Pardubice – Chomutov 4:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:4 (kon.) | K. Vary – Třinec 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Hradec Králové 3:0 (kon.) | Kladno – Plzeň 2:1 (1:0 po s.n.) | Litvínov – Sparta Praha 2:3 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
HC Sparta Praha
cz Nedeľa 17.11.2013, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vskutku slavnostní večer si dnes extraliga připravila pro fanoušky Litvínova. Na horkém severočeském ledě se představí odvěký rival a současný lídr tabulky, pražská Sparta. Právě proti Spartě však mají momentálně dobře šlapající domácí velké resty, když si v první čtvrtině museli v holešovické aréně připadat jako na kolotoči v blízkém lunaparku. Výprask 7:0 domácí pražanům pravděpodobně neoplatí, ale budou chtít prodloužit sérii utkání ve kterých bodovali. V obou celcích se to jen hemží hráči se zajímavým příběhem. Vzpomeňme sparťany Kubáta, Pilaře a Bahenského, kteří dnes nastoupí v rudém, ale v minulosti odehráli mnoho zápasů za černožluté. Naopak Jánský a Ručinský si po odchodu z Litvínova střihli epizodní role ve Spartě a nyní jsou zpět na severu Čech. Závěrem pak duo Kumstát, Pech, které dlouho působilo v dresu severočeského rivala v Karlových Varech a především druhý jmenovaný forward stále vhání krev do žil litvínovským fandům.

Litvínov právě vstřelil branku!
    KAMIL PIROŠ vybojoval kotouč u hrazení, vyjel si před branku a bekhendem zakončil nad beton. Asistence: Pavel Rosa, Jakub Černý.

02:22
    Nebezpečně pálil Švrček, jeho rána byla ale zblokovaná mimo.

02:50
    Další šanci měl u tyče Ručinský, ani on ale gól nedal.

04:41
    Nebezpečně pálil Simon, zasahovat musel domácí gólman Francouz.

05:17
    Po rychlém brejku se přesnou střelou do horní části branky trefuje VIKTOR HÜBL. Asistence: František Lukeš, Peter Jánský.

07:00
    Simon na dvakrát neuspěl u pravé tyčky.

09:22
    Francouz získává první body v souboji s Pechem. Konkrétně jeho zákrok lapačkou proti dobře postavenému soupeři.

11:35
    V obraném zákroku zasáhl Hübl do obličeje jednoho z útočníků a dostává 2 minuty.

13:35
    Sparta se v přesilovce dostala do tlaku, vyslal na branku i 2 střely, ale ty nešly na branku.

14:18
    Klimek pálí mimo tyče.

15:19
    Domácí se vystavili do ofsajdu.

16:17
    Ručinský se dostal k puku za brankou, našel přesně před ní Hanzla, ale ten si na Pöpperleho nepřišel.

16:31
    Vyloučen Buchtele za nedovolené bránění a Kousalík napřáhl z modré čáry. Brankář Sparty odvrací katastrofu.

17:17
    Kumstát zavezl kotouč do pásma, ale pouze nahodil n branku a jde střídat.

19:00
    Domácí drží kotouč u hrazení daleko od Francouze.

19:25
    Jánský se dostal k vyhozenému kotouči, ale neměl rychlost do zakončení a tak pouze vypálil z poza kruhu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:21.

20:01

20:27
    Hübl s Jánským vyvinuli tlak na Pöpperleho a ten raději přerušil.

20:59
    Na druhé straně stejně zasahuje Francouz proti Hlinkovi.

21:08
    Pech vyloučen na 2 minuty za podražení.

21:37
    Klimek se snažil získat přečíslení 2 na 1, ale kličkou dostal spoluhráče do ofsajdu.

22:00
    Litvínov zatím nic nevymyslel.

22:20
    Další víření s kotoučem za brankou Sparty a následné osvobození se pražanů.

23:08

24:57
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí si tak dlouho za vlastní brankou zahrávali s rozehrávkou, až jim Sparta kotouč odebrala a Ton předložil gólovku JAROSLAVU HLINKOVI, který se z mezikruží nemýlil. Asistence: Petr Ton.

25:59
    Majdan to zkusil z pravého křídla, ale na Pöpperleho si nepřišel.

26:19
    Posmyk pálí z pravého křídla a puk je vyražen nad branku.

27:01
    Kumstát nahodil na Francouze a získal vhazování.

27:45
    Sparta stupňuje tlak. Druhá formace hostí zavřela domácí pětku před Francouzem.

29:38
    Litvínov se po dlouhé době osmělil, když akci podpořil i Posmyk, ale teď bude muset rychle zpátky.

