Chabarovsk – Viťaz 4:2 (kon.) | Vladivostok – D. Moskva 3:4 (kon.) | Novokuzneck – Novgorod 1:4 (kon.)
Novosibirsk – Kazaň 0:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Záhreb 4:0 (kon.) | Ufa – Doneck 2:3 (0:2 po s.n.)
Čeljabinsk – S.Moskva 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | Nižnekamsk – Dinamo Minsk 5:2 (kon.)
Riga – Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 (po pr.) | Lev – Omsk 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Barys 2:6 (kon.)
Admiral Vladivostok
3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Dynamo Moskva
Nedeľa 17.11.2013, 07:00KHL

To je už pre túto chvíľu odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (09:27:59)

Je koniec. Domácim sa už nepodarilo ani v šestici vyrovnať a tak sa z víťazstva tešia hostia. Dinamo sa síce pomalšie dostávalo do tempa ale od druhej tretiny bolo lepším tímov. V poslednej časti vyrovnával na 3.3 Kasjančuk a šikovným tečom rozhodol Sopin necelé tri minúty pred koncom. Domáci aj napriek solídnemu výkonu zostávajú bez bodu.

60:00

59:49
    Teraz si oddycohvý čas berie tréner hostí Oleg Znaroks.

59:22
    Je to tak. Domáci hrajú powerplay. Dinamo sa však oslobodzuje vyhodením pu u do stredného pásma.

59:06
    Admiral si berie oddychový čas a zrejme bude hrať bez brankára.

58:47
    Do výbornej šance sa dostal Bergfors ale jeho strela a ani následná dorážka Schutza nepriniesli vyrovnanie. Výborný Jerjomenko!

57:29
    Hosťom sa teda podarilo zúžitkovať svoju prevahu a otočili priebeh zápasu. Domáci teraz potrebujú všetko vrhnúť do útoku.

57:10
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Hosťom sa to predsa len podarilo a dostávajú sa do vedenia! Od modrej vystrelil obranca Barantsev a jeho strelu dokázal za Lundstroma usmerniť ALEXEJ SOPIN. Asistencie: Denis Barantsev.

55:44
    Hostia stále kombinujú v útočnom pásme. Bez výsledku.

55:02
    Do bezprostredného ohrozenia sa však nedostal a tak opäť nasleduje útok Dinama. Hostia stále nevedia premeniť svoje príležitosti a prevahu. na vedúci gól.

54:52
    Bergfors zachytil puk a šprintoval na bránku Jerjomenka...

53:18
    Admiral sa stále nevie na dlhší čas oslobodiť zo svojho pásma.

52:50
    Ternavskij si už odsedel svoj osobný trest a je schopný pomôcť svojmu tímu.

52:39
    Útočník Dinama bol za bránkou Lundstroma a skúšal niečo vymyslieť, ale brankár domácich bol pozorný.

51:50
    Vyzerá to tak, že teraz prichádzajú kľúčové chvíle zápasu. Dinamo neustále útočí a Admiral sa v pätici bráni.

51:22
    Osipov vyhodil puk z útočného pásma a Dinamo musí začínať odznova.

50:39
    Na druhej strane bol zmätok pre Jerjomenkom. Bergfors na dvakrát zakončoval, ale brankár Dinama si svoju ľavú tyčku dôkladne pokryl.

50:24
    Hostia mohli byť už vo vedení! Jeden z hráčov DInama krásne obkorčuľoval bránku a dostal sa do zakončenia, lenže jeho strela nebola razantná a ani dostatočne presná a Lundstrom ju pokryl.

49:38
    Dinamo pokračuje v tlaku a Lundstrom musí byť na pozore.

49:00
    Hosťom sa predsa len podarilo vyrovnať! Pestunov vysunul KONSTANTINA KASJANČUKA a ten po pravej strane individuálne prenikol a prekonal Lundstroma šikovnou strelou. Asistencia: Dmitrij Pestunov.

47:57
    Bergfors riskantne prihrával a mohol tak svoj tím vystaviť nebezpečenstvu.

47:42
    Moskovské Dinamo sa naďalej snaží a teraz uzamklo domácich v útočnom pásme.

46:58
    Gračov strieľa, Fetisov aréna buráca.

46:50
    Nasleduje komerčná prestávka, vhadzovať sa bude pred Jerjomenkom.

46:42
    Teraz je to taká taktická parita, domáci si chcú udržať vedenia a neinkasovať, ale hostia sa snažia vyrovnať.

