Ekvádor – Argentína 0:0 (kon.) | Holandsko – Japonsko 2:2 (kon.) | Wales – Fínsko 1:1 (kon.)
Rov. Guinea – Španielsko 1:2 (kon.)
Holandsko
2:2 (2:1)
Japonsko
cz Sobota 16.11.2013, 13:15 • Cristal Aréna, Genk, Belgie • Medzinárodné zápasy

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (15:06:07)

Už se nic nestane, dnešní utkání končí naprosto spravedlivou remízou, byť bylo Japonsko ve druhém poločase jasně lepší a dokázalo si vytvořit poměrně dost šancí na vstřelení dalšího gólu. Nakonec se však Japonci mohli radovat pouze z jednoho gólu ve druhé půli, který vstřelil v 60. minutě Honda. Nizozemci byli celý druhý poločas pod tlakem soupeře, což fanoušci "Oranjes" v hledišti "oceňují" pískotem při loučení s hráči.

90+2
    Nizozemci zastavují přihrávku Jamagučiho z pravé strany, Japonci se nedostali do zakončení v šestnáctce soupeře.

90+1
    Japonci kombinují před pokutovým územím soupeře.

90+1
    Sudí Gumienny nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Probíhá devadesátá minuta, míč v autu, vhazují Holanďané na vlastní polovině.

89
    G. Sakaj centruje z levé strany do vápna soupeře, ale gólman Cillessen si "došel" pro míč.

88
    Kakitani se ve vápně snažil dostat k míči, ale nepovedlo se, Japonci nevyužili dobré příležitosti ke vstřelení třetího gólu.

88
    U míče se chystá Honda a kapitán Endo. Nakonec rozehrává Honda, ale přímo na hlavu bránícího hráče, který odhlavičkovává do bezpečí.

87
    Co nyní? Ron Vlaar fauluje v těsné blízkosti vlastního vápna Okazakiho, dostává žlutou kartu a pro Japonsko velmi dobrá standardní situace!

86
    Probíhá poslední pětiminutovka dnešního utkání, stav stále nerozhodný, dokáže některý z týmů strhnout vedení na svou stranu?

84
    Nepřesná přihrávka Hondy a útočná akce Japonska končí, hrát mohou Holanďané.

82
    Z následného volného kopu se Holanďané prosadit nedokázali.

81
    Konno dostává žlutou kartu za faul na Lense, kterého stáhl na trávník.

80
    Je tu poslední desetiminutovka dnešního utkání, Japonci kombinují na polovině soupeře.

79
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Učida, přichází H. Sakaj.

78
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází van der Vaart, přichází de Guzmán.

78
    Kagawa v další čisté gólové šanci, skvělý pas za obranu soupeře, ale míč letí těsně vedle branky!

76
    Nišikawa musí zasahovat proti nebezpečné střele Depaye ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů, těžký zákrok!

75
    Holanďané rozehrávají z pravé strany, ale nepřesný centr odvrací obrana soupeře.

74
    Rohový kop pro Nizozemí.

73
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Nagatomo, přichází G. Sakaj.
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Osako, přichází Kakitani.

72
    Ale nejprve se musí hra přerušit, zatím to nehrozí, protože Holanďané kombinují na polovině soupeře.

71
    I lavička Japonska připravuje střídání.

70
    Před námi závěrečná dvacetiminutovka, Japonsko diktuje tempo hry ve druhém poločase, kdo by to byl po tom prvním čekal?!

69
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází S. de Jong, přichází Depay.

69
    Spousta nepřesnosti se ve druhé půli "vkradlo" na kopačky reprezentantů Nizozemí.

68
    Z následného rohového kopu z pravé strany se Japonci znovu dostávali do zakončení, ale nakonec jeden z bránících Holanďanů odkopává do bezpečí.

68
    Ale na druhé straně mohl strhnout vedení na stranu Japonska Šinži Kagawa, který parádní křižnou střelou protáhl Cillessena!

67
    NNepřený pas na S. de Jonga, pro míč si došel Nišikawa.

66
    Míč končí až u Cillessena, který za pískotu nespokojených fans Nizozemí vykopává.

65
    Robben zkouší přejít přes dva bránící hráče soupeře po pravém křídle, ale po faulu na Jamagučiho musí od svého záměru upustit.

65
    Osako ztrácí míč před pokutovým územím soupeře, škoda, to mohla být další dobrá šance pro Japonsko.

64
    Robben se dostává k hlavičce ve vápně soupeře, ale míč jen lehce "lízl" a nedokázal ho usměrnit.

63
    Lens fauluje Enda na vlastní polovině, Japonsko bude rozehrávat volný kop v blízkosti středového kruhu.

62
    Japonsko předvedlo skvělý návrat do zápasu, ze stavu 0:2 dokázali dvěma góly vybojovat zatím remízový stav a to proti silnému Nizozemí!