29:55
    Forman byl dnes už po několikáté před Francouzem, ale opět neuspěl.

30:40
    Lukeš se tlačil před branku, upadl, ale vylučovat se nebude.

32:04
    Posmyk hákuje v obrané fázi a Sparta bude hrát přesilovku.

33:00
    Kumstát se Sičákem vyrostli jako dvě věže před Francouzem, ale ten se jich nezalekl.

34:30
    Litvínov po delší době v pásmu. Jánský vybojoval kotouč a akce končí po střele Šlégra.

35:15
    Martynek nechal zadovkou na Hanzla, ten minul vzdálenější tyč.

36:20
    Litvínov si opět zahrával za vlastní brankou, ale Zeman vše nakonec vyřešil vyhozením přes všechny čáry.

36:34
    Hübl to přehnal s napadáním a dostane 2 minuty za podražení. Nakonec vyloučen i Hrbas za nafilmovaný pád.

38:49
    Zeman s Francouzem krotí divoký puk.

39:25
    Strkanice před střídačkou Sparty.

39:43
    NA poslední vhazování před Francouze se vrací první řada Sparty.

39:50
    Buly vyhráli domácí a Piroš vyváží.

40:00

40:01

41:00
    Litvínov začal třetí třetinu velmi obezřetně. Domácí brání ve čtyřech a rozehru napadá pouze jeden z útočníků.

42:55
    Piroš byl dlouho volný na pravém kruhu, dostal puk, ale nezakončil přesně.

44:00
    Jurčík vybojoval kotouč, předložil před branku Majdanovi, ten jen těsně minul.

44:40
    Piroš nezakončil na brankovišti přesně.

47:16
    Francouz neudržel střelu Tona z mezikruží a JAROSLAV HLINKA měl lehkou úlohu, když puk na brankovišti pouze zasunul do sítě. Asistence: Petr Ton, Tomáš Rolinek.

48:13
    Zhruba ve stejném okamžiku, kdy Česko obhájilo Davis Cup se Spartě podařilo završit stíhací jízdu a stav je tedy opět nerozhodný. Litvínov doplatil na svou zataženou hru.

48:41
    Posmyk je vyloučen na 2 minuty za pád pod nohy a tlak Sparty pokračuje.

49:50
    Domácí mají paradoxně v oslabení volnější ruce, když mohou konečně vyhazovat puky přes všechny čáry. Navíc se po podařeném vyvezení dostal ke střele Lukeš.

50:41

51:08
    Na modré čáře Šlégr nezastavil ujíždějícího IVANA RACHŮNKA a ten zakončil střelou z pravého kruhu těsně podél betonu. Sparta dokonává obrat. Asistence: Lukáš Klimek, Vladimír Sičák.

53:18
    Domácím svitla naděje. Budou hrát přesilovou hru, když na 2 minuty za hákování Hübla odchází Sičák.

54:45
    Forman dojel vyhozený puk a zaměstnává Zemana za brankou.

55:10
    Litvínov se v přesilovce nedostal do pásma.

55:18

56:15
    Hübl se pustil mezi 2 obránce a domácí se dožadují další přesilovky po jeho pádu. Marně a zbytečně.

58:00
    Ohlášeny poslední 2 minuty utkání. Sparta ovládla ledovou plochu a nepůjčuje domácím kotouč.

58:47
    Po nahození Jánského to zkusil Lukeš, ale z úhlu minul.

59:10
    Domácí bez brankáře!

59:24
    Oddechový čas pro domácí.

59:30
    Ručinského střela od modré tečována mimo.

59:52
    Domácí nahazují ze všech pozic.

60:00
    Konec zápasu. (19:48:22)

Ondřej Moutvička

Góly a asistencie: 2. Piroš (Rosa, Černý), 6. Hübl (Lukeš, Jánský) – 25. Hlinka (Ton), 48. Hlinka (Ton, Rolinek), 52. Rachůnek I. (Klimek, Sičák)

HC VERVA Litvínov: Francouz – Stříteský, Zeman, Gula, Šlégr, Posmyk, Kousalík – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský – Rosa, Piroš, J. Černý – Majdan, Jurčík, Pšurný.
    HC Sparta Praha: Pöpperle – Pilař, Piskáček, Švrček, Sičák, Philipp, Kubát – Hrbas – P. Ton, J. Hlinka, Rolinek – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Přibyl, I. Rachůnek – Forman, Simon, T. Rachůnek

Rozhodca: Fraňo, Wágner – Komárek, Ondráček