45:33
    Na druhej strane sa snažili zahroziť domáci, ale ich snaha vyšla nazmar.

45:19
    V páde nebezpečne zakončoval hosťujúci Kvapil, Lundstrom vyrazil do rohu.

44:27
    Momentálne je v hre oboch tímov viacero nepresností a tak sa ani jeden nedostáva do nebezpečného zakončenia.

43:54
    Teraz sa domáci dopustili zakázaného uvoľnenia. Hra sa presťahuje pred Jerjomenka.

43:06
    Karsums to vyskúšal strelou spoza obrancu. Bude sa vhadzovať.

42:50
    Oleg Znaroks vymýšľa ako prekonať domáceho Lundstroma.

42:35
    Po góle v oslabení domáci výrazne ožili a obraz hry je odlišný tomu v druhej tretine.

41:50
    Domáci v plnom počte.

41:32
    Defenzíva Admiralu je teraz skutočne pozorná a vyzerá to tak, že Dinamu sa presilovku nepodarí využiť.

41:18
    Vladivostok vyhadzuje puk cez všetky čiary.

40:55
    Hostia sa snažia o rýchlu odpoveď, ale táto presilovka sa im nedarí podľa predstáv.

40:24
    Vladivostok dal gól!
    Avšak domáci sa dostávajú v oslabení do vedenia! Schut prenechal na pravom kruhu puk NIKLASOVI BERGFORSOVI a ten strelou švihom prekonal Jerjomenka. Asistencie: Felix Schutz.

40:05
    Hostia vyhrali úvodné vhadzovanie a spoza bránky zakladajú útok.

40:01

Na ľade sa už všetko pripravuje na začiatok tretej tretiny. Bude to posledná tretina tohto zápasu ?

V druhej tretine sa im to už však nepodarí. Prostredná časť patrila hosťom, ktorá dokázali zásluhou teču Cvetkova vyrovnať. Potom sa domáci akoby zľakli a hostia boli často nasťahovaní pred Lundstromom. Do vedenia sa však aj napriek viacerým príležitostiam nedokázali dostať.Na začiatku tretej tretiny ich ale čaká ešte 1 minúta a 50 sekúnd presilovky a to je ideálna príležitosť na tretí gól.

40:00

39:50
    Arťom Ternavskij dostáva 2 +10 minút za svoj zákrok. Jedná sa vôbec o prvé vylúčenie v tomto zápase. Dinamo sa môže dostať do vedenia.

39:50
    Pred Lundstremom sa v závere tretiny strhla šarvátka po ktorej sa ocitol Martins Karsums na ľade poriadne otrasený. Bude sa vylučovať.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:42
    Rýchly útok Admiralu s prehľadom kontroloval Jerjomenko.

38:19
    Dá sa povedať, že druhá tretina sa už len dohráva, ale útočník DInama, ktorý momentálne zakladá jednu z posledných akcií so mnou nebude určite súhlasiť.

37:51
    Dinamo dôrazne kombinuje v útočnom pásme, hostia im však nedovolili zakončiť z dobre pozície a Lundstrom na puk videl.

37:35
    Soin sa prebojoval do pásma Vladivostoku. Nakoniec ho domáci dokázali odstaviť od puku.

36:25
    Lundstrom opäť zabránil možnému gólu hostí! Jeden z domácich forwardov sa z dobre pozície netrafil ideálne do puku.

35:58
    Gračev teraz ukážkovo hitoval domáceho Bergforsa.

35:46
    Gynge po krídle utiekol, ale v rohu klziska v útočnom pásme už nič nedokázal vymyslieť.

35:22
    Miestami sa to podobá na presilovku Dinama, aj keď je pravda, že dnes ešte nebol vylúčený ani jeden hráč domácich či hostí.

34:13
    Ani jeden z tímov sa nevie cez rozohrávku dostať do útoku. Admiral sa dopustil zakázaného uvoľnenia.

33:09
    Admiral sa stále márne snaží niečo konštruktívne vymyslieť, hostia v druhej tretine hrajú veľmi umne.

32:48
    Potom išlo Dinamo do protiútoku, ale Lundstrom po ľahkej strele pokojne zakončil.

32:33
    Schutz zachytil puk po vhadzovaní, ale jeden z hráčov hostí ho tvrdo ale v rámci pravidiel odstavil.

