápasu, v ktorom AK Bars podľahlo jednému z najslabších tímov ligy, Chabarovsku, na jeho ľade pomerom 3:6.

Favorita tohto zápasu je veľmi ťažké určiť. Ak by sme to chceli urobiť podľa tabuľkového postavenia ako favorit by nám vyšla hosťujúca Kazaň, podľa aktuálnej formy zas domáci Sibir. Zavážiť by určite mohlo aj domáce prostredie. Každopádne nás čaká stretnutie dvoch kvalitných celkov hrajúcich v popredí Východnej konferencie. Zaželajme si pekný a ničím nerušený športový zážitok !

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Pavlov) – Karavajev, Alexejev, Belov, Ožhiganov, Kudroč, Lekomtsev, Kutuzov – Šumakov, Monja, Lehtera, Karamnov, Gubin, Kopeikin, Enlund, Romanov, Sannikov, Lemtjugov, Ignatuškin.

AK Bars Kazaň: Barulin (Jaroslavjev) – Nikulin, Zacharčuk, Kornejev, Heshka, Jarullin, Medvedev – Petrov, Obučkov, Fajzulin, Bourque, Vincour, Bumistrov, Tereščenko, Varnakov, Svitov, Stapleton, Golubev, Pesonen, Bodrov.

Rozhodca: Soin, Anisimov – Misjur, Raming.

Jediným slovenským zástupcom dnes na ľadovej ploche bude obranca domáceho celku Kristián Kudroč.

00:01

00:20
    Prvú úročnú akciu hostí začal po vyhratom buly Iľja Nikulin, v pásme sa následne o puk bil aj Tereščenko, no v osobnom súboji neuspel.

00:50
    Po rýchlej strele z ľavého kruhu si pripísal úspešný zákrok Koskinen. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.

01:10
    Po zakázanom uvoľnení domácich sa vhadzovalo v útočnom pásme Kazane, no domáci získali puk a postupujú s ním vpred.

01:22
    Nikolaj Lemtjugov sa dopustil zbytočného útočného faulu. Za držanie si sadá na trestnú lavicu.

02:00
    Domáci sa oslobodili. Kazaň štartuje svoju akciu zo stredného pásma.

02:22
    Hostia zatiaľ túto presilovku nehrajú dobre. Majú problém usadiť sa v útočnom pásme.

03:20
    V závere presilovej hry sa Kazaň dokázala rozostaviť do presilovkového vzorca, prišlo aj pár striel, no buď skončili na domácich obrancoch, alebo pri nich zlomili hosťujúci hráči hokejky.

03:22
    Prvá početná prevaha tohto zápasu nám veľa zaujímavého nepriniesla. Domáci sú v plnom počte.

04:00
    Hostia to po zisku puku vo svojej tretine skúsili dlhou prienikovou prihrávkou, ktorá však adresáta nenašla. Hra sa sťahuje pred Barulina.

05:00
    Do hry sa zapojil aj Konstantin Barulin, ktorý vykočuľoval za bránu so snahou pomôcť svojim spoluhráčom. Pri puku po jeho práci ostali domáci, no v útočnej tretine sa dlho nezdržali.

05:05
    Lemtujogov to skúsil z pravého kruhu strelou zápästím, ktorou našiel Barulinovu lapačku.

05:20
    Prvú obrovskú šancu sme videli na strane Kazane. Výborne zapracoval Burmistrov, ktorý dokorčuľoval puk za bránou Sibiru, okamžite ho prihral pred bránu Varnakovovi, ktoré puk napálil priamo na Koskinena !

06:00
    Nasleduje reklamná prestávka, po ktorej sa bude vhadzovať v obrannej tretine hostí.

06:30
    Jeden z domácich obrancov to skúsil dlhou kolmou prihrávkou na útočnú modrú, ktorú však nik nespracoval. Zakázané uvoľnenie.

06:45
    Teraz to domácim vyšlo, dostali sa do útočného pásma, no prihrávku od pravého mantinelu smerujúcu krížom cez celé pásmo zachytil vracajúci sa Tereščenko.

07:10
    Medvedevova strela od modrej bola tečovaná a skončila na ochrannej sieti.