61
    Cillessen vykopává, van der Vaart faulován ve středu hřiště.

60
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Z protiútoku se Japonci prosazují, neskutečně rychlá a přesná kombinace Osaka a KEJSUKE HONDY uvnitř pokutového území, kde právě Honda pohotově vystřelil "z první" a přesně umístěná přízemní střela končí v brance, je vyrovnáno!

59
    Nepřesný nákop Holanďanů, Nagamoto kontroluje míč, směřující do autu.

58
    Z hlediště se ozývá pískot, i když se hraje v Belgii, mají, pochopitelně, Holanďané spoustu vlastních příznivců na stadionu a těm se aktuální herní projev "Oranjes" vůbec nezamlouvá.

56
    Honda vyslal povedenou střelu z nějakých třiceti metrů, míč stáčí k pravé tyči, ale zbýval tak metr.

55
    Po zákroku Vlaara, který zasahuje proti pronikajícímu Okazakimu, se možná mohla písknout penalta, ale místo toho je to "pouze" rohový kop pro Japonsko.

54
    "Překopávaná" ve středu hřiště, od Danyho Blinda se odráží míč do autu.

52
    Od Strootmana končí míč v autu, soupeř vhazuje z pravé strany, ve středu hřiště.

51
    Japonsko má zatím více za hry v úvodu druhého poločasu.

50
    Honda parádním obloučkem nachází ve vápně Kagawu, který je sám před Cillessenem, ale toho nedokázal překonat, obrovská šance Japonska!

49
    S. de Jong mohl na levé straně zakončit, ale místo střely volí přihrávku na Strootmana, která není přesná a obrana soupeře odvrací nebezpečí.

48
    Oba týmy provedly změny v sestavách, uvidíme, komu to bude více svědčit.

46

46
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází N. de Jong, přichází Willems.

46
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Kijotake, přichází Endo.

46
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Hasebe, přichází Kagawa.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 14:17 hodin.

Už se v prvním poločase nic nestane, Nizozemí vede po první pětačtyřicetiminutovce 2:1, když první gól utkání vstřelil ve 12. minutě van der Vaart. Náskok Holanďanů navýšil ve 38. minutě povedenou střelou Robben a vypadalo to na jasnou záležitost, ale Japonsko se dokázalo v samém závěru poločasu přece jenom prosadit, když po pěkné kombinaci snížil ve 44. minutě Osako, který snížil na zatím konečných 1:2 z pohledu Japonska.

45+1
    Rozhodčí Gumienny nastaví pouze jednu minutu, nyní probíhají poslední vteřiny prvního poločasu, Japonsko kombinuje na polovině soupeře.

45
    Probíhá pětačtyřicátá minuta, Japonsku se podařilo snížit a prohrává již "pouze" o jeden gól.

44
    N. de Jong zaváhal na vlastní polovině, míč se dostal k Hasebemu, který parádním pasem vysouvá JUJA OSAKO. Ten se dostává mezi dva obránce v oranžovém a přesně umístěnou střelou k tyči překonává Cillessena.

43
    Jenže k ohrožení branky Nizozemí se nedostávají.

43
    Japonci se drží na polovině Nizozemí.

42
    Okazaki faulován na polovině soupeře, provinil se Lens.

41
    Skluzem získává míč na vlastní polovině Nagamoto.

40
    Nepřesný nákop Japonska na Okazakiho, Blind sklepává míč Cillessenovi, který vykopává.

39
    První poločas jasně ovládli Holanďané, Japonci v roli "statistů".

38
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Teď už to ARJENU ROBBENOVI vyšlo, druhý střelecký pokus v krátké době po sobě, znovu z pravé strany, znovu neskutečně zatočený a míč tentokrát končí přesně u vzdálenější tyče!

36
    Holanďané nepůjčují míč soupeři, sledujeme jejich kombinaci na polovině soupeře.

35
    Mezitím sledujeme útočnou akci Nizozemí, na jejímž konci je parádní střela Robbena z pravé strany, Nišikawa skvělým zákrokem vyráží.

34
    Už je vše v pořádku, Strootman se vrací do hry.

33
    Strootman musí být ošetřován za postranní čarou, šlo o zranění mimo hru, nikým nezaviněné.

32
    Odkop Cillessena až na polovinu Japonska, které vrací míč zpět soupeři.

31
    Nagatomo centruje z levé strany, míč směřuje do vápna, kde si naskakuje Okazaki, který ale nedoskočil a míč končí mimo hrací plochu.

30
    Je za námi první půl hodina dnešního utkání, Holanďané hrají v pohodě a v poklidné tempu drží jednobrankové vedení.