31:45
    Hrubá chyba domácich, po ktorej sa k dobrej strele dostal Graňák, ale Lundstrom bol na svojom mieste!

31:27
    Kuznetsova obrali o puk dvaja hráči Dinama, hostia sú skutočne všade. Aktívne napádajú, ale aj poctivo bránia.

30:52
    Gynge z pravej strany preveril Jerjomenka.

30:16
    Admiral sa v tejto fáze nevie oslobodiť...

29:57
    Dinamo sa stále drží v útoku a neustále kombinuje.

29:02
    Solovjev z vypätím posledných síl zaviezol puk do pásma a šiel okamžite striedať. Jeho spoluhráči pokračujú v aktivite.

28:48
    Lundstrom sa posledné minúty určite nenudí a musí byť neustále na pozore lebo Moskovčania sa pokúšajú dostať do vedenia.

27:24
    Dinamo značne pridalo. Soin teraz prešiel obranou domácich ako nôž maslom, ale do zakončenia sa nakoniec nedostal.

26:34
    A tu je výsledok! Karsums odviedol dobrú práca v rohu klziska, prihral Karpovovi na ľavý kruh a ten okamžite vystrelil. Jeho pokus tečoval ALEXEJ CVETKOV a Lundstrom bol bezmocný. Asistencie: Maxim Karpov, Martins Karsums.

26:58
    Dinamo teraz zviera domácich v obrannom pásme.

25:48
    Kvapil z dobrej pozície zakončoval. Lundstrom sa zázračne presunul a zabránil vyrovnaniu!

25:29
    Bortnikov zúfalo bojuje v rohu klziska. Puk sa dostal do stredného pásma a následne Mosajlov po samostatnej akcii otestoval ľahkou strelou Lundstrema.

24:36
    Dinamo v útočnom pásme. Kokarev obkorčuľoval bránku, ale puk nedokázal dostať za Jerjomenkov chrbát.

24:02
    Oba tímy hrajú pozične a čakajú na chybu toho druhého.

23:50
    Admiral váhal so strelou na Jerjomenka. Nakoniec domáci hráč zakončil a rozhodca prerušuje hru.

23:05
    Po rušnom začiatku tretiny sa hra trošku ukľudnila. Hostia však potrebujú zvýšiť svoju aktivitu a hlavne nechybovať v defenzíve.

22:41
    Karsums mohol na druhej strane vyrovnať! Avšak nedokázal zakončiť do prázdnej bránky.

21:49
    Domáci mohli navýšiť svoje vedenie! Pred Jerjomenkom bol teraz poriadný chaos. Všetko nakoniec vyriešila so šťastím defenzíva hostí.

21:09
    Hostia sa však dopustili zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa bude po pravici Jerjomenka.

20:48
    Dinamo začína spoza Jerjomenka ďalší útok.

20:09
    Hostia sa snažia do druhej tretiny vstúpiť aktívne, ale Admiral pozorne bráni.

20:01

Hráči už vyšli z kabín, druhá tretina za niekoľko sekúnd začne.

Je za nami prvá tretina. Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci, ktorí sa aj dostali pomerne skoro do vedenia.Lenže potom hostia zvýšili obrátky a zásluhou Karsumsa dokázali vyrovnať. V predposlednej minúte prišiel nešťastný faul Graňáka, a po následnom trestnom strieľaní sa dostal Admiral po druhý krát do vedenia. Dokážu si ho v druhej tretien udržať alebo hostia vyrovnajú?

20:00

19:57
    Bergfors ešte v posledných sekundách vyškolil obranu Dinama Moskva, ale do zakončenia sa nedostal, keďže ho zastavila siréna.

19:28
    Po zákroku Lundstroma sa bude vhadzovať v útočnom pásme hostí.

18:49
    Domáce tribúny sa prebúdzajú, určite ich nabudil tento vedúci gól.

18:37
    Domáci sa dostávajú do vedenia 2:1. KONSTANTIN SOKOLOV nabral rýchlosť a strelou k tyčke prekonal Jerjomenka.

18:37
    Dominik Graňák fauloval v prenikajúceho Sokolova a rozhodca nariadil pre domácich trestné strieľanie!

17:14
    Porseland nahodil puk do pásma, ale dostanú sa k nemu skôr obrancovia hostí.

16:47
    Admiral začína opäť preberať iniciatívu v prvej tretine.