07:48
    Alexander Svitov to teraz prehnal, pred bránou Barulina, tak dorážal do jedného z domácich, že ho až zbavil prilby. Rozhodcovia mu udeľujú menší trest za hrubosť.

08:17
    Veľký závar pred bránou Kazane zažehnal Konstantin Barulin, ktorý sa hodil na puk a prikryl ho.

08:48
    Sibiru príliš presilová hra nevychádza. Hosťom sa najprv podarilo puk vyhodiť cez všetky čiary, následne sa domáci vystavili úmyselnému ofsajdu.

09:17
    Výborná práca Barulina. Po strele od modrej sa puk na ľavej strane dostal ku Kugryšjevovi, ktorý však proti brankárovi Kazane neuspel !

09:48
    Svitov je späť na ľade. Oba tímy majú za sebou svoje prvé presilové hry, no tie skončili bez patričného efektu.

10:00
    Práve Alexander Svitov sa po naskočení na ľad dostal okamžite k strele, no na Koskinena si neprišiel.

11:00
    Aktivitu sa snažia na svoju stranu prevziať hráči Kazane, čo pre Koskinena znamená stav najväčšieho nebezpečenstva.

12:00
    Výborná práca domácej obrany. Burmistrov namazal na strelu Varnakovovi, no jeho pokus sa až ku Koskinenovi nedostal. Obetavo sa doň hodil jeden z domácich hráčov.

12:47
    Iľja Nikulin si nepostrážil svoju hokejku, ktorá vyletela príliš vysoko. Skúsený obranca dostal dvoj minútový trest.

13:07
    Lemtjugov dostal puk do poriadneho uhlu, z ktorého to skúsil, no Barulinovi nenarobil najmenšie problémy.

13:40
    Takmer minúta domácej presilovky je za nami. Hosťom sa počas nej podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary už tri krát.

14:47
    V presilovej hre sa domácim nepodarilo zahroziť, tak, ako by si to asi predstavovali. Hostia sa veľmi dobre bránili. Nikulin je späť na ľadovej ploche.

15:27
    Domáci sa snažia aj po skončení presilovej hry držať v útočnej tretine a niečo nebezpečné vymyslieť.

16:20
    Po zakázanom uvoľnení Kazane ostaneme pred Barulinom.

16:55
    Domáci obranca Belov dostal menší trest za podrazenie. Druhú početnú prevahu si zahrá aj Kazaň.

17:38
    Medvedev dostal nabité na strelu od modrej čiary, no puk mu na hokejku ideálne nesadol a podľa toho to aj dopadlo.

18:30
    Domáci vyhadzujú puk. Zatiaľ to vyzerá tak, že anu štvrtá početná prevaha v prvej tretine zmenu stavu neprinesie.

18:40
    Hosťom sa nevydarila rozohrávka a puk skončil na zakázanom uvoľnení. Hra sa sťahuje pred Barulina.

18:55
    V presilových hrách, ktoré sme do tohto momentu videli dominujú obrany nad útokmi.

19:19
    Prvá tretine je bohatá na nepresností. Ďalšiu pridala Kazaň, ktorá poslala puk cez všetky čiary.

20:00

Prvá tretina nám práve skončila. Stav je po nej, taký ako bol na začiatku zápasu. Veľa hokejovej krásy sme si v úvodnej časti neužili. Skôr sme sledovali veľkú kopu nepresností. Oba tímy mali zhodne k dispozícii po dve presilové hry, no ani v tých nedokázali nič zaujímavé vymyslieť. So všetkými streleckými pokusmi si obaja brankári dokázali poradiť. Ja vás pozývam sledovať druhú časť, ktorá začína o 11:57. Dúfam, že sa v nej obraz hry zmení a my sa dočkáme atraktívneho zápasu.

20:01

20:40
    Druhú tretinu začínajú s pukom na hokejkách hosťujúci hráči.

21:22
    Pokračujeme nepresnosťami. Puk bol zrazený na striedačku. Vhadzovať sa bude v stredovom kruhu.

22:09
    Dočkali sme sa najväčšej šance doterajšieho priebehu ! Step Sannikov sa dostal za obranu hostí, rútil sa sám na Barulina, ktorého chcel oklamať forhendovým blafákom, ktorý sa mu však nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca.