29
    Statistika držení míče drtivě ve prospěch Holanďanů – 67% : 33%.

27
    Japonci mají velké problémy ve vlastním pokutovém území s bráněním akcí soupeře.

26
    Míč se vrací zpět až k Cillessenovi, Holanďané nikam nespěchají.

25
    Honda nyní uspěchal přihrávku na Okazakiho, který jeho úmysl nepochopil.

24
    Další rohový kop Nizozemska z levé strany, Lens se k míči na vzdálenější tyči nedostal.

24
    Z rohového kopu se Nizozemí prosadit nedokázalo.

23
    Lens sprintuje po levé straně do pokutového území, je však zastaven skvělým skluzem Učidy, který tak napravil své zaváhání při gólu soupeře.

23
    Kapitán Japonska Hasebe však již nestihl míč na hrací ploše.

22
    Konno vrací míč zpět do obrany, ta nakopává na pravou stranu.

21
    I když i ten nyní posílá nepřesný nákop, míč má ve své moci Nišikawa.

20
    Kombinace Japonska jsou zatím hodně nepřesné, evropský soupeř je na tom o poznání lépe.

19
    S. de Jong nakopává míč, ale obrana Japonska ho vrací zpět.

18
    Kyjotake s Nagamotem ztrácí míč na levé straně, u pokutového území soupeře, Nizozemí má autové vhazování.

17
    Na druhé straně musí zasahovat před Hondou gólman Cillessen.

17
    Nišikawa měl nyní velké starosti s povedeným centrem Janmaata a následným pohybem Robbena těsně před ním.

16
    Míč znovu u Cillessena, který odkopává až na polovinu soupeře.

14
    "Malá domů" v podání Holanďanů, Cillessen rozehrává.

12
    První povedená útočná akce, Učida nedokázal ubránit RAFAELA VAN DER VAARTA, který si zpracovává centr z pravé strany a povedeným obloučkem překonává vyběhnuvšího Nišikawu.

11
    Robben ztrácí míč před pokutovým územím soupeře.

10
    Nepřesný pas Holanďanů na pravou stranu, přesto se míč vrací zpět na jejich kopačky.

8
    Holanďané kombinují na vlastní polovině.

7
    Učida odehrál před sprintujícím N. de Jongem do autu.

5
    S ním si obrana dokázala poradit, přesto Japonsko zůstává u míče.

4
    Osako se vřítil z levé strany do pokutového území, před ním zasahuje bránící hráč Nizozemí, která odkopává na roh.

3
    Ale míč získávají Japonci, kteří odkopávají až na polovinu soupeře.

3
    Robben faulován Jamagučim.

2
    Míč prosvištěl kolem branky Cillessena, který bude rozehrávat.

1
    Honda bude rozehrávat volný kop na polovině Nizozemí.

1

Kapitány obou týmů jsou Robben (NIZ) a Hasebe (JAP).

Nizozemsko: Cillessen – Vlaar, Janmaat, Blind, de Vrij, Robben, van der Vaart, N. de Jong, S. de Jong, Strootman, Lens
    Náhradníci: Pröpper, van der Wiel, de Guzmán, Veltman, Willems, Fer, Narsingh, Depay, Stekelenburg, Schaars, Krul

Japonsko: Nišikawa – Konno, Učida, Jošida, Nagatomo, Hasebe, Okazaki, Honda, Kijotake, Jamaguči, Osako
    Náhradníci: Kawašima, G. Sakaj, Hosogaj, H. Sakaj, Takahaši, Inoha, Morišige, Gonda, Kagawa, Endö, Kakitani, Inuj

Rozhodčí: Serge Gumienny (BEL).

Vítejte u onlajn přenosu mezinárodního fotbalového utkání, v němž NIZOZEMSKO přivítá na neutrální půdě v belgickém Genku JAPONSKO. Utkání se odehraje v Cristal Aréně, s kapacitou 24 604 diváků. A provede jím jako hlavní rozhodčí jedenačtyřicetiletý Belgičan Serge Gumienny.

Půjde o střetnutí dvou účastníků MS v kopané 2014, kam si Holanďané proklestili cestu v evropské kvalifikační skupině D, kterou dokonale ovládli. V deseti utkáních dokázali v konkurenci Rumunska, Maďarska, Turecka, Estonska a Andorry devětkrát vyhrát a pouze v jednom utkání ztratit dva body za remízu. Bylo to letos v září v A. Le Coq Aréně v estonském Tallinnu, kde s místní reprezentací Holanďané remizovali 2:2, když remízu zachraňoval až ve čtvrté minutě nastaveného času, z pokutového kopu, Robin van Persie. Japonci si postup zajistili ze čtyřkolové Asijské kvalifikace, kde závěrečnou fázi ovládli se čtyřbodovým náskokem před dalším postupujícím, Austrálií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.