16:32
    Strelu Kvapila z pravej strany zrazil Lundstrom do rohu klziska.

15:40
    Sokovljev od modrej neuspel, Lundstrom na mieste.

14:39
    Ďalšie vhadzovanie pre Admiral v útočnom pásme, ale hostia ho zablokovali a bude sa vhadzovať opäť.

14:15
    Teraz sa hrá vo veľmi vysokom tempe, zo strany na stranu. Rodiacu sa príležitosť Dinama zastavil Lundstrom.

13:34
    Z bodu na vhadzovanie, z ostrého uhla vyskúšal šťastie domáci Schutz. Jeho pokus však Jerjomenka nemohol vystrašiť.

13:26
    Prvá formácia Admiralu na čele s Bergforsom dobre zaútočila, ale dobrú prácu odviedla aj defenzíva hostí.

12:44
    Admiral sa dopustil zakázaného uvoľnenia, teraz sa domáci nevedia presadiť cez pozornú defenzívu.

11:58
    Opäť Dinamo! Protiútok 3 na 2 vyriešil pozorný Lundstrom, ktorý sa po tom góle na 1:1 určite nenudí, čo sa nedá povedať o Jerjomenkovi.

11:48
    Lundstrom mohol po rýchlej akcii hostí inkasovať druhý gól. Jerjomenko rozohral modrú čiaru, lenže Karpov v zakončení zlyhal a tak sa stav nemení.

10:35
    Rozhodca teraz zastavil útok Dinama pre postavenie mimo hry na modrej čiare.

09:57
    Dinamo je po vyrovnaní oveľa častejšie pri puku a v útočnom pásme.

09:47
    Admiral postupoval dopredu, tribúny len tak zahučali, keďže domáci pokazili prienikovú prihrávku. Bol to Gynge, kto zaváhal.

09:06
    Hostia výrazne ožili a domáce publikum mierne stíchlo. Je potrebné uznať, že Dinamo v posledných minútach ukazuje svoju silu.

08:37
    A je vyrovnané! Dinamo sa nasťahovalo do pásma. Karpov sa dostal k puku za bránkou, potom ju obkorčuľoval a sám zakončil. Lundstrom dokázal puk betónom vyraziť a potom sa k nemu dostal nekrytý MARTINS KARSUMS, ktorý za hostí vyrovnáva na 1:1. Asistencia: Maxim Karpov.

07:58
    Obrancovia Dinama sa neustále skúšajú ohrozovať bránku Dinama do modrej čiary. Zatiaľ neúspešne.

07:26
    Dinamo nezostáva svojmu súperovi nič dlžné a teraz taktiež nebezpečne zaútočilo.

06:48
    Bergfors bol síce v dobre pozícii v medzikruží, ale pod tlakom už nedokázal presne vystreliť. Jerjomenko si pripísal ďalší dobrý zákrok. Nasleduje ďalšie vhadzovanie.

06:36
    Štadiónom a valí prvá mexická vlna, o ktorú sa postaralo početné množstvo fanúšikov Dinama.

05:56
    Ďalšie nebezpečné nahodenie, ale Jerjomenko na mieste!

05:38
    Teraz sa už do pásma dostali a aktívne kombinujú. Ternavskij mohol pridať druhý gól svojho tímu, ale Lundstrom bol proti!

04:47
    Hráči Admirali si pri tejto akcii neporozumeli a len odovzdali v strednom pásme hosťom.

03:35
    Vyzerá to tak, že Dinamo sa už dostáva do tempa. Domáci musia byť pozorní.

02:57
    Teraz však na druhej strane veľmi nebezpečne zakončoval Pestunov, Lundstrom bol na svojom mieste.

02:49
    Pokračuje sa v rýchlom tempe, Vladivostok je aktívnejší a hostí nepúšťa do zakončenia, naopak sú to domáci, ktorí podkurujú defenzíve Dinama.

01:54
    Hostí tento začiatok poriadne zaskočil a robia chyby v rozohrávke.

01:40
    To je začiatok! Domáci sa z prvého poriadného útoku dostávajú do vedenia. Porseland vysunul na ľavú stranu SERGEJA BARBAŠEVA a ten strelou zápästím prekonal prekvapeného Jerjomenka. Asistenica: Matias Porseland.

01:14
    Na prvé založenie útoku majú šancu aj domáci hráči Vladivostoku.

00:56
    Domáci Bergfors tečoval pokus jedného z domácich nad bránku.