22:45
    Domáci hokejisti vstúpili do druhej tretiny veľmi aktívne, so zvýšením pohybom, čo zatiaľ robí hosťom problémy.

24:00
    Janne Pesonen sa prehnal útočným pásmom ako výchor, pričom stihol ohroziť svojho krajana v domácej bráne. Koskinen si poradil.

25:30
    Kugryšev sa dostal do zakončenia z pravej strany, no proti Barulinovi neuspel !

26:21
    Do útoku mierili hosťujúci hráči, ktorí nám toho v druhej tretine veľa neukázali.

27:15
    Monja sa k dorážke nedostal. Barulin pred ním včas ukryl puk.

28:09
    Hrať budeme pred Koskinenom. Domáci poslali puk cez všetky čiary.

28:09
    Presilová hra pre Novosibirsk. Golubev dostal dve minúty za nedovolené bránenie.

29:20
    Burmistrov to myslel dobre, snažil sa pošetriť nejaké sekundy, no stratil puk, ktorý mu zobral Lemtjugov. Domáci útočník vyrazil do rýchleho brejku, no Barulina neprekonal !

30:09
    Presilové hry v tomto zápase zatiaľ tímom nevychádzajú. Práve skončená početný výhoda domácich nebola výnimkou.

30:35
    Burmistrov to skúsil priamou strelou, no Koskinen zasiahol bez problémov.

31:30
    Kazaň sa snaží prevzať opraty zápasu do svojich rúk. Strela Zacharčuka skončila na domácej obrane.

31:49
    Hra sa okamžite presunula na druhú stranu, kde musel Barulin zastaviť strelu Enlunda.

32:40
    Dočkáme sa mi dnes vôbec presného zásahu ? Dúfame, že áno. Zatiaľ to však tak nevyzerá.

34:00
    Veľmi aktívny Sannikov opäť zamestnal Barulina, ktorý zvládol aj túto situáciu.

34:31
    Na druhej strane úspešný aj Koskinen, ktorý pokryl strelecký pokus Petrova.

35:01
    Bars Kazaň dala gól!
    Aktivita v druhej tretine síce bola na strane domáceho celku, no na tú sa hokej nehrá. Dočkali sme sa otváracieho zásahu, ktorý zaznamenali hostia ! Celú akciu začal Jevgeny Medvedev, ktorý v najväčšej šanci zápasu prepálil domácu bránu, puk sa však dostal späť k Heshkovi, ktorého pokus tečoval JANNE PESONEN, tak, že Koskinen nemal nárok. Asistencia : Shaun Heshka

35:35
    Po druhý raz v zápase si na trestnej lavici posedí Iľja Nikulin, ktorý dostal menší trest za faul na Monju.

36:15
    Ani v tejto početnej prevahe žiadna zmena. Presilové hry v dnešnom zápase akoby boli pre oba tímy zakliate.

36:55
    Lekomtsev síce ohrozil hosťujúcu svätyňu, no Barulinovi jeho pokus príliš vrások na čele nenarobil.

37:35
    Už sa dnes opakujem po šiesty raz, no presilová hra, ktorá práve skončila, nám neponúkla nič, čo by stálo za zmienku.

38:32
    Pesonen mal na hokejke poisťovací gól, no Koskinen si tentoraz s jeho pokusom poradil. Je nutné dodať, že so šťastím, no to ku kvalitnému brankárovi jednoducho patrí.

39:00
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:45
    Barulin pokryl strelu Alexejeva, puk rýchlo vyhodil z lapačky, aby sa v závere druhej časti nevhadzovalo pred ním.

40:00

Tretia tretina začne približne o 12:48. Podarí sa domácim vyrovnať a zabezpečiť si pokračovanie tohto zápasu alebo dokonca otočiť zápas vo svoj prospech ? To všetko sa dozviete v našom prenose.

40:01

40:57
    Do poslednej tretiny vstúpila Kazaň s veľkou aktivitou.

42:00
    V dnešnom zápase to majú útočníci oboch tímov ťažké, preťažké.

42:38
    Enlund sa snažil prekonať Barulina rýchlou strelou švihom. Brankár Kazane si poradil.

43:21
    Barulin dnes v bráne Kazane exceluje, ktorý si poradil aj so strelou Kopeikina.

44:10
    Kazaň sa ubránila len za cenu zakázaného uvoľnenia. Hra sa sťahuje pred Barulina.

45:25
    Novosibirsk je aktívnejším tímom, čo je vzhľadom na stav zápasu logické.

45:50
    Lemťjugov vystrelil na Barulina, no skúsený ruský brankár je dnes bezchybný.

46:43
    Kazaň sa nikam neponáhľa a šetrí čas. Zacharčuk s Nikulinom si vymenili pár prihrávok a počkali, kým na ľad naskočia noví hráč zo striedačky.

47:15
    Hosťujúci hráči ukazujú, že sú veľmi skúseným tímom. V posledných minútach držia puk prevažne na svojich hokejkách, do útočenia so zbytočne neženú.

48:20
    Koskinen sa naťahoval na Zacharčukovu strelu, no domáci brankár zasahovať nemusel. Puk skončil v roku klziska.

49:30
    Prvá tretina sa nám dosť vliekla, za to v tretej tretine čas plynie veľmi rýchlo.

50:01
    V čase, kedy sa posledná tretina prehupla do druhej polovice, sa domáci vystavili do postavenia mimo hry.

50:50
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, no Barulin môže byť zatiaľ pokojný.

53:20
    Šanca, na ktorú domáci čakali prišla, no Oleg Gubin proti Barulinovi neuspel. Konstantin dnes predvádza heroický výkon.

54:27
    Ďalší zákrok Barulina, tentoraz z kategórie jednoduchších po zakončení Kopejkina.

55:20
    Po dlhšej dobe bez práce sa musel po puku natiahnuť aj Koskinen. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Kazane.

56:24
    Tim Stapleton to teraz nezvládol. Hákoval a ponúka tak Sibiri šancu na vyrovnanie. Ak sa podarí domácim vyrovnať, tak americký útočník nebude pochválený.

57:07
    Ďalší úspešný zákrok Barulina, ktorý prikryl strelu od modrej čiary. S bolestivou grimasou ostal na ľade ležať Alexander Svitov.

57:55
    Nič nové na svete. V početnej prevahe sa domácim nedarí dostať do potrebného tlaku.

58:24
    V tomto zápase sa už asi využitej presilovej hry nedočkáme. Stapleton je na ľade, domáci majú na vyrovnanie žalostne málo času.

59:12
    Oddychový čas Kazane. Čoskoro môžme očakávať odvolanie Koskinena z brány Novosibirsku.

59:12
    Je to tu, Koskinen je na striedačke. Domáci to skúšajú v šestici !

59:30
    Hosťom sa podarilo potvrdiť svoje víťazstvo ! Puk poslal do odkrytej brány KONSTANTIN KORNEJEV. Asistencia : Alexej Tereščenko.

60:00

Domácim sa nepodarilo v tretej tretine vyrovnať. V závere zápasu sa podarilo hosťom zásahom do práznej brány uzavrieť stav zápasu. Skvelý výkon dnes podal Konstantin Barulin, ktorý si čisté konto zaslúžil. Ďakujeme vám za pozornosť pri dnešnom prenose a prejeme ešte pekný zvyšok nedeľ. (13:24:31)

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 36. Janne Pesonen (Shaun Heshka, Jevgeny Medvedev), 60. Konstantin Kornejev (Alexej Tereščenko)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Pavlov) – Karavajev, Alexejev, Belov, Ožhiganov, Kudroč, Lekomtsev, Kutuzov – Šumakov, Monja, Lehtera, Karamnov, Gubin, Kopeikin, Enlund, Romanov, Sannikov, Lemtjugov, Ignatuškin, Kugryšjev.
    Ak Bars Kazaň: Barulin (Jaroslavjev) – Nikulin, Zacharčuk, Kornejev, Heshka, Jarullin, Medvedev – Petrov, Obučkov, Fajzulin, Bourque, Vincour, Bumistrov, Tereščenko, Varnakov, Svitov, Stapleton, Golubev, Pesonen, Bodrov.

Rozhodca: Soin, Anisimov – Misjur, Raming