00:45
    Dinamo sa posúva do útoku, kde si vybojovalo po strele na Lundstroma vhadzovanie.

00:05
    Úvodné buly vyhrali hostia a už zakladajú prvý útok.

00:01

Admiral Vladivostok: Ivannikov – Osipov, Zemčjonok, Commodore, Porseland, Poleščuk, Ternavský, Antropov – Bergfors, Gynge, Sokolov, Nikitenko, Pervušin, Ugarov, Barbašev, Drugov, Kuznetsov, Achutz, Gračev, Bortnikov

Dinamo Moskva: Jerjomenko – Barantsev, Derljuk, Jalasvaara, Solovjev, Graňák, Višnevskij, Korjagin, Mironov – Soin, Cvetkov, Babenko, Kokarev, Pestunov, Karsums, Kasjančuk, Sopin, Mosalev, Kvapil, Karpov.

Hráči oboch mužstiev už sú nastúpení na modrých čiarach. Po ruskej hymne môžme začať.

Prajem príjemné skoré nedeľné ráno všetkým fanúšikom ľadového hokeja. Dnes nám Kontinentálna hokejová liga ponúka opäť veľké množstvo zápasov a začíname už takto z rána. Moje meno je Martin Platko a ja Vám prinesiem prenos zo zápasu medzi Admiralom Vladivostok a Dinamom Moskva. Stávkové kancelárie favorizujú síce hostí, ale domáci už ukázali, že s nimi ako nováčikom treba počítať. Začiatok zápasu je naplánovaný na 7:00 SEČ. Pred začiatkom si poďme predstaviť aktérov.

Ako som spomínal, domáci nie sú rozhodne fackovacím panákom. Aktuálne patrí najvýchodnejšiemu tímu KHL v tabuľke Východnej konferencie 7.miesto so ziskom 37 bodov pri skóre 63:61. Doposiaľ domáci dosiahli 12 víťazstiev a 13 prehier. Z posledných piatich zápasov Admiral nazbieral 9 bodov. Poďme pekne po poriadku. Najprv prehrali v Donecku 1:2, potom získali bod v Záhrebe po prehre 2:3 po predĺžení. Následne Vladivostok vyhral 4:3 po predĺžení v bieloruskom Minsku. Na domácom ľade si poradil so silnou Kazaňou 3:2 a v poslednom zápase zmietol taktiež dosť silná Novgorod 5:0. Najproduktívnejším hráčom tímu je Envin Lisin, ktorý má na svojom konte 16 kanadských bodov za 7 gólov a 9 asistencií.

Dinamo Moskva

Zverenci trénera Olega Znaroksa sú na tom ešte lepšie. Momentálne patrí moskovčanom v tabuľke Západnej konferencie 2.miesto so ziskom 52 bodov pri skóre 79:52. Dinamo od začiatku sezóny dokázalo vyhrať až 17 zápasov a prehralo 9. Z posledných piatich zápasov hostia nazbierali 8 bodov. Najprv doma porazili Novosibirsk pohodlne 5:1. Potom prišlo tesne víťazstvo nad Novgorodom 2:1. Trip na klziskách súperov začali prehrou v Kazani 2:3. Následne nestačili ani na Novosibirsk a prehrali 0:1. V poslednom zápase Moskva otočila nepriaznivá stav v Novokuznecku a po predĺžení vyhrala 4:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Leo Komarov, ktorý má pred týmto zápasom na svojom konte 20 kanadských bodov za 8 gólov a 12 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 07:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 2. Barbašev (Porseland), 19. Sokolov, 41. Bergfors (Schutz) – 9. Karsums (Karpov), 27. Cvetkov (Karpov, Karsums), 49. Kasjančuk (Pestunov), 58. Sopin (Barantsev)

Admiral Vladivostok: Lundström – Osipov, Zemčjonok, Commodore, Porseland, Poleščuk, Ternavský, Antropov – Bergfors, Gynge, Sokolov, Nikitenko, Pervušin, Ugarov, Barbašev, Drugov, Kuznetsov, Achutz, Gračev, Bortnikov
    Dynamo Moskva: Jerjomenko – Barantsev, Derljuk, Jalasvaara, Solovjev, Graňák, Višnevskij, Korjagin, Mironov – Soin, Cvetkov, Babenko, Kokarev, Pestunov, Karsums, Kasjančuk, Sopin, Mosalev, Kvapil, Karpov